Ухвала від 17.06.2024 по справі 200/3844/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 червня 2024 року Справа №200/3844/24

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Абдукадирова К.Е., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 (адреса АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 (адреса АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

УСТАНОВИВ:

12 червня 2024 року, до Донецького окружного адміністративного суду надісланий адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_2 в якому просить суд:

- визнати протиправною відмову Військової частини НОМЕР_2 у задоволенні рапорту про звільнення на підставі законодавства абз. 3 п.п. «г» п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу»;

- зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 розглянути рапорт про звільнення з військової служби на підставі абз. 3 п.п. «г» п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» у порядку встановленому законодавством.

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд доходить висновку про те, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статей 160, 161 КАС України.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

В адміністративному позові позивач зазначає, що він проходить військову службу у Військовій частині НОМЕР_2 , проте, в порушення вимог п.2 ч. 5 ст. 160 КАС України позивачем в позовній заяві не зазначено відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача.

Позивачем зазначено лише офіційна адреса відповідача - Донецька область, м. Маріуполь, що унеможливлює повідомлення судом відповідача у передбаченому законом порядку.

Згідно з ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

У адміністративному позові ОСОБА_1 посилається на пункт 2 частини четвертої статті 26 Закону визначено, військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової службгі під час воєнного стану на підставах: [...] г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якіцо військовослуо/сбовці не висловили бажання продовжувати військову службу): [...]- з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи II групи.

В той же час, позивач додав до адмінстративного позову довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААВ №548607 ОСОБА_2 (після одруження ОСОБА_3 ), відповідно до якої встановлено третю групу інвалідності.

Відповідно до позовних вимог позивач просить зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 розглянути рапорт про звільнення з військової служби на підставі абз. 3 п.п. «г» п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» у порядку встановленому законодавством.

Спосіб захисту порушеного права повинен відповідати змісту заявленого порушеного права.

Згідно з ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивачем в позовній заяві зазначено, що додатком до позовної заяви є, зокрема, копія рапорту від 16.04.2024.

В той же час, працівниками відділу документального забезпечення (канцелярії) Донецького окружного адміністративного суду складено акт про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушень цілісності, пошкодження конверта (паковання) від 12.06.2024, в якому зазначено, що під час розкриття конверта, який надійшов від позивача ОСОБА_1 (справа 200/3844/24 с. ОСОБА_4 ) відсутній: до адміністративного позову відсутні такі додатки як: копія рапорту від 16.04.2024.

Таким чином, позивачем до адміністративного позову не додано: копії рапорту від 16.04.2024.

З клопотанням про витребування будь-яких доказів у зв'язку з неможливістю їх самостійного подання до суду позивач не звертається.

Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу 10-денного строку з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків, шляхом надання:

-позовної заяви із зазначенням: відомих номерів засобів зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача;

- обґрунтування цитування норм права в прохальній частині позовної заяви як способу захисту порушеного права;

- копію рапорту від 16.04.2024 або клопотання про його витребування.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 (адреса АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання:

-позовної заяви із зазначенням: відомих номерів засобів зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача;

- обґрунтування цитування норм права в прохальній частині позовної заяви як способу захисту порушеного права;

- копію рапорту від 16.04.2024 або клопотання про його витребування.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Звернути увагу учасників справи на те, що режим роботи суду, на період воєнного стану, передбачає направлення всіх процесуальних документів через особистий кабінет в підсистемі “Електронний суд”.

У разі неможливості користування підсистемою “Електронний суд” процесуальні документи необхідно надсилати на офіційну електронну адресу суду: inbox@adm.dn.court.gov.ua (з обов'язковим підписанням всіх документів кваліфікованим електронним підписом).

Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.dn.court.gov.ua/sud0570.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя К.Е. Абдукадирова