Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/1581/24
10 червня 2024 року м. Овруч
Суддя Овруцького районного суду Гришковець А.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліції №1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
24 листопада 2022 року ухвалою Овруцького районного суду Житомирської області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік та серед інших обмежень йому, зокрема, заборонено вихід із дому по місцю проживання в період з 23 години до 6 години, зобов'язано реєструватися в органах Національної поліції за місцем проживання щопонеділка кожного місяця з 9 до 11 години. 30.11.2023 та 26.04.2023 постановами Овруцького районного суду Житомирської області продовжено ОСОБА_1 адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців та залишено обмеження, встановлені ухвалою Овруцького районного суду Житомирської області від 24.11.2022 у справі №286/3004/22.
30 листопада 2023 року постановою Овруцького районного суду Житомирської області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців та серед інших обмежень йому, зокрема, заборонено вихід із дому по місцю проживання в період з 23 години до 6 години, зобов'язано реєструватися в органах Національної поліції за місцем проживання щопонеділка кожного місяця з 9 до 11 години.
Перебуваючи під адміністративним наглядом, ОСОБА_1 , 27.03.2024 о 23 год. 13 хв., 27.03.2024 о 00 год. 21 хв., 30.03.2024 о 23 год. 13 хв., 08.04.2024 о 23 год. 57 хв., 14.04.2024 о 23 год. 58 хв. був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.187 КУпАП, оскільки протягом року вже притягувався до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою визнав.
Дослідивши письмові докази по справі, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За змістом ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даних адміністративних правопорушень підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами, а саме: протоколами серії ВАД №086455, серії ВАД №086456, серії ВАД №546855, серії ВАД №546854; серії ВАД №086399; постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 30.11.2023, якою ОСОБА_1 було продовжено адміністративний нагляд; рапортами інспекторів - чергових ВП №1 Коростенського РУП; постановою судді Овруцького районного суду від 18.10.2023, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, та до нього застосовано адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту.
Аналізуючи всі зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, повністю та об'єктивно знайшла своє підтвердження в ході судового засідання.
Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вірно кваліфікуються за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він порушив правила адміністративного нагляду, особами, щодо яких встановлений такий нагляд, а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу і такі дії він вчинив повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Призначаючи адміністративне стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, у відповідності до ч.2 ст.33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, враховується характер вчиненого адміністративного правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, його майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують відповідальність порушника у відповідності до ст.34 КУпАП, судом не встановлено.
Обставиною, що обтяжує відповідальність порушника у відповідності до ст. 35 КУпАП, є повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Таким чином, оцінивши обставини вчинення правопорушення та особу порушника, який неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вказані правопорушення з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу, що не досягло мети застосування адміністративного стягнення, а саме запобігання вчиненню нових правопорушень, виправленню правопорушника, суд приходить до висновку за необхідне піддати його адміністративному стягненню у виді адмінстративного арешту в межах санкцій ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.24, 33-35, 36, 40-1, 187 ч.2, 280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк 7 діб.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп.
Реквізити для сплати судового збору: (отримувач: ГУК у Жит. обл./ТГ м.Овруч 22030101, код ЄДРПОУ 37976485, код отримувача ЄДРПОУ: 899998, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку (стандарт IBAN): UA898999980313111206000006767, код класифікації доходів бюджету: 22030101).
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Овруцький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: А. Л. Гришковець