Ухвала від 13.06.2024 по справі 161/11054/24

Справа № 161/11054/24

Провадження № 1-кс/161/3060/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

м. Луцьк 13 червня 2024 року

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув у судовому засіданні у м. Луцьку Волинської області клопотання дізнавача СД Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Луцької окружної прокуратури Волинської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні ПАТ АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Клопотання надійшло до суду 10.06.2024 року.

Суд, перевірив матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 1202403558000342 від 10.04.2024 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні за № 1202403558000342 від 10.04.2024 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

В клопотанні зазначено, що 10.04.2024, надійшла заява та матеріали до Луцького РУП ГУНП у Волинській області, проте що 09.04.2024 о 19 год.55 хв. невстановлена особа, перебуваючи у невстановленому місці, шляхом обману, під приводом отримання позики у месенджері "Телеграм", заволоділа грошовими коштами в сумі 8 600 грн. ОСОБА_5 , які той самостійно перерахував зі своєї банківської карти, емітованої АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " НОМЕР_1 на карту АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " НОМЕР_2 .

10.04.2024 СД Луцького РУП ГУНП у Волинській області відомості про дане кримінальне правопорушення внесено у ЄРДР за № 12024035580000342 за ч.1 ст. 190 КК України.

18 квітня 2024 року винесено постанову прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Луцької окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, що місять охоронювану законом таємницю по картковому рахунку № НОМЕР_2 , відкритому в відкритому в ПАТ АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ». У подальшому, на адресу сектору дізнання Луцького районного управління поліції головного управління поліції у Волинській області надійшов лист про залишення без виконання вищевказаної постанови у зв'язку з тим що, Законом України № 2462-ІХ від 27.07.2022 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення окремих положень досудового розслідування в умовах воєнного стану" внесені зміни до статті 615 Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до нової редакції якої у разі введення воєнного стану та якщо, зокрема, 2) відсутня об'єктивна можливість виконання слідчим суддею повноважень, передбачених статтями 140, 163, 164, 170, 173, 206, 219, 232, 233, 234, 235, 245-248, 250 та 294 цього Кодексу, - такі повноваження виконує керівник відповідного органу прокуратури за клопотанням прокурора або за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором. Рішення керівника органу прокуратури приймається у формі постанови та має містити обґрунтування правомірності здійснення ним повноважень слідчого судді.

У листі зазначено, що у постанові прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Луцької окружної прокуратури Волинської області від 18.04.2024 не аргументовано відсутність об'єктивної можливості виконання слідчим суддею Луцького міськрайонного суду Волинської області повноважень, передбачених ст. 163,164 КПК України, а також те, що переглядом сайту ІНФОРМАЦІЯ_3 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 встановлено, що суд працює у штатному режимі, оголошень про неможливість здійснення правосуддя не виявлено, щодня у суді іде розгляд як судових справ, так і клопотань органів досудового розслідування. Отже перешкоди в отриманні ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, у зв'язку з розслідуванням кримінального провадження відсутні.

У зв'язку з вищевикладеним, відомості по картковому рахунку № НОМЕР_2 , відкритому в відкритому в ПАТ АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 (юридична адреса АДРЕСА_1 ) самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами є доказами в цьому кримінальному провадженні та є необхідними для встановлення об'єктивної істини у справі, а також притягнення винної особи до передбаченої законом відповідальності. Разом з цим, оскільки такі відомості перебувають у володінні ПАТ АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 » та містять охоронювану законом банківську таємницю, а тому законним способом їх отримання в рамках досудового розслідування кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей та документів.

Положеннями п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України закріплено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи та інформація, що перебувають у володінні ПАТ АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 » мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю в період часу з 07.04.2024 по дату винесення ухвали, зокрема:

1) документів, на підставі яких був відкритий картковий рахунок № НОМЕР_2 ;

2) інформацію щодо контактних, фінансових телефонів і номерів телефонів, які прив'язані до картки № НОМЕР_2 ;

3) інформації про рух коштів по карті № НОМЕР_2 , історія авторизації по банківській карті № НОМЕР_2 із зазначенням по кожній операції ідентифікатора банка-еквайєра, назв і контактів платіжного серверу, через який проведена операція, номер картки/рахунку, на який були зараховані кошти, ІР-адреси, з яких проводились операції, реєстраційні дані, в тому числі номера телефонів, e-mail, які використовувались при реєстрації облікового запису, наявність чи відсутність підтвердження проведення банківських операцій відповідно до вимог послуги «ЗD-secure» (у разі використання транзитних або інших рахунків для здійснення переказів грошових коштів, обов'язково вказати повний шлях проходження грошових коштів ініціатора та отримувача коштів);

4) інформації та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по карті № НОМЕР_2 (про переказ та отримання коштів) - грошові чеки, квитанції, фіскальні чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів з розшифровкою контрагентів, П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код, в тому числі реквізитів їх рахунків /номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи, референс кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції), призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів (включаючи години, хвилини та секунди), відомостей щодо документів (команд), на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів, повних даних платника та отримувача коштів (у тому числі клієнтів іншого банку), номерів банківських рахунків, на які перераховувались грошові кошти, номери мобільних операторів стільникового зв'язку, номери терміналів, з яких проводилися будь-які операції з коштами, адрес розташувань терміналів;

5) ІР-адреси адреси і МАС-адреси підключення до Інтернет-банкінгу, платіжної системи (онлайн-банкінгу) по банківській карті № НОМЕР_2 з інформацією про ІР-адреси і МАС-адреси комп'ютерів, «нікнейм», логін, електронну скриньку, з яких відбувалося з'єднання з системою, з зазначенням дати та часу, наявність чи відсутність підтвердження проведення банківських операцій відповідно до вимог послуги «ЗD-secure».

7) історія авторизації по банківській карті № НОМЕР_2 із зазначенням по кожній операції ідентифікатора банка еквайєра, назв і контактів платіжного серверу через який проведена операція, повний номер картки/рахунку на який були зараховані кошти, обставини здійснення операції, ІР-адреси, з яких проводились операції, реєстраційні дані, в тому числі номера телефонів, e-mail, які використовувались при реєстрації облікового запису, наявність чи відсутність підтвердження проведення банківських операцій відповідно до вимог послуги «ЗD-secure»;

8) інформацію про зміну фінансового номеру по банківській карті № НОМЕР_2 із зазначенням нового фінансового номеру та дати його зміни;

9) інформацію про вхід у мобільний додаток, належний ПАТ АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 », зареєстрований на банківську карту № НОМЕР_2 , зокрема про мобільний телефон з якого відбувся вхід та його місцезнаходження.

Тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю подальшого їх вилучення у даному випадку є необхідним та доцільним заходом забезпечення кримінального провадження, який забезпечить виконання вимог ст. 2 КПК України, щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення та притягнення винних осіб до відповідальності.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 315 Закону України від 14.04.2022 № 2201-ІХ «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану» у разі введення воєнного стану та якщо відсутня об'єктивна можливість виконання слідчим суддею повноважень, передбачених статтями 140, 163, 164, 170, 173, 186, 187, 189, 190, 206, 219, 232, 233, 234, 235, 245-248, 250 та 294 цього Кодексу, а також повноважень щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на строк до 30 діб до осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-115, 121, 127, 146, 146-1, 147, 152-156-1, 185, 186, 187, 189-191, 201, 255-255-2, 258-258-5, 260-263-1, 294, 348, 349, 365, 377-379, 402-444 Кримінального кодексу України, а у виняткових випадках також у вчиненні інших тяжких чи особливо тяжких злочинів, якщо затримка в обранні запобіжного заходу може призвести до втрати слідів кримінального правопорушення чи втечі особи, яка підозрюється у вчиненні такого злочину, - такі повноваження виконує керівник відповідного органу прокуратури з урахуванням вимог статті 37 цього Кодексу за клопотанням прокурора або за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» від 07.12.2000, інформація відносно фізичних осіб розкривається банками відповідним державним органам лише в двох випадках: з письмового дозволу власника цієї інформації або за рішенням суду.

Окрім того, отриманні у зв'язку з наданням тимчасового доступу до документів дані можуть бути використані як доказ доведення обставин правопорушення та встановлення особи правопорушника, які неможливо встановити в інший спосіб.

В судове засідання дізнавач та прокурор не з'явилися, надали заяву про слухання клопотання у їх відсутності. Клопотання просили задовольнити.

Розгляд даного клопотання здійснюється без виклику особи у володінні якої знаходяться документи.

Дослідивши матеріали клопотання, якими обґрунтовується необхідність надання тимчасового доступу до документів, суд приходить до наступних висновків.

В судовому засіданні встановлено, що СД Луцького РУП ГУНП у Волинській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 1202403558000342 від 10.04.2024 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Відповідно до витягу з ЄРДР вбачається, що 09.04.2024 о 19 год.55 хв. невстановлена особа, перебуваючи у невстановленому місці, шляхом обману, під приводом отримання позики у месенджері "Телеграм", заволоділа грошовими коштами в сумі 8 600 грн. ОСОБА_5 , які той самостійно перерахував зі своєї банківської карти, емітованої АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " НОМЕР_1 на карту АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " НОМЕР_2 .

Судом встановлено, що інформація по банківській карті № НОМЕР_2 перебуває у володінні ПАТ АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Згідно п. п. 3, 5, 8 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать конфіденційна інформація, в тому числі така, яка містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Дізнавачем доведена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою їх документів, поміж того, зазначена інформація, що міститься в них, сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст.159-166, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання дізнавача СД Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Луцької окружної прокуратури Волинської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні ПАТ АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 », - задовольнити.

Надати дізнавачу СД Луцького РУП ГУНП у Волинській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів в період часу з 07.04.2024 року по дату винесення ухвали, зокрема:

1) документів, на підставі яких був відкритий картковий рахунок № НОМЕР_2 ;

2) інформацію щодо контактних, фінансових телефонів і номерів телефонів, які прив'язані до картки № НОМЕР_2 ;

3) інформації про рух коштів по карті № НОМЕР_2 , історія авторизації по банківській карті № НОМЕР_2 із зазначенням по кожній операції ідентифікатора банка-еквайєра, назв і контактів платіжного серверу, через який проведена операція, номер картки/рахунку, на який були зараховані кошти, ІР-адреси, з яких проводились операції, реєстраційні дані, в тому числі номера телефонів, e-mail, які використовувались при реєстрації облікового запису, наявність чи відсутність підтвердження проведення банківських операцій відповідно до вимог послуги «ЗD-secure» (у разі використання транзитних або інших рахунків для здійснення переказів грошових коштів, обов'язково вказати повний шлях проходження грошових коштів ініціатора та отримувача коштів);

4) інформації та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по карті № НОМЕР_2 (про переказ та отримання коштів) - грошові чеки, квитанції, фіскальні чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів з розшифровкою контрагентів, П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код, в тому числі реквізитів їх рахунків /номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи, референс кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції), призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів (включаючи години, хвилини та секунди), відомостей щодо документів (команд), на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів, повних даних платника та отримувача коштів (у тому числі клієнтів іншого банку), номерів банківських рахунків, на які перераховувались грошові кошти, номери мобільних операторів стільникового зв'язку, номери терміналів, з яких проводилися будь-які операції з коштами, адрес розташувань терміналів;

5) ІР-адреси адреси і МАС-адреси підключення до Інтернет-банкінгу, платіжної системи (онлайн-банкінгу) по банківській карті № НОМЕР_2 з інформацією про ІР-адреси і МАС-адреси комп'ютерів, «нікнейм», логін, електронну скриньку, з яких відбувалося з'єднання з системою, з зазначенням дати та часу, наявність чи відсутність підтвердження проведення банківських операцій відповідно до вимог послуги «ЗD-secure».

7) історія авторизації по банківській карті № НОМЕР_2 із зазначенням по кожній операції ідентифікатора банка еквайєра, назв і контактів платіжного серверу через який проведена операція, повний номер картки/рахунку на який були зараховані кошти, обставини здійснення операції, ІР-адреси, з яких проводились операції, реєстраційні дані, в тому числі номера телефонів, e-mail, які використовувались при реєстрації облікового запису, наявність чи відсутність підтвердження проведення банківських операцій відповідно до вимог послуги «ЗD-secure»;

8) інформацію про зміну фінансового номеру по банківській карті № НОМЕР_2 із зазначенням нового фінансового номеру та дати його зміни;

9) інформацію про вхід у мобільний додаток, належний ПАТ АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 », зареєстрований на банківську карту № НОМЕР_2 , зокрема про мобільний телефон з якого відбувся вхід та його місцезнаходження,

які перебувають у володінні ПАТ АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Дати розпорядження службовим особам ПАТ АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , надати дізнавачу СД Луцького РУП ГУНП у Волинській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 надати тимчасовий доступ до вищевказаних документів, з можливістю ознайомлення та вилучення копій документів через відділення ПАТ АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .

Строк дії ухвали встановити до 10 серпня 2024 року.

Роз'яснити, що згідно ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
119711891
Наступний документ
119711893
Інформація про рішення:
№ рішення: 119711892
№ справи: 161/11054/24
Дата рішення: 13.06.2024
Дата публікації: 17.06.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів