Постанова від 20.07.2010 по справі 2-а-1054/09/2770

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Постанова

Іменем України

Справа № 2-а-1054/09/2770

20.07.10 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Іщенко Г.М.,

суддів Омельченка В. А. , Кучерука О.В.

секретар судового засідання Кисельова А.О.

за участю сторін:

представник позивача: Заварін Андрій Володимирович, довіреність б/н від 16.06.2009

представник відповідача: Летюча Діана Геннадіївна, довіреність № 344/10-004 від 22.06.2009

представник відповідача: Шульга Кристина Володимирівна, довіреність № 7110/9/10-0 від 17.11.2009

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь (суддя Водяхін С.А. ) від 30.07.09 у справі № 2а-1054/09/2770

за позовом Приватного підприємства "Влави" (вул. Шабаліна, 17, місто Севастополь,99029)

до Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя (вул. Кулакова, 37, місто Севастополь,99011)

про скасування рішення про застосування фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного сулу міста Севастополя від 30.07.2009 адміністративний позов Приватного підприємства "Влави" до Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя про скасування рішення № 270202812330 від 09.06.2009 про застосування до Приватного підприємства "Влави" фінансових санкцій - задоволено. Скасовано рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя № 270202812330 від 09.06.2009 про застосування фінансових санкцій до Приватного підприємства "Влави" в розмірі 3400 грн.

Не погодившись з постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову, прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позову.

Доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що судом першої інстанції порушені норми матеріального та процесуального права, а також неповно з'ясовані обставини, що мають істотне значення для справи.

Розглянувши справу в порядку статей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приймаючи постанову про задоволення позовних вимог Приватного підприємства «Влави», суд першої інстанції виходив з обґрунтованості позовних вимог. При цьому зазначив, що законодавець не розділяє продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, на самостійні правопорушення, керуючись статтею 15-3 абзацом 8 частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»дійшов висновку про неправомірність застосування до позивача санкцій в сумі 3400,00грн, оскільки такий розмір санкцій передбачений тільки у разі повторного вчинення порушення, передбаченого статтею 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Із такими висновками Окружного адміністративного суду міста Севастополя не погоджується колегія суддів, оскільки вважає їх неправильними, не заснованими на фактичних обставинах і вимогах закону.

При апеляційному перегляді встановлено, що актом перевірки від 29.05.2009 №2702/0281/2330 зафіксовано порушення Приватним підприємством «Влави»вимог статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: продаж особі, що не досягла 18 років, алкогольних та тютюнових виробів.

На підставі акту перевірки, Державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя 09.06.2009 прийняла рішення №270202812330 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3400,00грн.

Відповідно до статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Для органів державної податкової служби таким доказом є акт перевірки, в якому факти виявлених порушень повинні викладатися чітко, об'єктивно та в повній мірі. Лише за умови дотримання контролюючим органом зазначених вимог щодо фіксування фактів виявлених порушень є підстави для прийняття рішень про застосування штрафних санкцій.

Як вбачається з акту перевірки від 29.05.2009 №2702/0281/2330 відповідачем було проведено перевірку дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліценцій господарської одиниці- магазину «Шабалінський-1», що розташований за адресою: місто Севастополь, вул.Шабаліна,17, що належить Приватному підприємству «Влави». Перевіркою встановлено факти продажу особі, що не досягла 18 років, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Матеріалами справи підтверджено, що перевірка господарської одиниці - магазину «Шабалінський-1», що розташований за адресою: місто Севастополь, вул.Шабаліна,17, що належить Приватному підприємству «Влави», проходила на підставі відповідних посвідчень в рамках повноважень, даних Законом України "Про державну податкову службу в Україні", що свідчить про її законність.

Реалізація алкогольних напоїв тат тютюнових виробів здійснювалася позивачем на підставі двох ліценцій: на роздрібну торгівлю алкогольними напоями - ліценція серії АВ №861224 та ліценції на роздрібну торгівлю тютюновими виробами -серії АВ №861977.

Актом перевірки зафіксовано два різних порушення суб'єктом господарювання статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», що отримав у встановленому законом порядку право на роздрібний продаж алкогольних напоїв у вигляді реалізації особі, яка не досягла 18 років пляшки вина та порушення суб'єктом господарювання, що отримав право на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, що проявилося у продажі особі, що не досягла 18 років, пачці цигарок.

Отже, застосування до позивача штрафних санкцій в сумі 3400,00грн. (по 1700,00грн. за кожне порушення) відповідно до статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»згідно зі рішенням слід вважати правомірним.

При цьому судова колегія виходить з того, що акт перевірки є основним джерелом фіксації та закріплення доказів правопорушення.

Судова колегія вважає, що застосування до Приватного підприємства «Влави»штрафних санкцій в сумі 3400,00грн. згідно зі спірним рішенням є правомірним і висновки акту перевірки згідно з частиною другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України підтверджені відповідачем, що є підставою для відмови у задоволенні адміністративному позову Приватного підприємства «Влави».

Частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

На підставі викладеного, судове рішення підлягає скасуванню з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції не відповідає обставинам справи, суперечить чинному законодавству.

Доводи апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя беруться до уваги, оскільки спростовують фактичні обставини справи.

Судове рішення не відповідає нормам матеріального та процесуального права, та підлягає скасуванню з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, а тому постанова Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 30.07.2009 підлягає скасуванню, апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя - задоволенню.

Керуючись статтею 195, пунктом 3 частини першої статті 198, пунктом 3 частини першої статті 202, частиною другою статті 205, статтями 207, 212,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя задовольнити.

2.Постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 30.07.2009 скасувати.

3.Прийняти нове рішення.

4. В задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства «Влави» відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу -з дня складення постанови в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 26 липня 2010 р.

Головуючий суддя підпис Г.М. Іщенко

Судді підпис В.А.Омельченко підпис О.В.Кучерук

З оригіналом згідно

Головуючий суддя Г.М. Іщенко