Постанова від 13.06.2024 по справі 615/1003/23

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

13 червня 2024 року

м. Харків

справа №615/1003/23

провадження №22-ц/818/1656/24

Харківський апеляційний суд у складі:

Головуючого: Маміної О.В.

суддів: Бурлака І.В., Яцина В.Б.

учасники справи:

позивач - ОСОБА_1

відповідач - Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Харківській області, Дочірне підприємства «Харківський облавтодор» Відрите акціонерне товариство «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харків цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Харківській області, Дочірнього підприємства «Харківський облавтодор» відритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,

за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 адвоката Мойсюка Андрія Миколайовича на рішення Валківського районного суду Харківської області від 09 січня 2024 року, постановлене суддею Токмаковою А.П.

ВСТАНОВИВ:

У червні 2023 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом, в якому просила стягнути солідарно зі Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Харківській області та Дочірнього підприємства «Харківський облавтодор» Відритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» на користь позивача матеріальну шкоду в розмірі 141 554 грн., моральну шкоду - 100 000 грн. та судові витрати.

Рішенням Валківського районного суду Харківської області від 09 січня 2024 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

В апеляційній скарзі представник ОСОБА_1 адвокат Мойсюка А.М. просить скасувати рішення суду та постановити нове, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, вирішити питання щодо судових витрат.

Посилається на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права; зазначає, що суд першої інстанції не надав належної оцінки матеріалам справи та наданим доказам. Апелянт наголошує, що В ході судового розгляду справи про адміністративне правопорушення, за клопотанням захисника ОСОБА_2 - адвоката Лебедєва Д.В. було проведено судову дорожньо-технічну та автотехнічну експертизу. Із висновку експерта №14541/20718 від 22.12.2020 року визначено, що техніко-експлуатаційний стан дорожнього покриття, узбіччя та організація дорожнього руху в місці, де сталася ДТП 31.05.2020, на ділянці автомобільної дороги Київ-Харків-Довжанський км 440 + 630 м, не відповідали вимогам 3 розділу та п. 3.2 ДСТУ 3587-97, п.п. 5.1.5, 5.1.6 та 5.1.7 ДБН В.2.3-4:2015 та 4.3.5 7.8 П-Г.1-218-113:2009, п.п.10.3.1, 10.3.2, 10.3.19, 10.3.41, 10.5.1, 10.5.2 та 10.5.25 ДСТУ 4100 і дані невідповідності, з технічної точки зору, знаходилися в причинному зв'язку з виникненням даної ДТП. Таким чином, висновок експерта № 14541/20718 від 22.12.2020 року є належним доказом та підтверджує неналежне утримання Відповідачами автомобільної дороги, в результаті якої сталася ДТП за участю транспортного засобу Toyota Auris, д.н.з. НОМЕР_1 .

У відзиві на апеляційну скаргу Дочірнє підприємство «Харківоблавтодор» просить рішення суду залишити без змін, апеляційну скаргу без задоволення.

Також у своєму відзиві на апеляційну скаргу Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області просить рішення суду залишити без змін, апеляційну скаргу без задоволення.

Перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції, відповідно до вимогст.367 ЦПК України- в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених у суді першої інстанції, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив із того, що що в схемі місця ДТП зазначено, що відсутні недоліки в утриманні дорожньо-транспортної мережі, які стали причиною дорожньо-транспортної пригоди, з чим водій ОСОБА_2 погодився, про що свідчить його підпис. Надані позивачем до суду матеріали не містять будь-яких доказів на підтвердження незадовільного стану автомобільної дороги, на якій сталась ДТП, зокрема акту, складеного уповноваженим органом у встановленому чинним законодавством порядку. Окрім того, до позовної заяви не додано доказів, які б підтверджували, що саме в результаті незадовільного утримання доріг Службою відновлення або ДП «Харківський облавтодор» сталася ДТП, за наслідками якої позивачу, як власнику т/з, заподіяно збитків відповідачем. Наведені обставини свідчать про недоведеність позивачем наявності протиправної поведінки відповідачів. З моменту ДТП 31.05.2020 до огляду місця ДТП експертом 25.11.2020 минуло майже 6 місяців, що безпосередньо вказує на різну дорожню обстановку та ситуацію, яка склалася під час ДТП та під час огляду місця ДТП експертом. Будь-яких доказів, які б підтверджували засмічення лотків щебенем саме в день ДТП не надано

Такі висновки суду першої інстанції відповідають вимогам закону та фактичним обставинам справи.

Судом встановлено, що 31.05.2020 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було надано у користування ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , транспортний засіб (далі - “т/з”) Toyota Auris з державним номерним знаком НОМЕР_1 , який належить їй на праві приватної власності (копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу додається до Позовної заяви).

31.05.2020 о “16” год. “30” хв. на автодорозі М-03, км 440 + 630 м, водій ОСОБА_2 , керуючи автомобілем Toyota Auris з державним номерним знаком НОМЕР_1 ,

допустив виїзд за межі проїзної частини та наїзд на відбійник. У результаті дорожньо-транспортної пригоди(далі - ДТП) автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками.

Згідно відповіді УПП в Харківській області ДПП №6737/41/14/01-2023 від 26.06.2023, відповідно до відомостей ІПНП повідомлення про автопригоду, яка мала

місце 31.05.2020 на а/д М-03 Київ-Харків-Довжанський 440км+630м за участю автомобіля Toyota Auris, д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_2 , отримано екіпажем денної зміни УПП в Харківській області ДПП о 18:20 год. 31.05.2020, позначення про прибуття на місце автопригоди згідно ІПНП зафіксовано о 18:32 год. 31.05.2020. Електронний рапорт про виконання завдання подано працівниками екіпажу 31.05.2020 о 19:53 год.

Цього ж дня на водія ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР №351591 від 31.05.2020. У відповідності до згаданого протоколу про адміністративне правопорушення, дії водія було кваліфіковано за ст. 124 КУпАП, а саме за порушення п.п. 2.3б, 12.1 Правил дорожнього руху.

Постановою Київського районного суду м. Харкова по справі №615/643/20 від 09.02.2021, провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було закрито у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення судом було призначено у справі судову дорожньо-технічну та автотехнічну експертизу №14541/20718.

Із висновку експерта №14541/20718 від 22.12.2020 року визначено, що техніко-експлуатаційний стан дорожнього покриття, узбіччя та організація дорожнього руху в місці, де сталася ДТП 31.05.2020, на ділянці автомобільної дороги Київ-Харків- Довжанський км 440 + 630 м, не відповідали вимогам 3 розділу та п. 3.2 ДСТУ 3587- 97, п.п. 5.1.5, 5.1.6 та 5.1.7 ДБН В.2.3-4:2015 та 4.3.5 7.8 П-Г.1-218-113:2009, п.п. 10.3.1, 10.3.2, 10.3.19, 10.3.41, 10.5.1, 10.5.2 та 10.5.25 ДСТУ 4100 і дані невідповідності, з технічної точки зору, знаходилися в причинному зв'язку з виникненням даної ДТП.

15.01.2020 між Службою автомобільних доріг в Харківській області (замовник) та ДП «Харківський облавтодор» (виконавець) укладено договір №ТЗ-УТР/20, згідно п.1.1 якого виконавець зобов'язується у порядку та на умовах, визначених цим договором, надати послуги: 63710000-9 - з обслуговування наземних видів транспорту (експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у Харківській області), за рахунок коштів державного бюджету (інших бюджетів) та в обумовлений цим договором термін. Замовник зобов'язується прийняти надані згідно із цим договором та чинним законодавством України належним чином послуги після перевірки фізичних та вартісних показників, сплатити їх вартість по мірі надходження коштів, передбачених на ці цілі на його рахунок.

Виконавець приймає по акту від замовника автомобільні дороги загального користування державного значення у Харківській області, дорожні споруди на ній, для надання послуг з експлуатаційного утримання. Протяжність автомобільної дороги, згідно предмету даного договору становить 2 033,518 км. Автомобільна дорога передається виконавцю для надання послуг за предметом договору. Інформацію про протяжність та склад автомобільних доріг загального користування державного значення визначено додатком №1, що є невід'ємною частиною договору (п.1.2 договору).

Експлуатаційне утримання повинно здійснюватися відповідно до норм чинного законодавства України, нормативно-правових актів, норм і стандартів та іншого нормативно-правового регулювання у сфері дорожнього господарства. У випадку, якщо протягом строку дії цього договору відбудеться зміна норм законодавства та/або державних будівельних норм, стандартів, технічних умов та інших правил у дорожній сфері (у тому числі набрання чинності новими нормами), виконавець зобов'язаний здійснювати експлуатаційне утримання у відповідності до чинної редакції таких змін (п.1.3 договору).

Послуги виконуються виконавцем згідно щомісячних планів-завдань, актів дефектів, кошторисної документації, наданих замовником (п.1.4 договору).

Виконавець приймає від замовника право на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у Харківській області, технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу, інженерних споруд, що знаходяться на балансі замовника, відповідно до вимог ст.9 ЗУ «Про дорожній рух» (п.1.5 договору).

На період дії договору та протягом гарантійного періоду виконавець, відповідно до ЗУ «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги» та норм глави 82 ЦК, в повній мірі відповідає за належне утримання доріг, забезпечення умов безпеки руху і несе повну безумовну майнову та іншу юридичну відповідальність в частині відшкодування майнової (матеріальної) і нематеріальної (в т.ч. моральної) шкоди та компенсації витрат власникам транспортних засобів, іншим учасникам дорожнього руху, якщо ДТП сталася з причини незадовільного експлуатаційного утримання, допущеного з вини виконавця, а також забезпечує повне майнове відшкодування замовнику у разі заподіяння збитків користувачами доріг та/або в процесі використання смуги відведення юридичними чи фізичними особами на мережі автомобільних доріг, якщо такі збитки завдані з вини виконавця (п.1.6 договору).

Виконавець за завданням замовника зобов'язаний брати участь в обстеженні дорожніх умов (роботі комісії) в місцях скоєння ДТП на автомобільних дорогах, які обслуговуються (п.1.10 договору). Виконавець повинен надати передбачені цим договором послуги замовнику, якість яких відповідає умовам та вимогам норм чинного законодавства України, нормативно-правових актів, норм і стандартів та іншого нормативно-правового регулювання у сфері дорожнього господарства. Відповідальність за якість наданих послуг, випробування матеріалів, устаткування, несе виконавець (п.2.1 договору).

Замовник здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання послуг відповідно до ч.1 ст.849 ЦК та в порядку, передбаченому цим договором. Замовник має право контролювати якість і обсяг матеріальних ресурсів до моменту їх використання для надання послуг та в процесі надання послуг на об'єкті. Замовник призначає свого представника, який постійно контролює якість та кількість виконаних виконавцем послуг, про що письмово повідомляє виконавця (п.2.2 договору).

Виконавець гарантує якість та можливість експлуатації об'єкта в результаті наданих послуг з гарантійними термінами, визначеними будівельними нормами, правилами і стандартами (п.2.7 договору).

Замовник у разі виявлення впродовж гарантійного строку, визначеного п.2.7 цього договору, експлуатації на об'єкті наданих послуг недоліків, відповідальність за які несе виконавець, зобов'язаний письмово повідомити про це виконавця і запросити його для складення протягом 3-х календарних днів відповідного акту виявлених недоліків (вад) з визначенням в ньому термінів усунення виявлених вад (недоліків) (п.2.9 договору).

Замовник зобов'язаний, зокрема, здійснювати технічний нагляд за відповідністю якості та обсягам виконаних послуг діючим нормативним документам (п.7.1.7 договору).

Звертаючись до суду із позовом, позивач наголошував, що дорожньо-транспортна пригода сталася внаслідок наїзду автомобіля на калюжу яка утворилась на дорозі з неякісним покриттям, внаслідок чого автомобіль отримав пошкодження.

Ст.1 ЗУ «Про автомобільні дороги» визначено, що автомобільна дорога - лінійний комплекс інженерних споруд, призначений для безперервного, безпечного та зручного руху транспортних засобів.

Згідно ст.10 Закону органами, що здійснюють управління автомобільними дорогами загального користування, є: центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами загального користування державного значення.

Орган управління автомобільними дорогами загального користування відповідає за: 1) стан автомобільних доріг загального користування відповідно до діючих норм та фінансування; 2) якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування; 3) відшкодування збитків користувачам автомобільних доріг загального користування у порядку, визначеному законом; 4) відповідність нормативно-правовим актам розміщення технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв; 5) цільове використання бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування; 6) санітарний та екологічний стан автомобільних доріг загального користування та їх смуг відведення; 7) забезпечення проведення аудиту або перевірки безпеки автомобільних доріг згідно з вимогами цього Закону, інших актів законодавства України, національних стандартів України, а також вжиття необхідних заходів за результатами проведення аудиту або перевірки безпеки автомобільних доріг (ст.13 ЗУ «Про автомобільні дороги»).

Відповідно до ст.6 ЗУ «Про автомобільні дороги» державну політику і стратегію розвитку всіх видів автомобільних доріг на території України здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства. Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування та інших видів автомобільних доріг може здійснюватися на основі довгострокових (до семи років) договорів (контрактів) про утримання автомобільних доріг загального користування за принципом забезпечення їх експлуатаційного стану відповідно до нормативно-правових актів, норм та стандартів. Істотними умовами такого договору, зокрема, є: порядок здійснення замовником контролю якості ресурсів та виконаних робіт; гарантійні обов'язки підрядника, порядок усунення недоліків; відповідальність сторін за порушення умов договору; відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дорожньо-транспортної пригоди і зупинки руху; спеціальні умови.

Ст.9 Закону встановлено, що складовими автомобільної дороги загального користування у межах смуги відведення є: земляне полотно; проїзна частина; дорожнє покриття; смуга руху; споруди дорожнього водовідводу та водоочисні споруди; споруди шумозахисні; штучні споруди; засоби технологічного зв'язку; інженерне облаштування: спеціальні споруди та засоби, призначені для забезпечення безпечних та зручних умов руху (освітлення, стаціонарні комплекси вимірювання вагових і габаритних параметрів транспортних засобів, примусового зниження швидкості руху); архітектурне облаштування: архітектурні споруди та декоративні насадження, призначені для забезпечення естетичного вигляду автомобільних доріг; технічні засоби організації дорожнього руху, автопавільйони, лінійні споруди і комплекси, що забезпечують функціонування і збереження доріг; елементи санітарного облаштування; зелені насадження; спеціально облаштовані місця для зупинки маршрутних транспортних засобів.

До компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху, згідно ст.9 Закону належить, зокрема, розробка програм та здійснення заходів щодо розвитку, удосконалення, ремонту та утримання у безпечному для дорожнього руху стані доріг, вулиць та залізничних переїздів, зон відчуження; компенсація витрат власникам транспортних засобів, якщо дорожньо-транспортні пригоди сталися з причин незадовільного експлуатаційного утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, за рішеннями судових органів; забезпечення безпечних, економічних та комфортних умов дорожнього руху; забезпечення учасників дорожнього руху інформацією з питань стану аварійності та дорожнього покриття, гідрометеорологічних та інших умов; термінове усунення пошкоджень на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах; організація виконання встановлених вимог щодо забезпечення безпеки дорожнього руху; вирішення інших питань дорожнього руху згідно з чинним законодавством.

Згідно ст.14 ЗУ «Про дорожній рух» учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів. До учасників дорожнього руху належать водії та пасажири транспортних засобів, пішоходи, особи, які рухаються в кріслах колісних, велосипедисти, погоничі тварин. Учасники дорожнього руху мають право на: безпечні умови дорожнього руху, на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху. Учасники дорожнього руху зобов'язані: знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативно-правових актів з питань безпеки дорожнього руху; створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам.

За ст.16 ЗУ «Про дорожній рух», водій має право на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху.

Власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні (ст.24 ЗУ «Про дорожній рух»).

За приписами ст.22 ЦК особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є, зокрема, витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).

Ст.1166 ЦК визначено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Замовник відшкодовує шкоду, завдану іншій особі підрядником, якщо він діяв за завданням замовника (ч.2 ст.1172 ЦК).

Для відшкодування завданої майнової шкоди необхідно довести неправомірність поведінки особи; вину заподіювача шкоди; наявність шкоди; причинний зв'язок між протиправною поведінкою та заподіяною шкодою. Наявність усіх зазначених умов є обов'язковою для ухвалення судом рішення про відшкодування шкоди. Відсутність хоча б одного із цих елементів виключає відповідальність за завдану шкоду. У цьому випадку саме на позивача покладено обов'язок довести наявність шкоди, протиправність (незаконність) поведінки заподіювача шкоди та причинний зв'язок такої поведінки із заподіяною шкодою. Водночас відповідач повинен довести, що в його діях (діях його працівників) немає вини у заподіянні шкоди.

Верховний Суд у постанові від 10.12.2018 у справі №902/320/17 дійшов висновку, що протиправна поведінка особи може виявлятися у прийнятті нею неправомірного рішення або у неправомірній поведінці (діях або бездіяльності). Протиправною у цивільному праві вважається поведінка, яка порушує імперативні норми права або санкціоновані законом умови договору, внаслідок чого порушуються права іншої особи. Під шкодою (збитками) розуміється матеріальна шкода, що виражається у зменшенні майна потерпілого в результаті порушення належного йому майнового права, та (або) применшенні немайнового блага (життя, здоров'я тощо). Причинний зв'язок між протиправною поведінкою особи та завданою шкодою є обов'язковою умовою відповідальності, яка передбачає, що шкода стала об'єктивним наслідком поведінки заподіювача шкоди.

Судова колегія звертає увагу, що у матеріалах складених працівниками патрульної поліції та у схемі ДТП відсутні позначення на дорозі ями або іншої перепони, яка стала підставою для сходження автомобіля із дорожного полотна та зіткнення із відбійником.

Судова колегія не може прийняти висновок експертизи від 25.11.2020, оскільки на момент його складення після настання ДТП минуло майже 6 місяців, що безпосередньо вказує на різну дорожню обстановку та ситуацію, яка склалася під час ДТП та під час огляду місця ДТП експертом.

Оскільки позивачем недоведено, що на момент дорожньо-транспортної пригоди було неякісне обслуговування дороги, чи наявність на ній ям та калюж, судова колегія не вбачає підстав для задоволення позову.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи, а стосуються переоцінки доказів.

За таких обставин апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відсутності підстав для задоволення позовних вимог і доводи апеляційної скарги не є підставою для скасування даного судового рішення.

Європейський суд з прав людини вказав, що пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (Проніна проти України, № 63566/00, § 23, ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року).

Право на обґрунтоване рішення дозволяє вищим судам просто підтверджувати мотиви, надані нижчими судами, не повторюючи їх (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Гірвісаарі проти Фінляндії», п. 32.) Пункт 1 ст. 6 Конвенції не вимагає більш детальної аргументації від апеляційного суду, якщо він лише застосовує положення для відхилення апеляції відповідно до норм закону, як такої, що не має шансів на успіх, без подальших пояснень (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Бюрг та інші проти Франції» (Burg and others v. France), (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Гору проти Греції» №2) [ВП], § 41» (Gorou v. Greece no.2).

Відповідно до статті 375 ЦПК України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 367, 368, 369, 375, 381, 382, 383, 384 ЦПК України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 адвоката Мойсюка Андрія Миколайовича залишити без задоволення.

Рішення Валківського районного суду Харківської області від 09 січня 2024 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий: О.В. Маміна

Судді: І.В. Бурлака

В.Б. Яцина