Справа № 761/21934/24
Провадження № 2-а/761/518/2024
14 червня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Матвєєва Ю.О. дослідивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Київської області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
У червні 2024 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Розглядаючи питання про відкриття провадження у справі, вважаю, що вищевказана скарга слід направити за підсудністю до іншого суду за таких підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України, за предметною підсудністю вищевказаний позов належить до юрисдикції місцевих загальних судів як адміністративних судів.
Частиною 1 ст. 25 КАС України встановлена територіальна юрисдикція (підсудність) для справ вказаної категорії, якою визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної особи, вирішуються адміністративним судом за вибором позивача: судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або судом за місцем знаходження відповідача.
При зверненні до суду з позовом, позивач ОСОБА_1 в позовній заяві вказав свою адресу: АДРЕСА_1 , що не відноситься до дислокації Шевченківського району м. Києва.
Разом з тим, позивачем не надано доказів та не вказано в позові підстав для звернення з адміністративним позовом до Шевченківського районного суду м. Києва.
Відповідно до матеріалів позовної заяви місцем знаходження відповідача зазначена адреса: 04128, м. Київ, вул. Мрії, 19, що не відноситься до дислокації Шевченківського району м. Києва, а відноситься до дислокації Святошинського району м. Києва.
За таких обставин, позов є не підсудним Шевченківському районному суду м. Києва як адміністративному, та підлягає розгляду за місцем знаходження відповідача Святошинського районного суду м. Києва.
Частиною 5 ст. 171 КАС України, яка регулює питання відкриття провадження у справі, передбачено, що в разі встановлення судом того, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 КАС України.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Виходячи з наведеного, беручи до уваги, що інститут територіальної юрисдикції розмежовує підсудність справ, суд приходить до висновку, що матеріали адміністративного позову слід передати на розгляд за підсудністю до належного суду - до Святошинського районного суду м. Києва.
Керуючись ст. ст. 25, 29, 171, 294 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Київської області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - направити за підсудністю до Святошинського районного суду м. Києва.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Ю.О. Матвєєва
14 червня 2024 року