Рішення від 22.05.2024 по справі 700/256/24

Справа №700/256/24

Провадження №2/700/182/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2024 року селище Лисянка

Лисянський районний суд Черкаської області в складі:

головуючої судді Чорненької О.І.

при секретарі судового засідання Кравець І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду в селищі Лисянка, цивільну справу за позовом Лисянської селищної ради Черкаської області до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, третя особа ОСОБА_1 про скасування державної реєстрації земельних ділянок та зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Стислий виклад обставин справи та обгрунтування позовних вимог

До Лисянського районного суду Черкаської області звернулася Лисянська селищна рада Черкаської області з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, третя особа ОСОБА_1 про скасування державної реєстрації земельних ділянок та зобовязання вчинити певні дії.

Свої позовні вимоги позивач обгрунтовує тим, що відповідно до рішення Лисянської селищної ради від 21.12.2021 року № 23-21/VIII «Про затвердженя та погодження документацій із землеустрою та передача земельних ділянок у власність чи користування» громадянам ОСОБА_2 та ОСОБА_3 затверджено розроблені Маньківським ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок (кадастрові номери 7122855100:01:004:0451 та 7122855100:01:004:0452) площею по 0,6 га в оренду для городництва та зареєстровано право власності на земельні ділянки за Лисянською селищною радою.

29.12.2024 з громадянами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 укладено договори оренди земельних ділянок.

21.01.2022 відомості про укладені договори оренди внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна.

Після формування земельних ділянок та передачі їх в оренду громадянам до позивача звернувся громадянин ОСОБА_1 з вимогою повернути йому належну земельну ділянку, яка згідно Державного акту на право приватної власності на землю серія ІІІ-ЧР № 015164 від 19.11.2002, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 38, належить до його приватної власності.

Рішенням Лисянського районного суду Черкаської області від 12.07.2023 справа № 700/312/23 задоволено позов ОСОБА_1 про витребування майна із чужого незаконного володіння. Судом ухвалено витребувати у Лисянської селищної ради частини земельної ділянки 7122855100:01:004:0451 та 7122855100:01:004:0452, що перетинаються із земельною ділянкою ОСОБА_1 відповідно до Державного акту на право приватної власності на земелю серія ІІІ-ЧР № 0151164 та повернути їх у власність ОСОБА_1 .

Проте Лисянська селищна рада самостійно не може виконати рішення Лисянського районного суду Черкаської області без скасування державної реєстрації земельних ділянок у судовому порядку.

Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо такої земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень).

Як встановлено рішенням Лисянського районного суду Черкаської області від 12.07.2023 по справі 700/312/23, перетин земельної ділянки ОСОБА_1 з ділянкою 7122855100:01:004:0452 (площа співпадає на 28,21%), перетин з ділянкою 7122855100:01:004:0451 (площа співпадає на 58.5356%). Відповідно існування спірних земельних ділянок порушує право ОСОБА_1 на належну йому земельну ділянку та на проведення державної реєстрації цієї земельної ділянки, а тому такі правовідносини потрібно врегулювати в судовому порядку.

Відповідач у відзиві на позов зазначив, що за даними державного земельного кадастру на земельну ділянку з кадастровим номером 7122855100:01:004:0452 надійшла інформація про зареєстроване речове право - право власності - Лисянської селищної ради та право оренди зареєстровано за ОСОБА_3 . Дана інформація надходить в результаті інформаційного обміну з органами, що здійснюють реєстрацію права власності на нерухоме майно. Частиною 1 статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено організаційну систему державної реєстрації прав, яку становлять:1) Міністерство юстиції України та його територіальні органи; 2) суб'єкти державної реєстрації прав: виконавчі органи сільських,селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації; 3) державні реєстратори прав на нерухоме майно.

На земельну ділянку, що має кадастровий номер 7122855100:01:004:0451 надійшла інформація про зареєстроване речове право - право власності за Лисянською селищною ради та право оренди за ОСОБА_2 . Відповідач звертає увагу суду та селищної ради, що скасувати державну реєстрацію земельної ділянки неможливо до моменту існування зареєстрованих речових прав. Тобто селищній раді перед тим як скасувати державну реєстрацію земельної ділянки в Державному земельному кадастрі необхідно скасувати зареєстровані речові права, в органах, що здійснюють їх реєстрацію (визначених у ч.1 ст.6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»). Отже, у разі задоволення судом позовних вимог - рішення суду не буде виконано. Враховуючи вище викладене, відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заяви, клопотання, інші процесуальні дії у справі

Позовна заява разом з доданими до неї документами надійшла до Лисянського районного суду Черкаської області 26.03.2024.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа передана для розгляду судді Чорненькій О.І.

Ухвалою Лисянського районного суду Черкаської області від 27.03.2024 відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження, та призначено підготовче засідання 11 годину 02 травня 2024 року.

02.04.2024 представником відповідача ОСОБА_4 надано відзив на позов, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позовних вимог, а також заявлено клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Ухвалою суду від 22.04.2024 задоволено клопотання представника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області про участь у судовому засіданні 02.05.2024 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

В судовому засіданні 02.05.2024 суд ухвалив закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду на 10 годину 22 травня 2024 року.

На судовий розгляд справи 22.05.2024 представник позивача не прибув, натомість 17.05.2024 на адресу суду направив клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача 21.05.2024 через систему «Електронний суд» направила заяву про розгляд справи без участі представника відповідача.

Третя особа ОСОБА_1 22.05.2024 через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги Лисянської селищної ради визнає повністю.

За таких обставин, суд розглядає справу у відсутності сторін та, відповідно до положень частини 2 статті 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин.

З матеріалів справи судом встановлено, що відповідно до рішення Лисянської селищної ради від 21.12.2021 року № 23-21/VIII «Про затвердженя та погодження документацій із землеустрою та передача земельних ділянок у власність чи користування» громадянам ОСОБА_2 та ОСОБА_3 затверджено розроблені Маньківським ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок (кадастрові номери 7122855100:01:004:0451 та 7122855100:01:004:0452) площею по 0,6 га в оренду для городництва та зареєстровано право власності на земельні ділянки за Лисянською селищною радою.

29.12.2024 з громадянами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 укладено договори оренди земельних ділянок.

21.01.2022 відомості про укладені договори оренди внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна.

Після формування земельних ділянок та передачі їх в оренду громадянам до позивача звернувся громадянин ОСОБА_1 з вимогою повернути йому належну земельну ділянку, яка згідно Державного акту на право приватної власності на землю серія ІІІ-ЧР № 015164 від 19.11.2002, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 38, належить до його приватної власності.

Рішенням Лисянського районного суду Черкаської області від 12.07.2023 у справі № 700/312/23 задоволено позов ОСОБА_1 про витребування майна із чужого незаконного володіння. Судом ухвалено витребувати у Лисянської селищної ради частини земельної ділянки 7122855100:01:004:0451 та 7122855100:01:004:0452, що перетинаються із земельною ділянкою ОСОБА_1 відповідно до Державного акту на право приватної власності на земелю серія ІІІ-ЧР № 0151164 та повернути їх у власність ОСОБА_1 .

Проте Лисянська селищна рада самостійно не може виконати рішення Лисянського районного суду Черкаської області без скасування державної реєстрації земельних ділянок у судовому порядку.

Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо такої земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень).

Як встановлено рішенням Лисянського районного суду Черкаської області від 12.07.2023 по справі 700/312/23, перетин земельної ділянки ОСОБА_1 з ділянкою 7122855100:01:004:0452 (площа співпадає на 28,21%), перетин з ділянкою 7122855100:01:004:0451 (площа співпадає на 58.5356%). Відповідно існування спірних земельних ділянок порушує право ОСОБА_1 на належну йому земельну ділянку та на проведення державної реєстрації права власності на його земельну ділянку, а тому такі правовідносини потрібно врегулювати в судовому порядку.

Відповідач направив відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування своїх заперечень зазначив, що за даними державного земельного кадастру на земельну ділянку з кадастровим номером 7122855100:01:004:0452 надійшла інформація про зареєстроване речове право - право власності - Лисянської селищної ради та право оренди зареєстровано за ОСОБА_3 . На земельну ділянку, що має кадастровий номер 7122855100:01:004:0451 надійшла інформація про зареєстроване речове право - право власності за Лисянською селищною ради та право оренди за ОСОБА_2 .

Також, відповідач звернув увагу суду та селищної ради, що скасувати державну реєстрацію земельної ділянки неможливо до моменту існування зареєстрованих речових прав. Тобто селищній раді перед скасуванням державної реєстрації земельних ділянок в Державному земельному кадастрі необхідно скасувати зареєстровані речові права, в органах, що здійснюють їх реєстрацію (визначених у ч.1 ст.6 Закону України

«Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Отже, у разі задоволення судом позовних вимог - рішення суду не буде виконано.

До початку розгляду справи по суті 02.05.2024 позивачем долучено до матеріалів справи докази про припинення права оренди ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на підставі заключених додаткових угод до договорів оренди землі від 29.12.2021, дата державної реєстрації припинення 25.04.2024, що підтверджується витягами з Державного реєстру речових прав, сформованих 30.04.2024.

Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування

За змістом частини першої статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно з частиною першою статті 4, частиною першою статті 5 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленим цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, а суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (частина перша статті 2 ЦПК України).

Частиною першою статті 79-1 Земельного кодексу України встановлено, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у Державному земельному кадастрі в порядку, встановленому Законом.

Частиною першою статті 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» визначено, що Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами, про меліоративні мережі та складові частини меліоративних мереж.

Статтею 3 Закону України «Про Державний земельний кадастр» передбачено, що Державний земельний кадастр базується на таких основних принципах: обов'язковості внесення до Державного земельного кадастру відомостей про всі його об'єкти; єдності методології ведення Державного земельного кадастру; об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Державному земельному кадастрі; внесення відомостей до Державного земельного кадастру виключно на підставі та відповідно до цього Закону; відкритості та доступності відомостей Державного земельного кадастру, законності їх одержання, поширення і зберігання; безперервності внесення до Державного земельного кадастру відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру, що змінюються; документування всіх відомостей Державного земельного кадастру.

Згідно статті 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр» відомості про межі земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру: на підставі відповідної документації із землеустрою щодо формування земельних ділянок - у випадках, визначених статтею 79-1 Земельного кодексу України, при їх формуванні; на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у разі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки за її фактичним використанням відповідно до статті 107 Земельного кодексу України та у разі зміни меж суміжних земельних ділянок їх власниками; на підставі технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель - за результатами інвентаризації земель; на підставі проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) - у разі виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв).

Відповідно до пункту 2 розділу VІІ "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Згідно з частиною 3 статті 79-1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.

Стаття 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» регулює питання державної реєстрації земельної ділянки. Вказана стаття передбачає порядок реєстрації земельної ділянки, перелік документів, які подаються для реєстрації земельної ділянки, підстави для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки та випадки скасування державної реєстрації земельної ділянки Державним кадастровим реєстратором.

Зокрема, частиною шостою цієї статті передбачено, що підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є: подання заявником документів, передбачених частиною четвертою цієї статті, не в повному обсязі; невідповідність поданих документів вимогам законодавства; знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.

Згідно з частиною десятою цієї статті державна реєстрація земельної ділянки скасовується державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Статтею 55 Закону України «Про землеустрій» встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється відповідно до відомостей Державного земельного кадастру, матеріалів Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель, матеріалів топографо-геодезичних робіт.

Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється за рішенням власника (розпорядника) земельної ділянки, землекористувача.

Відповідно реєстрація земельних ділянок в Державному земельному кадастрі забезпечує гарантування захисту права власності (користування) на землю.

Згідно статті 83 Земельного кодексу України у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності.

За статтею 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав, порядок реєстрації яких здійснюється у відповідності Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Земельна ділянка припиняє існування як об'єкт цивільних прав, а її державна реєстрація скасовується в разі скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі судового рішення внаслідок визнання незаконною такої державної реєстрації (ч. 13 ст. 79-1 Земельного кодексу України).

Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень).

Державна реєстрація земельної ділянки скасовується державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі, зокрема ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки, яке набрало законної сили в установленому законодавством порядку. У разі скасування державної реєстрації з цієї підстави, Державний кадастровий реєстратор у десятиденний строк повідомляє про це особу, за заявою якої здійснено державну реєстрацію земельних ділянок, а в разі наявності зареєстрованих речових прав на неї - суб'єктів таких прав. Відомості про земельну ділянку у разі скасування її державної реєстрації набувають статусу архівних за рішенням Державного кадастрового реєстратора, відображаються на кадастровій карті в архівному шарі даних геоінформаційної системи та зберігаються в Державному земельному кадастрі постійно разом з відомостями про відповідного Державного кадастрового реєстратора, дату та час набуття статусу архівних такими відомостями (п. 114 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051).

Також, Верховний суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду в рамках справи № 372/2650/17, провадження №61-12760св19 (ЄДРСРУ №92314866) досліджував питання щодо наслідків скасування державної реєстрації земельної ділянки в земельному кадастрі та надано наступний висновок: "Положення закону свідчать про те, що скасування державної реєстрації земельної ділянки в ДЗК не призведе до скасування права власності на земельну ділянку, а також те, що виправлення відомостей про земельну ділянку не є тотожним до внесення змін чи доповнень до реєстру речових прав."

Враховуючи вищевикладене, у зв'язку з тим, що без скасування запису про державну реєстрацію земельних ділянок шляхом закриття Поземельних книг відповідно до п.60 Постанови КМУ «Про затвердження порядку ведення Державного земельного кадастру» із скасуванням кадастрових номерів земельних ділянок, скасування пунктів рішення Лисянської селищної ради та скасування комунальної власності, громадянин ОСОБА_1 зможе зареєструвати власну земельну ділянку, а Лисянська селищна рада зможе повернути дану земельну ділянку на виконання рішення Лисянського районного суду Черкаської області від 12.07.2023 справа №700/312/23.

Згідно з ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до частини 3 статті 152 Земельного кодексу України захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом:

а) визнання прав;

б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав;

в) визнання угоди недійсною;

г) визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування;

ґ) відшкодування заподіяних збитків;

д) застосування інших, передбачених законом, способів.

Таким чином, обраний позивачем спосіб захисту порушених прав ОСОБА_1 є ефективним, відповідає змісту порушеного права та інтересу, попередить загрозу порушення права на землі комунальної власності.

Власник земельної ділянки може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків (ч. 2 ст. 152 Земельного кодексу України).

Відповідно до положень статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Статтею 89 ЦПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

За таких обставин суд вбачає підстави для задоволення позовних вимог позивача шляхом скасування державної реєстрації земельних ділянок комунальної власності з кадастровими номерами 7122855100:01:004:0451 та 7122855100:01:004:0452, що розташовані в смт Лисянка Звенигородського району Черкаської області, виключити записи з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, скасувати запис в Державному земельному кадастрі та закрити поземельні книги про державну реєстрацію земельних ділянок з кадастровими номерами 7122855100:01:004:0451 та 7122855100:01:004:0452.

Щодо судових витрат

Відповідно до частини 1 статті 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Статтею 141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Інші судові витрати у справі у разі відмови у задоволення позову покладаються на позивача.

За звернення до суду з позовною заявою позивачем сплачено судовий збір у розмірі 3028,00 грн, що підтверджується долученою до матеріалів справи платіжною інструкцією №78 від 19.03.2024.

Позовна вимога про скасування державної реєстрації земельних ділянок задоволена повністю, тому з відповідача на користь Лисянської селищної ради Черкаської області підлягає стягненню витрати по сплаті судового збору в розмірі 3028,00 грн.

Керуючись ст.ст. 3, 12, 13, 19, 81,89, 133, 141, 247, 258, 259, 263-265, 268, 352, 354 ЦПК України суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Лисянської селищної ради Черкаської області до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, третя особа ОСОБА_1 про скасування державної реєстрації земельних ділянок та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Скасувати державну реєстрацію земельних ділянок комунальної власності з кадастровими номерами 7122855100:01:004:0451 та 7122855100:01:004:0452, що розташовані в смт Лисянка Звенигородського району Черкаської області та виключити записи з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (реєстраційний номер обєкта нерухомого майна: 2570541271000 та 2570080171020).

Скасувати запис в Державному земельному кадастрі та закрити поземельні книги про державну реєстрацію земельних ділянок з кадастровими номерами 7122855100:01:004:0451 та 7122855100:01:004:0452, що розташовані в смт Лисянка Звенигородського району Черкаської області.

Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (код ЄДРПОУ 39765890; 18008, місто Черкаси, вул. Смілянська, 131) на користь Лисянської селищної ради Черкаської області (код ЄДРПОУ 26424996; 19301, Черкаська обл., селище Лисянка, площа Миру, 30) судовий збір в розмірі 3028,00 грн ( три тисячі двадцять вісім гривень).

Рішення може бути оскаржене шляхом подання на нього апеляційної скарги безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення - зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення суду виготовлено 22 травня 2024 року.

Повне найменування сторін

Повне найменування сторін

позивач: Лисянська селищна рада, код ЄДРПОУ 26424996, юридична адреса: 19301, площа Миру, 30, смт Лисянка Звенигородського району Черкаської області, електронна адреса: lysselrada@ukr.net, тел.(04749) 6-21-45.

відповідач: Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, код ЄДРПОУ: 39765890, юридична адреса: 18008, вул.Смілянська,131 м.Черкаси Звенигородського району Черкаської області, електронна адреса: cherkasy@land.gov.ua, тел.: (0472)555035.

третя особа: ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_2 .

Головуюча суддя Олена ЧОРНЕНЬКА