Ухвала від 31.05.2024 по справі 635/3939/24

31.05.24

Справа № 635/3939/24

Провадження № 2-с/635/45/2024

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про скасування судового наказу

31 травня 2024 року смт Покотилівка Харківський район Харківська область

Суддя Харківського районного суду Харківської області Березовська І.В., розглянувши заяву боржника ОСОБА_1 про скасування судового наказу № 635/3939/24 року, виданого Харківським районним судом Харківської області за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» про стягнення заборгованості за послуги з газопостачання, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла заява боржника ОСОБА_1 , в якій він просить скасувати судовий наказ у справі №635/3939/24 від 13 травня 2024 року про стягнення з нього на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» заборгованості за послуги з газопостачання за період з 01 січня 2022 року по 30 квітня 2022 року у розмірі 2756,26 гривень та судового збору 268,40 гривень.

В обґрунтування заяви зазначив, що Харківським районним судом Харківської області 13 травня 2024 року видано судовий наказ про стягнення з нього заборгованості за послуги з газопостачання за період з 01 січня 2022 року по 30 квітня 2022 року у розмірі 2756,26 гривень та судового збору 268,40 гривень. Із заявленими вимогами стягувача ОСОБА_1 не згоден повністю, вважає їх необґрунтованими.

ОСОБА_1 посилається на те, що він не має заборгованості за послуги з газопостачання за період з 01 січня 2022 року по 30 квітня 2022 року, оскільки останнім сплачено заборгованість у повному обсязі, на підтвердження чого він надає квитанції.

Суд, перевіривши матеріали справи, вважає заяву боржника такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини першої статті 170 ЦПК України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно із частиною другою статті 171 ЦПК України заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 170 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.

З урахуванням зазначеного та матеріалів справи №635/3939/24 заява про скасування судового наказу відповідає вимогам ЦПК України та підстави для її повернення відсутні.

Згідно частини третьої статті 171 ЦПК України в разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз'яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 444 цього Кодексу.

Як встановлено матеріалами справи, за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» 13 травня 2024 року Харківським районним судом Харківської області виданий судовий наказ, яким стягнуто з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківгаз збут», місцезнаходження: м. Харків, вул. Петра Болбочана, буд.54, на розрахунковий рахунок на розрахунковий рахунок НОМЕР_2 в АТ «БАНК АЛЬЯНС», код ЄДРПОУ 39590621, вартість послуги з газопостачання за період з 01 січня 2022 року по 30 квітня 2022 року у розмірі 2756 гривень 26 копійок та стягнуто з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківгаз збут», місцезнаходження: м. Харків, вул. Петра Болбочана, буд.54, на розрахунковий рахунок НОМЕР_3 в ПАТ Банк «Кліринговий дім», МФО 300647, код ЄДРПОУ 39590621 судовий збір у розмірі 268 гривень 40 копійок.

Відповідно до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» №14 від 23 грудня 2012 року, наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.

Виходячи з того, що наказне провадження є безспірним, тобто в його порядку задовольняються тільки ті вимоги заявника, що мають безспірний характер, заперечення боржника проти вимог стягувача означає наявність спору про право та при цьому закон не зобов'язує перевіряти наявні матеріали справи, то відповідна заява боржника є єдиною підставою для скасування судового наказу.

На підставі викладеного, проаналізувавши обставини справи та вимоги закону, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, оскільки спірний наказ виданий без урахування всіх обставин, що мають значення, та між сторонами існує спір про право.

Клопотання про поворот виконання судового наказу не заявлено.

За приписами частини 2 статті 164 ЦПК України в разі відмови в видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Керуючись статтями 164, 170, 171 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву боржника ОСОБА_1 про скасування судового наказу № 635/3939/24 року, виданого Харківським районним судом Харківської області за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» про стягнення заборгованості за послуги з газопостачання - задовольнити.

Скасувати судовий наказ № 635/3939/24 від 13 травня 2024 року виданий Харківським районним судом Харківської області за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківгаз збут», місцезнаходження: м. Харків, вул. Петра Болбочана, буд.54, на розрахунковий рахунок на розрахунковий рахунок НОМЕР_2 в АТ «БАНК АЛЬЯНС», код ЄДРПОУ 39590621, вартості послуги з газопостачання за період з 01 січня 2022 року по 30 квітня 2022 року у розмірі 2756 гривень 26 копійок та про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківгаз збут», місцезнаходження: м. Харків, вул. Петра Болбочана, буд.54, на розрахунковий рахунок НОМЕР_3 в ПАТ Банк «Кліринговий дім», МФО 300647, код ЄДРПОУ 39590621 судового збору у розмірі 268 (двісті шістдесят вісім) гривень 40 копійок.

Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ», що його вимоги можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження.

Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ», що в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. В разі пред'явлення стягувачем позову до боржника в порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Березовська

Попередній документ
119431851
Наступний документ
119431853
Інформація про рішення:
№ рішення: 119431852
№ справи: 635/3939/24
Дата рішення: 31.05.2024
Дата публікації: 03.06.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Харківський районний суд Харківської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження; Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (31.05.2024)
Дата надходження: 29.05.2024