про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
справа № 2-а-5832/10/1070
06 липня 2010 року суддя Київського окружного адміністративного суду Балаклицький А.І., перевіривши виконання вимог ст. ст. 105, 106, 107 КАС України за позовом ОСОБА_1 від імені та в інтересах ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 від імені та в інтересах ОСОБА_2 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України Роєнко Р.В. від 25.05.2010 року по виконавчому провадженню № 16582867 про повернення виконавчого документу без виконання, яке пов'язане з виконанням рішення Подільського районного суду м. Києва від 27 листопада 2009 року за заявою ОСОБА_2, ОСОБА_1 про видачу виконавчого листа (документа) у зв'язку з невиконанням рішення Європейського суду з прав людини від 15.02.2007 року по заяві № 25476 «ОСОБА_2 проти України» в частині сплати ОСОБА_2 1700 Євро плюс будь-який податок, який може бути стягнути з заявниці та в частині сплати ОСОБА_2 недозарахованих 274 грн. 78 коп. з присуджених 1700 Євро.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ висвітлена у статті 17 КАС України.
Згідно з ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно статті 383 Цивільного процесуального кодексу України, учасники виконавчого провадження та треті особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до вимог цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Як вбачаться з матеріалів позовної заяви, рішення Подільського районного суду м. Києва від 27 листопада 2009 року за заявою ОСОБА_2, ОСОБА_1 про видачу виконавчого листа (документа) у зв'язку з невиконанням рішення Європейського суду з прав людини від 15.02.2007 року по заяві № 25476 «ОСОБА_2 проти України» в частині сплати ОСОБА_2 1700 Євро плюс будь-який податок, який може бути стягнути з заявниці та в частині сплати ОСОБА_2 недозарахованих 274 грн. 78 коп. з присуджених 1700 Євро було ухвалено за нормами Цивільного процесуального кодексу України, що в свою чергу виключає розгляд даної позовної заяви в порядку адміністративного судочинства.
Дана справа не є публічно-правовим спором і не підпадає під визначення адміністративної справи, яке наведене у п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України.
Наведені обставини виключають можливість розгляду цієї справи за правилами, передбаченими КАС України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись ст. 17, п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд -
Відмовити ОСОБА_1 від імені та в інтересах ОСОБА_2 у відкритті провадження у справі.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя /підпис/
З оригіналом згідно
Суддя А.І. Балаклицький