Рішення від 14.06.2024 по справі 736/699/24

Справа № 736/699/24

Номер провадження 2-а/736/7/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2024 року м. Корюківка

Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді Кутового Ю.С.,

при секретарі Давидовій Я.С.,

за участю представника позивача - адвоката Бабича А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань суду у м. Корюківка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , представника позивача ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справах про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 проскасування постанови №12 від 26.02,2024р. винесеної тимчасово виконуючим обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковником ОСОБА_3 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст.210 КУпАП та накладення адміністративного штрафу в розмірі 1700 грн., а справу закрити за відсутності події та складу правопорушення, стягнути судові витрати зі сплати судового збору та витрати на правничу допомогу в сумі 2800 грн. Дану постанову позивач вважає незаконною, та такою, що винесена із грубим порушенням чинного законодавства. Позивач не був належним чином оповіщений про час та місце розгляду адміністративної справи та був позбавлений скористатися правом на правову допомогу, а також взагалі надати пояснення.

Представник позивача - адвокат Бабич А.І. у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 у судове засідання не з'явилися, повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином. Відзиву та витребувані судом матеріали справи не надали.

Суд дослідивши наявні матеріали справи, дійшов висновку про таке.

Позивач ОСОБА_1 15.01.2024 року був направлений на позаштатну військово-лікарську комісію при ІНФОРМАЦІЯ_2 для визначення його придатності в особливий період (воєнний стан). Військовозобов'язаному було визначено термін проходження військово-лікарської комісії на протязі 4-х робочих днів з наданням додаткових 3-х робочих днів для можливості додаткового обстеження. Однак протягом визначеного терміну військовозобов'язаний не пройшов військово-лікарську комісію з невизначених причин, чим порушив п. п. 4 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а тому постановою №12 від 26.02.2024р. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративний штраф за ч.2 ст.210 КУпАП в розмірі 1700 грн.

Дану постанову позивач вважає незаконною, та такою, що винесена із грубим порушенням чинного законодавства. Позивач не був належним чином попереджений про час та місце розгляду адміністративної справи та був позбавлений скористатися правом на правову допомогу, а також взагалі надати пояснення. Також звертає увагу на неправильну кваліфікацію його дій за ч.2 ст. 210 КУпАП, оскільки фактично до адміністративної відповідальності за ст. 210 КУпАП він раніше не притягувався.

Разом з тим, доводи викладені у позовній заяві суд вважає необґрунтованими з огляду на таке.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, ідо передбачені Конституцією та законами У країни.

Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Згідно до ч. 1 ст.9 КУААП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно п.1 ст.247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення.

Згідно до ч.3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов'язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов'язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).

Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме копії протоколу про адміністративне правопорушення №14 від 24.02.2024 року при складанні якого був безпосередньо присутній позивач, останньому було роз?яснено його право користуватися правами та обов'язками, передбаченими ст. 63 Конституції України та ст. 248 КУпАП та повідомлено про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить підпис ОСОБА_1 , а отже твердження позивача про те, що він не був належним чином попереджений про час та місце розгляду адміністративної справи та був позбавлений скористатися правом на правову допомогу, а також взагалі надати пояснення є безпідставними.

Відповідно до ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має зокрема право знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.

Разом з тим, позивач у визначений час, будучи достеменно повідомленим про дату, час та місце розгляду справи на її розгляд не з'явився та не скористався правом подати докази своєї невинуватості, про які зазначав у протоколі про адміністративне правопорушення.

Крім того, твердження позивача про невірну кваліфікацію його дій за ч.2 ст. 210 КУпАП, оскільки раніше до адміністративної відповідальності за ст. 210 КУпАП він не притягався також є безпідставним, оскільки ч.2 ст. 210 КУпАП визначає відповідальність за порушення правил військового обліку у тому числі в особливий період.

З урахуванням зазначеного, суд, з'ясувавши повно і всебічно обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, виходячи із аналізу наведених вище положень законодавства України, вважає, що позовна заява не підлягає задоволенню.

Керуючись ч. 2 ст. 122, ст.ст.268, 278 - 280, 285, 289, 293 КУпАП, ст. ст. 242-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 , представника позивача ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справах про адміністративні правопорушення - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до суду апеляційної інстанції через Корюківський районний суд Чернігівської області. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Ю.С.Кутовий

Повне рішення виготовлене та підписане 25.06.2024 р.