ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
м. Київ
22 жовтня 2009 року 15:55 № 2а-5895/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Степанюка А.Г. , суддів Васильченко І.П. Федорчука А.Б. при секретарі судового засідання Федоровій О.В. вирішив адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Букмекерська контора "Марафон"
до Міністерства фінансів України
проскасування акту перевірки комісії Міністерства фінансів України про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про заміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії від 22.05.2009р. №36
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що вважає протиправними висновки які зробив відповідач за результатами перевірки його діяльності. Стверджує, що він повідомив Міністерство фінансів України у встановлений строк про зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії, а саме: про зміни у правилах азартних ігор.
Відповідач у письмових запереченнях на позов повідомив, що проти нього заперечує. При цьому посилається на те, що відповідно до пункту 5.1 Ліцензійних умов провадження організації діяльності з проведення азартних ігор, затверджений наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва (надалі - Ліцензійні умови), ліцензіат зобов'язаний повідомляти орган ліцензування про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії протягом десяти робочих днів у письмовій формі разом з документами або їх нотаріально завіреними копіями, які підтверджують зазначені зміни, Позивачем здійснено не було.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва -
Товариство з обмеженою відповідальністю «Букмекерська контора «Марафон»зареєстрована Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 06.02.1997р. та присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 24598278.
Видами діяльності за КВЕД є: діяльність з організації азартних ігор; посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту; інші види оптової торгівлі; роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту; роздрібно торгівля в неспеціалізованих магазинах без переваги продовольчого асортименту; рекламна діяльність.
Ліцензія №082972 видана 16.06.2006р. Міністерством фінансів України товариству з обмеженою відповідальністю «Букмекерська контора «Марафон»на право організації діяльності з проведення азартних ігор (букмекерська діяльність) зі строком дії з 30.05.2006 по 29.05.2011р.
Як зазначає Відповідач, на підставі звернення громадянина ОСОБА_1 від 13.04.2009 року, 22.05.2009р. комісією Міністерства фінансів України видано посвідчення на проведення перевірки № 31-35020-07-16/13439 від 15.05.2009 р. та проведено позапланову перевірку діяльності ліцензіата Товариства з обмеженою відповідальністю «Букмекерська контора «Марафон».
21.05.2009р. комісія направила запит ТОВ «Букмекерська контора «Марафон»в якому просила надати інформацію про види ставок та назви подій, на які робилися ставки гр. ОСОБА_1 у позивача, рух коштів на його ігровому рахунку (гаманці) з моменту реєстрації його ігрового гаманця через сайт станом на 18 травня 2009 р.
Листом від 21.05.2009 р. № 533 товариством повідомлено про неможливість надання такої інформації, через відсутність згоди гр. ОСОБА_1 на розголошення відомостей про його особисте життя.
До перевірки ліцензіатом надані правила азартної гри «Парі», затверджені генеральним директором ТОВ «Букмекерська контора «МАРАФОН»10 жовтня 2008 року, відповідно до яких проводиться букмекерська діяльність товариства, які не містять інформації щодо проведення фінансових ставок.
В ході перевірки комісія виявила, що Позивач не повідомив у встановлений законом строк Міністерство фінансів України про зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії, а саме: про зміни у правилах азартних ігор, чим порушило вимоги пункту 5.1 глави 5 Ліцензійних умов.
За результатами перевірки було складено акт від 22.05.2009 року № 35 (надалі - Акт перевірки № 35) щодо додержання ліцензіатом Ліцензійних умов.
На підставі акту перевірки № 35 було складено акт від 22.05.2009 року № 36 (надалі - Акт № 36), про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії.
На підставі акту від 22.05.2009 року № 36 Міністерством фінансів України було видано Наказ від 05.06.2009 № 749 про анулювання ліцензії на організацію діяльності з проведення азартних ігор серії АВ № 082972 від 16.06.2006 року, видану товариству з обмеженою відповідальністю «Букмекерська контора «МАРАФОН».
Позивач не погоджується з зазначеним вище актом про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії від 22.05.2009р. № 36 та просить суд його скасувати.
Аналізуючи викладені обставини в їх сукупності, суд дійшов до висновку про необґрунтованість та безпідставність позовних вимог, вважає їх такими, що не підлягають задоволенню з урахуванням наступного.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 року № 1698 Міністерство фінансів України визначено як орган ліцензування у сфері організації діяльності з проведення азартних ігор.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»(надалі - Закон) орган ліцензування забезпечує виконання законодавства у сфері ліцензування.
Пунктом 1.2 Ліцензійних умов передбачено, що позапланові перевірки проводяться Міністерством фінансів України і з залученням, у разі потреби, фінансових управлінь місцевих державних адміністрацій, Держпідприємництвом України і територіальними органами на підставі надходження до них у письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення ліцензіатом Ліцензійних умов або з метою перевірки виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов.
На офіційному сайті ліцензіата розміщені правила азартної гри «Парі», які передбачають проведення фінансових ставок. Водночас, правила азартної гри «Парі», затверджені генеральним директором ТОВ «Букмекерська контора «МАРАФОН»10 жовтня 2008 відповідно до яких проводиться букмекерська діяльність товариства та які були надіслані на адресу Міністерства фінансів України, не містять інформації щодо прийняття ставок на результат фінансових подій.
Згідно з пунктом 2.1 Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов голова та члени комісії мають право одержувати від посадових осіб ліцензіата письмові пояснення з питань, що виникають під час перевірки та відповідно до пункту 3.3 ліцензіат зобов'язаний забезпечити умови для проведення перевірки та надавати всі необхідні документи, що підтверджують додержання ним вимог Ліцензійних умов.
Відповідно до пункту 5.1 Ліцензійних умов, ліцензіат зобов'язаний повідомляти орган ліцензування про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії протягом десяти робочих днів у письмовій формі разом з документами або їх нотаріально завіреними копіями, які підтверджують зазначені зміни.
Позивачем не надано суду доказів, які б підтверджували факт подання ним у встановлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додавалися до зави про видачу ліцензії.
Таким чином, суд вважає, що ТОВ «Букмекерська контора «МАРАФОН» не повідомило у встановлений строк Міністерство фінансів України про зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії, а саме: про зміни у правилах азартних ігор.
Частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів прийшла до висновку, що в задоволенні позову належить відмовити.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
У задоволенні позову відмовити повністю.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий Суддя А.Г. Степанюк
Судді І.П. Васильченко А.Б. Федорчук
Повний текст постанови виготовлено23.11.09р.