про залишення позовної заяви без розгляду
15 жовтня 2010 року 2а-8365/10/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Волков А.С., розглянувши позовну заяву
за позовом Васильківської районної організації Соціалістичної партії Україна
до Васильківської районної виборчої комісії Київської області
про визнання протиправною бездіяльності, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
14 жовтня 2010 року о 15 год. 15 хв. до Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Васильківської районної організації Соціалістичної партії Україна з позовом до Васильківської районної виборчої комісії Київської області. Позивач, в залежності від того, чи набере законної сили постанова Київського окружного адміністративного суду від 13.10.2010 по справі № 2а-8152/10/1070, просить суд:
визнати протиправною діяльність Васильківської районної виборчої комісії Київської області, що виявилась у порушенні строків розгляду, прийняття рішення та повідомлення про прийняте рішення за заявою позивача про реєстрацію кандидатів у депутати Васильківської районної ради в багатомандатному виборчому окрузі та 16 одномандатних виборчих округах, висунутих Васильківською районною організацією Соціалістичної партії Україна;
визнати протиправним і скасувати рішення від 08.10.2010 № 9-08/10 «Про відмову в реєстрації 31 кандидата, включеного до списку кандидатів у депутати Васильківської районної ради Київської області в багатомандатному виборчому окрузі та кандидатів у 16 одномандатних мажоритарних виборчих округах за поданням Васильківської районної організації Соціалістичної партії Україна», а також визнати протиправною діяльність позивача по прийняттю вказаного рішення;
зобов'язати відповідача зареєструвати кандидатами у депутати до Васильківської районної ради у 16 одномандатних мажоритарних округах, висунутих Васильківською районною організацією Соціалістичної партії Україна.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суд виходить з такого.
Статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісії, комісій з референдуму, членів цих комісій, у тому числі й спеціальні строки звернення до суду з такими позовами, передбачені статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини шостої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Згідно із статтею 179 Кодексу адміністративного судочинства України на обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу. Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено.
Із змісту позовної заяви убачається, що приводом для звернення позивача з позовом до суду є бездіяльність Васильківської міської виборчої комісії Київської області, що виявилась у зволіканні з розглядом заяви позивача про реєстрацію висунутих ним осіб кандидатами у депутати, та рішення Васильківської міської виборчої комісії Київської області від 08.10.2010 № 9-08/10 про відмову в реєстрації вказаних осіб кандидатами в депутати Васильківської міської ради.
Відносно вимог, пов'язаних з бездіяльністю (зволіканням у прийнятті рішення) відповідача суд зазначає наступне.
Відповідно до частини третьої статті 41 Закону України від 10.07.2010 № 2487-VI «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі та доданих до неї необхідних документів, але не пізніш як за 23 дні до дня виборів приймає рішення про реєстрацію кандидата або про відмову в його реєстрації. Після спливу цього строку прийняття таких рішень не допускається.
Як убачається, доданої до позовної заяви довідки про отримання документів, заяву про реєстрацію кандидатів у депутати до Васильківської міської виборчої комісії позивач подав 02.10.2010. Визначений частиною третьою статті 41 Закону України від 10.07.2010 № 2487-VI «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» строк для прийняття виборчою комісією рішення за результатами розгляду заяви сплинув 05.10.2010.
Це означає, що встановлений статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України строк звернення до суду з позовом про оскарження бездіяльності відповідача сплинув 10.10.2010.
Відносно вимог про скасування рішення виборчої комісії, прийнятого від 08.10.2010 за № 9-08/10, - визначений статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України строк звернення до суду з позовом про оскарження цього рішення сплинув 13.10.2010.
Як вже зазначалось судом, позивач звернувся до суду з позовною заявою 14.10.2010 о 15 год. 15 хв., тобто, з порушенням встановленого статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України строку.
Строки подання позовних заяв, встановлені стаття ми 172 - 177 Кодексу адміністративного судочинства України, не може бути поновлено.
Згідно з частиною п'ятою статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Керуючись статтями 99, 160, 165, 172, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву - залишити без розгляду.
2. Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами - надіслати позивачу
3. Повідомити виборчу комісію та комісію вищого рівня про постановлену судом ухвалу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Волков А.С.