Справа № 474/670/24
Провадження № 3/474/402/24
Іменем України
14.06.24р. с-ще Врадіївка
Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області Сокол Ф.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника СРПП ВП № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області майора поліції Тоніци Є., про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, безробітного, місце реєстрації проживання: АДРЕСА_1 , -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, -
встановив:
13.06.2024р. до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 583330 від 11.06.2024р., згідно з яким 11.06.2024р., близько 17 год. 57 хв., по вул. Центральна с. Берізки гр. ОСОБА_1 , який протягом року притягувався до адміністративної відповідальності ч. 5 ст. 126 КУпАП, керував транспортним засобом ВАЗ 2101, д.н.з. НОМЕР_1 , не маючи посвідчення водія взагалі, тобто не маючи права керування даним видом транспортного засобу. Своїми діями гр. ОСОБА_1 порушив п. 2.1 Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Завданням КУпАП є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Згідно ч.ч. 1-3 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Частинами 1-2 ст. 276 КУпАП визначено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121-126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При цьому слід зазначити, що згідно та 3-1 Прикінцевих і перехідних положень Закону України “Про судоустрій і статус суддів” до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України “Про утворення та ліквідацію районів” від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, затвердженого Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення адміністративного правопорушення; адреси свідків; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У протоколі місцем вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, вказано с. Берізки і, а місцем проживання - АДРЕСА_1 , на яке не розповсюджується юрисдикція Врадіївського районного суду Миколаївської області.
Таким чином дана справа про адміністративне правопорушення не підсудна Врадіївському районному суду Миколаївської області, а тому матеріали протоколу про адміністративне правопорушення підлягають поверненню Первомайському РВП ГУНП в Миколаївській області для направлення за підсудністю.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283 КУпАП, -
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 583330 від 11.06.2024р. складений щодо ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, повернути до СРПП Відділення поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області для належного оформлення та визначення підсудності справи.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ф.Г. Сокол