Ухвала від 20.07.2010 по справі 9184/10/2070

Справа № 2а- 9184/10/2070

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті провадження

20 липня 2010 р. м . Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шляхова О.М. розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Харківського окружного адміністративного суду третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Голова Харківського окружного адміністративного суду Кучма Юрій Вікторович про визнання дій незаконними,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просить суд визнати протиправними дії та бездіяльність ХОАС, зобов"язати зареєструвати заяву ОСОБА_1 № 1, як документ по справі, передати оригінал заяви № 1 в провадження судді Зінченко А.В. для розгляду по суті, розглянути питання про відшкодування моральної шкоди в розмірі один мільйон гривень, а також звільнити від сплати судового збору у зв"язку з важким матеріальним становищем.

Даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб"єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб'єкту владних повноважень, відповідно до якого це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; 5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно зі ст. 104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Відповідно до ч.1 п. п. 8, 9 ст. 3 КАС України позивачем по справі є особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача;

Як вбачається зі змісту позовної заяви та викладених в ній обставин, позивач не оскаржує будь які рішення, дії чи бездіяльність відповідача, що порушують його права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, тобто в даному випадку між позивачем та відповідачем по справі взагалі відсутній публічно-правовий спір.

Крім того суд зазначає, що порядок роботи з документами з моменту їх надходження чи створення в суді до надіслання або передавання в архів, звернення до виконання судових рішень встановлений „Інструкцією з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах, яка затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 5 грудня 2006 р. N 155 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 23 січня 2009 р. за N 68/16084 із змінами і доповненнями, внесеними наказом Державної судової адміністрації України від 15 грудня 2008 року N 134.

За своїм змістом інструкція з діловодства є внутрішнім документом, регламентуючим порядок здійснення діловодства в суді, який не містить в собі будь яких владних управлінських приписів які-б поширювалися на сферу публічно правових відносин.

Отже, дії або рішення посадових осіб суду, що підлягають вчиненню на підставі інструкції з діловодства є організаційними, оскільки стосуються виключно внутрішньої організаційної діяльності суду.

Оскільки дії не пов'язані зі здійсненням ними владних управлінських функцій в сфері публічно-правових відносин, вони не виступають в даному спорі як суб'єкти владних повноважень в розумінні п.7 ч.1 ст.3 КАС України

Відповідно до ст. 109 ч.1 п.1 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 17, 104 109, 165 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Харківського окружного адміністративного суду третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Голова Харківського окружного адміністративного суду Кучма Юрій Вікторович про визнання дій незаконними.

Копію ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя підпис< Текст > Шляхова О.М.

З оригіналом згідно. Оригінал зберігається в справі суду. Суддя< Текст >