Справа № 727/5415/24
Провадження № 1-кс/727/1549/24
30 травня 2024 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
cлідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці клопотання слідчого 1-го відділення слідчого відділу Управління СБ України в Чернівецькій області ОСОБА_3 про проведення обшуку по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22022260000000093 від 04.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України,-
за участю:
слідчого - ОСОБА_3
До слідчого судді звернувся слідчий з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку, яке погоджено прокурором відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_4 .
В клопотанні посилається на те, що громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка діючи умисно в період воєнного стану в Україні, використовуючи особисту сторінку в соціальній мережі «Однокласники» з мережевим іменем « ОСОБА_6 », шляхом використання функції «вподобання» публічно поширює пропагандистські ворожі матеріали в яких виправдовується і підтримується збройна агресія рф проти України, а також міститься глорифікація осіб, які здійснюють цю агресію.
Під час досудового розслідування встановлено, що до вищевказаного правопорушення причетна ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, під час досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України, виникла необхідність в проведенні обшуку житла та іншого володіння особи за місцем реєстрації та проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , з метою відшукання і вилучення мобільних терміналів, комп'ютерної техніки, та інших предметів, на яких можуть зберігатись матеріали, які містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, представниками збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України. Тому просить клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав з підстав викладених в ньому.
Ознайомившись з клопотанням та доказами, якими воно обґрунтовується, заслухавши думку слідчого, приходжу до наступних висновків.
Встановлено, що 04.11.2022 року до ЄРДР внесені відомості за № 22022260000000093 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України.
З матеріалів доданих до клопотання встановлено, що до вчинення вищевказаного злочину може бути причетна ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 і за місцем її реєстрації та проживання можуть знаходитись документи, предмети та речі, які мають значення речового доказу у даному кримінальному провадженні.
З матеріалів кримінального провадження також встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
З інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єктів нерухомого майна встановлено, що квартира за вищевказаною адресою на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_5 та ОСОБА_7 .
Таким чином, враховуючи викладене, слід надати дозвіл на проведення обшуку у житлі та іншому володінні за місцем реєстрації та проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , з метою відшукання та вилучення речових доказів.
Клопотання в частині надання слідчому дозволу на відшукання та вилучення інших предметів, на яких можуть зберігатись матеріали, які містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, представниками збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, задоволенню не підлягає, оскільки воно в цій частині не конкретизовано.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.110, 233-236, 309, 370-371 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл на проведення обшуку у житлі та іншому володінні за місцем реєстрації та проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , з метою відшукання і вилучення мобільних терміналів, комп'ютерної техніки.
В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1