Рішення від 21.06.2024 по справі 520/5047/24

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2024 р. № 520/5047/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марини Лук'яненко, розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" (вул. Гіршмана, буд. 8/10, м.Харків,Харківська обл., Харківський р-н,61002), Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (код ЄДРПОУ 45329727, 61013, Харківська область, місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 26) про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області", в якому просить суд:

1. визнати неправомірною бездіяльність Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Харківській області» щодо відмови видати ОСОБА_1 оновлену довідку про грошове забезпечення з вказанням премії 83,31% та індексації грошового забезпечення у відповідності до постанови Кабінету Міністрів №168 від 24 лютого 2023 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році»;

2. зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Харківській області» видати ОСОБА_1 оновлену довідку про грошове забезпечення, де зазначити премію в розмірі 83,31% та індексацію грошового забезпечення у відповідності до постанови Кабінету Міністрів №168 від 24 лютого 2023 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що бездіяльність Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Харківській області» щодо відмови видати оновлену довідку про грошове забезпечення з вказанням премії 83,31% та індексації грошового забезпечення у відповідності до постанови Кабінету Міністрів №168 від 24 лютого 2023 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» є неправомірною та порушує його права.

Ухвалою суду від 01.03.2024 відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" надано відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Так, зазначає, суми індексації грошового забезпечення поліцейських не належать до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та не підлягають зазначенню у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) при її формуванні. Крім того, вказує, що позивач не звертає увагу, що зменшення розміру премії було компенсовано державою, шляхом внесення в грошове забезпечення нової надбавки - надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції 79,93% (в перерахунку на 01.07.2021 така надбавка відсутня, а в перерахунку на 01.12.2023 вже відображена). Так, листом від 24.02.2021 №3388/09/48-201 «Про надання інформації щодо грошового забезпечення поліцейських» ДУ ТМО було повідомлено про середні розміри надбавки за специфічні умови проходження служби та премії виплачених поліцейським за листопад 2019 року, відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 № 988. Відповідно до вказаного листа старший інспектор з особливих доручень отримує середній розмір надбавки за специфічні умови проходження служби 79,93% та 36,84% премію. Враховуючи зазначене, включати у довідку позивача інший розмір премії, чи будь-якої іншої складової, не передбаченої цим листом чи постановою 988 ДУ ТМО не має жодних правових підстав.

Ухвалою суду від 03.05.2024 залучено в якості другого відповідача - Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях по даній справі.

Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях, у наданому до суду відзиві на позов, у задоволенні позову просив відмовити. Так, зазначив, що з 20.05.2023 у зв'язку із внесенням постановою від 12.05.2023 №481 змін до постанови Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14, а не виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2024, як вказує позивач.

Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Згідно приписів ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022, затвердженого Законом України №2102-IX, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану", введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року.

Суд ухвалює рішення по справі за наявності безпечних умов для життя та здоров'я учасників процесу, суддів та працівників суду та за наявності технічної можливості.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Харківській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.1992.

Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" у відношенні позивача складено довідку №100/30144 від 20.07.2023 про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 (а.с. 10).

Зазначена довідка містить відомості: про розмір посадового окладу 2 900,00 грн, окладу за спеціальним званням 2 000,00 грн, надбавку за стаж служби в поліції - 35% від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням 1 715,00 грн, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції у розмірі (79,93%) 5 287,37 грн, надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (0%), надбавку за службу в умовах режимних обмежень (0%), надбавку за безперервний стаж шифрувальної роботи (0%), доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук (0%), доплату за вчене звання доцента (5%) 145,00 грн, надбавки за почесне звання "заслужений" (0%), премію (36,84%) 4 438,25 грн. Всього грошове забезпечення складає 16 485,62 грн.

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача, яка полягає у невнесенні до оновленої довідки про розмір грошового забезпечення відомостей про розміри премії у розмірі 83,31% та індексації відповідно до постанови Кабінету Міністрів №168 від 24 лютого 2023 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», позивач звернувся до суду із даним позовом.

Так, згідно з протоколом за пенсійною справою № 2003001687 (МВС) пенсія за вислугу років позивачу перерахована, виходячи з сум грошового забезпечення:

- посадовий оклад 2900,00 грн;

- оклад за військове звання 2000,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 35% 1715,00 грн;

- науковий ступінь кандидата наук 5% 145,00 грн;

- премія 83,31% 5631,76 грн.

Всього 12391,76 грн.

- в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 12391,76 грн;

- основний розмір пенсії: 50% грошового забезпечення (вислуга років 20) у розмірі 6195,88 грн з урахуванням доплати 8195,88 грн;

- щомісячна доплата до 2000 відповідно до ПКМУ №713 від 14.07.2021 (від суми ОСНП 6195,88 на 01.03.2018) 2000,00 грн

Підсумок пенсії (з надбавками) 8195,88 грн.

В подальшому ГУ ПФУ в Харківській області проводило перерахунок призначеної позивачу пенсії за вислугу років для цілей індексації.

Так, відповідно до розпорядження про перерахунок пенсії за пенсійною справою №2003001687 (МВС) ГУ ПФУ в Харківській області провело перерахунок пенсії позивача з 01 березня 2023 року, виходячи з такого:

із сум грошового забезпечення:

- посадовий оклад 2900,00 грн;

- оклад за військове звання 2000,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 35% 1715,00 грн;

- науковий ступінь кандидата наук 5% 145,00 грн;

- премія 83,31% 5631,76 грн.

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії;

основний розмір пенсії: 50% грошового забезпечення (вислуга років 20, у розмірі 6195,88 грн. З урахуванням індексації 8454,77 грн. З урахуванням доплати:

- індексація базового ОСНП 2022 (6195,88*0,140);

- індексація базового ОСНП 2023 (7063,3*0,197)

- щомісячна доплата до 2000 відповідно до ПКМУ №713 від 14.07.2021 (від суми ОСНП 6195,88 на 01.03.2018) 2000,00

- щомісячна доплата до 100 грн.

Так, відповідно до розпорядження про перерахунок пенсії за пенсійною справою №2003001687 (МВС) ГУ ПФУ в Харківській області провело перерахунок пенсії позивача з 01 грудня 2023 року, виходячи з такого:

із сум грошового забезпечення:

- посадовий оклад 2900,00 грн;

- оклад за військове звання 2000,00 грн;

- процентна надбавка за вислугу років 35% 1715,00 грн;

- науковий ступінь кандидата наук 5% 145,00 грн;

- надбавка за специфічні умови проходження служби 79,93% 5287,37 грн;

- премія 36,84% 4438,25 грн.

Всього 16485,62 грн.

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 16485,62 грн.

Основний розмір пенсії: 50% грошового забезпечення (вислуга років 20, у розмірі 8242,81 грн. З урахуванням індексації 10896,80 грн.

- індексація базового ОСНП 2022 (8242,81*0,140) 1153,99 грн;

- індексація базового ОСНП 2023 (9396,8*0,197) 1500,00 грн;

- щомісячна доплата до 100 грн;

Підсумок пенсії (з надбавками) 10896,80 грн.

Так, 12.02.2024 позивач звернувся до відповідача з запитом, в якому зазначив, що Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Харківській області", видано довідку про перерахунок пенсії №100/30144 вихідний №33-41-8223 від 20.07.2023, розмір премії за цією довідкою складає 36,84%. В той час, як з 01.12.2019 виникло право на перерахунок пенсії заявника, премія складала 83,31% у відповідності до перерахунку пенсії від 01.07.2021 здійсненого ГУ ПФУ в Харківській області на підставі постанови КМУ №713 від 14 липня 2021 року "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб". Просив надати оновлену довідку про грошове забезпечення з урахуванням премії 83,31%, зазначити про грошове забезпечення індексації, яка у відповідності до п.5 ст. 94 Закону України "Про національну поліцію" є складовою грошового забезпечення та має бути врахована при перерахунку його пенсії (а.с. 11).

Листом від 19.02.2024 №33/41-580 Державна установа "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Харківській області" повідомила позивача, що довідку про розмір грошового забезпечення від 20.07.2023 №33/41-8223 було оформлено станом на листопад 2019 року з урахуванням рішення у справі №826/12704/18 та листа Начальника Національної поліції України від 24 лютого 2021 року №2388/09-2021 "Про надання інформації щодо грошового забезпечення поліцейських" з урахуванням середнього розміру надбавки "за специфічні умови проходження служби" та розміру премії 36,84 відсотка. З огляду на викладене, підстав для виготовлення іншої нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року сектором соціального захисту і супроводу постраждалих та членів їх сімей ДУ "ТМО МВС України по Харківській області" немає. Крім того, звернуло увагу, що суми індексації грошового забезпечення передбачені у переліках додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, а отже не належать до складу грошового забезпечення та на них не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Також, постановою КМУ від 11.11.2015 №988 не визначено індексацію, як один із видів грошового забезпечення поліцейських.

Позивач, вбачаючи в зазначеному порушення своїх прав, звернувся за їх захистом до суду.

Суд, надаючи оцінку спірним правовідносинам, зазначає наступне.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Згідно з ч. 3 ст. 43 Закону № 2262 пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною 1 ст. 94 Закону № 580 в редакції від 01 січня 2019 року, чинній на час виникнення спірних правовідносин, було передбачено, що поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 Закону № 580 Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Абзац 1 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі Постанова КМУ № 988) в редакції від 19 січня 2017 року, чинній на час виникнення спірних правовідносин, було установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 року за № 669/28799, (далі Порядок № 260).

Згідно з п. 3 розділу І Порядку № 260 грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.

До складу грошового забезпечення входять:

1) посадовий оклад;

2) оклад за спеціальним званням;

3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер);

4) премії;

5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Аналіз положень ст. 94 Закону № 580, Постанови КМУ № 988 і Порядку № 260 зумовлює висновок, що індексація не є складовою грошового забезпечення.

Водночас ч. 5 ст. 94 Закону № 580 установлено, що грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.

Враховуючи, що індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру, а не тільки грошове забезпечення військовослужбовців, а також те, що здійснення індексації врегульовано окремим законом, до якого ст. 9 Закону № 2011 містить відсилочну норму, суд дійшов висновку, що механізм індексації має універсальний характер і питання її врахування до складу грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років не регулюється положеннями Закону № 2011-XII або Закону № 2262.

Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, не врахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення.

Вказаний правовий висновок сформований в постанові Верховного Суду від 03.04.2019 у справі № 638/9697/17.

30 січня 2024 року Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду в постанові у справі № 580/1974/23 «Щодо наявності/відсутності права особи, яка перебувала на службі в органах внутрішніх справ, на включення суми індексації грошового забезпечення поліцейських у довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону № 2262» навела такі висновки:

« 48. За таких обставин, судова палата Верховного Суду вважає, що висновки, викладені в раніше ухваленій постанові Верховного Суду у складі колегії суддів з цієї самої палати від 21.06.2023 у справі № 480/11090/21 про наявність у особи, яка перебувала на службі в ОВС, та якій пенсія призначена відповідно до Закону № 2262-ХІІ, права на включення в довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку її пенсії у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій осіб, сум індексації цього грошового забезпечення, є такими, що не ґрунтуються на правильному правозастосуванні, а відтак вважає за необхідне відступити від таких висновків та сформувати наступні висновки:

(1) об'єктом здійснення індексації доходів особам, зокрема, які проходили службу в органах внутрішніх справ, пенсія яким призначена згідно із Законом № 2262-XII, є їх дохід у формі пенсії (у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідної соціальної групи населення), а не розмір грошового забезпечення діючого поліцейського за прирівняною посадою до тієї, яку вони обіймали на момент звільнення з відповідних органів;

(2) суми індексації грошового забезпечення поліцейських не належать до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та не підлягають зазначенню у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) при її формуванні.

49. Застосовуючи наведені вище правові висновки Верховного Суду до спірних відносин, які виникли у справі, яка переглядається, судова палата дійшла висновку про те, що дії відповідача щодо невключення в довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивачу сум індексації цього грошового забезпечення діючих поліцейських при формуванні такої довідки у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення певній категорії осіб (в цьому випадку поліцейським), відповідають критеріям, визначеним статтею 19 Конституції України та у статті 2 КАС України, у зв'язку із чим висновки судів попередніх інстанцій про відмову у задоволенні позовних вимог ґрунтуються на правильному застосуванні норм матеріального права."

Відтак, Верховним Судом чітко зазначено, що суми індексації грошового забезпечення поліцейських не належать до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень), та не зазначаються у довідці.

Відповідно до частини 3 статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно частини 3 статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Отже, обчислення розміру як при призначенні пенсії (ч.3 ст. 43), так і при її перерахунку (ч.3 ст.63) законом пов'язується з грошовим забезпеченням, до якого відповідно до постанови Верховного Суду від 30.01.2024 у справі № 580/1974/23 не входить індексація.

Відтак, підстав для задоволення позовних вимог в цій частині не має.

Щодо позовних вимог про зобов'язання видати оновлену довідку про грошове забезпечення де зазначити премію в розмірі 83,31%, суд зазначає наступне.

Так, Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" у відношенні позивача складено довідку №100/30144 від 20.07.2023 про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 (а.с. 10).

Зазначена довідка містить відомості: про розмір посадового окладу 2 900,00 грн, окладу за спеціальним званням 2 000,00 грн, надбавку за стаж служби в поліції - 35% від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням 1 715,00 грн, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції у розмірі (79,93%) 5 287,37 грн, надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (0%), надбавку за службу в умовах режимних обмежень (0%), надбавку за безперервний стаж шифрувальної роботи (0%), доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук (0%), доплату за вчене звання доцента (5%) 145,00 грн, надбавки за почесне звання "заслужений" (0%), премію (36,84%) 4 438,25 грн. Всього грошове забезпечення складає 16 485,62 грн.

Відповідач - Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" зазначає, що розміри тих чи інших частин складових грошового забезпечення, які відображаються у відповідних довідках, не визначає ДУ ТМО. Такі складові відображаються відповідно до постанови КМУ №988 від 11.11.2015, де чітко визначено всі складові та їх розмір за прирівняною посадою. Крім того, зменшення розміру премії було компенсовано державою, шляхом внесення в грошове забезпечення нової надбавки - надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції 79,93%.

Суд, погоджується з такими висновками відповідача - Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області", а отже позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

У зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог, відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" (вул. Гіршмана, буд. 8/10, м.Харків,Харківська обл., Харківський р-н,61002), Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (код ЄДРПОУ 45329727, 61013, Харківська область, місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 26) про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Марина Лук'яненко