Справа № 420/5047/24
23 травня 2024 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потоцької Н.В.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку ст. 262 КАС України) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому позивач просить:
визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 08.02.2024 р. №155350016658 «Про пенсійне забезпечення гр. ОСОБА_1 »;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 розрахунок та виплату пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» у розмірі 60% від усіх сум заробітної плати, згідно з довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 22.01.2024 р. №26-Ф та довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 22.01.2024 р. №30-Ф, виданих Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, починаючи з 24.01.2024 року, з урахуванням уже отриманих сум пенсії.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що з 01 травня 2016 року набрав чинності Закон №889-VIII, яким передбачено певні особливості пенсійного забезпечення державних службовців.
Відповідно до п. 1 Прикінцевих положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. №889-VIII визнано такими, що втратили чинність:
1) Закон України «Про державну службу», крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Відповідно до п. 10. Прикінцевих положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. №889-VІІІ, державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Відповідно до записів трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 з 19.04.2002 року по 08.01.2024 року працювала на посадах державного службовця в органах Пенсійного фонду України і стаж державної служби на момент звільнення склав 21 рік 8 місяців, що підтверджується довідкою від 08.01.2024 №9-Д, виданою Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Відтак, твердження відповідача щодо відсутності необхідного стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, не відповідає дійсності.
Отже, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 08.02.2024 р. №155350016658 «Про пенсійне забезпечення ОСОБА_1 » є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Процесуальні дії
Ухвалою суду від 19.02.2024 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження (відповідно до ст. 262 КАСУ) без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
01.03.2024 року за вхід.№ЕС/8756/24 надійшов відзив на позов ГУ ПФУ в Одеській області, в якому, зокрема, наголошено на необґрунтованості вимог позивача, оскільки Позивач станом на 01.05.2016 (дату набрання чинності Законом №889) має 14 років 14 днів стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, за період з 19.04.2002 по 01.05.2016, відтак вона не має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, та не має права на обчислення пенсії за віком державного службовця на підставі Довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, від 22.01.2024 №30-Ф, видану Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Окрім цього, під час переведення Позивача з пенсії за віком відповідно до Закону №1058 на пенсію за віком згідно Закону №889 Головним управлінням було враховано Довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 22.01.2024 №26-Ф, видану Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, а отже відсутні підстав для повторного врахування зазначеної довідки.
04.03.2024 року за вхід.№9137/24 надійшла відповідь на відзив, в якій зазначено, що стаж державної служби ОСОБА_1 складає 21 рік 8 місяців станом на момент звернення до ГУ ПФУ в Одеській області із заявою про призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» 24 січня 2024 року.
При виникненні даних правовідносин ключовим є те, що у позивача право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» є і це підтверджується Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області 155250016658 від 06.02.2024 та не оспорюється останнім.
При цьому, ОСОБА_1 зверталась до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про проведення розрахунку пенсії державного службовця виходячи з усіх складових заробітної плати, які нею отримувались та з яких були плачені внески до Пенсійного фонду України.
08.03.2024 року за вхід.№9922/24 надійшов відзив на позов ГУ ПФУ в м. Києві, в якому відповідач стверджує про правомірність прийнятого рішення. ОСОБА_1 станом на 01.05.2016 (дату набрання чинності Законом №889) має 14 років 14 днів стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, за період з 19.04.2002 по 01.05.2016.
Оскільки станом на 01.05.2016 (дату набрання чинності Законом №889) Позивачка не має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, то не мас права на обчислення пенсії за віком державного службовця на підставі Довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, від 22.01.2024 №30-Ф, видану Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Тому рішення Головного управління від 08.02.2024 №155350016658 про відмову гр. ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за спец законами щодо збільшення зарплати відповідно до Закону України «Про державну службу» є законним та обґрунтованим.
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Одеській області та з 08.08.2023 отримувала пенсію за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі по тексту Закон №1058).
24 січня 2024 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про переведення на пенсію за іншим Законом на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», надавши довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 22.01.2024 р. №26-Ф та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 22.01.2024 р. №30-Ф, виданих Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №155250016658 від 06.02.2024 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 24.01.2024 року, виходячи із суми отриманої заробітної плати тільки на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 22.01.2024 р. №26-Ф.
Разом з цим, довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 22.01.2024 р. №30-Ф не враховано при розрахунку пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
05 лютого 2024 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про врахування при обчисленні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» заробітну плату згідно з довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 22.01.2024 р. №30-Ф
Проте, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в м Києві від 08.02.2024 р. №155350016658 «Про пенсійне забезпечення ОСОБА_1 » відмовлено у зарахуванні всіх виплат, отримуваних позивачкою для обчислення пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу».
Відмова ґрунтувалась на тому, що оскільки ОСОБА_1 має 14 років 14 днів за період з 19.04.2002 по 01.05.2016 стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, право на обчислення пенсії згідно Закону України «Про державну службу» на підставі довідки №30-Ф від 22.01.2024 року, відсутнє.
Також судом встановлено, що відповідно до довідки ГУ ПФУ в Донецькій області від 08.01.2024 р. №9-Д, ОСОБА_1 має стаж державної служби станом на 08.01.2024 року - 21 рік 8 місяців 20 днів:
з 19.04.2002 р. по 30.10.2011 р. - 9 років 6 місяців 12 днів;
з 01.11.2011 р. по 31.05.2018 р. - 6 років 7 місяців 0 днів;
з 01.06.2018 р. по 31.05.2021 р. - 3 роки 0 місяців 0 днів;
з 01.06.2021 р. по 08.01.2024 р. - 2 роки 7 місяців 8 днів.
Відповідно до довідки ГУ ПФУ в Донецькій області від 22.01.2024 р. №26-Ф, позивачу виплачувалась надбавка за вислугу років - 30% (за стаж державної служби - 21 рік 8 місяців 20 днів).
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначаються Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII).
Відповідно до п. 2 розд. ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону №889-VIII, з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 28.12.1993 №3723-XII (далі - Закон №3723-XII), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. 10 і 12 цього розділу.
Зокрема, п. 10, 12 розд. ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби чи посади, віднесені до відповідних категорій посад державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Як встановлено судом і підтверджено відповідачами, ОСОБА_1 станом на 01.05.2016 (дату набрання чинності Законом №889) має 14 років 14 днів стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, тобто вона зберегла право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Відповідно до ч. 1ст. 37 Закону №3723-ХІІ (у редакції на час набрання чинності Законом №889-VIII), на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ і нормами Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VІІІ, а саме: щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Як вбачається з матеріалів справи, вимоги щодо віку та страхового стажу в даній справі не є спірними.
Спірним, за твердженням відповідачів, є стаж державної служби позивача, який вони обраховують станом на 01.05.2016 року.
Разом з цим, як свідчить системний аналіз викладених вище приписів законів, позивач станом на 01.05.2016 року мала 10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби чи посади, віднесені до відповідних категорій посад державної служби, а отже зберегла право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі Порядок №622).
Пунктом 2 Порядку №622 передбачено, що згідно з пунктами 10 і 12 розділу Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 р. №889-VIII «Про державну службу» на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. №3723-XII «Про державну службу» мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. №889-VIII «Про державну службу»:
мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України;
займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Згідно з пунктом 3-1 Порядку №622, державні службовці, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. №889-VIII "Про державну службу" займали посади державної служби та які пенсію, призначену відповідно до Закону, не отримували з дати призначення до дня набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. №889-VIII "Про державну службу", мають право на обчислення пенсії на умовах цього Порядку після звільнення з посади державної служби.
Відповідно до пункту 4 Порядку №622, пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;
матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Пунктами 5 та 6 Порядку №622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.
Вимоги до форми довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, встановлені постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048.
Такими довідками є:
про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);
про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь- які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);
про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Як підтверджено матеріалами справи, відповідач здійснив переведення позивача з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ, врахувавши довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 22.01.2024 р. №26-Ф.
Проте, відповідачем не враховано довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 22.01.2024 р. №30-Ф. Не врахована ця довідка і ГУ ПФУ у м Києві, що відображено у спірному рішенні від 08.02.2024 р. №155350016658.
На підставі вищевказаного, суд приходить до переконання, що подана позивачем разом із заявою про призначення пенсії довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 22.01.2024 р. №30-Ф підлягає урахуванню відповідачем.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги докази, наявні в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким що підлягає до часткового задоволення.
При цьому, позовні вимоги в частині врахування довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 22.01.2024 р. №26-Ф задоволенню не підлягають, оскільки ця довідка уже врахована пенсійним органом без будь-яких зауважень.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 06.11.2018 у справі №812/292/18 зазначила, що норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи. У постанові від 13.02.2019, що винесена Великою Палатою Верховного Суду у зразковій справі №822/524/18, із посиланням на положення статей 1, 8, 92 Конституції України, а також на статтю 9 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права зроблено висновок, що у випадку існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов'язків особи в національному законодавстві, наявність у національному законодавстві правових «прогалин» щодо захисту прав людини та основних свобод, зокрема, у сфері пенсійного забезпечення, органи державної влади зобов'язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.
Вищезазначене відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній зокрема у постановах від 16.12.2021 у справі №400/2085/19, від 11.07.2022 у справі №620/613/21, від 25.07.2022 у справі №580/3451/21, від 30.08.2022 у справі №440/994/20, від 17.03.2023 у справі №340/3144/21 та від 21.04.2023 у справі №380/8024/21.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Згідно з ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
При розв'язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999 року у справі "Гарсія Руїз проти Іспанії", від 22.02.2007 року у справі "Красуля проти Росії", від 05.05.2011 року у справі "Ільяді проти Росії", від 28.10.2010 року у справі "Трофимчук проти України", від 09.12.1994 року у справі "Хіро Балані проти Іспанії", від 01.07.2003 року у справі "Суомінен проти Фінляндії", від 07.06.2008 року у справі "Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії") і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.
Керуючись ст.ст.2-9, 242, 246, 250, 251, 255, 262, 293-297 КАС України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 08.02.2024 р. №155350016658 «Про пенсійне забезпечення гр. ОСОБА_1 ».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 розрахунок та виплату пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» у розмірі 60% від усіх сум заробітної плати, з урахуванням стажу державної служби 21 рік 8 місяців 20 днів, згідно з довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 22.01.2024 р. №30-Ф, виданою Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, починаючи з 24.01.2024 року, з урахуванням уже отриманих сум пенсії.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення підписано 23.05.2024 року у зв'язку з перебуванням головуючого судді у щорічній черговій відпустці.
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 )
Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385, електронна пошта: upr@od.pfu.gov.ua)
Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (адреса: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368, електронна пошта: kiev_gu@kv.pfu.gov.ua)
Головуючий суддя Нінель ПОТОЦЬКА