Рішення від 27.05.2024 по справі 240/11018/22

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2024 року м. Житомир справа № 240/11018/22

категорія 112030500

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Шимоновича Р.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання протиправною відмову, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) із позовом до Головного управління Національної поліції в Житомирській області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною відмову Головного управління Національної поліції в Житомирській області у призначенні та виплаті йому одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.2016 №4;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Житомирській області призначити та виплатити йому одноразову грошову допомогу відповідно до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.2016 №4 в розмірі 300 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату з урахуванням виплаченої раніше суми.

Обгрунтовуючи позовні вимоги зазначив, що проходив службу в Головному управлінні Національної поліції в Житомирській області. У 2016 році йому було встановлено ІІІ групу інвалідності, внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, та відповідно до статтей 97 та 99 Закону України "Про національну поліцію" виплачено одноразову грошову допомогу в розмірі 123340,00 гривень. У подальшому, при повторному медичному огляді йому з 01.11.2019 було встановлено ІІ групу інвалідності, внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції. З огляду на що, позивач вважає, що у зв'язку із встановленням вищої групи інвалідності, він відповідно до Закону України "Про національну поліцію" та Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.2016 №4, має право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі. Однак, листом від 30.11.2021 Головне управління Національної поліції в Житомирській області відмовило йому у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, зокрема, з тих підстав, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 97 Закону України "Про Національну поліцію", одноразова грошова допомога призначається і виплачується особі, у разі визначення їй інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті. Однак, при розгляді заяви було з'ясовано, що надіслані матеріали не відповідають вимогам п. 4 ч. 1 ст. 97 Закону України "Про Національну поліцію" в зв'язку з перевищенням шестимісячного терміну отримання другої групи інвалідності.

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду з цим позовом за захистом порушених прав.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 24.06.2022 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечував проти заявлених позовних вимог. Мотивував таку позицію тим, що статтями 97-101 ЗУ "Про Національну поліцію" не передбачено збільшення виплати (доплати) одноразової грошової допомоги у разі зміни групи інвалідності (отримання вищої групи інвалідності). В свою чергу, абзац 1 пункту 8 Порядку № 4 передбачає право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі лише у випадку, якщо поліцейському після встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду встановлено групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності. В той час, як позивачу після встановлення ІІІ групи під час повторного огляду було встановлено ІІ групу інвалідності, а тому положення абзацу 1 пункту 8 Порядку № 4 на нього не поширюються. Щодо посилання позивача на вичерпний перелік підстав, передбачених статтею 101 Закону України "Про Національну поліцію", відповідач зазначив, що вважає його помилковими, оскільки передбачені цією статтею випадки визначають підстави, за яких особа втрачає право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги.

З огляду на зазначене, Головне управління Національної поліції в Житомирській області вказало, що позивачу правомірно було відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності, а тому просило відмовити у задоволенні позову.

Відповідно до норм ст.ст. 257, 262 КАС України дана адміністративна справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що до 04.07.2016 позивач проходив службу в Головному управлінні Національної поліції в Житомирській області.

На підставі наказу Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 04.07.2016 №142 о/с позивач був звільнений зі служби за п. 2 ч. 1 ст. 77 (через хворобу) Закону України "Про Національну поліцію".

Згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією МСЕК серії 12ААА №514843 від 06.09.2016 позивачу з 25.07.2016 було встановлено ІІІ групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

У зв'язку з встановленням ІІІ групи інвалідності позивачу, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 97, пп. "в" п. 4 ч. 1 ст. 99 та ст. 100 Закону України "Про Національну поліцію" була призначена та виплачена одноразова грошова допомога в розмірі 123340,00 гривень.

25.10.2019 під час повторного огляду органами МСЕК позивачу з 01.11.2019 встановлено ІІ груп інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ. Вказані обставини підтверджуються наявною у матеріалах справи копією довідки до акта огляду МСЕК серії 12ААБ №549212 від 25.10.2019.

02.11.2021 позивач звернувся до Головного управління Національної поліції в Житомирській області із заявою, в якій просив призначити та виплатити йому одноразову грошову допомогу відповідно до Закону України "Про Національну поліцію" у зв'язку із встановленням йому інвалідності ІІ групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

За результатами розгляду вказаної заяви, Головне управління Національної поліції в Житомирській області листом від 30.11.2021 повідомило про відмову в призначенні та виплаті йому одноразової грошової допомоги в більшому розмірі у зв'язку з встановленням інвалідності ІІ групи, у зв'язку з тим, що:

"Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 97 Закону України "Про Національну поліцію", одноразова грошова допомога призначається і виплачується особі, у разі визначення їй інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті. Однак, при розгляді заяви було з'ясовано, що надіслані матеріали не відповідають вимогам п. 4 ч. 1 ст. 97 Закону України "Про Національну поліцію" в зв'язку з перевищенням шестимісячного терміну отримання другої групи інвалідності.

Крім того, на теперішній час відповідно до п. 8 р. IV Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.2016 № 4 (у редакції наказу МВС України від 05.04.2019 №249) відсутні підстави для отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням 17.12.2021 вищої (другої) групи інвалідності. Право на отримання грошової допомоги у більшому розмірі мають особи, яким під час первинного огляду рішенням МСЕК встановлено тільки ступінь втрати працездатності без установлення інвалідності, а під час повторного огляду - встановлено групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності.

Так, як вже було встановлено третю групу інвалідності та виплачено одноразову грошову допомогу, передбачену п. 4 ч. 1 ст. 97, пп. "в" п. 4 ч. 1 ст. 99 Закону України "Про Національну поліцію" на теперішній час Законом України "Про Національну поліцію" та Порядком не передбачено право на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням вищої (другої) групи інвалідності.

Позивач вважає відмову Головного управління Національної поліції в Житомирській області у призначенні та виплаті йому одноразової грошової допомоги протиправною, а тому звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку та підстав призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі втрати працездатності поліцейського, регулюються Законом України від 02.07.2015 №580-VIII "Про Національну поліцію" (далі - Закон №580-VIII) і Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.2016 №4 (далі - Порядок №4).

За приписами п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону №580-VIII, поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється, зокрема, через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції.

Частиною 1 статті 97 Закону №580-VIII передбачено, що одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, у разі:

1) загибелі поліцейського, що настала внаслідок протиправних дій третіх осіб, або під час учинення дій, спрямованих на рятування життя людей або усунення загрози їхньому життю, чи в ході участі в антитерористичній операції, під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або смерті поліцейського внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого за зазначених обставин;

2) смерті поліцейського, що настала під час проходження ним служби в поліції;

3) визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;

4) визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;

5) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва) під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із здійсненням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, наслідком якого є часткова втрата працездатності без визначення йому інвалідності; 6) отримання поліцейським поранення (контузії, травми ч у відзиві наголошує, що при повторному огляді та встановленні позивачу третьої групи інвалідності внаслідок травми пов'язаної з виконанням службових обов'язків - відсутня

Таким чином, вказаною нормою Закону України "Про Національну поліцію" визначено шість підстав, за наявності яких призначається та виплачується одноразова грошова допомога поліцейським, однією з яких є визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції.

При цьому, виплата одноразової грошової допомоги за п. 3 ч. 1 статті 97 Закону №580-VIII здійснюється за обов'язкової одночасної наявності трьох умов (причина інвалідності, час настання інвалідності та причина звільнення): 1) інвалідність повинна наступити внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання поліцейським службових обов'язків, пов'язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції; 2) інвалідність повинна наступити не пізніше, ніж протягом шести місяців після звільнення особи з поліції; 3) причина звільнення такої особи з поліції повинна бути зумовлена захворюванням або пораненням, пов'язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції.

Стаття 101 Закону №580-VIII передбачає вичерпні підстави, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, а саме: якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність, часткова втрата працездатності без визначення інвалідності поліцейського є наслідком: а) учинення ним діяння, яке є кримінальним або адміністративним правопорушенням; б) учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння; в) навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, який доведений судом); г) подання особою свідомо неправдивої інформації про призначення і виплату одноразової грошової допомоги.

Згідно частин 1, 6 статті 100 Закону №580-VIII, визначення інвалідності та ступеня втрати працездатності без визначення інвалідності поліцейським здійснюється в індивідуальному порядку державними закладами охорони здоров'я відповідно до закону та інших нормативно-правових актів.

Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, визначеної цим Законом, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення в них такого права.

Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України (ч. 2 ст. 97 Закону №580-VIII).

Наказом Міністерства внутрішніх справ України№4 від 11.01.2016 затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 163/28293, який набрав чинності 29.02.2016 року (далі - Порядок №4).

Відповідно до пунктів 2, 3, 5 Розділу ІІІ цього Порядку № 4 посадові особи органів поліції, навчальних закладів у межах своїх повноважень повинні сприяти особам, які мають право на призначення і отримання одноразової грошової допомоги відповідно до законодавства України, в отриманні та оформленні ними документів, необхідних для своєчасного ухвалення рішення про призначення і виплату зазначеної допомоги.

Заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (додаток 1) подається керівнику органу поліції, навчального закладу за останнім місцем проходження служби поліцейським або за останнім місцем проходження поліцейським служби перед відрядженням до інших органів (далі - останнім місцем проходження служби).

У разі коли такий орган (заклад, установу) ліквідовано, заява подається до органу (закладу, установи) за місцем зберігання особової справи.

Для виплати одноразової грошової допомоги у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає:

1) заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності;

2) довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках);

3) довідку органу, установи, організації, підрозділу, яким попередньо було здійснено виплату ОГД із зазначенням підстави та дати її призначення, розміру виплати (у разі отримання такої виплати);

4) копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;

5) копію постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;

6) копії акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС;

7) копію посвідчення інваліда війни (за наявності);

8) копії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації;

9) копію документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).

Згідно з п. 1, п. 2 розділу IV Порядку №4 у місячний строк з дня реєстрації документів, зазначених у пунктах 4, 6 розділу III, фінансові підрозділи готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою (додаток 2).

У разі надсилання запитів до інших органів (підрозділів) поліції, підприємств, установ, організацій, заявника, строк підготовки висновку про призначення одноразової грошової допомоги, може бути продовжено, до отримання відповідної інформації, для його належного оформлення, але не більш як на два місяці з дня відправлення запиту.

Висновок про призначення одноразової грошової допомоги складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівниками фінансового та кадрового підрозділів органу поліції, навчального закладу, в якому поліцейський проходить (проходив) службу.

Висновок про призначення одноразової грошової допомоги затверджує/відмовляє: у територіальних органах поліції, міжрегіональних територіальних органах Національної поліції, закладах та установах, що належить до сфери управління Національної поліції України - керівник відповідного органу, закладу, установи або особа, на яку покладено виконання таких функцій.

Пунктом 3 розділу IV Порядку №4 рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги приймається керівником органу поліції або навчального закладу, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п'ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням заявника із зазначенням підстав такої відмови.

Керівник територіального органу поліції у п'ятнадцятиденний строк приймає рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови письмовим повідомленням осіб із зазначенням мотивів відмови.

Пунктом 8 Розділу ІV Порядку №4 (в редакції, що діяла до 14.05.2019) було визначено: "якщо поліцейському протягом двох років після первинного встановлення інвалідності із втратою працездатності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми".

Згодом, наказом МВС від 05.04.2019 №249 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.04.2019 за № 414/33385) «Про затвердження Змін до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського» до Порядку №4 було внесено зміни (набрали чинності 14.05.2019), та викладено п. 8 Розділу ІV у новій редакції, відповідно до якої: "якщо поліцейському після встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми".

Суд зазначає, що відповідно до правової позиції Верховного Суду щодо застосування п. 8 Розділу IV Порядку № 4, викладеної у постановах від 18.11.2021 у справі №240/9996/19, від 24.11.2021 у справі № 520/1726/2020, від 25.07.2022 у справі №520/12401/2020 та від 25.07.2022 у справі № 520/12401/2020 Верховний Суд дійшов правового висновку, що положення зазначеної норми підлягають застосуванню в наступних випадках:

- якщо поліцейському після встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії групу інвалідності;

- якщо поліцейському після встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії більший відсоток втрати працездатності.

Поряд з цим, приписи наведеної норми не містять підстав та умов для призначення та виплати поліцейському грошової допомоги в більшому розмірі у разі якщо поліцейському після первинного встановлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено вищу групу інвалідності.

Таким чином, після внесення змін до Порядку №4 законодавець фактично виключив право поліцейського на отримання грошової допомоги в більшому розмірі у разі, якщо протягом двох років після первинного встановлення групи інвалідності із втратою працездатності останньому під час повторного огляду буде встановлено вищу групу інвалідності.

Судом встановлено, що з 25.07.2016 позивачу було встановлено ІІІ групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, та виплачено у зв'язку з цим одноразову грошову допомогу в розмірі 123340,00 гривень, а з 01.11.2019 йому було встановлено ІІ групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

Саме зміна групи інвалідності з ІІІ на ІІ стала підставою для звернення позивача до Головного управління Національної поліції в Житомирській області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у більшому розмірі.

Однак, з матеріалів справи вбачається, що як на момент первинного встановлення позивачу ІІІ групи інвалідності, так і на момент встановлення йому за результатами повторного огляду ІІ групи інвалідності та його зверненням за призначенням одноразової грошової допомоги у більшому розмірі у зв'язку з встановленням вищої групи інвалідності, діяла редакція п. 8 Розділу IV Порядку № 4, яка не передбачала право поліцейського на отримання одноразової грошової допомоги у більшому розмірі після встановлення йому вищої групи інвалідності.

З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що зміна групи інвалідності з ІІІ на ІІ не надає позивачу права на отримання одноразової грошової допомоги у більшому розмірі, а тому відповідач правомірно відмовив йому у виплаті такої допомоги з посиланням на пункт 8 Розділу ІV Порядку №4.

Щодо посилання позивача на статтю 101 Закону України "Про Національну поліцію" та передбачений нею виключний перелік підстав для відмови у призначенні одноразової грошової допомоги поліцейським, суд зазначає, що таке посилання є помилковим, оскільки вказана норма регулює випадки, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються взагалі (тобто вперше), а в спірних правовідносинах позивач просить здійснити йому виплату одноразової грошової допомоги у більшому розмірі у зв'язку з встановленням йому вищої групи, що не є тотожним реалізації права поліцейського на отримання одноразової грошової допомоги як такого.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем, на виконання частини другої статті 77 КАС України, підтверджено правомірність відмови у призначенні позивачу, у зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності, одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, а тому його позовні вимоги є безпідставними та такими, що задоволенню не підлягають.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до вимог ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, не вирішується.

Керуючись статями 6-9, 77, 90, 139, 242-246, 255, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Житомирській області (вул. Старий Бульвар, 5/37, м. Житомир, 10008, ЄДРПОУ: 40108625) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 27 травня 2024 року.

Суддя Р.М.Шимонович