№ 2а-5191/10/2370
01.11.2010 р. м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В. О., перевіривши матеріали адміністративного позову військового прокурора Черкаського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, квартирно-експлуатаційного відділу міста Черкаси, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог не предмет спору, на стороні позивача -контрольно-ревізійне управління в Черкаській області до Черкаської міської ради про визнання нечинним рішення,
встановив:
29 жовтня 2010 року військовий прокурор Черкаського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України та квартирно-експлуатаційного відділу міста Черкаси подав позов про визнання нечинним рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради № 4-408 від 22.05.2008р. “Про скасування рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради народних депутатів від 11.08.1982р. № 454 “Про видачу акту на право користування землею Черкаській КЕЧ району”.
Пунктом 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Згідно частин 1, 2 статті 99 вказаного Кодексу адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Суддею з'ясовано, що подаючи адміністративний позов позивач пропустив шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, встановлений вказаною статтею. Так, оспорюване рішення прийняте 22.05.2008р., тоді як позивач подав позовну заяву до суду лише 29.10.2010р.
Відповідно до частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Звертаючись з адміністративним позовом позивач, як це передбачено пунктом 5 частини 1 статті 106 цього Кодексу, заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду не подав.
За вказаних обставин, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без розгляду.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Позовну заяву військового прокурора Черкаського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, квартирно-експлуатаційного відділу міста Черкаси, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог не предмет спору, на стороні позивача -контрольно-ревізійне управління в Черкаській області до Черкаської міської ради про визнання нечинним рішення залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку, передбачені статтями 185-187 цього Кодексу.
Суддя В.О. Гаврилюк