Справа №712/7044/24 Провадження №1-кс/712/2986/23
12 червня 2024 року м. Черкаси
Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчого відділу Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 , погодженого прокурором Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_7 подане у кримінальному провадженні № 42024252010000051 від 19.04.2024 року, про відсторонення від посади ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уроженця м. Черкаси , громадянина України, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_2 , працюючого на посаді начальника охорони в КП " Благоустрій" Черкаської міської ради, інваліда 2 групи, раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченог ч.1 ст.309, ч.1 ст. 307, ч.2 ст.369-2 КК України,-
Старший слідчий СВ Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 звернулась до слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси з клопотанням про відсторонення ОСОБА_5 від посади начальника охорони КП "Благоустрій " Черкаської міської ради строком на два місяці.
В обґрунтування клопотання зазначає, що слідчим відділом Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024252010000051, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань , 19.04.2024 року за ознаками кримінальних правопорушень, прередбачених ч.1 ст.309, ч.1 ст.307, ч.2 ст.369-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану» №2102-ІХ від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022, строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжено.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до Указу Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини 2 статті 102 пунктів 1, 17, 20 частини 1 статті 106 Конституції України оголошено загальну мобілізацію на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку зокрема: своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України.
Указ Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію», затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» № 2105-ІХ від 03.03.2022 відповідно до якого загальна мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.
Крім цього, строк проведення загальної мобілізації продовжено 14.02.2024 Указом Президента України № 50/2024 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» № 3565-ІХ від 06.02.2024 відповідно до якого загальна мобілізація продовжується протягом 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.
Згідно ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Організація підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу здійснюється міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, а відповідно до ст. 22 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» граничний вік перебування на військовій службі (в тому числі в резерві), встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду - до 60 років та 65 років в залежності від рангу.
На усій території України, з 24.02.2022 до даного часу, під час дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації діє заборона на виїзд за межі державного кордону України військовозобов'язаних чоловіків громадян України, призовного віку, придатних до військової служби за винятком окремих категорій, а саме: чоловіків, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років; чоловіків, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років; чоловіків, які здійснюють супровід осіб (дітей) з інвалідністю або осіб, які потребують постійного догляду; чоловіків-військовослужбовців, які їдуть на лікування внаслідок поранень на війні; чоловіків, які постійно проживають за кордоном; чоловіків, які мають робочу візу країни ЄС; чоловіків, які заброньовані за підприємствами; держслужбовців у зв'язку з службовим відрядженням; чоловіків-водіїв та волонтерів; народних депутатів України. При цьому на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладено організацію підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу.
Слідством установлено, що в квітні 2024 року ОСОБА_8 , через спільних знайомих звернувся до ОСОБА_5 щодо надання консультації з приводу офіційного працевлаштування в м. Черкаси та отримання відстрочки або бронювання від мобілізації. У ході розмови ОСОБА_5 розповів ОСОБА_8 , що працює в КП «Благоустрій» Черкаської міської ради на посаді начальника охорони, та він разом із директором вказаного підприємства зможуть влаштувати ОСОБА_8 на роботу в КП «Благоустрій», при чому за клопотанням директора він зможе отримати бронювання від мобілізації, як працівник вказаного підприємства. Вказані послуги за інформацією ОСОБА_5 коштують 6000 доларів США, про що ОСОБА_5 відразу повідомив ОСОБА_8 , зазначивши, що на роботу приймає виключно директор, та лише в його компетенції вирішувати питання бронювання від мобілізації.
У подальшому в ході зустрічі 12.05.2024 в період часу з 14 год 35 хв поблизу «Шашличного ряду» по АДРЕСА_3 ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_8 , що є кілька варіантів не бути мобілізованим під час загальної мобілізації в умовах воєнного стану, а саме за станом здоров'я, якщо є висновок лікарів про необхідність догляду за людиною, яка має інвалідність і потребує стороннього догляду, а ОСОБА_8 є єдиним піклувальником такої особи, а також в зв'язку із проходження лікування від наркозалежності.
Зустрівшись наступного разу, 22.05.2024 о 18 год 15 хв поблизу магазину «АТБ» по вулиці Пастерівській, 106 в м. Черкаси, ОСОБА_5 сказав, що єдиним варіантом уникнути загальної мобілізації для ОСОБА_8 є оформити лікування в КЗ «Черкаський обласний наркологічний диспансер Черкаської обласної ради», для чого ОСОБА_8 треба надіслати на месенджер «WhatsApp» своє прізвище, ім'я та по-батькові, а також вжити наркотичний засіб - таблетку, яку ОСОБА_5 надасть ОСОБА_8 .
В ході наступної зустрічі, 30.05.2024 близько 18 год 00 хв поблизу магазину «АТБ» по вулиці Пастерівській, 106 в м. Черкаси, ОСОБА_5 надав інструкції ОСОБА_8 з приводу його подальших дій на наступний день, повідомивши, що 31.05.2024 о 09 год йому потрібно прийти до комунального закладу «Черкаський обласний наркологічний диспансер Черкаської обласної ради», піднятись на третій поверх та здати експрес-аналіз сечі на вміст в організмі наркотичних засобів, при цьому передав йому таблетку, та наказав її вжити на ніч приблизно о 22-23 годині. При цьому ОСОБА_5 наголосив, що ОСОБА_8 треба одягнутись неохайно та повідомити лікарю, що він вживає наркотичні засоби протягом тривалого часу і хоче вилікувати свою наркотичну залежність.
31.05.2024 близько 09 год ОСОБА_8 діючи за вказівками ОСОБА_5 , прибув до КЗ «Черкаський обласний наркологічний диспансер Черкаської обласної ради», розташованого в м. Черкаси по проспекту Хіміків, 60, після чого ОСОБА_8 зателефонував ОСОБА_5 для уточнення подальших власних дій, на що ОСОБА_5 вказав, що йому потрібно піти здати аналіз сечі на 11 год, оскільки лікар, до якого треба підійти буде саме в цей час. Пізніше ОСОБА_5 , зателефонувавши о 09 год 23 хв повідомив, що лікар буде раніше, вже о 10 год, та ОСОБА_8 необхідно піднятись на третій поверх вказаного лікувального закладу о 10 год, запитавши лікаря ОСОБА_9 . В подальшому, діючи згідно отриманих вказівок ОСОБА_5 , ОСОБА_8 піднявся до третього поверху та запитав ОСОБА_10 , до нього із кабінету завідуючої відділенням надання цілодобової невідкладної допомоги, вийшла жінка та забравши ОСОБА_8 до власного кабінету запитала від кого він прийшов. ОСОБА_8 відповів, що прийшов від ОСОБА_11 , на що жінка вказала на іншого медичного співробітника, до якого слід підійти ОСОБА_8 та заповнити бланки медичних документів, з погодженням на психіатричну допомогу та медичну реабілітацію. Після чого до ОСОБА_8 відразу підійшла інша жінка, та запропонувала пройти разом із нею для здачі аналізу сечі, здавши які, ОСОБА_8 повернувся до кабінету завідуючої відділенням, де на нього чекала жінка на ім'я ОСОБА_12 , яка надала інструкції ОСОБА_8 , що йому слід відповідати, коли його буде лікувати лікар. Коли до даного службового кабінету підійшов інший лікар та почав заповнювати медичну картку стаціонарного хворого на ім'я ОСОБА_8 , ОСОБА_12 озвучила йому ті ж самі дані про події, які передували зверненню ОСОБА_8 за медичною допомогою у зв'язку із лікуванням наркоманії, які надавала перед цим ОСОБА_8 . Після цього, ОСОБА_8 було повідомлено, що він оформлений на стаціонарне лікування в КЗ «Черкаський обласний наркологічний диспансер Черкаської обласної ради».
У подальшому 31.05.2024 близько 15 години, ОСОБА_5 перебуваючи в автомобілі Hyundai Santa Fe д.н.з. НОМЕР_1 поблизу магазину «АТБ» по вулиці Пастерівській, 106 в м. Черкаси, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на особисте збагачення, отримав від ОСОБА_8 , який надав добровільну згоду на участь у проведенні негласних слідчих (розшукових) дій, грошові кошти в сумі 4400 доларів США, за вплив на прийняття рішення посадовою особою КЗ «Черкаський обласний наркологічний диспансер Черкаської обласної ради» щодо оформлення ОСОБА_8 на стаціонарне лікування до вказаного закладу охорони здоров'я, нібито як наркозалежного для подальшого отримання документів, які надають відстрочку від мобілізації.
01.06.2024 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , українцю, громадянину України, уродженцю м. Черкаси Черкаської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.
Причетність ОСОБА_5 до вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення на думку органу досудового розслідування повністю підтверджується зібраними у ходідосудового розслідування доказами у їх сукупності, а саме: протоколами допитів свідків ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_8 , протоколом огляду особи, залученої до конфіденційного співробітництва та вручення їй спеціального технічного засобу і грошових коштів для здійснення контролю за вчиненням злочину від 31.05.2024, протоколом огляду та ідентифікації грошових коштів від 31.05.2024, протоколом відкритого фіксування від 31.05.2024, протоколом обшуку від 31.05.2024 в КЗ «Черкаський обласний наркологічний диспансер Черкаської обласної ради», протоколом обшуку від 31.05.2024 автомобіля Hundai Santa Fe д.н.з. НОМЕР_1 , протоколом затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 31.05.2024, та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Сторона обвинувачення вважає необхідним відсторонити підозрюваного від займаної посади з наступних підстав.
Підозрюваний ОСОБА_5 на даний час обіймає посаду начальника охорони КП «Благоустрій» ЧМР та перебуваючи на посаді, використовуючи надані йому владні повноваження та свій вплив міг вчинити злочин, який був йому інкримінований.
Згідно до положень посадової інструкції начальника охорони КП «Благоустрій» ЧМР, дана посада відноситься до категорії «керівники».
Також в ході проведення досудового розслідування органом досудового розслідування встановлено, що існують обставини, які дають підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_5 перебуваючи на вказаній посаді, незаконними засобами може впливати на свідків ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_8 , ОСОБА_15 у даному кримінальному провадженні, а також на інших учасників кримінального провадження чи протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином.
Беручи до уваги вищевикладене, в ході розслідування кримінального провадження встановлено достатньо підстав для відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 від посади начальника охорони КП «Благоустрій» ЧМР, з метою забезпечення його належної процесуальної поведінки під час здійснення кримінального провадження, у зв"яку з чим звертається до слідчого судді з даним клопотанням.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив його задовільнити, посилачись на те, що інкриміноване ОСОБА_5 кримінальне правопорушення є злочином в сфері службової діяльності, він обіймає посаду начальника служби охорони , тобто є керівником та може впливати на хід досудового розслідування.
Захисник ОСОБА_4 та підозрюваний ОСОБА_5 просили відмовити у задоволенні клопотання про відсторонення підозрюваного від займаної посади, оскільки зазначені у клопотанні обставини, які на думку органу досудового розслідування, дають підстави вважати, що підозрюваний перебуваючи на посаді начальника служби охорони Комунального підприємства "Благоустрій" Черкаської міської ради може незаконними засобами впливати на свідків, протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, не підтверджені жодними доказами, здобутими в ході досудового розслідування. Звертали увагу слідчого судді, що посада, яку обіймає ОСОБА_5 не має ніякого відношення до вказаного кримінального провадження. Більше того, на нього наразі покладені обов"язки відповідно до ст. 194 КПК України, які унеможливлюють вплив на хід розслідування.
Заслухавши сторони кримінального провадження, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим відділом Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024252010000051 від 19.04.2024 року за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 309, ч.1 ст. 307, ч.2 ст. 369 -2 КК України.
Старший слідчий СВ Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 за погодженням з прокурором Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси з клопотанням про відсторонення від посади ОСОБА_5 від посади начальника служби охорони Комунального підприємства "Благоустрій" Черкаської міської ради строком на два місяці, оскільки перебування підозрюваного на вказаній посаді, яка віднесенна згідно посадової інструкціїї до категорії "керівник" свідчить про те, що він використовуючи владні повноваження та свій вплив міг вчинити злочин, який йому інкримінований.
Крім того наявні підстави вважати, що підозрюваний, перебуваючи на займаній посаді, матиме можливість незаконними засобами впливати на свідків ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_8 , ОСОБА_15 у цьому ж кримінальному провадженні , а також протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Згідно ст.43 Конституції України кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується, а тому будь-які обмеження щодо реалізації цього права, у тому числі і відсторонення особи від посади під час кримінального провадження, повинно здійснюватися виключно з підстав та у порядку, передбаченому КПК України.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.131 КПК України відсторонення від посади є заходом забезпечення кримінального провадження, яке застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Частино першою статті 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.
Відповідно до ч.2 ст.154 КПК України відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Згідно п.5, п.6 ч.2 ст.155 КПК України у клопотанні про відсторонення від посади в обов'язковому порядку зазначаються, зокрема, виклад обставин, що дають підстави вважати, що перебування на посаді підозрюваного, обвинуваченого сприяло вчиненню кримінального правопорушення; виклад обставин, що дають підстави вважати, що підозрюваний, обвинувачений, перебуваючи на посаді, знищить чи підробить речі і документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином.
Відповідно до ч.1 ст.157 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Згідно ч.2 ст.157 КПК України при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.
В обґрунтування необхідності відсторонення ОСОБА_5 від посади начальника охорони Комунального підприємства "Благоустрій" Черкаської міської ради посилається на те, що обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення повністю доводиться зібраними по кримінальному провадженню доказами.
На підтвердження викладених в клопотанні обставин, орган досудового розслідування додав до клопотання копії матеріалів досудового розслідування, якими обґрунтовується доведеність підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення, а саме: відомості, викладені в заяві про вчинення злочину ОСОБА_16 від 22 квітня 2024 року; відомості, викладені протоколі додаткового допиту свідка ОСОБА_8 від 22.04.2024 р; протоколі обшуку від 31.05.2024 року; відомості зафіксовані в протоколі затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину; показання свідка ОСОБА_13 від 1 червня 2024 року; показання свідка ОСОБА_14 від 25.02.2022 р. показання свідка ОСОБА_16 від 01.06.2024 року, інші докази в їх сукупності.
Як вбачається з клопотання, основною правовою підставою для відсторонення ОСОБА_5 від займаної посади на думку прокурора, є наявність достатніх підстав вважати, що підозрюваний, перебуваючи на займаній посаді, матиме реальну можливість незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, а також перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином, оскільки його посада згідно з посадовою інструкцією є керівною.
У цьому аспекті слід зазначити, що із самої суті такого заходу забезпечення кримінального провадження, як відсторонення від посади, випливає те, що між свідками, підозрюваним та займаною ним посадою повинен бути логічний взаємозв'язок, зокрема, наявний факт підзвітності, підконтрольності чи інших відносин, пов'язаних з підозрюваним і займаною ним посадою. І ці обставини мають бути належно обґрунтованими.
Доказів того, що свідки у кримінальному провадженні працюють у КП "Благоустрій" Черкаської міської ради , чи перебувають у інших відносинах, що пов"язані з посадою ОСОБА_5 на даному підприємстві, суду не надано.
Крім того, слідчим суддею встановлено, що ні в самому клопотанні слідчого , ні під час судового розгляду прокурором не наведено конкретних фактів, які б вказували на ті обставини, що перебування підозрюваного ОСОБА_17 на посаді надасть йому можливість перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Отже, такі аргументи прокурора є лише непідтвердженими припущеннями сторони обвинувачення.
Слідчий суддя вважає такими, що заслуговують на увагу доводи захисника підозрюваного, про те, що з метою мімізації ризиків , на ОСОБА_5 вже покладені обов"язки, які визначені ст. 194 КПК України, в тому числі і утримуватись від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні відповідно до ухвали слідчого судді від 02 червня 2024 року.
Таким чином, органом досудового розслідування не доведено, що перебуваючи на посаді ОСОБА_5 може незаконними засобами впливати на свідків кримінального провадження., чи перешкоджати досудовому розслідуванню іншим чином.
На думку слідчого судді потреби досудового розслідування у даному кримінальному провадженні не виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи ОСОБА_5 , про який ідеться в клопотанні прокурора.
За таких обставин, слідчий суддя вважає необхідним відмовити у задоволенні клопотання про відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 від посади.
Керуючись ст.131, 154-157 КПК України, слідчий суддя, -
У задоволенні клопотання старшого слідчого слідчого відділу Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні№ 42024252010000051 від 19.04.2024 року про відсторонення від посади ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309, ч.1 ст.307, ч.2 ст.369-2 КК України - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом 5 (п'яти) днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали виготовлений 14 червня 2024 року.
Слідчий суддя: ОСОБА_1