Постанова від 12.09.2006 по справі 5/2070

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "12" вересня 2006 р. Справа № 5/2070

Господарський суд Житомирської області у складі:

Головуючого судді

судді Брагіної Я.В.

судді

за участю представників сторін

від позивача Бєлікова О.А., дор. № 06-1033/1197 від 01.11.05р.

від відповідача Рудницька Т.М., дор. № 1221 від 27.06.06р.

Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Житомир)

до Державного підприємства "Олевське лісове господарство" (смт. Олевськ)

про стягнення 53121,00 грн.

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача на його користь 53121 грн. штрафних санкцій за незайняті інвалідами робочі місця у 2005 році.

Представник позивача в засіданні суду позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач надав письмовий відзив на позовну заяву, у якому позов не визнає. Представник відповідача у судовому засіданні також заперечував проти позову, пояснив, що відповідач звертався до Олевського районного центру зайнятості про потребу у працевлаштуванні інвалідів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 19 вказаного Закону, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Як вбачається із звіту відповідача про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу, осіб в господарстві становила 745 осіб.

Відповідно кількість місць для працевлаштування інвалідів повинна становити - тридцять (745:100х4), але відповідачем працевлаштовано двадцять три інваліди, тобто не виконано нормативу по працевлаштуванню інвалідів.

Проте, дослідивши матеріали справи, а саме звіти про наявність вільних робочих місць ( вакантних посад) та потребу в працівниках форми 3 -ПН за 2005р., вбачається , що відповідач на протязі 2005р. у вищезазначених звітах зазначав про потребу у працевлаштуванні інвалідів, але інваліди Олевським районним центром зайнятості не були направлені на працевлаштування до відповідача.

Крім того, відповідачем в підтвердження своїх заперечень надано наказ № 12к від 10.02.02р. про створення комісії для атестації робочих місць для працевлаштування інвалідів ( а.с. 50), заходи по створенню робочих місць для інвалідів ( а.с. 53), інструкцію про робоче місце інваліда.

Враховуючи викладене, суд не вбачає вини відповідача у недотриманні 4% нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, оскільки ним подавались заявки про потребу у працевлаштуванні інвалідів ( звіти форми 3-ПН) та вважає позов необгрунтованим та таким , що не підлягає задоволенню.

На підставі Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. № 875-ХІІ, "Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.01р. № 1767 (із змінами, внесеними Постановою КМУ від 29.06.04р. № 813), керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В позові Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Житомир) відмовити.

Постанова господарського суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подачі заяви, а в разі складення постанови суду у повному обсязі відповідно до ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Брагіна Я.В.

Віддрукувати:

1 - в справу

2 - позивачу;

3 - відповідачу;