Ухвала від 03.06.2024 по справі 200/3307/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 червня 2024 року Справа №200/3307/24

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шинкарьова І.В., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Малого приватного підприємства «Фіалка» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць та пені, -

ВСТАНОВИВ:

Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Малого приватного підприємства «Фіалка», в якому просить суд: стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2023 році, у розмірі 87080,33 грн та пеню у розмірі 522,45 грн на р/р UA098999980313121230000005630 Донецьке ГУК/Краматорська МТГ/50070000; ЄДРПОУ ГУ ДКСУ 37967785; МФО 899998; код платежу 50070000. ЄДРПОУ відділення Фонду (стягувача) 13492430.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 5 ч. 5 ст. 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві, крім іншого, зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та докази, що підтверджують вказані обставини.

Згідно ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У позовній заяві позивач посилається на те, що відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю щороку до 10 березня в автоматизованому режимі з використанням даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування та Централізованого банку даних з проблем інвалідності здійснює визначення підприємств, установ та організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, які не забезпечили виконання у попередньому році нормативу робочих місць, визначеного згідно з частиною першою цієї статті, та надсилає їм розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв'язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за попередній рік, обчислених відповідно до статті 20 цього Закону. Розрахунок надсилається у формі електронного документа через електронні кабінети підприємств, установ та організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України у формі та порядку, визначених Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю спільно з Пенсійним фондом України.

Зазначає, що надання даних, на підставі яких проводиться нарахування адміністративно-господарських санкцій, здійснюється відповідно до Порядку надання Пенсійним фондом України Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі, затверджених постановою Правління Пенсійного Фонду України від 10 березня 2023 року № 14-2.

У порушення вищевказаних вимог закону позивачем до позовної заяви не додані докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, а саме:

- відомості з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (або Централізованого банку даних з проблем інвалідності) за встановленою формою, які були отримані позивачем і на підставі яких було констатовано, що відповідач не забезпечив виконання у 2023 році нормативу робочих місць (які зазначено у ч. 12 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII);

- докази направлення відповідачу розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв'язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2023 рік.

Суд зауважує, що документ із назвою «квитанція від 7 березня 2024 року», доданий до позовної заяви на підтвердження розміщення в електронному кабінеті роботодавця (МПП "Фіалка") на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України 7 березня 2024 року о 10:42:48 розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій - не є належним доказом на підтвердження такого розміщення, оскільки не містить жодних ідентифікуючих реквізитів, за допомогою яких можна було б встановити, що ця квитанція дійсно є квитанцією, наданою позивачеві Пенсійним фондом України на підтвердження розміщення в електронному кабінеті МПП "Фіалка" на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України 7 березня 2024 року розрахунку, доданого позивачем до позову;

відсутня підтверджуюча квитанція з відповідного програмного забезпечення про доставлення «квитанції від 7 березня 2024 року» з сайту ПФУ на офіційну електронну адресу позивача (або електронний кабінет позивача);

відсутні відомості про те, що саме доданий до позову "розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій" був розміщений в електронному кабінеті МПП "Фіалка" на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (в квитанції зазначено про розміщення в електронному кабінеті відповідача на вебпорталі Пенсійного фонду України файлу із назвою (ім'ям) «21981982_2023.pdf», разом із цим доказів на підтвердження того, що доданий до позову «розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій" і є документом (файлом) на ім'я «21981982_2023.pdf» - надані суду документи не містять);

також вказана квитанція (або інший документ) не містить посилання на електронну адресу на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, за допомогою якого суд міг би переконатися про розміщення 7 березня 2024 року в електронному кабінеті відповідача на вебпорталі Пенсійного фонду України розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті відповідачем у зв'язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2023 рік.

Отже, позовна заява не відповідає приписам ст. 161 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи зазначене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу семиденного строку з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 256 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Малого приватного підприємства «Фіалка» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць та пені - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду:

- доказів на підтвердження обґрунтованості заявлених позовних вимог, про які зазначено у позові, а саме: відомостей з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (або з Централізованого банку даних з проблем інвалідності), на підставі яких позивачем було встановлено, що відповідач не забезпечив виконання у 2023 році нормативу робочих місць з працевлаштування інвалідів;

- належних доказів на підтвердження направлення відповідачу (шляхом розміщення в електронному кабінеті Малого приватного підприємства «Фіалка» на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України) розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв'язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2023 рік за формою, наведеною у додатку до Порядку надсилання розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв'язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за попередній рік, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 10 березня 2023 року № 14-1.

Роз'яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Шинкарьова