про повернення позовної заяви
17 вересня 2010 року справа № 2-а-7648/10/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України
за позовом Обухівського комунального підприємства «Мій дім»
до Обухівської міської ради
про визнання протиправним та скасування розпорядження від 7 вересня 2010 року № 208,
Обухівське комунальне підприємство «Мій дім» (надалі - позивач) звернулось до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Обухівської міської ради (надалі - відповідач) про визнання протиправним та скасування розпорядження виконавчого комітету Обухівської міської ради від 7 вересня 2010 року № 208.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності (ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України).
Як убачається із позовної заяви предметом спору є розпорядження виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області від 07.09 2010 р. № 208.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
До органів місцевого самоврядування статтею 140 Конституції України і статтею 5 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” зокрема віднесено:
- сільську, селищну, міську раду;
- сільського, селищного, міського голову;
- виконавчі органи сільської, селищної, міської ради.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до припису п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України оскарження рішень органу місцевого самоврядування здійснюється шляхом подання адміністративного позову до місцевого загального суду як адміністративного суду. Тому, за правилами предметної підсудності, такі справи не підсудні окружним адміністративним судам (статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України).
О скільки позовні вимоги заявлені до органу місцевого самоврядування в особі Обухівської міської ради, у позові зазначено про визнання протиправним та скасування розпорядження виконавчого комітету Обухівської міської ради від 7 вересня 2010 року № 208, то суд дійшов висновку, що ця справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування судового рішення з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
Згідно з пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
При цьому, повернення позовної заяви, згідно з вимогами частини шостої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду (у даному випадку до відповідного місцевого загального суду, як адміністративного суду) в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 18, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позовну заяву Обухівського комунального підприємства «Мій дім» до Обухівської міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження виконавчого комітету Обухівської міської ради від 7 вересня 2010 року № 208 - повернути позивачу.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу за адресою, зазначеною у позовній заяві.
Порядок і строки апеляційного оскарження визначено ст.186 КАС України.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.О. Журавель