Постанова від 27.09.2010 по справі 2-а-536

ПОСТАНОВА

іменем України

27 вересня 2010 року Бершадський районний суд Вінницької області

В складі головуючого судді Гуцола В.І.

при секретарі Терлецькій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІАП Бершадського ВДАІ Гаврилишина Валерія Михайловича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом до ІАП Бершадського ВДАІ Гаврилишина В.М. про скасування постанови по справі про адміністративне порушення з тих підстав, що як стверджує, 24.05.2010 року біля 22 год. рухаючись на власному автомобілі в населеному пункті с.Флорино Бершадського району був зупинений відповідачем, який пояснив причину зупинки тим, що в нього є підозри щодо несправності стоян очної гальмівної системи. Даним звинуваченням позивач був здивований і зазначив, що стояночна гальмівна система в його автомобіля у справному стані. Після чого він продемонстрував справність гальмівної системи його автомобіля і попросив залучити свідків для фіксації його доводів. Але відповідач не зважав на його пояснення і почав складати протокол, на підставі протоколу виніс постанову серії АВ № 207210 від 8.06.2010 року, згідно з якою на нього накладено адміністративне стягнення в сумі 340 грн. Вважає цю постанову необґрунтованою, незаконною, оскільки він не порушував правил дорожнього руху та в постанові відсутні будь-які докази провини відповідача. Просить її скасувати.

Позивач в судове засідання не з'явився, але надав суду заяву про слухання справи у його відсутність, позов підтримує.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, про що свідчить повідомлення про отримання судової повістки, тому суд вважає за можливе слухати справу без представника відповідача.

При вирішенні даної справи суд керувався наступним.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що, передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття

рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Судом встановлено, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення та винесення постанови про накладення адміністративного стягнення на позивача відповідач діяв не на підставі законів України, оскільки в постанові немає ні одного посилання на будь-який доказ по справі і не було залучено свідків, та відсутній повний опис обставин, установлених при розгляді справи. Відповідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення вказується суть адміністративного правопорушення, пояснення порушника та інші відомості необхідні для вирішення справи, а також порушнику пояснюються його права та обов'язки.

За таких обставин постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності по ст. 121 ч.1 КУпАП залишатись в силі не може і підлягає скасуванню, а справа провадженням - закриттю.

На підставі ст.ст. 121 ч.1 КУпАП 287-289, 293 КУпАП, керуючись ст.ст. 158,159,160,161, 162, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до ІАП Бершадського ВДАІ Гаврилишина Валерія Михайловича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення задовольнити повністю.

Постанову ІАП Бершадського ВДАІ Гаврилишина Валерія Михайловича серії АВ № 207210 від 8.06.2010 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 по ст.121 ч.1 КУпАП скасувати, а справу провадженням - закрити.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

СУДДЯ