Справа № 131/591/24
Провадження № 3/131/237/2024
31.05.2024м. Іллінці
Суддя Іллінецького районного суду Олексієнко О.Ю., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від ВП № 3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянкиУкраїни, прватний підприємець,
за ч. 1 ст. 164 КУпАП,-
ОСОБА_1 13 квітня 2024 року, близько 12:00 в м. Іллінці, Вінницького району Вінницької області по вул. Європейській, на території малого ринку, без державної реєстрації як суб'єкта господарювання здійснювала реалізацію тютюну, різного сорту у подрібненому стані, чим порушила порядок проведення господарської діяльності.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП, як провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
31 травня 2024 року представник ОСОБА_1 адвокат Токарчук М.В. подав до суду клопотання про звільнення від адміністративної відповідальності, в якому вказав, що як вбачається зі змісту матеріалів про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа підприємець і, як вбачається дійсно мав місце факт реалізації нею рослини тютюну особі при тих обставинах як про це вказано в протоколі про адміністративне правопорушення, оскільки і сама ОСОБА_1 визнає дані обставини вчинення нею правопорушення, на вчинення якого її спонукало тяжке матеріальне становище та відсутність коштів які вона прагнула заробити для утримання сім'ї продаючи продукцію на ринку.
Так ОСОБА_1 являється пенсіонеркою, що підтверджується її пенсійним посвідченням, займаючись підприємницькою діяльністю вона отримує незначні доходи, що підтверджується копією податкової декларації від 29.02.2024 року.
ОСОБА_1 по місцю проживання характеризується позитивно, проживає в житловому будинку АДРЕСА_2 разом зі своїм чоловіком, ОСОБА_2 , 1961 р.н., який являється також пенсіонером та потребує лікування внаслідок отриманої травми, а також зі своєю матір'ю ОСОБА_3 1940 року народження, пенсіонеркою, особою похилого віку, що підтверджується доданими до клопотання документами.
Відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов проживання від 27 травня 2024 року сім'я ОСОБА_1 перебуває у скрутному матеріальному (фінансовому) становищі та потребує допомоги. Раніше ОСОБА_1 ні до адміністративної а також до кримінальної відповідальності не притягувалась.
В результаті вчинення даного адмінправопорушення ОСОБА_1 не заподіяла ніякої матеріальної шкоди, а тому є всі підстави вважати дане адміністративне правопорушення малозначним і таким, що не має великої суспільної небезпеки в результаті його вчинення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_4 клопотання про звільнення від адміністративної відповідальності підтримали.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов слідуючого висновку.
За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Крім того, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164 КУпАП доведена доказами, що містяться у матеріалах справи, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 622320 від 13 квітня 2024 року та поясненнями самої ОСОБА_1 .
Вказані докази судом приймаються до уваги, оскільки вони не викликають сумнівів чи протиріч, підтверджують обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи.
В свою чергу у відповідності до статті 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи суспільну небезпеку та незначний характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини та майновий стан, відсутність обтяжуючих чи пом'якшуючих вину обставини, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності внаслідок малозначності скоєного нею правопорушення, обмежившись відносно неї усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись статями 22, 173-2, 283, 284 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КпАП України.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративного стягнення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, внаслідок малозначності скоєного ним адміністративного правопорушення, обмежитись відносно нього усним зауваженням.
Постанова судді по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Вінницького апеляційного суду.
Суддя