Ружинський районний суд Житомирської області
Справа № 291/1044/20
1-в/291/19/24
Україна
Ружинський районний суд Житомирської області
Іменем України
25 червня 2024 року
Ружинський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю представника ВПД № 2 Бердичівського РВ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 ,
особи, відносно якої внесено подання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с-щі Ружин подання начальника ВПД № 2 Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області майора поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ,
проживаючого
АДРЕСА_1 , непрацюючого, громадянина України, з неповною середньою освітою, раніше неодноразово судимого, останній раз 08.07.2021 року Ружинським районним судом Житомирської області за ч. 2 ст. 185 КК України, з врахуванням ст. 71 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі, звільнений 27 лютого 2024 р умовно-достроково на 1 р. 24 дні,
встановив:
Начальник відділу поліцейської діяльності № 2 Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , посилаючись на те, що він після відбуття покарання за вчинений злочин на шлях виправлення не став та незважаючи на попередження, вчиняє адміністративні правопорушення.
Представник ВПД № 2 Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області, подання підтримав.
Особа, відносно якої внесено подання не заперечував проти встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду.
Суд вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. ст. 1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд, за особами звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-ВР від 01.12.1994 р. (зі змінами та доповненнями), адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно зі ст. 158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
У відповідності до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Як вбачається з копії вироку від 08 липня 2021 р., копії довідки про звільнення № 25197, гр. ОСОБА_4 було двічі засуджено до позбавлення волі за умисні злочини, 27 лютого 2024 його звільнено умовно-достроково на 1 р. 24 дні. Судимість не знята та непогашена у встановленому законом порядку.
Однак, після звільнення з місця позбавлення волі, ОСОБА_4 незважаючи на попередження поліції, систематично продовжує вчиняти адміністративні правопорушення, а саме: відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення від 03.04.2024 р. був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення від 09.04.2024 р. був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 178 КУпАП, відповідно до постанови судді Ружинського районного суду від 17.05.2024 р. був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, 02.04.2024 р., 03.04.2024 р., 09.04.2924 р. попереджався про припинення ведення антигромадського способу життя.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, тому з метою запобігання вчинення гр. ОСОБА_4 нових злочинів, здійснення виховного впливу на нього, суд вважає за необхідне встановити йому адміністративний нагляд.
Керуючись ст.3 п.”в”, ст.ст. 5, 6 Закону України “ Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі ”, ст. 158 КВК України, ст.ст. 369-372 КПК України, суд, -
Подання начальника відділу поліцейської діяльності № 2 Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області - задовольнити
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановити адміністративний нагляд строком на один рік.
Встановити наступні обмеження щодо поведінки піднаглядного ОСОБА_4 :
1.Зобов'язати проходити два рази в місяць (першого та останнього четверга місяця) реєстрацію у відділі поліцейської діяльності № 2 Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області;
2.Заборонити покидати житловий будинок, де проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 год.00 хв. до 6 год.00 хв.;
3.Заборонити виїзд за межі Бердичівського району Житомирської області в особистих справах без дозволу відділу поліцейської діяльності № 2 Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області;
4.Заборонити відвідування ресторанів, кафе, барів, відділів в магазинах які здійснюють торгівлю спиртними напоями, з метою їх придбання.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду і через Ружинський районний суд протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1 .