ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
17 вересня 2010 року 15:51 № 2а-9190/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Савченко А.І., при секретарі Череповській Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
в інтересах держави в особіКиївського транспортного прокурора
Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України
доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1 700 грн.
за участю представників сторін:
від прокурора -Кузьміна К.Г.
від позивача -не з'явився
від відповідача -не з'явився
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 17 вересня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Київський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України (далі по тексту -позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту -відповідач, ОСОБА_1) про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1 700 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем в порушення положень Закону України «Про автомобільний транспорт»надавалися послуги з перевезення вантажу без оформлення відповідних документів, а саме, дорожнього листа.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 червня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду на 5 липня 2010 року.
Судові засідання, призначені на 5 липня 2010 року та 23 липня 2010 року, судом відкладалися на 17 вересня 2010 року.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав.
Представник позивача в судове засідання не з'явився.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У зв'язку з нез'явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту частини 2 статті 17, частини 1 статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” та з урахуванням положень частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.
Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Відповідно до статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Вказаний урядовий орган здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення.
Пунктом 4 «Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті»(далі по тексту -Положення № 1190), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. № 1190, передбачено, що Головавтотрансінспекція, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Крім того, у пункті 4 Положення № 1190 зазначено, що основними завданнями територіальних управлінь Головавтотрансінспекції у відповідному регіоні визначено здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
Пунктом 5 цього ж Положення, передбачено, що територіальні управління Головавтотрансінспекції відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Відповідно до пункту 12 статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення рейдових перевірок.
Як вбачається з матеріалів справи, територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Києві проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажу автомобільним транспортом, що належить ОСОБА_1
В результаті проведеної перевірки посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в м. Києві виявлено порушення статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", про що складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 08.12.2009 року з яким відповідач був ознайомлений на місці проведення перевірки, про що свідчить підпис на вищезазначеному Акті.
Керівником територіального управління Головавтотрансінспекції у м. Києві, як керівником органу державного контролю ухвалено постанову № 105102 від 02.02.2020 року про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій в розмірі 1 700 грн .
Копії зазначеної постанови надіслано відповідачу. Накладена фінансова санкція суб'єктом господарювання на зазначений в постанові рахунок у п'ятнадцятиденний термін після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій до Державного бюджету України не перерахована.
Станом на дату звернення до суду винесена постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»передбачено, що підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до статті 121 Конституції України, на органи прокуратури покладається, зокрема, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено порушення адміністративним судом справ за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до суду в інтересах держави.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно із частиною 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Враховуючи, що відповідачем у встановленні строки не оскаржено постанову про застосування фінансових санкцій № 105102 від 02.02.2010 року та не сплачено суму накладених фінансових санкцій, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) в доход Державного бюджету України на р/р 31117106700011 в УДК у Шевченківському районі м. Києва, МФО 820019, код ЄДРПОУ 26077968, код платежу 21081100 адміністративні штрафи в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.І. Савченко
Постанову складено в повному обсязі та підписано 22 вересня 2010 року.