Справа № 451/685/24
Провадження № 3/451/427/24
іменем України
04 червня 2024 року місто Радехів
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Патинок О.П. розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , із середньою освітою, працюючого кочегаром в ДП «Вузлівський спиртзавод», одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якому роз'яснені права передбачені ст. 268 КУпАП,
з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
встановив:
ОСОБА_1 - 20.05.2024 о 17 год. 33 хв. в м. Радехів, по вул. Львівська, Червоноградського району Львівської області керував автомобілем «CHEVROLET AVEO» д.н.з. НОМЕР_2 в стані наркотичного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку, проводився у лікаря нарколога в медичному закладі, висновок лікаря №63, чим порушив п. 2.9 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні заперечив, однак згодом зазначив, що за 5-7 днів до огляду вживав наркотичні засоби. Крім того, пояснив, що 20.05.2024 о 17 год. 33 хв. в м. Радехів, по вул. Львівська, Червоноградського району Львівської області керував автомобілем «CHEVROLET AVEO» д.н.з. НОМЕР_2 та був зупинений працівниками поліції. Після зупинки транспортного засобу, працівники поліції повідомили про причину зупинки, а саме про пошкодження його транспортного засобу. Після чого, йому було запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння у зв'язку із наявними ознаками такого сп'яніння. В КНП «Радехівська ЦРЛ» він - ОСОБА_1 пройшов тест на стан наркотичного сп'яніння, однак, полоски на тестах, які підтверджують стан сп'яніння були ледь помітні. Крім того вказав, що не погоджується із причиною зупинки. Зазначає, що інспектор поліції повинен запропонувати водієві пройти огляд на стан сп'яніння із застосуванням спеціального технічного засобу на місці зупинки транспортного засобу в разі наявності у нього ознак такого сп'яніння, і лише в разі відмови від такого огляду або незгоди з його результатами повинен запропонувати пройти такий огляд в медичній установі. Зазначені вимоги поліцейським не виконані, на місці зупинки транспортного засобу огляд не проводився, матеріали справи не містять відомості про відмову пройти такий огляд на місці, що було б підставою для проведення огляду в закладі охорони здоров'я. Просив не застосовувати до нього стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.
Допитана в судовому засіданні 30.05.2024 за клопотанням ОСОБА_1 - ОСОБА_2 пояснила, що 20.05.2024 о 17 год. 33 хв. вона разом із чоловіком ОСОБА_1 їхали транспортним засобом «CHEVROLET AVEO» д.н.з. НОМЕР_2 в м. Радехів, по вул. Львівська, Червоноградського району Львівської області, де їх зупинили працівники поліції. Причиною зупинки назвали пошкодження транспортного засобу, після чого запропонували пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння водію, а саме ОСОБА_1 у зв'язку із виявленими ознаками. Після чого ОСОБА_1 разом із працівниками поліції поїхали в КНП «Радехівська ЦРЛ» для проходження огляду.
З'ясувавши дійсні обставини справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , свідка, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суддя встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з положеннями ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ, тобто органи Національної поліції (стаття 130 КУпАП).
Відповідно до положень ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі змісту ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Положеннями ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» визначено, що учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів. До учасників дорожнього руху належать водії та пасажири транспортних засобів, пішоходи, особи, які рухаються в кріслах колісних, велосипедисти, погоничі тварин.
З цього слідує, що ОСОБА_1 - 20.05.2024 о 17 год. 33 хв. в м. Радехів, по вул. Львівська, Червоноградського району Львівської області керував автомобілем «CHEVROLET AVEO» д.н.з. НОМЕР_2 та являвся учасником дорожнього руху, а тому на нього, в частині прав та обов'язків поширюється дія вказаного закону та актів законодавства України, що видаються відповідно до нього.
З даних протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №79882 від 20.05.2024, складеного поліцейським СРПП ВП №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області Рудик Т.В., вбачається, що ОСОБА_1 - 20.05.2024 о 17 год. 33 хв. в м. Радехів, по вул. Львівська, Червоноградського району Львівської області керував автомобілем «CHEVROLET AVEO» д.н.з. НОМЕР_2 в стані наркотичного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку, проводився у лікаря нарколога в медичному закладі, висновок лікаря № 63, чим порушив п. 2.9 а ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП (а.с.1).
З висновку лікаря щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 63 від 20.05.2024 видно, що ОСОБА_1 на момент огляду перебував в стані наркотичного сп'яніння (а.с.4).
З оглянутого в ході розгляду справи відеозапису з нагрудної камери поліцейського вбачається, що на відеодиску міститься п'ять відеофайлів з назвами: Відео WhatsApp, дата_ 2024-05-20 о 19.13.06_8d38394d.mp4; 01845@2024052021370910.mp4; 01845@2024052021220910.mp4; 01845@2024052021070810.mp4; 01845@2024052020364810.mp4. При перегляді відеозаписів на кожному із файлів відображено дату та час фіксації, зокрема датою є 20.05.2024, що відповідають часу складання адміністративних матеріалів на ОСОБА_1 . З досліджених відеофайлів вбачається, що ОСОБА_1 - 20.05.2024 о 17 год. 33 хв. в м. Радехів, по вул. Львівська, Червоноградського району Львівської області керував автомобілем «CHEVROLET AVEO» д.н.з. НОМЕР_2 та був зупинений працівниками поліції. У нього були виявлені ознаки наркотичного сп'яніння та запропоновано пройти огляд у медичному закладі. Водій ОСОБА_1 погодився та пройшов огляд у медичному закладі КНП «Радехівська ЦРЛ», з якого видно, що ОСОБА_1 на момент огляду перебував в стані наркотичного сп'яніння (а.с.4).
Згідно п. 2.9 а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У відповідності до ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Водночас, процедура проведення, проходження та направлення водіїв транспортних засобів на огляд, зокрема щодо стану наркотичного сп'яніння визначена:
-Інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735 (далі по тексту Інструкція);
- Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103 (далі по тексту Порядок).
Відтак відмова від проходження медичного огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, є самостійним складом адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 статті 130 КУпАП.
Відповідно до Інструкції, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану (пункт 2 Інструкції). Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість (пункт 4 Інструкції).
Згідно п.12 р.2 Інструкції у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Відповідно до п.7. 8 р. 3 Інструкції проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов'язкове. Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп'яніння.
У ході досліджених доказів суддя встановив, що ОСОБА_1 пройшов запропонований поліцейським огляд на стан наркотичного сп'яніння у медичному закладі КП «Радехівська ЦРЛ». Згідно з висновком лікаря щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №63 від 20.05.2024 встановлено, що ОСОБА_1 на момент огляду перебував в стані наркотичного сп'яніння.
Крім того, факт вчинення ОСОБА_1 даного правопорушення, підтверджується також:
- інформацією із направлення ОСОБА_1 на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції в КП «Радехівська ЦРЛ» від 20.05.2024 (а.с.3);
- даними з довідок поліцейського СРПП ВнП №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області Т.Рудик від 20.05.2024, про те, що згідно інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП не притягався. Згідно інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції» », підсистеми «Пошук посвідчення водія» отримував ІНА 470161 від 02.12.2003 (а.с.5-6);
- відомостями, що містяться в рапорті поліцейського СРПП ВП №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області Т.Рудик від 20.05.2024, з якого вбачається, що 20.05.2024 о 17 год. 33 хв. під час патрулювання м. Радехів, вул. Львівська Червоноградського району Львівської області був помічений автомобіль «CHEVROLET AVEO» д.н.з. НОМЕР_2 , водій якого керував транспортним засобом із пошкодженнями заднього бамперами. При спілкуванні із водієм ОСОБА_1 було виявлено ознаки наркотичного сп'яніння, а саме: блідість шкіри обличчя, поведінка, яка не відповідає обстановці. На місці зупинки гр. ОСОБА_1 запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння у медичному закладі КП «Радехівська ЦРЛ», на що останній погодився, згідно із висновку лікаря №63 ОСОБА_1 перебуває в стані наркотичного сп'яніння. Після чого на водія ОСОБА_1 було складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (а.с.7).
Крім того, за клопотанням ОСОБА_3 директором КНП «Радехівська ЦРЛ» до суду було надано:
- Акт медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 20.05.2024 №63, з якого вбачається, що ОСОБА_1 20.05.2024 о 18 год.05 хв. пройшов огляд за допомогою тесту «WONDFO», результат - марихуана (ТНС) та тест «SNIPER - 10» результат - позитивний марихуана (ТНС) (а.с.18).
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку суд встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винуватість даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Суд відхиляє доводи ОСОБА_1 про відсутність підстав для зупинки транспортного засобу, оскільки, як вбачається із відеозапису оглянутому в залі судового засідання та рапорту поліцейського СРПП ВП №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області Т.Рудик підставою запинки був транспортний засіб на якому були наявні пошкодженнями заднього бампера.
Окрім того, підстава зупинки транспортного засобу не є предметом доказування у справі за ст. 130 КУпАП, оскільки ці обставини не мають значення для правильного вирішення справи та встановлення факту керування особою транспортним засобом у стані наркотичного сп'яніння та вимога поліцейського про проходження водієм в установленому порядку медичного огляду для визначення стану наркотичного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин, пов'язується лише з наявністю ознак такого сп'яніння у водія, а не з встановленням підстав для зупинки транспортного засобу.
Разом з тим, суд зазначає, що у випадку не згоди водія з причинами зупинки працівниками поліції, це не виключає можливість відповідно до п. 2.14 ПДР України оскаржити дії поліцейського в разі порушення ним законодавства.
Доводи ОСОБА_1 щодо порушення процедури огляду, оскільки йому не запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу, не ґрунтуються на вимогах Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» затвердженої наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015 року № 1452/735.
Так, відповідно до Розділу ІІ п. 12 Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» затвердженої наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015 року № 1452/735, у разі наявності підстав вважати що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками визначеними в пункті 4 розділу І цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Виходячи з наведеного, поліцейський поліції, під час перевірки та запропонувавши водієві ОСОБА_1 пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння, діяв відповідно до вимог діючого законодавства, оскільки ОСОБА_1 , мав ознаки саме наркотичного сп'яніння, перевірка якого проводиться безпосередньо у закладах охорони здоров'я, які визначені МОЗ України.
Доводи ОСОБА_1 щодо порушення процедури огляду, оскільки було проведено два тести, однак, полоски на тестах, які підтверджують стан сп'яніння були ледь помітні, суд зазначає наступне.
Як вбачається з наявного в матеріалах справи відеозапису з нагрудних камер поліцейських, ОСОБА_1 був доставлений до медичного закладу з метою огляду для визначення стану наркотичного сп'яніння. У медичному закладі лікарем проведено огляд, за результатами дослідження якого визначено, що ОСОБА_1 перебуває у стані наркотичного сп'яніння та складено відповідний висновок, який не викликає сумнівів у його достовірності.
Лабораторне обстеження ОСОБА_1 в кабінеті медичних оглядів на стан сп'яніння водіїв транспортних засобів проводилось відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, швидкісними тестами. Результати швидких тестів фіксуються в акті медичного огляду з метою виявлення ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом інших препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Окрім цього, як встановлено судом медичний огляд на стан сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують у вагу та швидкість реакції ОСОБА_1 складався з клінічного обстеження та лабораторного дослідження. Лабораторне дослідження біологічного середовища (сечі) проводилося швидким тестом на десять та дванадцять наркотиків «WONDFO» та «SNIPER - 10». Швидкі тести на наркотичні речовини класифікуються, як медичні вироби для діагностики in vitro згідно з технічним регламентом, затвердженим постановою КМУ№754 від 02.10.2013, які підтверджуються декларацією відповідності та сертифікатом аналізу і не є законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, які підлягають повірці.
Пунктом 9 розділу ІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» визначено, що з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Згідно з пунктами 7 та 8 розділу ІІІ цієї Інструкції проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов'язкове. Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп'яніння.
Та обставина, що огляд ОСОБА_1 на стан наркотичного сп'яніння проводився за допомогою швидкісних тестів, які є видом експрес лабораторного дослідження, не ставить під сумнів висновок медичного огляду та факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані наркотичного сп'яніння.
При розгляді результатів тестування сечі на вміст будь-яких наркотичних речовин, у разі отримання попередніх позитивних результатів, необхідно керуватись також клінічною картиною медичного огляду, тому підстав для сумніву в достовірності проведеного тесту у суду немає.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - керування транспортними засобами особами в стані наркотичного сп'яніння.
Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, вважаю за доцільне призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Таке покарання за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір якого згідно з положеннями ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 9, 23, 33, 34, 40-1, ч.1 ст. 130 КупАП та керуючись ст. 245, 251, 252, 280, 283-285, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Радехівський районний суд Львівської області, прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП особою, щодо якої її винесено.
СуддяО. Патинок