Постанова від 04.06.2024 по справі 523/6771/24

Справа № 523/6771/24

Номер провадження 3/523/2970/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" червня 2024 р. м. Одеса

Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Кремер І.О., з участю прокурора - Ляліна І.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Воркута, Росія, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , до 04.11.2023 року працюючу на посаді головного спеціаліста Суворовського ВДРАЦ у м. Одесі Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса),

до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КпАП України,-

ВСТАНОВИВ:

До Суворовського районного суду м. Одеси надійшли справи від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України за №523/6771/24 (3/523/2970/24) про притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, №523/6772/24 (3/523/2971/24) про притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Постановою Суворовського районного суду м. Одеси від 29.04.2024 року справи про адміністративні правопорушення за № 523/6771/24 (3/523/2970/24) про притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, №523/6772/24 (3/523/2971/24) про притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України було об'єднано в одне провадження та присвоєно справі єдиний номер №523/6771/24.

Згідно Протоколу № 875/2024 від 22.04.2024 року, ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді головного спеціаліста Суворовського ВДРАЦ у м. Одесі Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) з 04.11.2023 року, будучи суб'єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 26.12.2023 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45, п.п. 2 - 7 розділу ХІІІ ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КпАП України.

Окрім того, згідно обставин, викладених в Протоколі № 876/2024 від 22.04.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста Суворовського ВДРАЦ у м. Одесі Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса), будучи суб'єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 23.03.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги ч. 12 ст. 45, п.п. 2 - 7 розділу ХІІІ ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КпАП України.

Правопорушниця ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася. Однак, подала до суду заяву, в якій свою вину визнала в повному обсязі та просила суд провести розгляд даної справи за її відсутності.

Прокурор Лялін І.І. протокол підтримав в повному обсязі та просив суд притягнути ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.

Відповідно до наказу Південного МУМЮ (м. Одеса) № 1525/К від 08.06.2021 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста Суворовського ВДРАЦ у м. Одесі Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) та наказом № 1617/К від 18.06.2021 року присвоєно 8 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби.

Наказом Південного МУМЮ (м. Одеса) № 7542-к від 26.10.2023 року ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста Суворовського ВДРАЦ у м. Одесі Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) з 04.11.2023 року.

Згідно п.п. в) п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб'єктами, особами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці.

Таким чином, головний спеціаліст Суворовського ВДРАЦ у м. Одесі Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування та суб'єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», зобов'язана виконувати вимоги вказаного Закону, зокрема, ч. 1, ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», в частині обов'язку подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честі і гідності інших людей.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно - правову відповідальність.

Згідно ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно ЗУ № 3384-ІХ від 20.09.2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» та п.п. 2-7 Розділу ХІІІ ЗУ «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022 - 2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Таким чином, на виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 була зобов'язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік не пізніше 31.01.2024 року, однак, така декларація була подана фактично 23.03.2024 року о 21 год. 16 хв.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до Роз'яснення НАЗК № 4 від 13.11.2023 року «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень ЗУ «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного фонду» визначено, що декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Таким чином, на виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 була зобов'язана подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями не пізніше 04.12.2023 року, однак, така декларація була подана фактично 26.12.2023 року о 15 год. 34 хв.

Таким чином, окрім визнання своєї вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, така підтверджується також Протоколом № 875/2024 від 22.04.2024 року, протоколом № 876/2024 від 22.04.2024 року та іншими матеріалами справи.

Згідно до ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно приписів ч. 2 ст. 36 КпАП України якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, суд прийшов до переконання, що стягнення за адміністративне правопорушення слід накласти стягнення у вигляді адміністративного штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 172-6, 221, 252, 280, 283 КУпАП, ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

За вчинення адміністративних правопорушень, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850/вісімсот п'ятдесят/грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605/шістсот п'ять/грн. 60коп.

Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.

На постанову може бути подана апеляція на протязі десяти днів до Одеського апеляційного суду.

У зв'язку з періодичною та довготривалою відсутністю електроенергії в приміщенні Суворовського районного суду м. Одеси, повний текст постанови складено 10 червня 2024 року.

Суддя Суворовського

районного суду м. Одеси І.О. Кремер