Постанова від 28.09.2010 по справі 2а-15969/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

28 вересня 2010 року 11:46 № 2а-15969/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А. при секретарі судового засідання Черненко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ріал Істейт Ф.К.А.У."

до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва

про скасування податкових повідомлення-рішенння №0007762306/0 від 09.11.2009р.

за участю представників сторін:

від позивача: Голобородько Т.В. (дов.від 04.01.10 №05/01-2010), Шидлик В.Б. (дов.від.01.12.09 №18/09), Гупало К.П. (дов.від 01.12.09 №18/09)

від відповідача Горбатенко А.О. (дов.від 30.05.08 №2466/9/10-114)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Реал Істейт Ф.К.А.У»до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва про скасування податкових повідомлень -рішень.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 28.09.2010 року в 11 год. 46 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.2 ст. 167 КАС України.

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

В обґрунтування заявленого позову позивач покликається на те, що за результатами перевірки відповідачем складено Акт №1891/23-06/34431547 від 28.10.2009р, яким встановлено порушення позивачем пп.. 7.2.3., 7..2.4., 7.2.6. п.7.2., п.п.7.4.1. п.7.4., п.п.7.5.1. п.7.5., п.п.7.7.1., 7.7.2 п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», що призвело до завищення суми бюджетного відшкодування за лютий 2009 року в розмірі 12 225 188,00 грн.

На підставі зазначеного порушення відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення від 09.11.09р. №0007762306/0 у розмірі 12255188,00 грн. за лютий 2009 року.

В ході судового засідання позивачем подано заяву про зміну позовних вимог, відповідно до якої він посилається на той факт, що отримав від відповідача податкове повідомлення-рішення від 21.12.09р. за №0009042306/0 яким йому зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за серпень 2009 р. на суму 1538165,00 грн. та за вересень 2009р. в розмірі 12000260,00 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акту перевірки від 07.12.09 №2116/23-06/34431547.

Позивач зазначає, що податкові повідомлення-рішення №0007762306/0 та №000904/2306/0 тягнуть за собою наслідки зменшення суми бюджетного відшкодування за визначені періоди.

Не погоджуючись з прийнятими податковими повідомленнями -рішення, просить суд визнати протиправними та скасувати їх з огляду на наступне.

В акті перевірки зазначено, що в січні 2009 року позивачем завищено суму податкового кредиту за рахунок податкових накладних виписаних в попередніх періодах.

На думку позивача, чинне податкове законодавство не встановлює обмежень чи то заборон для платників ПДВ щодо декларування податкового кредиту в період інший, ніж той, на який припадає дата виписування податкової накладної.

Так, відповідно до пп..7.5.1 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»датою виникнення у платника ПДВ права на податкову кредит вважається дата списання коштів з банківського рахунку, або дата отримання податкової накладної, в залежності від того, що сталося раніше. Більш того, згідно пп..7.4.5 ст.7 Закону «Про податок на додану вартість»суми ПДВ, що не підтверджені податковими накладними не підлягають включенню до складу податкового кредиту. Тобто при формуванні податкового кредиту визначальним аспектом є власне наявність у платника ПДВ на руках оформленої податкової накладної на товар, а не дата виписування такої накладної. В той же час період, в якій виписувалась податкова накладна, та період її фактичного отримання платником податків від контрагентів можуть не збігатися.

Таким чином, на думку позивача висновок відповідача про неправомірність заявлення позивачем сум ПДВ до бюджетного відшкодування у зв'язку з формуванням податкового кредиту в іншому періоді ніж на дату оформлення податкової накладної є безпідставним та необґрунтованим.

Щодо правомірності нарахування сум ПДВ до відшкодування з державного бюджету позивач зазначає наступне.

Відповідно до п.7.7.2. п.7.7. ст.7 закону України «Про податок на додану вартість», якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пп..7.7.1 цього пункту має від'ємне значення, то -бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

П.п.7.7.1. ст.7 Закону встановлює, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду»

Натомість Закон про ПДВ термін попередні податкові періоди»вживається для позначення усіх податкових періодів, що передують звітному.

Більш того, на думку позивача, жодна норма Закону про ПДВ не визначає попередній податковий період як той період, що безпосередньо передує звітному, виключаючи із цієї категорії всі інші періоди.

Таким чином, позивач на його думку, висновки відповідача є неправомірним, а відповідно суми ПДВ заявлені позивачем у податковій декларації за лютий 2009 року до відшкодування із державного бюджету сформовані останнім у відповідності до вимог чинного законодавства України.

За таких підстав позивач просить суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував, з огляду на наступне.

Перевіркою встановлено порушення позивачем пп..7.2.6. п.7.. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»відповідно до якого податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту.

У разі відмови з боку постачальника товарів (послуг) надати податкову накладну отримувач таких товарів (послуг) має право до дати до податкової декларації за звітний податковий період заяву чи скаргу на такого постачальника, яка є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг).

Підпунктом 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8-1 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Крім того, відповідач вказує на той факт, що згідно підпункту 7.5.1 пункту 7.5 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», датою виникнення права платника -податку податковий кредит вважається: «дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів робіт, послуг)».

Відповідно до підпункту 7.2.3 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»«податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надається покупцю, копія .- залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг).».

Крім того, як вбачається з актів перевірок встановлено порушення позивачем:

- пп.7.2.3., 7.2.4. 7.2.6 п.7.2., пп..7.4.1., п.7.4., п.п.7.5.1. п.7.5., п.п. 7.7.1, 7.7.2 п.7.7. ст. 7Закону України «Про податок на додану вартість» в результаті чого позивачем завищено заявлену сум бюджетного відшкодування за лютий 2009 року в розмір 12255188,00 грн., за серпень 2009р. в розмірі 1538165,00 грн., за вересень 2009 року в розмірі 12000260,00 грн.

- - пп.7.2.3., 7.2.4. 7.2.6 п.7.2., пп..7.4.1., п.7.4., п.п.7.5.1. п.7.5., п.п. 7.7.1 п.7.7. ст. 7Закону України «Про податок на додану вартість»в результаті чого завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податного кредиту в розмірі 12255188,00 грн. та занижено позитивне значення в розмірі 1 897 205,00 грн. в лютому 2009 року занижено позитивне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту в розмірі 113441,00 грн.; завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту в серпня в розмір 1 538 165, 00 грн. в вересні 2009року занижено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту в розмірі 12000260,00грн.

- пп.7.2.3., 7.2.4. 7.2.6 п.7.2., пп..7.4.1., п.7.4., п.п.7.5.1. п.7.5., п.п. 7.7.1, 7.7.2. п.7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»в результаті чого зменшено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за лютий 2009 року в розмірі 2010616,00грн. та за вересень 2009 року в розмірі 6749,00 грн.

З огляду на вище викладене, відповідач вважає прийняті податкові повідомлення - рішення від 09.11.09р. №0007762306/0 та від 21.12.09р. №0009042306/0 правомірними, тому просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити, з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ріал Істейт Ф.К.А.У»зареєстроване Шевченківською районною у м.Києві державною адміністрацією, реєстраційний номер 10741020000017773 від 14.06.2006. Свідоцтво про державну реєстрацію серія АОО № 022657. Код ЄДРПОУ: 34431547. Взято на податковий облік в ДПІ у Шевченківському районі м. Києва 15.06.2006 за № 25515/29-207.

Як вбачається з матеріалів справи, Державної податкової інспекцією у Шевченківському районі м.Києва (надалі - відповідач) проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Ріал Істейт Ф.К.А.У»(надалі-позивач) з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за лютий, серпень, вересень 2009, яка виникла за рахунок від'ємного значення з податку на додану вартість, що декларувалась в період з 01.01.2009 по 31.01.2009р, та з 01.07.2009 по 31.08.2009.

В ході проведеної перевірки складено акти:

- акт від 28.10.2009р. №1891/23-06/34431547;

- акт від 07.12.2009р. №2116/23-06/34431547.

Актами перевірок встановлено порушення позивачем:

- пп.7.2.3., 7.2.4. 7.2.6 п.7.2., пп..7.4.1., п.7.4., п.п.7.5.1. п.7.5., п.п. 7.7.1, 7.7.2 п.7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» в результаті чого позивачем завищено заявлену сум бюджетного відшкодування за лютий 2009 року в розмір 12255188,00 грн., за серпень 2009р. в розмірі 1538165,00 грн., за вересень 2009 року в розмірі 12000260,00 грн.;

- - пп.7.2.3., 7.2.4. 7.2.6 п.7.2., пп..7.4.1., п.7.4., п.п.7.5.1. п.7.5., п.п. 7.7.1 п.7.7. ст. 7Закону України «Про податок на додану вартість»в результаті чого завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податного кредиту в розмірі 12255188,00 грн. та занижено позитивне значення в розмірі 1 897 205,00 грн. в лютому 2009 року занижено позитивне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту в розмірі 113441,00 грн.; завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту в серпня в розмір 1 538 165, 00 грн., в вересні 2009року занижено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту в розмірі 12000260,00грн.;

- пп.7.2.3., 7.2.4. 7.2.6 п.7.2., пп..7.4.1., п.7.4., п.п.7.5.1. п.7.5., п.п. 7.7.1, 7.7.2. п.7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»в результаті чого зменшено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за лютий 2009 року в розмірі 2010616,00грн. та за вересень 2009 року в розмірі 6749,00 грн.

З підстав виявлених порушень, відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення від 09.11.09р. №0007762306/0, яким визначено суму завищення бюджетного відшкодування за звітний період (лютий 2009, за який подано декларацію) в розмірі 12255188,000 грн.

Податковим повідомленням-рішенням від 21.12.09р. №0009042306/0 визначено суму завищення бюджетного відшкодування за звітний період (серпень 2009, за який подано декларація) в розмірі 1538165,00грн, та за вересень 2009 року в розмірі 12000260,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно з поданим позивачем до відповідача уточнюючим розрахунком з ПДВ за лютий 2009 року та розрахунком суми бюджетного відшкодування сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок, складає 12 255 188,00 грн.

Згідно з даними розрахунку суми бюджетного відшкодування:

- залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду, складає 40 001 455,00 грн.;

- частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів 12.255.188,00 грн.

- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок, складає 12.255.188,00 грн.

Згідно довідки щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2 до податкової декларації з ПДВ) залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду (ряд.24 податкової декларації звітного періоду) складається із сум ПДВ, які виникли в таких звітних періодах, січень 2009 року.

Згідно з поданим позивачем до відповідача уточнюючим розрахунком з ПДВ за серпень 2009 року та розрахунком суми бюджетного відшкодування сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок, складає 4886370,00 грн.

Згідно з даними розрахунку суми бюджетного відшкодування:

- залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду, складає 4886370,00 грн.;

- частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів 4886370,00 грн.;

- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок, складає 4886370,00 грн.

Згідно з поданим позивачем до відповідача уточнюючим розрахунком з ПДВ за вересень 2009 року та розрахунком суми бюджетного відшкодування сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок, складає 12 000 260,00 грн.

Згідно з даними розрахунку суми бюджетного відшкодування:

- залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду, складає 19818155,00 грн.;

- частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів 12 000 260,00 грн.;

- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок, складає 12 00260,00 грн.

З огляду на зазначене перевіркою встановлено порушення вимог п.п.7.2.3, 7.2.4, 7.2.6 п.7.2, п.п.7.4.1, п. .4, п.п. 7.5.1 п. 7.5, п.п. 7.7.1, 7.7.2. п.7.7. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року № 168/97-ВР.

Підпунктом 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. № 168/97-ВР із змінами та доповненнями, встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна ні такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених платником податків за ставкою, встановленою п.6.1. статті 6 та статтею -8-1 цього Закону, протягом звітнього періоду у зв'язку з:

- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

- придбанням (будівництвом, спорудженням) осн6овних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку/

Згідно пп..7.5.1. п.7.5. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»датою, виникнення права платника податку на податковий кредит вважається, «дата здійснення першої події: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетованих карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податків товарів (робіт, послуг).

Відповідно до підпункту 7.2.3 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»«Податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надається покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг)......Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг)....».

Дата виникнення зобов'язань продавця відповідно до підпункту 7.3.1. пункт 7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»«Датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше, або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а в разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.»

Таким чином, вищенаведеними нормами Закону України «Про податок на додану вартість»визначено, що розмір податкового зобов'язання продавця товарів (послуг) по господарським операціям, проведеним з кожним контрагентом-покупцем у окремому звітному періоді, має дорівнювати розміру податкового кредиту такого покупця, задекларованого за такий звітний період, що передбачає відображення покупцем отриманої податкової накладної у реєстрі отриманих податкових накладних цього звітного періоду.

При цьому, підпунктом 7.2.6 пункту 7.2. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»визначено, що ..у разі відмови з боку постачальника товарів (послуг) надати податкову накладну або при порушенні ним порядку її заповнення, отримувач таких товарів (послуг) має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг) (підпункт 7.2.6 пункту 7.2. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»).

Відповідно до п.п. 7.7.1 п.7.7. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" сума податку, що підлягає сплаті до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми розрахованої згідно п.п. 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті до бюджету...При від'ємному значенні суми розрахованої згідно п.п. 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник у попередні періоди, а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.»

Згідно п.п.7.7.2 п. 7.7 ст.7 Закону України № 168/97-ВР, „якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг)".

Таким чином, позивачем при визначенні податкового кредиту за лютий, серпень та вересень 2009 року неправомірно прийнято рішення на формування податкового кредиту з використанням зазначених сум податку, оскільки він на дату виникнення права на податковий кредит таким право не скористався, одночасно з поданням декларації по податку на додану вартість не подав скарги стосовно контрагентів - постачальників, щодо відмови у наданні податкових накладних або наданні їх із порушенням встановленого порядку виписування податкової накладної.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень довів правомірність прийнятих податкових повідомлень - рішень від 09.11.2009р №0007762306/0 та від 21.12.2009р. №0009042306/0.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України

З огляду на вищевикладене, оцінивши докази, які є у матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позивачем не доведено обґрунтування заявлених позовних вимог, а тому в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 2, 9, 71, 160-167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні позовних вимог відмовити.

2. Постанова може бути оскаржена в порядку ст.ст.185-187 КАС України.

Суддя І.А. Качур