11.06.2024Справа №607/11659/24
11 червня 2024 року м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Черніцька Ірина Миколаївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського районного управління поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Громадянин ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом, 02 травня 2024 року в період з 19 год по 20 год та 09 травня 2024 року в період з 19 год по 20 год, не з'явився на відмітку до службового приміщення Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області, що по бульвару Т. Шевченка, 10 у м. Тернопіль, чим порушив вимоги постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області №607/8907/23 від 18 травня 2023 року про встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Крім того, громадянин ОСОБА_1 05 травня 2024 року о 22 год 22 хв. та 10 травня 2024 року о 22 год 18 хв. був відсутній за місцем проживання по АДРЕСА_1 , чим порушив вимоги постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області №607/8907/23 від 18 травня 2023 року про встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав та щиро розкаявся.
Відповідно до вимог ч. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
В силу вимог ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Положеннями ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
При цьому суд відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозицією ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачена відповідальність, в тому числі, за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Судом встановлено, що постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 18 травня 2023 року у справі №607/8907/23, відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців, у тому числі заборонено останньому виходити з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22 год 00 хв. по 06 год 00 хв. ранку наступного дня та зобов'язано реєструватися 4 рази в місяць (1, 2, 3 та 4 четвер місяця) з 19 год до 20 год в службовому кабінеті офіцера поліції.
02 травня 2024 року (1 четвер травня) та 09 травня 2024 року (2 четвер травня) ОСОБА_1 в період з 19 год до 20 год не з'явився для реєстрації в службовий кабінет офіцера поліції.
Окрім того, 05 травня 2024 року та 10 травня 2024 року ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання після 22 год 00 хв.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду встановлені відносно нього постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 18 травня 2023 року у справі №607/8907/23.
При цьому, вказані дії вчинені ОСОБА_1 повторно протягом року.
Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень доведена матеріалами справи, дослідженими у судовому засіданні, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД №11659 від 13 травня 2024 року, серії ВАД №224520 від 13 травня 2024 року, серії ВАД №162362 від 15 травня 2024 року та серії ВАД №162303 від 15 травня 2024 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 13 травня 2024 року та від 15 травня 2024 року; постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 18 травня 2023 року, якою відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців; постановами Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 30 червня 2023 року та від 24 жовтня 2023 року, якими ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. ч. 1, 2 ст. 187 КУпАП; копією реєстраційного листка на громадянина ОСОБА_1 .
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП - порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме порушення зобов'язання наглядного перебувати по місцю проживання в період з 22 год по 06 год ранку наступного дня та нереєстрація в органі Національної поліції, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Таким чином, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення.
При обранні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, визнання ним своєї вини та щире каяття, у зв'язку з цим, вважає за доцільне обрати ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в межах санкції статті.
Згідно з вимогами ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення.
Таким чином, у відповідності до положень п.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 40-1, 187, 280, 283, 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень у дохід держави.
Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя І.М. Черніцька