Справа № 488/1982/24
Провадження № 3/488/719/24
29.05.2024 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Федорченко А.А., розглянувши адміністративні матеріали за ст. 164 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 0000136 від 08.05.2024 року, в той же день об 11:15 год., ОСОБА_1 перебуваючи за адресою: м. Миколаїв, пр. Богоявленський, 558, здійснював господарську діяльність з перевезень пасажирів в режимі таксі на автомобілі ВАЗ 21114, р/н НОМЕР_1 , без державної реєстрації як суб'єкта господарювання та без одержання ліцензії на провадження господарської діяльності, чим порушив вимоги п. 24 ст. 7 ЗУ "Про ліцензування видів господарської діяльності" та ст. 9 ЗУ "Про автомобільний транспорт".
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали адміністративної справи суд приходить до такого висновку.
Згідно ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За змістом ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчинення, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі, тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі, тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідальність за ч.1 ст. 164 КУпАП настає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
В протоколі про адміністративне правопорушення № 0000136 від 08.05.2024 року не зазначено точних обставин вчинення адміністративного правопорушення, оскільки не викладені дані, яким чином ОСОБА_1 здійснював саме господарську діяльність, кому та коли надавав послуги.
Жодних доказів, зокрема: пояснення свідків, підтвердження факту надання послуг щодо перевезення пасажирів з подальшою оплатою таких послуг матеріали справи не містять.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП, органом, який склав протокол про адміністративне правопорушення надані копії фотознімків посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та самого транспортного засобу.
На долученому фотознімку зафіксовано транспортний засіб ВАЗ 21114, р/н НОМЕР_1 , на даху якого міститься обладнаний розпізнавальний ліхтар таксі «994».
Такий фотознімок сам по собі, без оцінки в сукупності з іншими доказами, не є підтвердженням здійснення господарської діяльності, а також не підтверджує факт перевезення пасажирів і оплату ними цієї послуги.
За таких обставин в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164 ч.1 КУпАП і, відповідно до ст. 247 ч.1 КУпАП, адміністративна справа підлягає закриттю.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 164 ч. 1, 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164 ч.1 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання до Корабельного районного суду м. Миколаєва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.А.Федорченко