ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А Вн.№1\6
м. Київ
08 вересня 2010 року 15:19 № 2а-10439/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Клочкова Н.В. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім ВСК"
до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва
про скасування повідомлення - рішення № 0001492305 від 26.03.2010року
за участю представників сторін:
представник позивача: Власенко Л.М.,
представник відповідача: Миськів Н.В.,
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 08 вересня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
12 липня 2010 року товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім ВСК" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва про скасування повідомлення - рішення №001492305 від 26.03.10 р. Позовні матеріали передані на розгляд судді 15 липня 2010 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 липня 2010 року адміністративний позов залишено без руху та надано строк до 30 липня 2010 року для усунення недоліків. 03 серпня 2010 року позивачем усунено недоліки шляхом надсилання на адресу суду листа 30 липня 2010 року, на що вказує відмітка поштового штемпелю на конверті.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 серпня 2010 року відкрито провадження у адміністративній справі.
08 вересня 2010 року у судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити. Представник відповідача проти позову заперечував.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що на думку позивача, спірне податкове повідомлення є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки прийнято на підставі помилкового висновку перевірки щодо перевищення лімітів залишку готівки в касах.
Так, позивач вказує, що згідно наказу №2 від 31.01.09 встановлений загальний ліміт залишку готівки в касі, який складає 5100,00грн. виходячи з цього факт наявності перевищення ліміту в касі не має значення.
Представник відповідача проти позову заперечує з підстав викладених у письмових запереченнях, які додано до матеріалів справи, а саме відповідач вказує, що перевіркою встановлено перевищення ліміту залишку в касі за 11.01.2010 року та за 18.01.10 року на загальну суму 3070,73 грн. (2264,49 + 806,04 грн.) за результатами розгляду акта перевірки рішенням Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва від 26.03.10 №0001492305 застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції в розмірі 6141,46 грн. (3070,73*2) за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
Працівниками Державної податкової адміністрації у м. Києві була проведена перевірка магазину, що належить товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "ВСК ", що розташована за адресою : м. Київ, вул.Мінське шосе, 4 (акт від 18.03.10 рішення №0001492305)
Перевіркою встановлено порушення вимог пункту 2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме, при отриманні готівкових коштів з каси підприємства за видатковими касовими ордерами від 11.01.10 року № 9 та від 18.021.10 № 21 на загальну суму 13251,94 грн.(7 364,69 грн+5 887,28 грн.) підписи одержувачів готівки в зазначених ордерах відсутні.
Відповідно пункту 2.8 Положення про переведення касових операцій у національній валюті в Україні , затвердженого постановою Національного банку України від 15.12.04 року № 637 (затвердженого в Міністерстві юстиції України 13.01.05 року № 40/10320), (далі-Положення), підприємства можуть тримати в поза робочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка) в межах, що не перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Установлення ліміту каси проводиться підприємствами самостійно на підставах розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі, що підписується головним бухгалтером та керівником підприємства (або уповноваженою ним особою). Установлений наказ затверджується внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства.
Перевіряючими виявлено такі порушення: видаткові касові ордери за № 9 від 11.01.10 на суму 7364,69 грн. та № 21 від 18.01.10 на суму 5887, 25 грн. видача готівки по яких не підтверджена підписом одержувача.
Позивач зазначав в своїх поясненнях, що до видаткового касового ордеру за 11.01.10 прикладався звіт, складений на Власенко Є.І., про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт та оформлений належним чином за підписами директора Власенко Л.М. Сума на 3387 грн.11 коп. підтверджена касовими чеками. Дата складення авансового звіту є 11 січня 2010 року, у зв'язку з тим що 7, 8, 9,10 січня 2010 року - є святковими днями.
Згідно із пунктом 2.9 Положення підприємства не повинні накопичувати готівкову виручку (готівку) у своїх касах понад установлений ліміт каси для здійснення потрібних витрат до настання строків цих виплат.
Саме пунктом 3.5.Положення передбачений порядок видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю касир вимагає пред'явити паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа. Для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.
Тому, враховуючи наказ позивача № 2 від 31.01.09 р., яким встановлено загальний ліміт залишку готівки в касі в розмірі 5100,00 грн., суд детально дослідив видаткові касові ордери від 18 січня 2010 року та 11 січня 2010 року, з яких вбачається відсутність підпису одержувача коштів, а також відсутність підпису касира. Ці відмітки на видаткових касових ордерах є обов'язковою умовою для виведення залишку готівки з каси.
Підстав для застосування п.3.4 Положення № 637, яким обґрунтовував позовні вимоги позивач не вбачається, оскільки матеріалами справи та наданими позивачем доказами не підтверджено факт наявності документу, що містить дозвільний напису керівника на видачу готівки з каси. Звіти про використання готівки не можуть бути таким доказом, оскільки є документом, що складається після видачі готівки. Документів, складених до моменту видачі готівки з каси, що містили б дозвільний напис керівника на видачу готівки позивачем не надано.
Відповідно до статті 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки" до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються штрафні (фінансові) санкції, зокрема, за перевищення встановлення лімітів залишку готівки в касах - у двохкратному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожен день. Штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовується до осіб, зазначених до статті 1 Указу, органами державної податкової служби, фінансових органів, комерційних банків та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань. Контроль за додержанням особами, зазначеними у статті зазначеного Указу ( крім банків), норм з регулювання обігу готівки в національній валюті, що встановлюється Національним банком України, здійснюють органами податкової служби (статті 2,3 Указу)
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім ВСК" у задоволенні позову до Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва повністю.
2. Судові витрати стягненню з позивача не підлягають.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Н.В. Клочкова
Постанову складено в повному обсязі та підписано 13 вересня 2010 року.