Рішення від 17.06.2024 по справі 707/1263/24

707/1263/24

2/707/685/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2024 року м.Черкаси

Черкаський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді Тептюка Є.П.

за участю секретаря Заїчко Д.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Черкаси в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

ВСТАНОВИВ:

Стислий виклад позиції позивача:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» звернулося до Черкаського районного суду Черкаської області з позовом до до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Позов мотивувало тим, що 30.10.2019 року ОСОБА_1 уклала з АТ «КРЕДОБАНК» кредитний договір №CL-233688.

24.10.2023 року між АТ «КРЕДОБАНК» та ТОВ «ФК «Європейська агенція з повернення боргів» було укладено договір факторингу №24102023, відповідно до умов якого право грошової вимоги за кредитним договором № CL-233688 від 30.10.2019 року, укладеним між АТ «КРЕДОБАНК» та ОСОБА_1 перейшло до ТОВ «ФК «Європейська агенція з повернення боргів».

Відповідно до Додатку №1 до Договору факторингу №24102023 від 24.10.2023 року Реєстру прав вимоги, ТОВ «ФК «Європейська агенція з повернення боргів» набуло права грошової вимоги до відповідача в сумі 17683,18 грн., з яких: 9143,51 грн. - заборгованість в частині непогашеного кредиту; 8539,67 грн. - заборгованість в частині несплачених процентів за користування кредитом; 0 грн. - заборгованість в частині несплачених комісій, плат.

Всупереч умовам кредитного договору, незважаючи на повідомлення, відповідач не виконав свого зобовязання. Після відступлення позивачу права грошової вимоги до відповідача, останній не здійснив жодного платежу для погашення кредитної заборгованості ні на рахунки ТОВ «ФК «Європейська агенція з повернення боргів», ні на рахунки попереднього кредитора. Таким чином, ОСОБА_1 має непогашену заборгованість перед ТОВ «ФК «Європейська агенція з повернення боргів» в сумі 17683,18 грн.

Враховуючи вищевикладене позивач просив стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «ФК «Європейська агенція з повернення боргів» заборгованість за кредитним договором № CL-233688 від 30.10.2019 року в розмірі 17683,18 грн та судові витрати.

В разі розгляду справи в порядку загального позовного провадження, позивач просив здійснювати розгляд без участі представника позивача. У випадку неявки відповідача у судове засідання, просив ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Заяви та клопотання, інші процесуальні дії у справі:

14.05.2024 року ухвалою Черкаського районного суду Черкаської області позовну заяву прийнято до розгляду, з відкриттям провадження та розглядом справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

17.06.2024 року від ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд справи без її участі. Проти позовних вимог не заперечує.

Встановлені судом обставини:

На підставі наявних в матеріалах справи письмових доказів, судом встановлено наступне.

30.10.2019 року між акціонерним товариством «КРЕДОБАНК» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № CL-233688.

Відповідно до п. 2 Договору - сума та валюта кредиту складають 15200 грн. Дата видачі кредиту - 30.10.2019 року. Строк (термін) кредитування - 36 місяців, терміном до 28.10.2022 року.

Згідно анкети-заяви №CL-233688 фізичної особи на отримання готівкового кредиту від 30.10.2019 року, ОСОБА_1 шляхом підписання цієї анкети-заяви підтвердила, що з умовами надання кредиту, викладеними в памятці клієнту ознайомлена. Примірник памятки отримала. Вся інформація у цій анкеті-заяві та наданих документах є повною, вірною і актуальною на день її подання.

24.10.2023 року між акціонерним товариством «КРЕДОБАНК» та ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ» укладено договір факторингу із відступлення прав грошової вимоги за кредитними договорами та прав за забезпечувальними договорами №24102023.

24.10.2023 року між АТ «КРЕДОБАНК» та ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ» укладено акт прийому-передачі прав вимог за Договором факторингу із відступлення прав грошової вимоги за кредитними договорами та прав за забезпечувальними договорами №24102023 від 24.10.2023 року.

В матеріалах справи міститься витяг з Додатку №1 до Договору факторингу із відступлення прав грошової вимоги за кредитними договорами та прав за забезпечувальними договорами №24102023 від 24.10.2023 року по боржнику ОСОБА_1 за кредитним договором CL-233688 від 30.10.2019 року на суму заборгованості 17683,18 грн., з яких: 9143,51 грн. - заборгованість в частині непогашеного кредиту, 8539,67 грн. - заборгованість в частині несплачених процентів за користування кредитом, 0 грн. - заборгованість за комісіями.

Згідно розрахунку заборгованості за кредитним договором № CL-233688 від 30.10.2019 року, складеного представником ТОВ «ФК «Європейська агенція з повернення боргів», станом на 31.03.2024 року залишок заборгованості складає 17683,18 грн.

Норми права, що підлягають застосуванню:

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів.

Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В тому числі, суд враховує вимоги ст. 80 ЦПК України, зокрема достатність доказів для вирішення справи, наданих до суду.

Відповідно до ст. 610 ЦК України - порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

За порушення зобов'язання наступають правові наслідки, передбачені ст.611 ЦК України.

Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно ч. 1 ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до ч.1 ст.1050 ЦК України, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до ст.625 цього Кодексу.

ч. 1 ст. 625 ЦК України встановлено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Згідно ч. 1 ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Відповідно до ст. 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частиною 1 ст. 1077 ЦК України передбачено, що за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов'язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов'язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).

Позиція та висновки суду за результатами розгляду справи:

Судом встановлено, що між акціонерним товариством «КРЕДОБАНК» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № CL-233688 від 30.10.2019 року.

24.10.2023 року акціонерне товариство «КРЕДОБАНК» передало право грошової вимоги за вищевказаним кредитним договором ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ» на підставі договору факторингу №24102023 та Додатку №1 до Договору факторингу.

Відповідно до умов кредитного договору, позивач зобов'язаний був надати відповідачу кредит в сумі 15200 грн в безготівковій формі шляхом перерахування кредитних коштів за дорученням позичальника, а позичальник зобовязувалась повернути банку кредит у повному обсязі в порядку і строки (терміни), передбачені кредитним договором.

Проте, відповідач отримавши кредит, в установлений договором термін його не повернула, внаслідок чого заборгованість за непогашеним кредитом та несплачених процентах станом на 31.03.2024 року складає - 17683,18 грн.

Жодних доказів, які б спростовували висновки суду про чинність договору відповідач не надала, в тому числі нею не спростовано розміру нарахованої суми заборгованості.

Оскільки на день розгляду справи відповідачем не надано доказів про повне виконання свого зобовязання в частині сплати заборгованості за договором, зважаючи на заяву відповідача про відсутність заперечень щодо позовних вимог, суд вважає, що позов є обґрунтованим, обставини, викладені в ньому, знайшли своє підтвердження в ході розгляду справи, а тому він підлягає задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати:

Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України. З відповідача на користь позивача підлягають стягненню документально підтверджені витрати по сплаті судового збору в сумі 3028 грн.

В матеріалах справи відсутні докази на підставі яких відповідач звільняється від сплати судового збору.

На підставі ст. 526, 527, 530, 625, 1050,1054 ЦК України, керуючись ст.ст. 141, 263-265 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором -задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» заборгованість за кредитним договором № CL-233688 від 30.10.2019 року, яка станом на 31.03.2024 року складає 17683,18 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів»судові витрати по справі, що складаються із судового збору в сумі 3028 грн.

Апеляційні скарги на рішення можуть бути подані протягом 30 днів з дня його складення через суд першої інстанції до Черкаського апеляційного суду або безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ», м. Київ, вул. Симона Петлюри, 30, код ЄДРПОУ: 35625014, IBAN: НОМЕР_1 в АТ «ТАСкомбанк».

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована у с. Червона Слобода, Черкаського району, Черкаської області, по АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 .

Суддя: Є. П. Тептюк

Попередній документ
119795894
Наступний документ
119795896
Інформація про рішення:
№ рішення: 119795895
№ справи: 707/1263/24
Дата рішення: 17.06.2024
Дата публікації: 19.06.2024
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Черкаський районний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (17.06.2024)
Дата надходження: 06.05.2024
Предмет позову: про стягнення боргу
Розклад засідань:
17.06.2024 09:45 Черкаський районний суд Черкаської області