Постанова від 06.06.2024 по справі 760/13122/24

Справа №760/13122/24

Провадження №3/760/4718/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2024 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, підполковника, заступника командира військової частини НОМЕР_1 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділення морально-психологічного забезпечення, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №7 від 05.06.2024 встановлено, що підполковник ОСОБА_1 на підставі наказу Головнокомандувача Збройних Сил України №1309 від 23.09.2022 проходить військову службу на посаді командира військової частини НОМЕР_1 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділення морально-психологічного забезпечення. Згідно із наказом командира військової частини НОМЕР_1 ВІД 08.10.2022 №252 ОСОБА_1 з 08.10.2022 вважається таким, що справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов'язків. На ОСОБА_1 , як на заступника командира військової частини НОМЕР_2 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділення морально-психологічного забезпечення, покладаються організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, а отже, в розумінні положення примітки до ст. 172-13 та ст. 425 КК України, він являвся військовою службовою особою - суб'єктом правопорушення передбаченого ст. 172-15 КУпАП.

Згідно із наказом командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 31.05.2023 №402 заступника командира військової частини НОМЕР_2 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділення морально-психологічного забезпечення ОСОБА_1 визначено відповідальним за організацію роботи щодо складання протоколів про військові адміністративні правопорушення; збір доказів; здійснення оформлення матеріалів, формування справ про військові адміністративні правопорушення; облік протоколів про військові правопорушення; направлення адміністративних справ про військові адміністративні правопорушення до суду; надсилання до ВСП та відповідної прокуратури, у зоні діяльності яких військова частина виконує завдання за призначенням, завірених копій протоколів; формування доповідей про військовослужбовців, стосовно яких було складено протоколи про вчинення військових адміністративних правопорушень; ведення журналу обліку протоколів про військові адміністративні правопорушення.

Проте, всупереч наведеним вище статутним та функціональним обов'язкам та інтересам служби, на порушення вимоги діючого законодавства щодо порядку подання доповідей та донесень та своєчасного спрямування копій протоколів до органів прокуратури, ОСОБА_1 вчинив недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, що полягає у наступному.

Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону у ході проведення перевірки додержання вимог законодавства при провадженні в справах про адміністративні правопорушення установлено, що відносно військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 01.02.2024 та 19.03.2024 відповідно складались протоколи про вчинення військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП (розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів).

Однак, у порушення вимог п. 4 розділу ІІ Інструкції з надання доповідей, п. 10 розділу ІІ Інструкції №329, уповноваженими посадовими особами військової частини НОМЕР_1 , зокрема в особі заступника командира військової частини НОМЕР_1 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділення морально-психологічного забезпечення ОСОБА_1 , не надіслано до органу управління Служби правопорядку та відповідної прокуратури, у зоні діяльності яких військова частина виконує завдання за призначенням, завірені копії складених зазначених вище протоколів про військові адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .. Також, всупереч вимог п. 4 розділу ІІ Інструкції з надання доповідей, п. 10 розділу ІІ Інструкції №329, несвоєчасно до органу управління Служби правопорядку та відповідної прокуратури, у зоні діяльності яких військова частина виконує завдання за призначенням, скеровані копії протоколів про військові адміністративні правопорушення стосовно військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 : ОСОБА_4 (протокол складено 11.01.2024), ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 (протоколи складено 12.01.2024), однак надіслані до ЦУ ВСП (по м. Києву і Київській обл.) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 19.01.2024; ОСОБА_8 (протокол складено 21.01.2024), ОСОБА_9 (протокол складено 22.01.2024), однак надіслані до ЦУ ВСП (по м. Києву і Київській обл.) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 02.02.2024; ОСОБА_10 (протокол складено 01.04.2024), ОСОБА_11 (протокол складено 01.04.2024), ОСОБА_2 (протокол складено 05.04.2024), ОСОБА_12 (протокол складено 06.04.2024), однак надіслані до ЦУ ВСП (по м. Києву і Київській обл.) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 12.04.2024; ОСОБА_13 (протокол складено 13.04.2024), ОСОБА_14 (протокол складено 17.04.2024), ОСОБА_15 (протокол складено 17.04.2024), однак надіслані до ЦУ ВСП (по м. Києву і Київській обл.) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 26.04.2024; ОСОБА_16 (протокол складено 27.04.2024), ОСОБА_13 (протокол складено 29.04.2024), ОСОБА_17 (протокол складено 29.04.2024), однак надіслані до ЦУ ВСП (по м. Києву і Київській обл.) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 07.05.2024; ОСОБА_18 (протокол складено 06.05.2024), ОСОБА_19 (протокол складено 15.05.2024), ОСОБА_20 (протокол складено 16.05.2024), однак надіслані до ЦУ ВСП (по м. Києву і Київській обл.) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 27.05.2024.

Також, відповідно п. 5 розділу ІІІ Інструкції від 23.10.2021 №329, справа не пізніше ніж у триденний строк з дати складання протоколу із супровідним листом, підписаним командиром (начальником) військової частини (начальником органу військового управління, органу управління Служби правопорядку, органу управління ДССТ), надсилається до суду. Однак, відповідно до інформації військової частини НОМЕР_1 встановлено, що 09.02.2024 скеровано до суду матеріали справи про вчинення ОСОБА_2 військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП. Також у Книзі обліку протоколів про військові адміністративні правопорушення, яка ведеться, згідно із Інструкцією зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 23.10.2021 №329, зазначено дані щодо результатів розгляду Солом'янським районним судом м. Києва справи відносно ОСОБА_2 , а саме у колонці «дата розгляду справи про військове адміністративне правопорушення, прийняте рішення» вказано, що справу розглянуто 30.04.2024 Солом'янським районним судом м. Києва. Водночас за даними Єдиного державного реєстру судових рішень інформація про розгляд Солом'янським районним судом м. Києва матеріалів справи про військове адміністративне правопорушення відсутнє.

Таким чином, ОСОБА_1 у порушення вимог ст.ст. 9, 11, 16, 59 Статуту, ст.ст. 1, 2, 3, 4, Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Під час судового розгляду справи прокурор Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони центрального регіону зазначила, що в діях ОСОБА_1 наявний склад та подія адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП. Підтримав обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення. З урахуванням викладеного просила суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що справу про військове адміністративне правопорушення відносно солдатів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 направлено до суду із запізненням у зв'язку з тим, що в першій декаді лютого 2024 року він мав високі службові навантаження, зокрема проводив роботу щодо організації та проведення заходів психологічної декомпресії з особовим складом зенітного ракетно-артилерійського дивізіону, яких було виведено з району ведення бойових. Копію протоколу про зазначене правопорушення не направлено до ВСП та відповідної прокуратури, у зоні діяльності яких військова частина виконує завдання за призначенням, у зв'язку з тим, що в першій декаді лютого 2024 року він мав високі службові навантаження, зокрема проводив заходи щодо організації та проведення заходів психологічної декомпресії з особовим складом зенітного ракетно-артилерійського дивізіону, яких було виведено з району ведення бойових дій. Щодо несвоєчасного направлення копій протоколів про адміністративні правопорушення до ВСП та відповідної прокуратури відносно ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ОСОБА_21 ОСОБА_22 ОСОБА_10 ОСОБА_11 , ОСОБА_2 , ОСОБА_12 . ОСОБА_14 . ОСОБА_16 ОСОБА_18 . ОСОБА_20 зазначив, що у зв'язку із значним службовим навантаженням не мав змоги вчасно формувати та направляти зазначені документи.

Суд заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , врахувавши думку прокурора Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони центрального регіону, дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону, приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що наказом командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 31.05.2023 №402 заступника командира військової частини НОМЕР_2 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділення морально-психологічного забезпечення ОСОБА_1 визначено відповідальним за організацію роботи щодо складання протоколів про військові адміністративні правопорушення; збір доказів; здійснення оформлення матеріалів, формування справ про військові адміністративні правопорушення; облік протоколів про військові правопорушення; направлення адміністративних справ про військові адміністративні правопорушення до суду; надсилання до ВСП та відповідної прокуратури, у зоні діяльності яких військова частина виконує завдання за призначенням, завірених копій протоколів; формування доповідей про військовослужбовців, стосовно яких було складено протоколи про вчинення військових адміністративних правопорушень; ведення журналу обліку протоколів про військові адміністративні правопорушення.

У порушення вимог п. 4 розділу ІІ Інструкції з надання доповідей, п. 10 розділу ІІ Інструкції №329, уповноваженими посадовими особами військової частини НОМЕР_1 , зокрема в особі заступника командира військової частини НОМЕР_1 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділення морально-психологічного забезпечення ОСОБА_1 , не надіслано до органу управління Служби правопорядку та відповідної прокуратури, у зоні діяльності яких військова частина виконує завдання за призначенням, завірені копії складених зазначених вище протоколів про військові адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ..

Стосовно порушення ОСОБА_1 вимог п. 4 розділу ІІ Інструкції з надання доповідей, п. 10 розділу ІІ Інструкції №329, несвоєчасно до органу управління Служби правопорядку та відповідної прокуратури, у зоні діяльності яких військова частина виконує завдання за призначенням, скеровані копії протоколів про військові адміністративні правопорушення стосовно військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 : ОСОБА_4 (протокол складено 11.01.2024), ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 (протоколи складено 12.01.2024), однак надіслані до ЦУ ВСП (по м. Києву і Київській обл.) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 19.01.2024; ОСОБА_8 (протокол складено 21.01.2024), ОСОБА_9 (протокол складено 22.01.2024), однак надіслані до ЦУ ВСП (по м. Києву і Київській обл.) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 02.02.2024; ОСОБА_10 (протокол складено 01.04.2024), ОСОБА_11 (протокол складено 01.04.2024), ОСОБА_2 (протокол складено 05.04.2024), ОСОБА_12 (протокол складено 06.04.2024), однак надіслані до ЦУ ВСП (по м. Києву і Київській обл.) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 12.04.2024; ОСОБА_13 (протокол складено 13.04.2024), ОСОБА_14 (протокол складено 17.04.2024), ОСОБА_15 (протокол складено 17.04.2024), однак надіслані до ЦУ ВСП (по м. Києву і Київській обл.) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 26.04.2024; ОСОБА_16 (протокол складено 27.04.2024), ОСОБА_13 (протокол складено 29.04.2024), ОСОБА_17 (протокол складено 29.04.2024), однак надіслані до ЦУ ВСП (по м. Києву і Київській обл.) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 07.05.2024; ОСОБА_18 (протокол складено 06.05.2024), ОСОБА_19 (протокол складено 15.05.2024), ОСОБА_20 (протокол складено 16.05.2024), однак надіслані до ІНФОРМАЦІЯ_2 ) та Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону 27.05.2024, встановлено наступне.

З наданих копій протоколів про адміністративне правопорушення відносно солдатів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 складені командиром військової частини НОМЕР_1 полковником ОСОБА_23 ..

Також, згідно наданих фотокопій книги обліку протоколів про військові адміністративні правопорушення військової частини НОМЕР_1 встановлено, що на зазначених фотокопіях відсутня будь-яка інформація про дати направлення адміністративних протоколів до відповідних судів, таким чином, знайти підтвердження дат направлення про військові адміністративні правопорушення до відповідних судів не виявляється можливим.

Водночас, згідно витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_1 №174 від 03.02.2024 наказано у період з 04.02.2024 по 07.04.2024 організувати та провести заходи психологічної декомпресії з військовослужбовцями зенітного ракетно-артилерійського дивізіону військової частини НОМЕР_1 , яких було виведено з району ведення бойових дій. Відповідальним за організацію та проведення заходів психологічної декомпресії призначено заступника командира військової частини НОМЕР_1 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділення ОСОБА_1 , місцем проведення заходів психологічної декомпресії визначено район розташування підрозділу зенітного ракетно-артилерійського дивізіону.

Також, згідно витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_1 №470 від 16.03.2024 наказано у період березня 2024 року організувати та провести заходи психологічної декомпресії з військовослужбовцями зенітного ракетно-артилерійського дивізіону військової частини НОМЕР_1 , яких в березні 2024 року буде виведено з району ведення бойових дій. Відповідальним за організацію та проведення заходів психологічної декомпресії призначено заступника командира військової частини НОМЕР_1 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділення ОСОБА_1 , місцем проведення заходів психологічної декомпресії визначено район перебування підрозділу зенітного ракетно-артилерійського дивізіону.

Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення додано витяг із наказу №402 від 31.05.2023 про уповноваження командирів підрозділів військової частини НОМЕР_1 складати протоколи, збирати докази, здійснювати оформлення матеріалів та формувати справи про військові адміністративні правопорушення.

Також, до протоколу долучено роздруківку статті 72 Закону України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» щодо заступника командира бригади (полку, окремого батальйону) з морально-психологічного забезпечення, згідно якої не вбачається покладення обов'язку щодо скерування протоколів про військові адміністративні правопорушення стосовно військовослужбовців до відповідних судів, а їхніх копій до ВСП чи відповідних прокуратур.

Крім того, матеріал про адміністративне правопорушення не містить копії посадової інструкції заступника командира військової частини НОМЕР_1 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділення морально-психологічного забезпечення з якою ознайомлений ОСОБА_1 ..

Відповідно до ст. 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (далі - Статут) кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними законами, посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.

У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указами Президента України №64/2022 від 24.02.2022, №341/2022 від 17.05.2022, №573/2022 від 12.08.2022, №757/2022 від 07.11.2022, №58/2023 від 06.02.2023, №254/2023 від 01.05.2023 451/2023, №451/2023 від 26.07.2023, №734/2023 від 06.11.2023 та №49/2024 від 05.02.2024 та від 06.05.2024 № 271/2024 затвердженими відповідно законами України №2402-ІХ від 24.02.2022, №2263-ІХ від 22.05.2022, №2500-IX від 15.08.2022, №2738-IX від 16.11.2022, №2915-IX від 07.02.2023, №3057-IX від 02.05.2023, №3275-IX від 27.07.2023, №3429-IX від 08.11.2023, №3564-IX від 06.02.2024, №3684-IX від 08.05.2024 в Україні діє правовий режим воєнного стану з 24.02.2022 до 11.08.2024.

Частиною 2 ст. 172-15 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

Визначення військової службової особи надано у примітці до ст. 172-13 КУпАП, відповідно до якої, під вказаними особами розуміються військові начальники, а також інші військовослужбовці, які обіймають постійно чи тимчасово посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або виконують такі обов'язки за спеціальним дорученням повноважного командування.

Так, недбале ставлення до військової служби - це правопорушення у сфері службової діяльності, яке вчинюється тільки з необережності. З суб'єктивної сторони воно характеризується злочинною самовпевненістю або злочинною недбалістю. При службовій недбалості за наявності об'єктивної можливості діяти так, як того вимагають інтереси служби, службова особа безвідповідально, неякісно ставиться до виконання своїх обов'язків, у зв'язку з чим виконує їх неналежним чином або взагалі не виконує.

Європейський суд з прав людини притримується у своїх рішеннях позиції того, що суд вправі обґрунтовувати свої висновки лише доказами, що випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа «Коробов проти України» № 39598/03 від 21.07.2011), тобто таких, що не залишать місце сумнівам, оскільки наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом» (рішення від 18.01.1978 у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства» (Irelandv. theUnitedKingdom), n. 161, SeriesА заява № 25).

В контексті рішення ЄСПЛ «Надточій проти України» (Заява F7460/03) правопорушення, яке розглядається, має ознаки, притаманні «кримінальному обвинуваченню» у значенні статті 6 Конвенції, що вимагає дотримання стороною обвинувачення, яку в цій справі представляє автор протоколу про адміністративне порушення, відповідного доказового забезпечення, що передбачає такий рівень доказування, який не залишає жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини обвинуваченого.

Вимагання від особи представлення доказів на свій захист і спростування протоколу, є неприпустимим в розумінні принципу презумпції невинності, закріпленому в ст. 62 Конституції України, оскільки, доказування є правом особи, а не її юридичним обов'язком. Також, відповідно усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, висновок суду не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010 №23-рп/2010 адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтується на конституційних принципах і правових презумпціях, які зумовлені визнанням і дією принципу верховенства права в Україні, в тому числі і закріпленій в ст. 62 Конституції України презумпції невинуватості.

Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

У даній ситуації зібрані матеріали, як докази, уповноваженою на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу, особою, за своєю суттю залишають місце сумнівам, як наслідок, не узгоджується із стандартом доказування поза розумним сумнівом.

Водночас, аналіз зібраних у справі доказів дає підстави стверджувати те, що факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, а саме не направлення протоколів про адміністративне правопорушення відносно солдатів ОСОБА_2 , не організовано та не забезпечено:надсилання до органу управління Служби правопорядку, відповідної прокуратури, у зоні діяльності яких військова частина виконує завдання за призначенням, копій протоколів про військові адміністративні правопорушення стосовно військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , своєчасне скерування до суду матеріалів справи про вчинення ОСОБА_2 військового адміністративного правопорушення.

Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.

Таким чином, дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.2 ст.172-15 КУпАП.

Згідно ст. 280 КУпАП обставин, які обтяжують відповідальність - не встановлено.

Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.

Згідно з ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Статтею 23 КУпАП визначено, що метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно з ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. При цьому, в кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.

Адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.

Відповідно до Указу Президента №64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні запроваджено воєнний стан.

Під час здійсненого дослідження та аналізу матеріалів про адміністративне правопорушення судом встановлено, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем,у військовому званні підполковник.

Враховуючи викладені обставини у своїй сукупності, у зв'язку із забезпеченням виконання військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань завдань визначених Законом України «ПрооборонуУкраїни», виконанням ОСОБА_1 у період вчинення адміністративного правопорушення заходів психологічної декомпресії з військовослужбовцями зенітного ракетно-артилерійського дивізіону військової частини НОМЕР_1 за межами міста Києва, суд дійшов висновку про малозначність вчиненого правопорушення, а тому вважається можливим звільнити його від адміністративної відповідальності і обмежитись оголошенням усного зауваження.

Відповідно до ч.2 ст.284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

На підставі вищевикладеного, ОСОБА_1 необхідно звільнити від адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-15 КУпАП за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження, а провадження у справі закрити.

Керуючись ст. 22, 172-15, 283, 285 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись щодо нього усним зауваженням.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП - закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва.

Суддя О.М. МОЗОЛЕВСЬКА