ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
м. Київ
16 вересня 2009 року 10:10 № 2а-3960/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В., розглянувши справу
за адміністративним позовом комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва»
до Контрольно-ревізійного управління в м. Києві
про скасування п.1 вимоги КРУ від 03.04.09р. № 26-11-14-14/2315 про усунення порушень і недоліків, виявлених ревізією
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Позивач усно уточнив у судовому засіданні 16.09.09 р. позовні вимоги та просить суд скасування п.1 вимоги КРУ від 03.04.09р. № 26-11-14-14/2315. Уточнення позовних вимог судом прийняті. Зазначає, що він не порушував вимоги Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багато квартальних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії, ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень, будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.05.08 р. № 395 (надалі - Порядок).
Відповідач у письмовому запереченні на позов повідомив, що проти позову заперечує. При цьому посилається на необґрунтованість позовних вимог та вважає, що внаслідок заміни в переліку п'ятнадцяти об'єктів, на яких вже встановлені засоби обліку споживання гарячої води іншими, завищено потребу в бюджетних асигнуваннях на суму 155,2 тис. грн., що є порушенням п.2 вище вказаного Порядку.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» створене рішенням Київради від 18.03.04 р. № 137/1347, є правонаступником регіональної бюджетної установи «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва»і безпосередньо підпорядковується Головному управління палива, енергетики та енергозбереження, виконавчого органу Київради (КМДА).
Згідно п.3.1 статуту Позивача, підприємство є одержувачем коштів бюджету, яке уповноважено Київською міською державною адміністрацією на виконання загальнодержавних програм.
Контрольно-ревізійним управлінням в м. Києві відповідно до Плану роботи на І квартал 2009 року та на підставі направлень, проведено планову ревізію Позивача за період з 01.01.2008р. по 01.01.2009р. щодо використання коштів субвенції виділеної з державного бюджету України місцевим бюджетам на заходи енергозбереження. Ревізія проводилась з 23.02.2009р. по 23.03.2009р. у відповідності до питань програми ревізії та робочого плану.
За результатами ревізії складено акт від 24.03.2009р. № 11-30/305.
В акті зафіксовано порушення Позивачем Порядку використання у 2008р. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 09.04.2008р. № 395 та ст. 23 Бюджетного Кодексу України.
Внаслідок заміни в переліку п'ятнадцяти об'єктів, на яких вже встановлені засоби обліку споживання гарячої води іншими, на думку Відповідача, завищено потребу в бюджетних асигнуваннях на суму 155 218,34 грн.
На підставі акту №11-30/305 від 24.03.2009р. Відповідач 03.04.09р.надіслав вимогу про усунення порушень і недоліків, виявлених ревізією та зобов'язано Позивача, зокрема, повернути до бюджету коштів в сумі 155,2 тис.грн.
Не погоджуючись з зазначеною частиною вимог Позивач звернувся до суду та просить її скасувати.
Заслухавши пояснення повноважних представників сторін, дослідивши зібрані у справі докази та оцінивши їх в сукупності, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.
Згідно з пунктом 4 Порядку, переліки об'єктів складаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, виходячи з того, що не менш як 50 відсотків загального обсягу субвенції спрямовується на здійснення заходів, передбачених у пункті 2 цього Порядку, за пропозиціями міських (міст обласного значення) та районних рад за затвердженою Мінжитлокомунгоспом формою із зазначенням обсягів фінансування по кожному об'єкту (крім об'єктів, що перебувають в управлінні, оренді чи концесії) з урахуванням кредиторської заборгованості, що виникла під час фінансування у 2007 році об'єктів, згідно з переліками об'єктів, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України від 20 червня 2007 р. N 904 і від 11 вересня 2007 р. N 1128 "Питання газифікації населених пунктів".
Відповідно до Постанови КМ України від 20.06.07р. № 904 та наданими Київською міською державною адміністрацією пропозиціями Мінжитлокомунгоспу визначено 283 об'єкти, які фінансуються за рахунок субвенції для «оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання гарячої води».
Відповідні положення відображені і в розпорядженні виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Про використання у 2008 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії, ремонт та реконструкцію теплових мереж та котелень, будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів та забезпечення їх співфінансування" від 03.10.2008 № 1376.
З метою забезпечення виконання вищевказаних Порядку та розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 03.10.2008 № 1376 наказом начальника Головного управління палива, енергетики та енергозбереження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.04.2008 № 395»від 14.08.2008 № 18 доручено Позивачу сформувати Перелік будівель, які будуть оснащені засобами обліку споживання гарячої води та погодити його з виконавчими органами районних у місті Києві рад (районними у м.Києві державними адміністраціями).
Як зазначає Позивач, початковий перелік будівель був сформований на основі попередніх напрацювань філіалу «Житлотеплоенерго Київенерго»та погоджений виконавчими органами районних у м. Києві рад (районними у м. Києві державними адміністраціями). Зазначений перелік був включений до складу тендерної документації. Після проведення процедури торгів структурний підрозділ «Енергозбут Київенерго»повідомив листом №048-53-8130 від 03.09.08р. про наявність оснащення засобами обліку споживання гарячої води 15-ти житлових будинків, що увійшли у перелік до тендерної документації.
Позивач, з метою повного і вчасного виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 1376 від 03.10.08р. ініціював заміну зазначених 15-ти житлових будинків, та зміни були враховані при укладанні договору з переможцем торгів.
Позивач посилається на те, що в процесі реалізації проекту виникала додаткова необхідність коригування раніше створеного адресного переліку житлових будинків, у зв'язку з неможливістю встановлення зазначених засобів обліку на окремих інженерних вводах, а саме: незадовільний санітарно-технічний стан приміщень, де розміщено інженерні вводи гарячої води (затоплення, антисанітарні умови тощо), відсутність окремого інженерного вводу гарячої води будівлі, відсутність або аварійний стан циркуляційного трубопроводу.
Кінцевий перелік адрес інженерних вводів для оснащення засобів обліку, враховуючи всі мотивовані зміни, прийнятий та погоджений виконавчими органами районних у м. Києві рад (районними у м. Києві державними адміністраціями).
З аналізу вище наведеного суд приходить до висновку, що Позивач не порушив вимог Порядку та не вносив зміни до загального переліку (кількості) об'єктів, оскільки об'єктом, який фінансується за рахунок субвенцій не є конкретні житлові будинки, а «..оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання гарячої води», а отже, і не завищував потребу в бюджетних асигнуваннях.
Приписом ч. 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд вважає, що Позивачем доведено протиправність п.1 вимоги Контрольно-ревізійного управління у м. Києві від 03.04.09р. № 26-11-14-14/2135.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Скасувати пункт 1 вимоги Контрольно-ревізійного управління у м. Києві від 03.04.09р. № 26-11-14-14/2135 про усунення порушень і недоліків, виявлених ревізією.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А. Степанюк
Повний текст постанови виготовлено 14.10.09 р.