Ухвала від 04.06.2024 по справі 369/9142/24

Справа № 369/9142/24

Провадження №1-кс/369/1861/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.06.2024 року м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №4 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024111050001071 від 10.04.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 383, ч. 1 ст. 384 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчим відділом Бучанського районного управління поліції ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024111050001071 від 10.04.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 383, ч. 1 ст. 384 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 09.04.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов рапорт, з приводу того, що СД ВП №4 Бучанського РУП в ході досудового розслідування кримінального провадження №12023116390000084 від 18.02.2023 виявлено факт кримінального правопорушення, а саме неправдиве повідомлення органу досудового розслідування про вчинення злочину гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄО №2147 від 09.04.2024).

Крім того, сектором дізнання ІНФОРМАЦІЯ_1 за процесуального керівництва прокурорів Києво-Святошинської окружної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024116390000099 від 25.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 384 КК України.

Так, 25.04.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшли матеріали по факту того, що 24.02.2024 в рамках кримінального провадження № 12023116390000084 від 18.02.2023 ОСОБА_4 надав неправдиві покази в якості потерпілого органу, що здійснює досудове розслідування.

Вивченням матеріалів кримінальних проваджень встановлено, що є достатні підстави вважати, що вищевказані кримінальні правопорушення вчинено однією і тією ж особою (особами).

Згідно ст. ст. 36, 110, 217 КПК України прокурором Києво-Святошинської окружної прокуратури об'єднано матеріали досудових розслідувань у кримінальних провадженнях №12024111050001071 від 10.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 383 КК України та матеріали кримінального провадження № 12024116390000099 від 25.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 384 КК України об'єднати в одне кримінальне провадження, визначивши спільний номер №12024111050001071.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні оригіналів документів, що знаходиться у матеріалах кримінального провадження № 12023116390000084 від 18.02.2023, досудове розслідування якого проводить ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме наступні документи:

- повторна заява від 02.03.2023 року гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зареєстрована в Києво-Святошинською окружною прокуратурою 02.03.2023 року № 1390-23;

- довіреність від 27.05.2021 року від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на представлення його інтересів з питань володіння, користування, експлуатації та розпорядження (з правом здійснення продажу, міни, передачі в заставу, в тому числі як майновим поручителем, надання в оренду тощо) належним йому автомобілем марки ГАЗ, модель 3302, номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 . Довіреність посвідчена ОСОБА_6 , приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу;

Відповідно п. 19 ч.1 ст. 3 КПК України, сторонами кримінального провадження - з боку обвинувачення є слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом.

Відповідно ч. 2 ст. 22 КПК України, сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно ч. 1 ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об'єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.

Відповідно ч. 1 ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Тимчасовий доступ до оригіналів документів, зазначених у клопотанні та вилучення їх не тягне негативних наслідків, передбачених п. 10 ч. 1 ст. 309 КПК України, оскільки ці документи не відносяться до поточної діяльності, їх виїмка жодним чином не вплине на діяльність, не звузить та не обмежить їх права та можливість реалізації прав та обов'язків, покладених на них чинним законодавством України.

Відповідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Інших способів, визначених кримінальним процесуальним законодавством, отримати оригінали документів, ніж як отримання дозволу слідчого судді на тимчасовий доступ до речей та документів та можливість їх вилучити їх, у органу досудового розслідування не має.

Вказана інформація і документи мають важливе значення для встановлення обставин, розкриття кримінального правопорушення, викриття винних осіб, у тому числі шляхом проведення ряду експертних досліджень, встановлення інших осіб, які можуть бути причетними до скоєння кримінального правопорушення, ця інформація і документи будуть використані під час досудового розслідування як доказ.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації та/або документів, розгляд поданого клопотання необхідно проводити без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_4 , на підставі ч. 2 ст.163 КПК України.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у слідства є підстави вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та відомості, що містяться в даних документах, можуть бути використані як докази, тому на підставі вищевказаного слідчий просив суд задовольнити клопотання та надати слідчим групи слідчих ІНФОРМАЦІЯ_5 , а саме: слідчому СВ ВП №4 Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ ВП №4 Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ ВП №4 Бучанського РУП ГУНП в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження № 12023116390000084 від 18.02.2023, досудове розслідування якого проводить ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 із можливістю вилучення наступних документів:

- повторна заява від 02.03.2023 року гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зареєстрована в Києво-Святошинською окружною прокуратурою 02.03.2023 року № 1390-23;

- довіреність від 27.05.2021 року від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на представлення його інтересів з питань володіння, користування, експлуатації та розпорядження (з правом здійснення продажу, міни, передачі в заставу, в тому числі як майновим поручителем, надання в оренду тощо) належним йому автомобілем марки ГАЗ, модель 3302, номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 . Довіреність посвідчена ОСОБА_6 , приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу;

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів та можливість вилучити їх в оригіналах.

В судове засідання прокурор не з'явився.

Суд розглядає клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів, зазначених у клопотанні.

В силу ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.

Згідно до вимог ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи, що у клопотанні та доданих до нього матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , та надати можливість вилучити належним чином засвідчені копії вищевказаних документів (здійснити їх виїмку), мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що є підстави для задоволення клопотання.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159-163, 166, 309 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ ВП №4 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024111050001071 від 10.04.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 383, ч. 1 ст. 384 КК України - задовольнити.

Надати слідчим групи слідчих слідчого відділення Бучанського РУП ГУНП в Київській області, а саме: слідчому СВ ВП №4 Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ ВП №4 Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ ВП №4 Бучанського РУП ГУНП в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження № 12023116390000084 від 18.02.2023, досудове розслідування якого проводить ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 із можливістю вилучення наступних документів:

- повторна заява від 02.03.2023 року гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зареєстрована в Києво-Святошинською окружною прокуратурою 02.03.2023 року № 1390-23;

- довіреність від 27.05.2021 року від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на представлення його інтересів з питань володіння, користування, експлуатації та розпорядження (з правом здійснення продажу, міни, передачі в заставу, в тому числі як майновим поручителем, надання в оренду тощо) належним йому автомобілем марки ГАЗ, модель 3302, номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 . Довіреність посвідчена ОСОБА_6 , приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу;

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє протягом двох місяців.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_9

Попередній документ
119733164
Наступний документ
119733166
Інформація про рішення:
№ рішення: 119733165
№ справи: 369/9142/24
Дата рішення: 04.06.2024
Дата публікації: 17.06.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Києво-Святошинський районний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (04.06.2024)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 29.05.2024
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВОЛЧКО АНДРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ
суддя-доповідач:
ВОЛЧКО АНДРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ