Рішення від 24.06.2024 по справі 200/6345/23

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2024 року Справа№200/6345/23

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Циганенка А.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

08 листопада 2023 року з використанням підсистеми «Електронний суд» позивач, ОСОБА_1 , подав до суду адміністративний позов до відповідача, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 27 листопада 2023 року, просив:

- визнати протиправними дії відповідача під час виготовлення довідок про розмір грошового забезпечення позивача за нормами, чинними станом на 29.01.2020 та 01.01.2021, які полягають у визначенні надбавки за особливості проходження служби у розмірі 0% від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, та премії - 10%,

- зобов'язати відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами, чинними станом на 29.01.2020, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, у редакції до внесення змін постановою Кабінету міністрів України від 21.02.2018 №103, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2020 року, на відповідні тарифні коефіцієнти, в тому числі надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65 % та премії 41%, із зазначення відомостей: про розмір посадового окладу - 5550 грн., окладу за військовим званням - 1600 грн., надбавки за вислугу років (50%) - 3575 грн., надбавки за особливості проходження служби (65%) - 6971,25 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень (таємність 10%) - 555 грн., премії (41%) - 2275,50 грн., які обчислені із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2020 з урахуванням рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22.12.2022 по справі №200/5259/22 для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2020 основного розміру пенсії по інвалідності,

- зобов'язати відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами, чинними станом на 01.01.2021, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, у редакції до внесення змін постановою Кабінету міністрів України від 21.02.2018 №103, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2021 року, на відповідні тарифні коефіцієнти, в тому числі надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65 % та премії 41%, із зазначення відомостей: про розмір посадового окладу - 5990 грн., окладу за військовим званням - 1730 грн., надбавки за вислугу років (50%) - 3860 грн., надбавки за особливості проходження служби (65%) - 7527 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень (таємність 10%) - 599 грн., премії (41%) - 2455,90 грн., які обчислені із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2021 з урахуванням рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22.12.2022 по справі №200/5259/22 для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2021 основного розміру пенсії по інвалідності.

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду та зобов'язати відповідача надати звіт про виконання рішення суду.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 08.05.2023 у справі №200/5259/22 відповідачем виготовлено та листом вих. №09/01/2414 від 28.08.2023 надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нові довідки про розмір грошового забезпечення від 25.08.2023 станом на 01.01.2020 №ФС-98101/09/01/2414 та станом на 01.01.2021 №ФС-98101/09/01/2414 для перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2020 та з 01.02.2021, однак із зменшеним відсотковим значенням розміру щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, а саме фактично виключені з грошового забезпечення надбавка за особливості проходження служби, оскільки замість 65% зазначена 0% (від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років), а розмір премії зменшено з 41% до 10% (від посадового окладу).

Позивач зазначив, що відповідач повинен був під час складання довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2020 та 01.01.2021 за посадою, яку він обіймав перед звільненням, застосовувати розміри надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії виключно на підставі відповідних розпоряджень Міністра оборони України від 14.01.2020 №248/291 та від 27.01.2021 №248/612.

За наведених обставин, дії відповідача щодо зменшення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії у довідках є протиправними та такими, що порушують право позивача на належний соціальний захист, визначений справедливим розміром пенсії.

В заяві про уточнення позовних вимог, позивач вказав на те, що для того, щоб відповідач виготовив цілковито правильні довідки із зазначенням всіх складових грошового забезпечення, розрахованих із застосуванням прожиткових мінімумів для працездатних осіб за нормами чинними станом на 01.01.2020 та станом на 01.01.2021, але необхідно в судовому рішенні зазначити конкретні розрахунки складових грошового забезпечення в цифровому визначенні. Інакше відповідач на свій розсуд визначає їх, як складові «невизначені судом» і застосовує при їх обрахунку прожитковий мінімум у розмірі 1762 грн., що змушує позивача додатково звертатися до суду за відстоюванням справедливості, таким чином, штучно затягуючи час для перерахунку пенсії.

За посадою, яку обіймав позивач, відповідачем встановлений 21 тарифний розряд.

За твердженням позивача, довідка станом на 01.01.2020 із застосуванням правильних прожиткового мінімуму і відповідно до приписів постанови №704 та наказу Міністра оборони України №260 має містити таку інформацію:

- посадовий оклад (шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2020 року у розмірі 2102 грн. на відповідний тарифний коефіцієнт): 2102 х 2,64 = 5550 грн.;

- оклад за військовим званням (шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2020 року у розмірі 2102 грн., на відповідний тарифний коефіцієнт): 2102 х 0,76 = 1600 грн.;

- надбавка за вислугу років (50%): (5550 + 1600) х 50% = 3575 грн.;

- надбавка за особливості проходження служби 65%: (5550 + 1600 + 3575) х 65% = 6971,25 грн.;

- надбавка за службу режимних обмежень (таємність 10%): 5550 х 10% = 555 грн.;

- премія 41%: 5550 х 41% = 2275,50 грн.;

Всього грошове забезпечення - 20526,75 грн.

Довідка станом на 01 січня 2021 року при застосуванні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2021 року, а також надбавки за особливості проходження служби 65% та премії 41%, має містити таку інформацію:

- посадовий оклад: 2270 х 2,64 = 5990 грн.;

- оклад за військовим званням: 2270 х 0,76 = 1730 грн.;

- надбавка за вислугу років (50%) (5990 + 1730) х 50% = 3860 грн.;

- надбавка за особливості проходження служби 65%: (5990 + 1730 + 3860) х 65% = 7527 грн.;

- надбавка за службу режимних обмежень (таємність 10%): 5990 х 10% = 599 грн.;

- премія 41%: 5990 х 41% = 2455,90 грн.;

Всього грошове забезпечення - 22161,90 грн.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнав, просив відмовити в їх задоволенні з таких підстав.

Верховний Суд України у справах №200/3757/20-а, №200/3774/20-а, №240/11952/19, №240/12309/20 дійшов висновку про те, що згідно з постановою КМУ №704 розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням, як складових грошового забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу, є саме розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законом на 01.01.2018, а мінімальна заробітна плата для розрахунків розмірів цих окладів не застосовується. Отже, для перерахунку пенсії з 01.01.2018 враховуються тільки три складові грошового забезпечення: оклад за посадою, оклад за військовим званням, відсоткова надбавка за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби.

Постанова №704 не передбачає конкретний відсоток надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям чи премії, натомість, граничні розміри надбавок визначаються керівником державного органу в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення, залежно від розміру посадового окладу, виконуваних обов'язків та напрямку діяльності відповідного підрозділу. Зазначене свідчить, що надбавка за особливості проходження служби та премія мають тимчасовий характер, а їх виплата дозволена за наявності підстав та тільки у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання військовослужбовців.

Таким чином, у довідці про грошове забезпечення позивача, наданій до ГУ ПФУ вказана надбавка за особливості проходження служби встановлена у розмірі 0 % та премія у розмірі 10 %, що не суперечить Постанові № 704.

Позивачем подана відповідь на відзив, в якій останній наполягає на задоволенні позовних вимог, оскільки вони ґрунтуються на законодавстві України.

13 листопада 2023 року відкрито провадження у справі та її розгляд призначений за правилами спрощеного позовного провадження.

13 листопада 2023 року від відповідача витребувані докази.

03 січня 2024 року провадження у справі зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №380/19324/23 (провадження № Пз/990/6/23).

17 червня 2024 року поновлено провадження в адміністративній справі.

Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення проти нього, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію з інвалідності внаслідок війни 2 групи відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 03 січня 2018 року.

06 липня 2021 року ІНФОРМАЦІЯ_2 видана довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №ФС-98101/09/01/929 відповідно до рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22 лютого 2021 року по справі №200/11719/20-а, станом на 05 березня 2019 року, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії за посадою кореспондент-оператор становить:

Посадовий оклад 4650,00 грн.

Оклад за військовим званням Майор 1340,00 грн.

Надбавка за вислугу років (50%) 2995,00 грн.

Надбавка за особливості проходження служби (65%) 5840,25 грн.

Надбавка за таємність (10%) 465,00 грн.

Премія (41%) 1906,50 грн.

Всього грошове забезпечення 17196,75 грн.

08 травня 2023 року рішенням Донецького окружного адміністративного суду по справі №200/5259/22 визнано протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови позивачу у виготовленні та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області довідок про розмір грошового забезпечення станом на 29.01.2020 та на 01.01.2021 для перерахунку пенсії, зобов'язано відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 29.01.2020 та на 01.01.2021 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України № 2262, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, які розраховані шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками до Постанови № 704, процентної надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.02.2020 та 01.02.2021 перерахунку основного розміру пенсії.

25 серпня 2023 року ІНФОРМАЦІЯ_2 видана довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01 лютого 2020 року №ФС-98101/09/01/2414, відповідно до рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22 серпня 2023 року по справі №200/5259/22, станом на 01 січня 2020 року, за посадою кореспондент-організатор становить:

Посадовий оклад 5550,00 грн.

Оклад за військовим (спеціальним званням) Майор 1600,00 грн.

Надбавка за вислугу років (50%) 3575,00 грн.

Надбавка за особливості проходження служби (0%) 0,00 грн.

Надбавка за службу в умовах режимних обмежень (таємність 10%) 555,00 грн.

Премія (10%) 555,00 грн.

Всього грошове забезпечення 11835,00 грн.

25 серпня 2023 року ІНФОРМАЦІЯ_2 видана довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01 лютого 2021 року №ФС-98101/09/01/2414, відповідно до рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22 серпня 2023 року по справі №200/5259/22, станом на 01 січня 2021 року, за посадою кореспондент-організатор становить:

Посадовий оклад 5990,00 грн.

Оклад за військовим (спеціальним званням) Майор 1730,00 грн.

Надбавка за вислугу років (50%) 3860,00 грн.

Надбавка за особливості проходження служби (0%) 0,00 грн.

Надбавка за службу в умовах режимних обмежень (таємність 10%) 599,00 грн.

Премія (10%) 599,00 грн.

Всього грошове забезпечення 12778,00 грн.

02 жовтня 2023 року позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою стосовно виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі №200/5259/22 від 08.05.2023 року у наданні оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2020 та 01.02.2021 року, що враховується для перерахунку пенсії.

06 жовтня 2023 року ІНФОРМАЦІЯ_2 листом №09/01/2974 повідомило ОСОБА_1 , що довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії були підготовлені та надіслані до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області за вих. №09/01/2412 від 28.08.2023.

13 жовтня 2023 року Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України листом №423/6692 роз'яснив щодо листа про визначення грошового забезпечення для перерахунку пенсії на виконання рішення суду, що не має повноважень роз'яснювати спосіб виконання рішення суду, одночасно повідомляючи, що до пункту 4 постанови №704 (постанова Кабінету Міністрів України від 12.05.23 №481 набула чинності 20.05.23) внесені зміні, щодо розміру посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховується виходячи з розміру 1762 гривень та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатками 1, 12, 13 і 14.

При ухваленні рішення суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.

Україна є […] правова держава (стаття 1 Конституції України) .

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Частиною першою статті 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до частини третьої статті 52 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

За змістом частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

30 серпня 2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 704), якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.

Пунктом 2 Постанови №704 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 5 Постанови № 704 керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі - Порядок № 260), яким згідно з пунктом 1 розділу I, визначено механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам.

Порядок № 260 розроблено, зокрема відповідно до Постанови № 704.

Пунктом 2 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія.

До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди; допомоги.

Відповідно до пункту 3 розділу I Порядку №260 підставами для розрахунку та виплати основних і додаткових видів грошового забезпечення є: штат військової частини (установи, організації) (далі - військова частина); накази про призначення на посаду та зарахування до списків особового складу військової частини, про вступ до виконання обов'язків за посадою, в тому числі тимчасово, про зарахування в розпорядження; накази про встановлення та виплату основних і додаткових видів грошового забезпечення; накази про присвоєння військових звань; грошовий атестат або довідка про грошові виплати (за винятком осіб, призваних (прийнятих) на військову службу за контрактом, у тому числі під час проходження строкової військової служби).

Згідно з пунктом 4 розділу I Порядку №260 грошове забезпечення військовослужбовців із числа осіб офіцерського складу, в тому числі слухачів (ад'юнктів, докторантів), рядового, сержантського та старшинського складу (крім військовослужбовців строкової служби), включає: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавку за вислугу років; підвищення посадового окладу під час проходження військової служби на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та на острові Зміїний; надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, виконання функцій державного експерта з питань таємниць, роботу в умовах режимних обмежень, безперервний стаж на шифрувальній роботі, почесні та спортивні звання; доплати за науковий ступінь та за вчене звання; премію; морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування; одноразові грошові допомоги після укладення першого контракту, для оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, у разі звільнення з військової служби; інші виплати, які здійснюються відповідно до чинного законодавства України.

Згідно із положеннями пунктів 1, 2 розділу VI Порядку № 260 військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків. Виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік надбавка за особливості проходження служби окремим категоріям військовослужбовців збільшується на відповідний коефіцієнт згідно з Переліком окремих категорій військовослужбовців, яким збільшується розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби відповідно до мінімального розміру залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків (додаток), або може встановлюватися за окремим рішенням Міністра оборони України у фіксованому розмірі до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років.

Розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби розраховується від мінімального розміру цієї надбавки, який встановлюється Міністром оборони України, у відсотках для осіб офіцерського складу та окремо для осіб рядового, сержантського та старшинського складу виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

Мінімальний розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби не може перевищувати 65 відсотків.

Залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби збільшується на відповідний коефіцієнт від 1 до 1,55.

Пунктом 5 Розділу VІ Порядку №260 передбачено, що виплата надбавки за особливості проходження служби здійснюється на підставі наказу командира про встановлення цієї надбавки.

Згідно з пунктами 1, 2, 3 розділу ХVІ Порядку №260 командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби.

Розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Виплата щомісячної премії військовослужбовцям здійснюється на підставі наказу командира військової частини, який видається до 05 числа місяця, наступного за місяцем преміювання, з урахуванням військової дисципліни, наявності дисциплінарних стягнень, показників виконання службових обов'язків.

Телеграмами Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 14 січня 2020 року №248/291, від 27 січня 2021 року №248/612 доведено рішення Міністра оборони України, яким з метою належного соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту у 2020, 2021, 2022 році з 01 січня 2020 року, 01 січня 2021 року відповідно, встановлено: надбавку за особливості проходження служби в мінімальному розмірі - 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; щомісячну премію - у розмірах згідно з Додатком 1 до цієї телеграми.

Згідно з додатком №1 до телеграми від 14 січня 2020 року № 248/291, від 27 січня 2021 року №248/612 розмір премії складає 35%.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45), згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Внаслідок визнання нечинними змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, з 05 березня 2019 року діє редакція пункту 5 Порядку № 45, що була чинною до внесення таких змін.

Так, пунктом 5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 01 лютого 2018 року № 103, передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Підпунктом 1 пункту 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Разом з тим, Постанова №704 не містить імперативної вказівки на обов'язковий відсоток виплати надбавки за особливості проходження служби особовим складом у 65% (від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років), премії у 35% (від посадового окладу).

Отже, чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованих розмірів спірних додаткових видів грошового зобов'язання, які враховуються для перерахунку пенсії, а лише передбачає мінімальні або ж граничні розміри вказаних складових грошового забезпечення. При цьому встановлення граничного розміру вказує на те, що відповідний вид певної складової грошового забезпечення має мінімальні та максимальні кількісні показники, які можуть варіюватися, тобто не є сталими величинами.

Пунктом 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Прийменник «до» у конструкції диспозиції норми абзацу четвертого підпункту 1 пункту 5 Постанови №704 вживається у сполученні з числівником «100» при означенні кількісної межі.

Згідно з абзацом четвертим підпункту 1 пункту 5 Постанови №704 надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу може призначатися у розмірі від 1% (мінімальний розмір) до 100% (максимальний розмір).

Встановлення такого діапазону між мінімальним та максимальним розміром надбавки за особливості проходження служби означає, що у будь-якому випадку вказана надбавка не може перевищувати 100%.

Постановою №704 передбачено можливі розміри виплати надбавки за особливості проходження служби (від 1% до 100%) також передбачено, що надбавка виплачується у порядку та умовах, визначених керівником державного органу, та залежить від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.

З аналізу положень пункту 2 Розділу VІ Порядку № 260 убачається, що саме Міністром оборони України встановлюється мінімальний гарантований розмір надбавки за особливості проходження служби, який залежить від наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та може визначатися від 1% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років та не може перевищувати 65% його розміру (окладу).

З огляду на те, що фонд грошового забезпечення Міністерства оборони України визначається законом України про Державний бюджет України на певний рік та може змінюватися, то встановлення Міністром оборони України мінімального розміру надбавки за особливості проходження служби залежить від наявного фонду грошового забезпечення Міністерства оборони України.

Конкретні розміри виплати надбавки за особливості проходження служби певного військовослужбовця будуть залежати від складності та важливості виконуваних ним обов'язків, однак у будь-якому випадку не можуть бути меншими розміру, встановленого керівником державного органу на певний рік, однак і не перевищувати 100% посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років.

Підпунктом 2 пункту 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Розділом ХVІ Порядку № 260 передбачено преміювання військовослужбовців.

Відповідно до пунктів 1, 2 Розділу ХVІ Порядку №260 командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби.

Розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Згідно з Постановою №704 та Порядком №260 Міністр оборони України встановлює розмір щомісячної премії для відповідних категорій військовослужбовців, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби. Однак, такий розмір не може бути меншим аніж 10% посадового окладу.

Аналіз приписів пункту 5 Порядку №45 дає підстави для висновку, що для перерахунку пенсії щомісячні надбавки, доплати та премія враховуються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Телеграмами Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 14 січня 2020 року №248/291, від 27 січня 2021 року №248/612 доведено рішення Міністра оборони України, яким з метою належного соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту у 2020, 2021, 2022 році з 01 січня 2020 року, 01 січня 2021 року відповідно встановлено: надбавку за особливості проходження служби в мінімальному розмірі - 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; щомісячну премію - у розмірах згідно з Додатком 1 до цієї телеграми.

Згідно з додатком №1 до телеграми від 14 січня 2020 року № 248/291, від 27 січня 2021 року № 248/612 розмір премії складає 35%. Інших рішень, якими встановлено у 2020, 2021 роках надбавку за особливості проходження служби та щомісячну премію Міністром оборони У країни, не приймалося.

Також слід зазначити, що підхід щодо зазначення у довідках про розмір грошового забезпечення різних відсоткових показників надбавки за особливості проходження служби та премії особам, які проходять службу (кадровим військовим) у розмірі фактично виплачених сум, та пенсіонерам з числа військовослужбовців, яким довідки видаються на виконання рішень судів, у гарантовано мінімальних розмірах, є протиправним, та таким, що не ґрунтується на нормі закону.

Надбавка за особливості проходження служби та премія, не є складовою грошового забезпечення військовослужбовця, конкретний розмір яких установлений Кабінетом Міністрів України. Розмір цих складових грошового забезпечення не є постійним і визначається керівником в залежності від певних обставин, зокрема виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік.

Виходячи з положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45 такі щомісячні виплати як надбавка за особливості проходження служби та премія мають бути зазначені у відповідних довідках про розмір грошового забезпечення у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Розміри надбавки за особливості проходження служби та премії у відповідності до положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін постановою № 103, мали бути визначені у довідках про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, 01 січня 2021 року у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої його було звільнено на пенсію, тобто надбавка за особливості проходження служби - 65% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та премія - 35% посадового окладу.

Оскільки рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 22 серпня 2023 року по справі №200/5259/22 зобов'язано відповідача підготувати та надати до пенсійного органу довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01 січня 2020 року, 01 січня 2021 року без вказівки зазначення конкретного відсоткового значення (розміру) щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, відсутні підстави для звернення позивача до суду в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) із заявою про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень відповідачем на виконання такого рішення суду.

Таким чином, зважаючи на встановлені в ході розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовані спірні відносини, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом:

- визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зменшення ОСОБА_1 в довідках від 25 серпня 2023 року №ФС-98101/09/01/2414 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01 лютого 2020 року, №ФС-98101/09/01/2414 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01 лютого 2021 року відповідно до рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22 серпня 2023 року по справі №200/5259/22, розміру надбавки за особливості проходження служби з 65% до 0% та премії з 35% до 10%;

- зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22 серпня 2023 року по справі №200/5259/22, скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, станом на 01 січня 2021 року, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року №260, вказати розміри: надбавки за особливості проходження служби - 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії - 35% посадового окладу.

Суд відхиляє аргументи позивача про те, що в судовому рішенні необхідно зазначити конкретні розрахунки складових грошового забезпечення в цифровому визначенні, оскільки, як зазначив сам позивач, відповідач виготовив цілковито правильні довідки із зазначенням всіх складових грошового забезпечення, розрахованих із застосуванням прожиткових мінімумів для працездатних осіб за нормами чинними станом на 01.01.2020 та станом на 01.01.2021.

Крім цього, в рішенні Донецького окружного адміністративного суду по справі №200/5259/22 від 08 травня 2023 року чітко визначено як має обчислюватися розмір грошового забезпечення позивача: шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками до Постанови №704.

Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно зі статтею 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно із статтею 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За приписами статті 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтувалося на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Позовні вимоги слід задовольнити шляхом:

- визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зменшення ОСОБА_1 в довідках від 25 серпня 2023 року №ФС-98101/09/01/2414 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01 лютого 2020 року, №ФС-98101/09/01/2414 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01 лютого 2021 року відповідно до рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22 серпня 2023 року по справі №200/5259/22, розміру надбавки за особливості проходження служби з 65% до 0% та премії з 35% до 10%;

- зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22 серпня 2023 року по справі №200/5259/22, скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, станом на 01 січня 2021 року, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року №260, вказати розміри: надбавки за особливості проходження служби - 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії - 35% посадового окладу.

В задоволенні інших позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до частини 3 статті 291 КАС України при ухваленні рішення у даній справі, суд враховував правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи №380/19324/23.

Щодо вимог про зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду, суд зазначає таке.

Приписами статті 382 КАС України встановлено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Зі змісту наведеної правової норми випливає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.

Позивачем належним чином не обґрунтовано необхідність зобов'язання відповідача подати звіт про виконання даного рішення.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати у встановлений судом термін звіт про виконання судового рішення.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, №303-A, п.29).

Згідно з пунктом 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.

Судові витрати не розподіляються, оскільки позивач, як інвалід ІІ групи, звільнений від сплати судового збору за Законом України «Про судовий збір».

Доказів понесення інших судових витрат сторонами не подано.

Керуючись статтями 2, 3-10, 20, 22, 25, 47, 72-77, 90, 132, 139, 143, 215, 241-246, 250, 251, 255, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_3 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_2 , поштова адреса: АДРЕСА_3 , код ЄРДПОУ НОМЕР_2 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_4 ) задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зменшення ОСОБА_1 в довідках від 25 серпня 2023 року №ФС-98101/09/01/2414 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01 лютого 2020 року, №ФС-98101/09/01/2414 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01 лютого 2021 року відповідно до рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22 серпня 2023 року по справі №200/5259/22, розміру надбавки за особливості проходження служби з 65% до 0% та премії з 35% до 10%.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 22 серпня 2023 року по справі №200/5259/22, скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, станом на 01 січня 2021 року, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року №260, вказати розміри: надбавки за особливості проходження служби - 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії - 35% посадового окладу.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Повний текст рішення складений 24 червня 2024 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.

Суддя А.І. Циганенко