Справа 2-а-584
31 жовтня 2010 р. Суддя Жмеринського міськрайонного суду
Вінницької області Шепель К.А.,
розглянувши заяву ОСОБА_2 про включення до списку виборців, -
ОСОБА_2 звернувся до суду з цією заявою, в якій вказав, що в 06-30 г 31 жовтня 2010 р. він був доставлений зі свого будинку в с. Леляки Жмеринського району до центральної районної лікарні м. Жмеринка в зв'язку зі струсом головного мозку.
В наслідок чого не може з'явитись на виборчу дільницю в с. Леляки, тому просить, щоб йому дозволили проголосувати в центральній лікарні, а також щоб члени Леляцької виборчої комісії приїхали до нього в лікарню, і він зміг проголосувати.
Ознайомившись з даною заявою, вважаю, що її солід залишити без розгляду з наступних підстав.
Згідно ст. 99 КАС України - адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ст. 173 КАС України - право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі.
Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії.
Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування.
Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, - невідкладно.
Згідно ч. 1ст. 107 КАС України - суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи; подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 2 цієї ж статті - суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні постави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно ст. 100 КАС України - адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Залишаючи заяву без розгляду, враховую також і те, що позивачем до своєї заяви не додано жодного доказу на підтвердження своїх вимог, як то : відомості про реєстрацію місця проживання, довідку з лікарні, відмова дільничної комісії у включенні до списку виборців.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 104, 105, 106, 107, 173 КАС України,
позовну заяву ОСОБА_2 про включення до списку виборців залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання скарги про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення, у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подасться протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий підпис
З оригіналом згідно :
Суддя Жмеринського
міськрайонного суду К.Шепель
секретар :