07.06.2024 Справа №607/10225/24 Провадження №3/607/4615/2024
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Багрій Т.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського районного управління поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, який раніше притягався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП згідно постанови Красилівського районного суду Хмельницької області від 12 січня 2024 року, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
04 квітня 2024 року щодо ОСОБА_1 було винесено терміновий заборонний припис серії АА438258, згідно з яким його зобов'язано залишити місце проживання із постраждалою особою ОСОБА_2 на термін 10 діб, не повідомив уповноважений підрозділ органів Національної поліції Тернопільський РУ поліції ГУНП в Тернопільській області про місце свого тимчасового перебування під час дії тимчасового заборонного припису стосовно кривдника, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-3 КУпАП.
Крім того, 15 квітня 2024 року щодо ОСОБА_1 було винесено терміновий заборонний припис серії АА 331560, згідно з яким його зобов'язано залишити місце проживання із постраждалою особою ОСОБА_2 на термін 3 доби, не повідомив уповноважений підрозділ органів Національної поліції Тернопільський РУ поліції ГУНП в Тернопільській області про місце свого тимчасового перебування під час дії тимчасового заборонного припису стосовно кривдника, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-3 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Приймаючи до уваги факт, що в провадженні судді знаходяться справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, які кваліфікуються за ч.2 ст. 173-2 КУпАП а саме: справа ЄУН - 607/10225/24, номер провадження 3/607/4615/2024 та справа ЄУН - 607/10227/24, номер провадження 3/607/4617/2024, вважаю що відповідно ст.36 КУпАП, вказані справи слід об'єднати в одне провадження і присвоїти їм єдиний унікальний номер судової справи - 607/10225/24, номер провадження 3/607/4615/2024.
В п. 13 Постанови пленуму вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» вказано, що стаття 268 КУпАП передбачає можливість розгляду справи про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише за наявності у справі відомостей про належне повідомлення цієї особи про час і місце розгляду цієї справи та за відсутності її клопотання про відкладення розгляду справи.
ОСОБА_1 до суду з невідомих причин не з'явився, заяв чи клопотань про відкладення з поважних причин не подав, хоча про час та дату судового розгляду був повідомлений належним чином, тому з огляду на належне повідомлення, та відсутність підстав для відкладення судового засідання, з метою забезпечення розумності строків розгляду справи, суд приходить до висновку про доцільність розгляду адміністративної справи без особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання кодексу.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи - ст. 280 КУпАП.
Згідно ч.2 ст.173-2 КУпАП адміністративна відповідальність за вказаною статтею настає у випадку вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з вказаних порушень.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень доведена дослідженими судом матеріалами справи, а саме:
- даними протоколів про адміністративне правопорушення серія ВАД №162021 від 03 травня 2024 року та серія ВАД №224496 від 03 травня 2024 року;
- відеозаписами, що містяться на оптичних носіях інформації - дисках DVD-R, якими підтверджуються обставини, зазначені у протоколах про адміністративне правопорушення серія ВАД №162021 від 03 травня 2024 року та серія ВАД №224496 від 03 травня 2024 року;
- даними рапорту т.в.о. ПОГ СВГ ВППП Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Роздоняк А. від 03 травня 2024 року;
- копією постанови Красилівського районного суду Хмельницької області від 12 січня 2024 року;
- письмовими поясненнями ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від 03 травня 2024 року.
За таких обставин, зважаючи на ту обставину, що ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився та не надав суду доказів, які спростовують його вину у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень, аналізуючи матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 173-2 КУпАП - неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування після винесення термінового заборонного припису.
На підставі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями за відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, його майновий стан, обставини що обтяжують та пом'якшують відповідальність, вважаю за доцільне у відповідності до ч.2 ст.36 КУпАП застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення передбачене санкцією ч.2 ст. 173-2 КУпАП у вигляді штрафу.
Також, враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП, вважаю за необхідне стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись статтями 7, 9, 22, 33, 34, 39-1, 173-2, 251, 283, 284, 287 КУпАП, суд, -
постановив:
Справу ЄУН - 607/10225/24, номер провадження 3/607/4615/2024 та справу ЄУН - 607/10227/24, номер провадження 3/607/4617/2024, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.2 ст.173-2 КУпАП об'єднати в одне провадження, присвоївши їм єдиний унікальний номер судової справи - 607/10225/24, номер провадження 3/607/4615/2024.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та у відповідності до ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 605 грн. 60 коп.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексудо Тернопільського апеляційного суду.
Головуючий суддяТ. Я. Багрій