Постанова від 14.10.2009 по справі 13/421

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № < Внутрішній Номер справи >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

14 жовтня 2009 року 17:55 № 13/421

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В., розглянувши справу

за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Лівадія груп»

до головного управління контролю за благоустроєм м. Києва Київської міської державної адміністрації

про заборону посадовим особам самовільно здійснювати демонтаж встановлених ТОВ «Лівадія Груп»торгівельних кіосків, розташованих на перехресті вул. Шолом-Алейшема та вул. Братиславської у м. Києві

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач на задоволенні позову наполягає. Позов обґрунтований тим, що Позивач просить суд заборонити Відповідачу самовільно здійснювати демонтаж встановлених ТОВ «Лівадія Груп»торгівельних кіосків, розташованих на перехресті вул. Шолом-Алейхема та вул. Братиславської у м. Києві. Свою позицію обґрунтовує тим, що ним добросовісно виконуються умови договорів оренди.

Відповідач у письмовому запереченні на позов повідомив, що проти позову заперечує. Свою позицію обґрунтовує ст. ст. 10, 13, 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»від 06.09.2005 № 2807-IV, розділом 13.2 «Правил забудови м. Києва» затверджених рішенням Київської міської ради від 27.01.2005р. № 11/2587, п. п. 4, 5, 5.6, 6, 6.3, 6.11 «Правил благоустрою території у м. Києві»затверджених рішенням Київської міської ради від 26.09.2002р. № 47/207, у Позивача відсутні дозвільні документи на право розміщення малих архітектурних форм (МАФ) та ордер Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва на виконання робіт з їх розміщення.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

На підставі рішення Деснянської районної у м. Києві ради VІІІ сесії V скликання від 20.03.2008р. №34 «Про розгляд земельних питань»між ТОВ «Лівадія груп»та Деснянською районною радою у м. Києві було підписано сім договорів оренди земельної ділянки (№ 363-370) від 20 травня 2008р. які передбачають передачу в оренду земельних ділянок загальною по 42,0 кв.м. кожна, для встановлення торгівельних кіосків площею по 19,8 кв.м.

Договорами передбачено передання в оренду земельних ділянок загальною площею 42,0 кв. м. кожен для встановлення торгівельних кіосків площею по 19,8 кв. м. договори укладено строком на три роки.

Відповідачем 28.07.2008р. було здійснено перевірку ТОВ «Лівадія груп», на підставі чого було складено припис № 300005, яким запропоновано Позивачу «негайно припинити самовільне, без ордера, виконання монтажних робіт по встановленню торгівельних рядів та в термін до кінця дня 29.07.2008р. демонтувати вже встановлені торгові ряди».

Головним управлінням земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації у відповідності до Порядку здійснення самоврядного контролю за використанням і охороною земель в м. Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 25.09.2003р. № 16/890, проведено з виїздом на місце перевірку дотримання вимог земельного законодавства ТОВ «Лівадія груп»при використанні земельної ділянки на перетині вул. Шолом-Алейхема та вул. Братиславської (роздільна смуга) у Деснянському районі м. Києва.

За результатами перевірки було складено Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства (далі-Акт) ТОВ «Лівадія груп»від 06.08.2008р. № 1028/03, яким встановлено: на підставі договорів оренди земельних ділянок, які зареєстровано в Деснянській районній у м. Києві раді 20.05.2008р. за № 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ТОВ «Лівадія груп»надані в короткострокову оренду строком на 3 роки вісім земельних ділянок площею 42 кв. м. кожна в тому числі для встановлення восьми торговельних кіосків площею 19,8 кв. м. кожний на перетині вул. Шолом-Алейхема та вул. Братиславської.

На час проведення перевірки на земельній ділянці на перетині вул. Шолом-Алейхема та вул. Братиславської ТОВ «Лівадія груп»замість восьми торговельних кіосків розміщено металевий каркас площею близько 1200 кв. м.

Актом були виявлені наступні порушення: самовільне зайняття земельної ділянки та невиконання умов діючих договорів оренди.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та пояснення по справі, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; здійснення контролю за станом благоустрою та утримання територій, інженерних споруд та об'єктів, підприємств, установ та організацій; надання дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, визначення обсягів пайової участі їх власників в утриманні об'єктів благоустрою.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»до об'єктів благоустрою населених пунктів належать: вулиці, дороги, майдани, площі, бульвари, проспекти, інші території загального користування, територій підприємств, закріплених за ними на умовах договору.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»на об'єктах благоустрою забороняється: виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого у встановленому законодавством порядку, самовільно встановлювати … павільйони, кіоски тощо.

Відповідно до розділу 13.2 «Правил забудови м. Києва»затверджених рішенням Київської міської ради від 27.01.2005р. № 11/2587 (далі Правила від 27.01.2005р. № 11/2587), споруди, що зводяться тимчасово для розміщення МАФ необхідно тримати у районній у м. Києві державній адміністрації, за місцем розташування МАФ дозвіл на їх розміщення, архітектурно-проектне завдання (АПЗ) або паспорт прив'язки об'єкта з відображенням благоустрою та інженерного забезпечення.

Відповідно до п. 13.2.5. Правил від 27.01.2005р. № 11/2587, земельні ділянки для розміщення та обслуговування МАФ загальною площею до 20 кв. м., розміщення сезонних майданчиків закладів громадського харчування та сезонної торгівлі без права забудови площею до 100 кв. м. надаються в оренду на термін до трьох років відповідно до рішення Київської міської ради від 08.06.2000р. №164/885 «Про передачу окремих повноважень районним в м. Києві радам з питань регулювання земельних відносин».

Рішення відповідної ради про надання земельної ділянки для розміщення МАФ є підставою для отримання АПЗ та інших вихідних даних на проектування об'єкта або розроблення паспорта прив'язки у разі застосування типових МАФ, погоджених Головкиївархітектурою.

На підставі рішення Київради надаються земельні ділянки для встановлення тимчасових споруд з площею забудови від 20 до 300 кв. м. з терміном оренди до п'яти років. Таке рішення Київради є підставою для отримання АПЗ на проектування об'єкта.

Відповідно до «Правил благоустрою території у м. Києві»затверджених рішенням Київської міської ради від 26.09.2002р. № 47/207, контроль за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання цих Правил, здійснюється Головним управлінням контролю за благоустроєм м. Києва.

Пунктом 5, 5.6 «Правил благоустрою території у м. Києві»затверджених рішенням Київської міської ради від 26.09.2002р. № 47/207, передбачено, що відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов'язанні: розміщувати малі архітектурні форми на підставі проектно-дозвільної документації, затвердженої у встановленому порядку.

Пунктом 6, 6.3 «Правил благоустрою території у м. Києві»затверджених рішенням Київської міської ради від 26.09.2002р. № 47/207, заборонено відповідальним посадовим особам підприємств, а також громадянам: проводити земляні, будівельні, монтажні та інші роботи без ордеру Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва на їх виконання; самовільно встановлювати рекламні конструкції, інформаційно-рекламні плакати, торгівельні лотки, кіоски, павільйони.

Отже Відповідач діяв в межах повноважень та у спосіб, передбачений законодавством України.

Враховуючи вище викладене, суд вважає, що позовні вимоги є не обґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Аналогічна норма закріплена і в ч. 2 ст. 19 Конституції України.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволені позову відмовити повністю.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя А. Степанюк

Повний текст постанови виготовлено 18.11.09 р.