Справа № 629/1424/24
Номер провадження 3/629/534/24
13.06.2024 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: судді Попова О.Г., за участю секретаря судового засідання Саченко К.М., прокурора Іванчака А.О., особи яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань 7-е управління (з обслуговування Харківської області), про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Лозова Харківської області, громадянку України, працюючу заступником директора з організації надання соціальних послуг Комунальної установи Панютинський психоневрологічний інтернат, проживаючу за місцем реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 159 від 23.02.2024 ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з організації надання соціальних послуг Комунальної установи Панютинський психоневрологічний інтернат, будучи згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення п. 3 ч. 1 ст. 28Закону №1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів 18.04.2022 вчинила дії, а саме: на власний розсуд визначила розмір премії (6000 грн.) директору інтернату ОСОБА_2 , у якого знаходилась в прямому підпорядкуванню, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 18.04.2022 № 01-35/2159 та подала цю пропозицію до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 159 від 23.02.2024 ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з організації надання соціальних послуг Комунальної установи Панютинський психоневрологічний інтернат, будучи згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, маючи приватний інтерес, що суперечить службовим повноваженням, перед визначенням розміру премії директору інтернату ОСОБА_2 , у якого знаходилась в прямому підпорядкуванню, підписанням пропозиції у вигляді листа від 18.04.2022 № 01-35/2159 та поданням цієї пропозиції до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної (військової) адміністрації, не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора інтернату ОСОБА_2 про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 159 від 23.02.2024, перебуваючи на посаді заступника директора з організації надання соціальних послуг Комунальної установи Панютинський психоневрологічний інтернат, будучи згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення п. 3 ч. 1 ст. 28Закону №1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів 25.04.2022 вчинила дії, а саме: на власний розсуд визначила розмір премії (один посадовий оклад) директору інтернату ОСОБА_2 , у якого знаходилась в прямому підпорядкуванню, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 25.04.2022 № 01-35/71 та подала цю пропозицію до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 159 від 23.02.2024 ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з організації надання соціальних послуг Комунальної установи Панютинський психоневрологічний інтернат, будучи згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, маючи приватний інтерес, що суперечить службовим повноваженням, перед визначенням розміру премії директору інтернату ОСОБА_2 , у якого знаходилась в прямому підпорядкуванню, підписанням пропозиції у вигляді листа від 25.04.2022 № 01-35/71 та поданням цієї пропозиції до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної (військової) адміністрації, не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора інтернату ОСОБА_2 про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 159 від 23.02.2024 ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з організації надання соціальних послуг Комунальної установи Панютинський психоневрологічний інтернат, будучи згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення п. 3 ч. 1 ст. 28Закону №1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів 18.05.2022 вчинила дії, а саме: на власний розсуд визначила розмір премії (один посадовий оклад) директору інтернату ОСОБА_2 , у якого знаходилась в прямому підпорядкуванню, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 18.05.2022 № 01-35/79 та подала цю пропозицію до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 159 від 23.02.2024 ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з організації надання соціальних послуг Комунальної установи Панютинський психоневрологічний інтернат, будучи згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, маючи приватний інтерес, що суперечить службовим повноваженням, перед визначенням розміру премії директору інтернату ОСОБА_2 , у якого знаходилась в прямому підпорядкуванню, підписанням пропозиції у вигляді листа від 18.05.2022 № 01-35/79 та поданням цієї пропозиції до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної (військової) адміністрації, не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора інтернату ОСОБА_2 про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до частини 4 статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Таким чином, при перевірці дотримання строків накладення на особу адміністративного стягнення за вчинення нею адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, підлягає з'ясуванню фактичний момент виявлення такого проступку, оскільки саме з дня такого виявлення повинні обчислюватися строки притягнення особи до адміністративної відповідальності, а також день вчинення правопорушення.
Суд зазначає, що днем вчинення адміністративних правопорушень, зазначених у вищевказаних протоколах про адміністративне правопорушення є 18.04.2022, 25.04.2022, 18.05.2022.
Таким чином, враховуючи викладене, сплинуло 2 роки з дня вчинення зазначених правопорушень, тобто строк накладення стягнення у даній справі на час розгляду справи закінчився.
Статтею 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в тому числі, у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
КУпАП чітко передбачає, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії.
Дана норма є імперативною і не передбачає обов'язку суду визначати питання винності чи невинності особи, оскільки по своїй суті є формою відмови держави від юридичного переслідування особи за вчинення адміністративного правопорушення.
Враховуючи те, що на даний час закінчився строк накладення адміністративного стягнення, що згідно п. 7 ст. 247 КУпАП є обставиною, яка виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку про те, що провадження у справі в частині вчинених 18.04.2022, 25.04.2022, 18.05.2022 вищевказаних адміністративних правопорушень необхідно закрити з підстав закінчення строків для накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ч. 4 ст. 38, п. 7 ст. 247, п. 3 ч. 1 ст. 284 КУпАП України, суддя, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, вчинених 18.04.2022, 25.04.2022, 18.05.2022 згідно протоколів про адміністративне правопорушення № 181, № 182, № 183, № 184, № 185, 186 від 23.02.2024 - закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративні правопорушення строків, передбачених ч. 4 ст. 38 цього Кодексу.
На постанову суду може бути подана скарга до Харківського апеляційного суду через Лозівський міськрайонний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олексій ПОПОВ