Справа№ 718/2151/24
Провадження№ 3/718/754/24
"25" червня 2024 р. м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Відділення поліції № 2 (м.Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області щодо:
Зав? ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт ID НОМЕР_1 , виданий органом 7318 від 04.10.2019 року, громадянина України, українця за національністю, непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , такого, що раніше не притягався до адміністративної відповідальності -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП,-
03.06.2024 близько 14:30, за місцем свого проживанняв АДРЕСА_2 , вчинив відносно співмешканки ОСОБА_2 домашнє насильство фізичного характеру, шарпав за верхній одяг та вдарив по голові. Таким чином, ОСОБА_3 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
ОСОБА_3 в судове засідання 25.06.2024 не з'явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи.
Статтею 277 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення передбачене ст. 173-2 КУпАП, розглядається протягом доби.
Також необхідно наголосити, що положеннями ст. 268 КУпАП передбачений вичерпний перелік справ про адміністративне правопорушення де присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, серед яких, стаття 173-2 КУпАП - відсутня.
Враховуючи, що по даній категорії справ присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою, зважаючи на обмежені строки розгляду справи, враховуючи при цьому надану можливість особі з'явитися до суду, належне повідомлення ОСОБА_3 через повідомлення на номер телефону НОМЕР_2 , беручи до уваги відкладення розгляду справи, для надання можливості особі, яка притягається до адміністративної відповідальності реалізовувати своє право бути присутньою під час розгляду справи щодо неї, за наявності в матеріалах справи письмових пояснень по суті події, з огляду на положення ст.ст. 38, 277 КУпАП, суд вважає за можливе провести розгляд справи за наявними у ній письмовими доказами.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
При розгляді кожної справи суддя зобов'язаний з'ясувати обставини, передбачені ст. 280 КУпАП, а винесене у справі судове рішення має ґрунтуватись на конкретних доказах.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 173-2 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Згідно Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Фізичне насильство - форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.
Так, вина ОСОБА_3 у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч.1 ст. 173-2 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 076798 від 03.06.2024. (а.с.1); рапортом пом. чергового ВП №2 Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області від 03.06.2024 (а.с.2-3); протоколом прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію від 03.06.2024.(а.с.4-5); письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 , які підтверджують вчинення відносно неї домашного насильства, а саме фізичного характеру.(а.с.5) та письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 ( а.с.7).
Дослідивши матеріали справи, та оцінивши зібрані в ній докази, аналізуючи їх з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_3 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, а його вина у вчиненому доведена повністю.
При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника, судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про вид стягнення, з врахуванням особи правопорушника, враховуючи, що згідно наданих матеріалів притягується вперше до адміністративної відповідальності, суд вважає, що відносно останнього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, визначеному санкцією частини статті, яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети виховного впливу та сприятиме запобіганню вчиненню ним нових правопорушень.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.173-2, ст.ст. 33-35, 40-1, 245, 251, 280, 283, 284 КУпАП, суд, -
Визнати Зав? ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з Зав? ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Роз'яснити Зав? ОСОБА_4 , що відповідно до вимог ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: О.І. Мінів