Справа № 947/32709/23
Провадження № 1-кс/947/6544/24
17.05.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 , за участю прокурора - ОСОБА_3 , підозрюваної - ОСОБА_4 , захисників підозрюваної - адвокатів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 , погоджене прокурором Київської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 про зміну запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в рамках кримінального провадження № 12023162480001126 від 23.08.2023 року відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Нерушай Татарбунарського району Одеської області, громадянки України, з вищою освітою, не одруженої, завідуючої Амбулаторією №3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої,
підозрюваної у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, -
Як вбачається з клопотання, Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до абз. 13 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оборону України» № 1932-ХІІ від 06.12.1991 року, особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про оборону України»
№ 1932-ХІІ від 06.12.1991, громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про оборону України» № 1932-ХІІ від 06.12.1991 року, посадові особи і громадяни, винні у порушенні законодавства та інших нормативно-правових актів у сфері оборони України, несуть визначену законом відповідальність з урахуванням бойового імунітету.
Додатково встановлено, що особливий період діє в Україні з 17.03.2014 року, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію», який затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» № 1126-VII від 17.03.2014 року.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збройні сили України» № 1934-ХІІ від 06.12.1991 року, Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
Відповідно до абз. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про збройні сили України» № 1934-ХІІ від 06.12.1991 року, Збройні Сили України провадять свою діяльність на засадах комплектування шляхом призову громадян на військову службу та прийняття на військову службу за контрактом.
Додатково встановлено, що у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану», 24 лютого 2022 року Указом Президента України за № 64/2022, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин, який діє станом на теперішній час.
Відповідно до п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 року за № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування доручено запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Крім того, п. 3 вказаного Указу зазначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені, зокрема, ст. 33 Конституції України, згідно з якою кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Також, відповідно до імперативних положень абз. 4 ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 року № 3543-XII
(у редакції від 16.06.2022 року), мобілізація - це комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу.
Крім того, відповідно до положень абз. 3, 10, 11 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 року № 3543-XII
(у редакції від 16.06.2022 року), не підлягають призову на військову службу
під час мобілізації військовозобов'язані:
- визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
- зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребують постійного догляду;
- які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
Відповідно до положень ч. ч. 1, 2, 7, абз. 1 ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України; військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями; від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом; виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки); громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень призовника, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів.
Також, відповідно до імперативних положень ч. 7 ст. 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, медико-соціальні експертні комісії зобов'язані в семиденний строк повідомити відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, яких визнано особами з інвалідністю, та про зміну групи інвалідності (про військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, про військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - Службу зовнішньої розвідки України).
Крім того, відповідно до абз. 1, 2 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, на військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов'язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації; призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації здійснюється для доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних Сил України та інших військових формувань.
Також, відповідно до положень ч. 1 ст. 42 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, керівники, інші посадові особи органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій та закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності та громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України, допризовної підготовки, приписки до призовних дільниць, призову на строкову військову службу, проходження служби у військовому резерві, проходження зборів, мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності, призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, прибуття за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.
Крім того, відповідно до п.п. 2, 251, п.п. 1 п. 252, 253 Положення «Про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України», затвердженого Указом Президента України «Про положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України» від 10.12.2008 № 1153/2008:
- громадяни проходять військову службу у Збройних Силах України (далі - військова служба) в добровільному порядку або за призовом;
- в особливий період військовослужбовці проходять військову службу, резервісти призиваються на військову службу, а військовозобов'язані виконують військовий обов'язок у запасі в порядку, передбаченому цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють порядок проходження військової служби в особливий період;
- у разі оголошення мобілізації і настання особливого періоду проводиться призов на військову службу військовозобов'язаних і резервістів, за винятком осіб, зазначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також прийом громадян на військову службу за контрактом;
- призови на військову службу військовозобов'язаних у воєнний час проводяться територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, а резервістів - командирами військових частин на підставі указів Президента України.
Відповідно до п. 1 Положення «Про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення), територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в м. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Відповідно до п. 1 Положення визначено, що завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, відповідно до покладених обов'язків є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, у виконанні завдань з підготовки та ведення територіальної оборони, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.
Відповідно до п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; здійснюють заходи щодо призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Статтею 65 Конституції України передбачено, що громадяни відбувають військову службу відповідно до закону, а відповідно до статей 1, 15 та 22 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, придатними для цього за станом здоров'я громадянами України чоловічої статі, яким під час особливого періоду до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старшими особами, які не досягай 60-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Відповідно до п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 за № 1455, якою затверджено «Порядок встановлення особливого режиму в'їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан», визначено, що перетинання державного кордону в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на території, де введено воєнний стан, здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законодавством.
Так, порядок здійснення права громадян України на виїзд з України, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначення випадків тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, умови перетинання державного кордону України, здійснення прикордонного контролю, регулюється Законом України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» від 21.04.1994 № 3857-XII, Законом України «Про прикордонний контроль» від 05.11.2009 № 1710-VI, Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.
Відповідно до ст. 1 Закону № 3857-XII громадянин України має право виїхати з України, крім випадків, передбачених законом. Перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред'явлення одного з документів, що дають право громадянину України на виїзд з України
(ст. ст. 2, 3 Закону № 3857-XII; п. 2 Правил № 57).
При цьому, при перетині кордону Державною прикордонною службою України обов'язково здійснюється комплекс дій і система заходів, спрямованих на встановлення законних підстав для перетинання державного кордону особами. Прикордонний контроль здійснюється з метою протидії незаконному переміщенню осіб через прикордонний контроль, державний кордон, незаконній міграції, торгівлі людьми, а також незаконному переміщенню зброї, наркотичних засобів, психотропних речовин i прекурсорів, боєприпасів, вибухових речовин, матеріалів і предметів, заборонених до переміщення через державний кордон (ст. 2 Закону № 1710-VI).
Перетинання особами державного кордону здійснюються лише за умови проходження прикордонного контролю та з дозволу службових осіб Державної прикордонної служби України. Пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними документами, а у передбачених законодавством України випадках також за іншими документами (ст. 6 Закону №°1710-VI).
Згідно із ст. 9 Законі України «Про державний кордон України» від 04.11.1991 № 1777-XII перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку. Залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне та пішохідне сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства і міжнародних договорів України, а також поза пунктами пропуску через державний кордон України у випадках, визначених законодавством.
Відповідно до п. 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (у редакції від 14.06.2022) у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися: особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини/чоловіка, повнолітніх сина/доньки, їх дружини/чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв'язки та інвалідність).
Окрім цього, Указом Президента України від 24.02.2022 №°69/2022 «Про загальну мобілізацію» у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до ч. 2 ст. 102, п. п. ,1 17, 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, оголошено проведення загальної мобілізації на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.
У зв'язку з цим, на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, я також жінкам-військовозобов'язаним обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 №°3543-XII.
Таким чином, офіційні документи, що підтверджують інвалідність, можуть надавати громадянам України призовного віку, зокрема, право на перетин державного кордону, а також звільняти від обов'язку проходити військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях в особливий період.
Разом з цим, відповідно до викладених вище положень законодавства України забезпечення мобілізаційної готовності є невід'ємною частиною законної діяльності Збройних сил України та інших військових формувань, а отримання громадянами України призовного віку статусу інваліда всупереч встановленому законодавством порядку та подальший виїзд осіб призивного віку, які підлягають або можуть підлягати призову за мобілізацією за межі України без наявних на те правових підстав перешкоджає законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань у частині їх обов'язку з підтримання належної мобілізаційної готовності.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Рішенням Одеської міської ради від 18.07.2018 року № 3502-VІІ (у редакції від 21.02.2024 року № 1854-VІІІ) затверджено Статут Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Одеської міської ради, відповідно до п.п. 1.1., 1.2., 1.4., 1.5., 2.4., 3.1., 3.2. (3.2.8., 3.2.10., 3.2.20.) якого:
- «…Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Одеської міської ради (далі - Підприємство) є закладом охорони здоров'я, заснованим на комунальній власності територіальної громади м. Одеси та створене для здійснення некомерційної господарської діяльності відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України…»;
- «…Засновником Підприємства є Одеська міська рада (далі - Засновник). Координацію діяльності Підприємства здійснює уповноважений орган - Департамент охорони здоров'я Одеської міської ради (далі - Уповноважений орган)…»;
- «…Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків та органів Державної казначейської служби України, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, бланки та штампи, необхідні для організації своєї роботи…»;
- «…Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку…»;
- «…Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами та інструкціями Міністерства охорони здоров'я України, нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями Одеської міської ради та її Виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, наказами Уповноваженого органу цим статутом…»;
- «…До складу Підприємства без статусу юридичної особи входять філії розташовані у місті Одесі за наступними адресами:
- АДРЕСА_3 ;
- АДРЕСА_4 ;
- провулок Рислінга, 9;
- Фонтанська дорога, 110;
- Люстдорфська дорога, 170;
- вулиця Юхима Геллера, 43…»;
- «…Підприємство створене з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я шляхом надання первинної медичної (медико-санітарної) допомоги населенню (далі - ПМД), а також вжиття заходів з профілактики захворювань населення та підтримки громадського здоров'я…»;
- «…Відповідно до поставленої мети предметом діяльності Підприємства є: підготовка медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію; планування, організація та участь у проведенні профілактичних оглядів та диспансеризації населення, здійснення профілактичних заходів, у тому числі безперервне відстеження стану здоров'я пацієнта з метою своєчасної профілактики, діагностики забезпечення лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів; надання платних послуг з медичного обслуговування населення відповідно до чинного законодавства України…».
Крім того, згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я України
від 29.07.2016 № 801, директором КНП «ЦПМСД № 3» ОМР ОСОБА_8 затверджено Положення про амбулаторію № 3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Одеської міської ради, відповідно до п. 1, 2, 2.2. (п.п. 2.2.17., 2.2.18.), 4.1., 4.5. (4.5.1., 4.5.3., 4.5.10.), 5.9. (5.9.1. - 5.9.5.), 6.2., 8.1., 8.2. (8.2.4.) якого:
- «…Амбулаторія № 3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Одеської міської ради створено з метою забезпечення населення первинною медичною допомогою, шляхом наближення місця надання медичної допомоги до місць проживання прикріпленого населення та забезпечення реалізації права пацієнтів вибрати лікаря, що надає первинну медичну допомогу…»;
- «…Амбулаторія № 3 забезпечує надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД № 3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД № 3» ОМР, первинної медичної допомоги…»;
- «…Відповідно до покладених завдань Амбулаторія № 3: проводить експертизу тимчасової втрати працездатності; оформлює документацію для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію…»;
- «…Амбулаторію № 3 очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади директором КНП «ЦПМСД № 3» ОМР відповідно до чинного законодавства України;
- «…Завідувач амбулаторії № 3: здійснює керівництво амбулаторією № 3; організовує лікувально-профілактичну та адміністративно-господарську діяльність амбулаторії № 3; контролює дотримання вимог ведення медичної документації, здійснює контроль достовірності даних, організовує підготовку статистичних звітів та подає їх директору КНП «ЦПМСД № 3» ОМР
- «…Штат амбулаторії № 3 складається: з завідувача амбулаторії № 3, лікарського персоналу, середнього медичного персоналу, медичного реєстратора, молодшого медичного персоналу…»;
- «…В амбулаторії проводиться експертна оцінка документації в порядку самоконтролю та взаємоконтролю…»;
- «…Відповідальність за діяльність амбулаторії № 3 несе завідувач амбулаторії № 3…»;
- «…Медичний персонал амбулаторії № 3 несе відповідальність в установленому законом порядку: за правопорушення, вчинені в процесі здійснення своєї діяльності, в тому числі розголошення лікарської таємниці, персональних даних тощо…».
Додатково встановлено, що Наказом директора КНП «ЦПМСД № 3» ОМР № 26-к від 01.10.2018 року «Про прийняття на роботу за переведенням з КУ «ЦПМСД № 3» ОСОБА_4 зараховано на посаду завідуючої АСМ № 3 з 01.10.2018 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Також, відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
На підставі вищевикладеного та відповідно до Примітки 1 ст. 364 КК України ОСОБА_4 є службовою особою.
Крім того, Наказом директора КНП «ЦПМСД №3» ОМР № 26-к від 01.10.2018 року «Про прийняття на роботу за переведенням з КУ «ЦПМСД № 3» ОСОБА_4 зараховано на посаду лікаря загальної практики - сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ № 3 з 01.10.2018 року.
Відповідно до п.п. 1.4., 1.8., 1.12., 2.1, 2.2., 2.4., 2.6., 2.7., 2.18, 3.2., 4.4., 4.6., 5.1., 5.23., 5.31. посадової інструкції № 24 завідуючого амбулаторією № 3 ОСОБА_4 , затвердженої директором КНП «ЦПМСД № 3» ОМР ОСОБА_8 від 22.11.2019:
- «…метою діяльності завідуючого амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР є здійснення керівництва амбулаторією № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР відповідно до чинного законодавства України та нормативно-правових актів для надання первинної медико-санітарної допомоги населенню…»;
- «…завідуючий амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР несе відповідальність відповідно до законодавства та укладеного з ним трудового договору…»;
- «…завідуючому амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР підпорядковується медичний персонал амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР відповідно до штатного розпису…»;
- «…завідуючий амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР забезпечує дотримання в амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР, діяльність якої безпосередньо пов'язана з наданням медичної допомоги (послуг), законодавства України про охорону здоров'я; Кодексу законів про працю України; законодавчих і нормативно-правових актів, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я, організацію методичної допомоги відповідно до профілю, правил внутрішнього трудового розпорядку в амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, лікувально-охоронного режиму, забезпечення прав та безпеки перебування в амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР пацієнтів, тощо…»;
- «…здійснює безпосереднє керівництво медичного персоналу амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР…»;
- «…організовує лікувально-профілактичну та адміністративно-господарську діяльність в амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, співпрацює з іншими підрозділами КНП «ЦПМСД №3» ОМР та вживає заходів, аби: контролювати й координувати надання медичних послуг, зокрема обґрунтованість призначення діагностичних обстежень, лікувальних і реабілітаційних заходів; контролювати й оцінювати продуктивність роботи медичного персоналу амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР; забезпечити раціональність використання кадрового і технічного потенціалу амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР…»;
- «…забезпечує належне, достовірне та своєчасне ведення медичної документації; готує та подає за призначенням звітну, статистичну та інші види документації у встановлені терміни звітності за визначеними формами…»;
- «…контролює якість ведення медичної документації, перевіряє достовірність статистичних даних щодо роботи лікарів та амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в цілому…»;
- «…проводить експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснює організаційно-методичне керівництво з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р»…»;
- «…завідуючий амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР має право підписувати й візувати документи амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в межах своїх повноважень…»;
- «…завідуючий амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР несе відповідальність за негативні наслідки власних рішень, що вийшли за межі посадової інструкції та статуту КНП «ЦПМСД №3» ОМР; правопорушення, скоєні під час виконання посадових обов'язків, відповідно до законодавства…»;
- «…завідуючий амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР повинен знати законодавство про охорону здоров'я та нормативні документи, що регламентують діяльність закладів охорони здоров'я, трудове законодавство, основи управління; реабілітацію, диспансеризацію та експертизу непрацездатності за хворобами; правила оформлення медичної документації…».
Додатково встановлено, що Наказом директора КНП «ЦПМСД №3» ОМР № 142-к від 01.10.2018 року ОСОБА_9 призначено на посаду лікаря загальної практики - сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ № 3 з 01.10.2018 року.
Відповідно до п.п. 1.3., 1.8., 1.17., 2.14., 2.33., 3.16., 4.2., 4.8., 5.17., 5.21. посадової інструкції № 20 лікаря загальної практики - сімейного лікаря вищої категорії амбулаторії № 3 ОСОБА_9 , затвердженої директором КНП «ЦПМСД №3 » ОМР ОСОБА_8 від 01.10.2018:
- «…посада лікаря загальної практики - сімейного лікаря вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР належить до професіоналів у галузі лікувальної справи…»;
- «…лікар загальної практики - сімейний лікар вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР підписує декларацію/договір про вибір лікаря з пацієнтом відповідно до законодавства України, що є підставою для отримання лікарем загальної практики - сімейним лікарем вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР коштів за обслуговування пацієнта…»;
- «…лікарю загальної практики - сімейному лікарю вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР підпорядковується сестра медична загальної практики - сімейної медицини…»;
- «…проводить профілактичну роботу щодо виявлення ранніх та прихованих форм захворювання й чинників ризику, імунопрофілактику захворювань, експертизу тимчасової страти працездатності пацієнтів відповідно до І рівня наказу МОЗ України №189 від 09.04.2008 р. «Про затвердження Положення про експертизу тимчасової працездатності» з підготовкою всіх необхідних документів на МСЕК…»;
- «…керує роботою підпорядкованого середнього та молодшого медичного персоналу…»;
- «…лікар загальної практики - сімейний лікар вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР має право підписувати документи в межах своєї компетенції…»;
- «…лікар загальної практики - сімейний лікар вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР несе відповідальність за неякісне та несвоєчасне виконання посадових обов'язків; правопорушення, скоєні під час виконання посадових обов'язків, відповідно до законодавства…»;
- «…лікар загальної практики - сімейний лікар вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР повинен знати організацію роботи лікарсько-консультативної та медико-соціальної експертної комісій; правила оформлення медичної та медико-експертної документації; вимоги щодо ведення первинної медичної облікової документації…».
Крім того, Наказом директора КНП «ЦПМСД № 3» ОМР № 87-к від 01.10.2018 ОСОБА_10 призначено на посаду сестри медичної загальної практики сімейної медицини амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР з 01.10.2018 року.
Відповідно до п.п. 1.3., 2.2., 4.7., 4.9., 5.1., 5.2., 5.13., 5.37. посадової інструкції №31 сестри медичної загальної практики сімейної медицини амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР ОСОБА_10 , затвердженої директором КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_8 від 01.09.2019:
- «…мета роботи сестри медичної загальної практики сімейної медицини амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР - допомагати лікарю загальної практики - сімейному лікарю амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР, з яким працює в команді практик під час прийому пацієнтів в амбулаторії №3 та допомоги пацієнтам за місцем їх проживання, надавати долікарську допомогу хворим у критичному стані…»;
- «…приносити до кабінету перед початком прийому медичні картки амбулаторних хворих, відібрані медичними реєстраторами амбулаторії № 3 відповідно до запису на прийом…»;
- «…сестра медична загальної практики сімейної медицини амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР може бути притягнута до відповідальності за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством…»;
- «…сестра медична загальної практики сімейної медицини амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР може бути притягнута до відповідальності за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях…»;
- «…сестра медична загальної практики сімейної медицини амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР повинна знати законодавство про охорону здоров'я та нормативні документи, що регламентують діяльність закладів охорони здоров'я з надання первинної медичної допомоги; права, обов'язки та відповідальність сестри медичної загальної практики сімейної медицини амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР; правила оформлення медичної документації, сучасну літературу за фахом; основи експертизи тимчасової непрацездатності, диспансеризації населення…».
Також, Наказом директора КНП «ЦПМСД № 3» ОМР № 103-к від 01.10.2018 ОСОБА_11 призначено на посаду молодшої сестри медичної АСМ № 3 з 01.10.2018 року.
Відповідно до п.п. 1.1., 1.5., 1.7., 2.1., 4.1., 4.2. посадової інструкції №32 молодшої сестри медичної амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_11 , затвердженої директором КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_8 від 01.11.2019:
- «…молодша медична сестра належить до професійної групи «Робітники»…»;
- «…молодша медична сестра підпорядковується безпосередньо завідувачу АСМ № 3 та старшій сестрі медичній АСМ №3…»;
- «…метою діяльності (головною функцією) молодшої медичної сестри є забезпечення чистоти та належного санітарного стану в приміщенні амбулаторії…»;
- «…молодша медична сестра здійснює прибирання приміщень, а також коридори, сходи, санвузли, туалети, відповідно до санітарного режиму закладу (амбулаторії)…»;
- «…молодша медична сестра несе відповідальність за неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, а також за невикористання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені цією посадовою інструкцією, а також правилами внутрішнього трудового розпорядку, - в межах, визначених чинним законодавством про працю та кримінальним законодавством України…»;
- «…молодша медична сестра несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України…».
Крім того, відповідно до положень п. 3 ч. 1 Розділу ІІ Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» - під час здійснення експертизи тимчасової непрацездатності лікуючий лікар суб'єкта господарювання на підставі даних всебічного медичного обстеження пацієнта, ураховуючи ступінь функціональних порушень органів та систем, характер та перебіг патологічного процесу, умови праці: представляє пацієнта ЛКК у складних випадках, якщо непрацездатність пацієнта триває 30 і більше днів, для вирішення питання про направлення такого пацієнта на медико-соціальну експертну комісію (далі - МСЕК) на огляд або консультацію, а у випадку наявності ознак стійкої втрати працездатності - незалежно від тривалості хвороби, відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1317.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 Розділу ІІІ Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» - при лікувально-профілактичних закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, утворюються ЛКК; ЛКК у своїй діяльності керується стандартами медичних технологій лікувально-діагностичного процесу та протоколами надання медичної допомоги за спеціальностями, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами.
Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 3 Розділу ІІІ Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 року № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» - до основних завдань ЛКК належить: здійснення направлення хворих на огляд та обстеження до МСЕК для встановлення інвалідності; надання до МСЕК документів хворого, направленого на огляд та обстеження.
Відповідно до імперативних положень ч. 2 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012 - форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії і надсилається в медико-соціально-експертну комісію (далі - МСЕК).
Відповідно до імперативних положень ч.ч. 3, 4, 8-14 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012:
- підставами для направлення на МСЕК є, зокрема, наявність ознак інвалідності, закінчення терміну інвалідності, необхідність продовження листка непрацездатності;
- на кожного хворого (інваліда), який направляється на МСЕК, заповнюється один бланк форми № 088/о, який зберігається в акті огляду МСЕК протягом 50 років;
- у графах 9, 10 зазначаються найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, та з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу;
- у графах 11-13 зазначаються історія розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК, відомості про тимчасову втрату працездатності за останні 12 місяців, зміну професії, умов праці за останній рік у зв'язку з даним захворюванням;
- стан хворого на час направлення на МСЕК, дані про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження заповнюються у графах 14-16;
- у графі 17 вказується діагноз при направленні хворого на МСЕК: основний, супутні захворювання та ускладнення основного захворювання. Діагноз вписується розбірливо, без скорочень;
- у графі 18 вказується причина направлення хворого на МСЕК;
- заповнена форма № 088/о завіряється головою лікарсько-консультаційної комісії (прізвище, ім'я та по батькові, підпис) та її членами, завіряється печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК;
- за результатами огляду хворого (інваліда) та прийнятого рішення лікарем-експертом МСЕК заповнюється «Повідомлення лікувально-профілактичного закладу про рішення МСЕК», яке підписується головою МСЕК і повертається до закладу охорони здоров'я, який направив хворого (інваліда) на МСЕК. «Повідомлення лікувально-профілактичного закладу про рішення МСЕК» зберігається в амбулаторній карті весь термін її зберігання.
Слідчий у клопотанні зазначає про те, що ОСОБА_4 , обіймаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, маючи вищу медичну освіту за спеціальністю «лікувальна справа», здійснюючи свою професійну медичну діяльність з 1988 року та обіймаючи керівні посади з 01.03.2006 року, будучи достовірно усвідомленою про те, що з 17.03.2014 року на території України діє особливий період, а з 24.02.2024 року Указом Президента України оголошено проведення загальної мобілізації на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва, а також про те, що на період дії воєнного стану на території України, з метою забезпечення обороноздатності держави, захисту незалежності та територіальної цілісності України, особи призовного віку (від 18 до 60 років, придатні до військової служби) - підлягають мобілізації, проте не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, що визнані в установленому порядку особами з інвалідністю, будучи достовірно обізнаною про специфіку ведення медичної документації, яка дозволяє безперешкодно пройти медико-соціальну експертизу та специфіку медичних діагнозів, що відображають інформацію про настання, перебіг (розвиток) і наслідки перенесення особами захворювань, які дозволяють пацієнтам отримати інвалідність, прийняла для себе рішення, умисно, з корисливих мотивів, організувати підроблення форми первинної облікової документації
№ 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, яка видається та посвідчується Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-соціальної допомоги № 3» Одеської міської ради, ряду невід'ємних додатків до відповідного направлення, а також замовлення виготовлення підроблених печаток та штампів різних медичних закладів, розташованих на території Одеської територіальної громади, з метою протиправного сприяння громадянам України в безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії (далі - МСЕК) всупереч установленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, усвідомлюючи, що таким чином вона буде перешкоджати законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, сприяючи вказаним особам уникнути призову під час мобілізації, ухилятись від виконання конституційного обов'язку захищати Вітчизну, її незалежність та територіальну цілісність, передбаченого ст. 65 Конституції України, що може підірвати обороноздатність Держави.
Слідчий зазначає, що з цією метою, ОСОБА_4 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці та у достовірно невстановлений досудовим розслідуванням час, проте не пізніше 16.07.2022 року, розробила детальний план скоєння зазначених злочинів та приступила до їх реалізації за наступних обставин.
Розуміючи, що самостійно виконати дії, пов'язані з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період і незаконним проходженням особами лікарсько-консультативної та медико-соціальної експертної комісії, вона не зможе, та для вчинення відповідних незаконних дій потрібні співучасники, ОСОБА_4 , прийняла рішення про залучення до своєї незаконної діяльності інших осіб, розробивши злочинний план перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, до вчинення якого залучила довірених осіб з числа підлеглих працівників ввіреного їй закладу, а саме: лікаря загальної практики - сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР ОСОБА_9 , молодшу медичну сестру АСМ № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_11 та сестру медичну загальної практики сімейної медицини АСМ №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР ОСОБА_10 , яких вона посвятила у свій злочинний план, на що останні надали свою згоду на участь у зазначеній протиправній діяльності під її безпосереднім керівництвом, та розподілили між собою ролі для досягнення злочинного результату.
Таким чином, ОСОБА_4 , володіючи якостями лідера, організаторськими здібностями, будучи обізнаною у сфері лікувальної справи, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, у невстановлений час, але не пізніше 16.07.2022 року, перебуваючи в невстановленому місці, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, зорганізувавшись разом з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 у стійке об'єднання для вчинення кримінальних правопорушень, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім її учасникам, створила та очолила організовану групу.
План злочинної діяльності відповідної групи осіб полягав у наступному.
На першому етапі, ОСОБА_4 в силу своєї освіти, стажу роботи та професійної діяльності, будучи обізнаною у сфері підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, в попередньому отримавши від невстановлених досудовим розслідуванням осіб, інформацію про анкетні та інші дані осіб, яким необхідно отримати інвалідність з метою уникнення мобілізації під час дії особливого періоду на території України, прийняла рішення про формулювання діагнозу, який буде використовуватись у підробленій медичній документації у вигляді «наслідків перенесеної закритої черепно-мозкової травми». Також, з урахуванням обізнаності про вимоги чинного законодавства України відносно того, що під час проходження МСЕК особою, необхідний вичерпний перелік законних підстав, в тому числі зазначення історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК, відомостей про тимчасову втрату працездатності за останні 12 місяців, стан хворого на час направлення на МСЕК, а також дані про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження, ОСОБА_4 - здійснила аналітику на предмет встановлення точних назв лікувальних закладів, в структурі яких знаходяться психіатричні та неврологічні відділення, а також анкетних даних керівного та підпорядкованого медичного складу з числа працівників, які займають відповідні посади у неврологічних та психіатричних відділеннях у різних медичних закладах, розташованих на території м. Одеси.
Крім того, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що направлення на МСЕК форми № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, а офіційним документом визнається документ, складений, виданий, засвідчений з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти і який містить передбачені законодавством реквізити та відомості - прийняла рішення про замовлення та подальше виготовлення підроблених печаток та штампів різних медичних закладів, в структурі яких функціонують неврологічні і психіатричні відділення, особистих печаток із вказівкою анкетних даних спеціалістів, з числа працівників, які займають відповідні посади у неврологічних та психіатричних відділеннях у різних медичних закладах, розташованих на території м. Одеси, а також особистої печатки голови лікарсько-консультативної комісії за місцем здійснення трудової діяльності ОСОБА_4 .
До виконання другого етапу, ОСОБА_4 було попередньо залучено своїх підлеглих працівників - лікаря загальної практики - сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_9 та сестру медичну загальної практики сімейної медицини АСМ № 3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР ОСОБА_10 .
На вказаному етапі, ОСОБА_9 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи на своєму робочому місці, використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснював фактичне виготовлення та внесення недостовірних відомостей до медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о. Крім того, ОСОБА_9 , маючи безперешкодний доступ до електронної системи охорони здоров'я та будучи фактичним користувачем відповідної бази даних, достовірно усвідомлюючи, що особами в попередньому не здійснювався офіційний огляд лікарів-спеціалістів для МСЕК, а інші епізоди лікування відсутні в електронній медичній інформаційній системі (далі - МІС) «Helsi», з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, проставляв своє особисте кліше печатки на завідомо підробленій медичній документації, складеній та виданій від його імені, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК та уникнення призову під час мобілізації.
Крім того, на вказаному етапі, ОСОБА_10 , діючи у складі організованої групи, будучи достовірно обізнаною про те, що відповідно до положень ч. 2 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012 - форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, про правила оформлення медичної документації та основи експертизи тимчасової непрацездатності, а також про факт того, що вказані особи самостійно не звертались до відповідного медичного закладу та не проходили амбулаторне лікування - здійснювала фактичне внесення недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині підстав для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причин направлення хворого на МСЕК, сукупність якої в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК та уникнення призову під час мобілізації.
До виконання третього етапу, ОСОБА_4 було попередньо залучено свого підлеглого працівника - молодшу медичну сестру АСМ № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_11 . В свою чергу, ОСОБА_4 , будучи обізнаною у сфері підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та достовірно усвідомлюючи, що направлення на МСЕК з діагнозом у вигляді «наслідків перенесеної закритої черепно-мозкової травми» потребує обов'язкового проходження пацієнтом попереднього діагностування у дільничного психіатра по Київському району м. Одеси, залучила до виготовлення завідомо підробленого висновку Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради свого підлеглого працівника - молодшу медичну сестру АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР. В свою чергу, ОСОБА_11 , будучи достовірно обізнаною про те, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, діючи у складі організованої групи, здійснювала фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підроблених оглядів, складених від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК та уникнення призову під час мобілізації. Крім того, під час виготовлення ОСОБА_11 «шаблонів» вказаних завідомо підроблених документів, ОСОБА_4 здійснювалось фактичне внесення відомостей про анкетні дані осіб та дату проходження огляду в довідку, складену від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК та уникнення призову під час мобілізації.
На четвертому етапі, ОСОБА_4 , будучи обізнаною у сфері підготовки необхідної медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, заздалегідь залучивши до своєї незаконної діяльності осіб, з числі підпорядкованого складу АСМ № 3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР та підготувавши всю необхідну медичну документацію, яка в попередньому складена, видана, засвідчена підробленим шляхом та має ознаки документів, які виготовлені у спосіб, який передбачав надання документам вигляду таких, що виготовлені у відповідності до вимог чинного законодавства, достовірно усвідомлюючи, що раніше підготовлене направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємні додатки до відповідного направлення - фактично виготовлені всупереч установленому законом порядку, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці та у невстановлений досудовим розслідуванням час, здійснювала фактичну передачу вказаної медичної документації достовірно невстановленим досудовим розслідуванням особам, з метою фактичного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК та уникнення призову під час мобілізації.
Відповідно до узгодженого та розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, з метою конспірації та унеможливлення документування листувань та дзвінків правоохоронними органами, учасники організованої групи під час спілкування між собою, використовували лише Інтернет зв'язок, через мобільні додатки «Telegram», «Whatsapр», «Viber» та «Signal».
Грошові кошти, отримані від незаконної діяльності, ОСОБА_4 , як організатор, розподіляла між всіма її членами у якості оплати за злочинну діяльність.
Зазначена група мала стійкий характер, високий ступінь організованості, відрізнялася чітким плануванням, підготовкою до вчинення злочинів, розподілом ролей та функцій між її учасниками.
Так, члени організованої групи під керівництвом ОСОБА_4 , попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для скоєння злочинів, пов'язаних із перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом створення всіх умов для незаконного проходження особами лікарсько-консультативної та медико-соціальної експертної комісії, наслідком чого стало уникнення призову під час мобілізації в умовах дії правового режиму воєнного стану чоловіками (громадянами України) віком від 18 до 60 років, погодили план протиправних дій, визначили ролі кожного з учасників такої групи та встановили правила конспірації своєї незаконної діяльності, а також прийняли інші заходи щодо функціонування та тривалого існування вказаного злочинного угруповання.
Серед учасників організованої злочинної групи встановлено чітку визначену ієрархію, згідно якої підлеглий учасник виконував розпорядження організатора. Кожному з учасників групи відводились спеціальні функції при скоєнні злочинів, спрямовані на досягнення плану їх вчинення.
Ролі та функції учасників відповідної групи осіб розподілялись наступним чином:
Відповідно до раніше розробленого плану, відомого всім учасникам групи, ОСОБА_4 , як організатор виконувала наступні функції: розробила план незаконного перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, який довела до відома інших учасників групи; здійснила підбір учасників групи з числа довірених осіб, які знаходяться у її прямому підпорядкуванні та володіють необхідною кваліфікацією, знаннями та навичками у сфері медицини; розробляла схему реалізації злочинного плану; керувала діями інших учасників групи; встановлювала правила конспірації під час незаконної підготовки медичної документації; здійснила фактичне замовлення та подальше виготовлення підроблених печаток та штампів різних медичних закладів, в структурі яких функціонують неврологічні відділення, особистих печаток із вказівкою анкетних даних спеціалістів, з числа працівників, які займають відповідні посади у неврологічних та психіатричних відділеннях у різних медичних закладах, розташованих на території м. Одеси, а також особистої печатки голови лікарсько-консультативної комісії за місцем здійснення своєї трудової діяльності; здійснювала загальне керівництво злочинною групою; безпосередньо приймала рішення про вчинення кожного конкретного злочину; розподіляла ролі між учасниками групи; визначала порядок їх дій під час вчинення злочинів; безпосередньо брала участь у вчиненні злочинів; надавала вказівки членам групи та іншим невстановленим досудовим розслідуванням особам, з метою фактичного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК; організовувала підроблення документів, а саме оригіналів форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення у вигляді медичної документації, що відображає історію розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК, за допомогою яких особи, які бажають незаконно пройти медико-соціально-експертну комісію, зможуть безперешкодно отримати статус інваліда.
ОСОБА_9 , як виконавець, згідно з розробленим планом злочинних дій та відведеної йому ролі, маючи навички, вміння діяти в групі, приймав активну участь у вчиненні злочинів, виконував наступні функції: використовував свій особистий персональний комп'ютер при здійсненні фактичного виготовлення та внесення недостовірних відомостей до медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення; будучи фактичним користувачем відповідної бази даних, використовував електронну систему охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів; проставляв своє особисте кліше печатки на завідомо підробленій медичній документації; здійснював фактичне заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення у вигляді медичної документації, що відображає історію розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК.
ОСОБА_10 , як виконавець, згідно з розробленим планом злочинних дій та відведеної їй ролі, маючи навички, вміння діяти в групі, приймала активну участь у вчиненні злочинів, виконувала наступні функції: за вказівкою ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про те, що відповідно до положень ч. 2 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012 - форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, про правила оформлення медичної документації та основи експертизи тимчасової непрацездатності, а також про факт того, що вказані особи самостійно не звертались до відповідного медичного закладу та не проходили амбулаторне лікування - здійснювала фактичне внесення недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині підстав для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причин направлення хворого на МСЕК, сукупність якої в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК та уникнення призову під час мобілізації.
ОСОБА_11 , як виконавець, згідно з розробленим планом злочинних дій та відведеної їй ролі, маючи навички, вміння діяти в групі, приймала активну участь у вчиненні злочинів та відповідно до відведеної ролі виконавця, виконувала наступні функції: за вказівкою ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про те, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснювала фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підроблених оглядів, складених від імені іншого медичного закладу та лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК та уникнення призову під час мобілізації.
Таким чином, ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 в період дії воєнного стану на території України, діючи умисно, з корисливих мотивів, у складі організованої групи вчинили злочини, пов'язані з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії всупереч встановленому законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, за наступних обставин.
Епізод № 1
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 16.07.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина ОСОБА_12 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 16.07.2022 по 25.07.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_12 направляється на МСЕК, а саме: виписку з медичної картки амбулаторного стаціонарного хворого від 01.10.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної картки амбулаторного стаціонарного хворого від 17.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписний епікриз з історії хвороби від 26.05.2022, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №8» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території
м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК. Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 16.07.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, після чого здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_12 , шляхом власноручного внесення записів «Зав. амбул.» та « ОСОБА_4 », надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 25.07.2022 по 30.08.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_12 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 30.08.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_12 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_12 15.11.2022 та 21.02.2023 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 2
В подальшому, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 18.07.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина ОСОБА_14 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 18.07.2022 по 22.07.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_14 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний № 4231/232 від 25.08.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; епікриз виписний № 6355/528 від 16.12.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти амбулаторного стаціонарного хворого № 2056 від 20.04.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 22.07.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної йому ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», власноручно здійснив внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про підстави для направлення на МСЕК; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК. Крім того, ОСОБА_9 , достовірно усвідомлюючи, що форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, будучи достовірно усвідомленим про те, що співробітники Амбулаторії №3 забезпечують надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, а відомості відносно пацієнта на ім'я ОСОБА_14 про зафіксовані факти звернень та інші епізоди - відсутні в електронній системі охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, самостійно вносить запис своїх анкетних даних, а також даних від імені завідуючої АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в графі «Члени комісії», а також проставляє своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_14 .
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 22.07.2022, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме ОСОБА_14 у безперешкодному проходженні МСЕК, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши фактичне засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_14 , надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 22.07.2022 по 27.07.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_14 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 27.07.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для
ОСОБА_14 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_14 24.11.2022.
Епізод № 3
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 18.07.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_15 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 18.07.2022 по 26.07.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_15 направляється на МСЕК, а саме: виписку з медичної карти амбулаторного стаціонарного хворого від 26.08.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти амбулаторного стаціонарного хворого від 21.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписний епікриз з історії хвороби від 04.05.2022, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №8» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території
м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 26.07.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_10 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 26.07.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина
ОСОБА_15 , шляхом власноручного внесення записів «Зав. амбул.», надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 26.07.2022 по 29.08.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_15 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 29.08.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_15 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_15 14.09.2022 та 02.02.2023 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 4
В подальшому, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 19.07.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина ОСОБА_16 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 19.07.2022 по 22.07.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_16 направляється на МСЕК, а саме: виписний епікриз з медичної картки стаціонарного хворого № 2006/741 в поліклініку за місцем проживання від 20.08.2021, виданий від імені Центру реконструктивної та відновної медицини (Університетської клініки) Одеського національного медичного університету; виписку № 4481 з медичної карти стаціонарного хворого від 08.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписний епікриз з медичної картки стаціонарного хворого № 1734/379 в поліклініку за місцем проживання від 05.05.2022, виданий від імені Центру реконструктивної та відновної медицини (Університетської клініки) Одеського національного медичного університету, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 19.07.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної йому ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснив електронне заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію», шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей про дату обстеження пацієнта; анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію раніше розробленого та узгодженого плану, ОСОБА_9 , достовірно усвідомлюючи, що форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, будучи достовірно усвідомленим про те, що співробітники Амбулаторії №3 забезпечують надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, а відомості відносно пацієнта на ім'я ОСОБА_16 про зафіксовані факти звернень та інші епізоди - відсутні в електронній системі охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, здійснює фактичне виготовлення електронного виду направлення на МСЕК форми первинної облікової документації № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого самостійно вносить запис своїх анкетних даних, а також даних від імені завідуючої АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в графі «Члени комісії», а також проставляє своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_16 .
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о, після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 22.07.2022, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме ОСОБА_16 у безперешкодному проходженні МСЕК, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, та виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о, здійснивши фактичне засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_16 , надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 22.07.2022 по 27.07.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_16 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 27.07.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для
ОСОБА_16 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_16 30.09.2022 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 5
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 18.07.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_17 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 20.07.2022 по 22.07.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_17 направляється на МСЕК, а саме: виписний епікриз № 4632/227 від 24.09.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку № 4481 з медичної карти стаціонарного хворого від 10.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку № 2351 з медичної карти стаціонарного хворого від 29.04.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території
м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 22.07.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_10 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про підстави для направлення на МСЕК; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 22.07.2022, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме ОСОБА_17 у безперешкодному проходженні МСЕК, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, після чого здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_17 , шляхом власноручного внесення записів «Зав. амбул.», надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 22.07.2022 по 27.07.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_17 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 27.07.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_17 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_17 . 17.07.2023.
Епізод № 6
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 30.07.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_18 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 30.07.2022 по 02.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_18 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 19.09.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 11.01.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 10.05.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 02.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_10 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина
ОСОБА_18 , самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, після чого здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_18 , шляхом власноручного внесення записів «Зав. амбул.», надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 02.09.2022 по 06.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_18 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 06.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_18 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_18 22.09.2022 та 29.09.2022 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 7
В подальшому, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 19.08.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянки
ОСОБА_19 , яка потребувала отримання інвалідності всупереч встановленому законодавством порядку, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 19.08.2022 по 26.08.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянка ОСОБА_19 направляється на МСЕК, а саме: виписку № НОМЕР_1 з медичної карти стаціонарного хворого від 24.10.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку №129 з медичної карти стаціонарного хворого від 12.01.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку №2457 з медичної карти стаціонарного хворого від 20.05.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 19.08.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної йому ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснив електронне заповнення форми первинної облікової документації
№ 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію», шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей про дату обстеження пацієнта; анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію раніше розробленого та узгодженого плану, ОСОБА_9 , достовірно усвідомлюючи, що форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, будучи достовірно усвідомленим про те, що співробітники Амбулаторії №3 забезпечують надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, а відомості відносно пацієнта на ім'я ОСОБА_19 про зафіксовані факти звернень та інші епізоди - відсутні в електронній системі охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, здійснює фактичне виготовлення електронного виду направлення на МСЕК форми первинної облікової документації № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого самостійно вносить запис своїх анкетних даних, а також даних від імені завідуючої АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в графі «Члени комісії», а також проставляє своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянки ОСОБА_19 .
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 26.08.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
Надалі, в період часу з 26.08.2022 по 30.08.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на незаконне сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, достовірно усвідомлюючи, що громадянка ОСОБА_19 фактично не перебувала на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 30.08.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_19 на отримання інвалідності ІІ групи поза межами встановленого законодавством України порядку.
Епізод № 8
В подальшому, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 30.08.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_20 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 30.08.2022 по 05.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_20 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 27.07.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписний епікриз з медичної карти стаціонарного хворого від 11.05.2022, виданий від імені Центру реконструктивної та відновної медицини (Університетської клініки) Одеського національного медичного університету, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 30.08.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної йому ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснив електронне заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію», шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей про дату обстеження пацієнта; анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію раніше розробленого та узгодженого плану, ОСОБА_9 , достовірно усвідомлюючи, що форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, будучи достовірно усвідомленим про те, що співробітники Амбулаторії №3 забезпечують надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, а відомості відносно пацієнта на ім'я ОСОБА_20 про зафіксовані факти звернень та інші епізоди - відсутні в електронній системі охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, здійснює фактичне виготовлення електронного виду направлення на МСЕК форми первинної облікової документації № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого самостійно вносить запис своїх анкетних даних, а також даних від імені завідуючої АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в графі «Члени комісії», а також проставляє своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_20 .
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 05.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши фактичне засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_20 , надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 05.09.2022 по 08.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_20 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 08.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для
ОСОБА_20 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_20 18.09.2022 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 9
В подальшому, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 31.08.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_21 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 31.08.2022 по 06.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_21 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 20.10.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 31.01.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 19.04.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 31.08.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної йому ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснив електронне заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію», шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей про дату обстеження пацієнта; анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію раніше розробленого та узгодженого плану, ОСОБА_9 , достовірно усвідомлюючи, що форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, будучи достовірно усвідомленим про те, що співробітники Амбулаторії №3 забезпечують надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, а відомості відносно пацієнта на ім'я ОСОБА_21 про зафіксовані факти звернень та інші епізоди - відсутні в електронній системі охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, здійснює фактичне виготовлення електронного виду направлення на МСЕК форми первинної облікової документації № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого самостійно вносить запис своїх анкетних даних, а також даних від імені завідуючої АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в графі «Члени комісії», а також проставляє своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_21 .
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 06.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши фактичне засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_21 , надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 06.09.2022 по 08.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_21 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 08.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для
ОСОБА_21 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_21 20.09.2022 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 10
В подальшому, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_22 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 01.09.2022 по 02.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_22 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 25.10.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти амбулаторного стаціонарного хворого від 03.02.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти амбулаторного стаціонарного хворого від 08.06.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної йому ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснив електронне заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію», шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей про дату обстеження пацієнта; анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію раніше розробленого та узгодженого плану, ОСОБА_9 , достовірно усвідомлюючи, що форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, будучи достовірно усвідомленим про те, що співробітники Амбулаторії №3 забезпечують надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, а відомості відносно пацієнта на ім'я ОСОБА_22 про зафіксовані факти звернень та інші епізоди - відсутні в електронній системі охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, здійснює фактичне виготовлення електронного виду направлення на МСЕК форми первинної облікової документації № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого самостійно вносить запис своїх анкетних даних, а також даних від імені завідуючої АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в графі «Члени комісії», а також проставляє своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_22 .
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши фактичне засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_22 , надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 02.09.2022 по 07.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_22 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 07.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для
ОСОБА_22 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_22 16.09.2022, 30.09.2022 та 09.11.2022 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 11
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_23 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 01.09.2022 по 05.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_23 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 18.08.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 10.05.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 13.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 05.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_10 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 02.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина
ОСОБА_23 , самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, після чого здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_23 , шляхом власноручного внесення записів «Зав. амбул.», надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 05.09.2022 по 08.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_23 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 08.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_23 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку.
Епізод № 12
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_24 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 01.09.2022 по 02.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_24 направляється на МСЕК, а саме: виписний епікриз з медичної карти стаціонарного хворого від 17.08.2021, виданий від імені Центру реконструктивної та відновної медицини (Університетської клініки) Одеського національного медичного університету; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 22.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 02.05.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 02.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_10 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина
ОСОБА_24 , самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, після чого здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина
ОСОБА_24 , шляхом власноручного внесення записів «Зав. амбул.», надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 02.09.2022 по 05.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_24 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 05.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_24 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_24 08.10.2022, 07.01.2023, 11.03.2023, 16.06.2023 та 19.07.2023.
Епізод № 13
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина ОСОБА_25 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 01.09.2022 по 08.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_25 направляється на МСЕК, а саме: виписний епікриз з медичної карти стаціонарного хворого від 06.09.2021, виданий від імені Центру реконструктивної та відновної медицини (Університетської клініки) Одеського національного медичного університету; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 22.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 02.05.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК. Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 08.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_25 та надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 08.09.2022 по 12.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_25 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 12.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_25 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_25 27.11.2022 та 17.06.2023 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 14
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 05.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянки
ОСОБА_26 , яка потребувала отримання інвалідності всупереч встановленому законодавством порядку, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 05.09.2022 по 09.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянка ОСОБА_26 направляється на МСЕК, а саме: виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого від 07.10.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписний епікриз з історії хвороби від 05.01.2022, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №8» Одеської міської ради; виписний епікриз з історії хвороби від 18.05.2022, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №8» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК. Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 06.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянки ОСОБА_26 шляхом власноручного внесення запису «Зав. амбул.» та надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості, подальше використання якої 13.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_26 на отримання інвалідності ІІ групи, поза межами встановленого законодавством України порядку.
Епізод № 15
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 06.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_27 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 06.09.2022 по 14.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_27 направляється на МСЕК, а саме: виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого від 01.10.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписний епікриз з історії хвороби від 25.04.2022, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №8» Одеської міської ради; виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого від 16.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК. Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 14.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_27 , шляхом власноручного внесення запису «Зав. амбул.» та надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 14.09.2022 по 19.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_27 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 19.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_27 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_27 29.09.2022 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 16
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 08.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_28 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 08.09.2022 по 15.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_28 направляється на МСЕК, а саме: виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого від 29.09.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого від 15.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписний епікриз з історії хвороби від 21.04.2022, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №8» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК. Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 14.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_28 , шляхом власноручного внесення запису «Зав. амбул.» та надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 15.09.2022 по 20.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_28 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 20.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_28 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_28 18.10.2022 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 17
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 09.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_29 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 09.09.2022 по 12.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_29 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 20.10.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 19.04.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 31.01.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК. Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 12.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_29 , шляхом власноручного внесення запису «Зав. амбул.» та надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 12.09.2022 по 19.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_29 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 19.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_29 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_29 25.09.2022 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 18
Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 09.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_30 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 09.09.2022 по 14.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_31 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 19.09.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 23.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 26.04.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, ОСОБА_4 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК. Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 14.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_30 , шляхом власноручного внесення запису «Зав. амбул.» та надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 14.09.2022 по 15.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_31 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 15.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_30 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_32 29.09.2022 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 19
В подальшому, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 15.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_33 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 15.09.2022 по 16.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_34 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 19.09.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 23.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 26.04.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 15.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної йому ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснив електронне заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію», шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей про дату обстеження пацієнта; анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію раніше розробленого та узгодженого плану, ОСОБА_9 , достовірно усвідомлюючи, що форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, будучи достовірно усвідомленим про те, що співробітники Амбулаторії №3 забезпечують надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, а відомості відносно пацієнта на ім'я ОСОБА_34 про зафіксовані факти звернень та інші епізоди - відсутні в електронній системі охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, здійснює фактичне виготовлення електронного виду направлення на МСЕК форми первинної облікової документації № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого самостійно вносить запис своїх анкетних даних, а також даних від імені завідуючої АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в графі «Члени комісії», а також проставляє своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_35 .
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 16.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши фактичне засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_33 , надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 16.09.2022 по 20.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_34 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 20.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для
ОСОБА_33 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_36 10.10.2022 та 29.09.2023 (без фактичного повернення на територію України).
Епізод № 20
В подальшому, ОСОБА_4 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 15.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина
ОСОБА_37 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.
Крім того, в період часу з 15.09.2022 по 16.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_38 направляється на МСЕК, а саме: виписний епікриз з медичної карти стаціонарного хворого від 22.11.2021, виданий від імені Центру реконструктивної та відновної медицини (Університетської клініки) Одеського національного медичного університету; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 22.02.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 02.06.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 16.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної йому ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснив електронне заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію», шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей про дату обстеження пацієнта; анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.
Продовжуючи реалізацію раніше розробленого та узгодженого плану, ОСОБА_9 , достовірно усвідомлюючи, що форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, будучи достовірно усвідомленим про те, що співробітники Амбулаторії №3 забезпечують надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, а відомості відносно пацієнта на ім'я ОСОБА_38 про зафіксовані факти звернень та інші епізоди - відсутні в електронній системі охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, здійснює фактичне виготовлення електронного виду направлення на МСЕК форми первинної облікової документації № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення, після чого самостійно вносить запис своїх анкетних даних, а також даних від імені завідуючої АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в графі «Члени комісії», а також проставляє своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_39 .
Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.
В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 16.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_11 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_4 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_4 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.
В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов'язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності № 189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, здійснивши фактичне засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім'я громадянина ОСОБА_37 , надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.
Надалі, в період часу з 16.09.2022 по 19.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_38 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 19.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для
ОСОБА_37 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_40 23.11.2022 та 21.01.2023 (без фактичного повернення на територію України).
Виходячи з викладеного, ОСОБА_4 , діючи у складі очолюваної нею організованої групи, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, у період часу з 16.07.2022 по 19.09.2022, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, реалізуючи раніше розроблений нею злочинний план, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що раніше підроблена організованою групою медична документація складена у спосіб, що передбачає встановлення громадянам України призовного віку ІІ групи інвалідності всупереч установленому законом порядку, а громадяни ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_31 , ОСОБА_34 , ОСОБА_38 - фактично не перебували на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлень на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідних направлень виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчена всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, здійснила всі дії, направлені на отримання відповідної медичної документації громадянами ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_32 , ОСОБА_36 , ОСОБА_40 та подальше використання вищевказаними особами зазначеної документації в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи у складі очолюваної нею організованої групи, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , виконала всі необхідні дії, наслідком яких стало подальше використання раніше завідомо підробленої ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 медичної документації в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради громадянами ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_32 , ОСОБА_36 , ОСОБА_40 , що фактично спричинило отримання вищевказаними особами довідок до актів огляду медико-соціальною експертною комісією (форми первинної облікової документації № 157-1/о), які встановили інвалідність, надали громадянам України призовного віку право на перетин державного кордону, а також звільнили від обов'язку проходити військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях в особливий період, тобто завершила дії, направлені на створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, тим самим умисно порушила встановлений законом порядок призову громадян України на військову службу шляхом звільнення від обов'язку проходити військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях, внаслідок чого перешкодила законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період. Крім того, такі дії призвели до заниження бойової готовності, обороноздатності ЗСУ та створили потенційну загрозу основам національної безпеки України в особливий період.
В рамках вказаного кримінального провадження 21.03.2024 року ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України за кваліфікуючими ознаками: організація підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права або звільняє від обов'язків; підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права або звільняє від обов'язків, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Слідчим суддею Київського районного суду м. Одеси 22.03.2024 року відносно ОСОБА_4 було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту (з забороною залишати житло цілодобово за виключенням необхідності залишати житло під час оголошення повітряної тривоги) на строк до 21.05.2024 року.
13.05.2024 року ОСОБА_4 було повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні злочинів, передбачених:
- ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України за кваліфікуючими ознаками: підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права та звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, вчинене організованою групою;
- ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України за кваліфікуючими ознаками: підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права та звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, вчинене повторно організованою групою;
- ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України за кваліфікуючими ознаками: складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене організованою групою;
- ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1141 КК України за кваліфікуючими ознаками: перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, вчинене організованою групою.
Обґрунтовуючи необхідність зміни запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваної ОСОБА_4 . слідчий зазначає про неефективність застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з огляду на повідомлення ОСОБА_4 про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, одне з яких є тяжким проти основ національної безпеки України, за яке законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років та встановлення наявності в рамках провадження ризиків, передбачених у п.п. 1-5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
З огляду на вказані обставини сторона обвинувачення просить змінити підозрюваній ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.
В судовому засіданні -
Прокурор ОСОБА_3 вимоги поданого клопотання підтримала у повному обсязі та просила його задовольнити. Звернула увагу на те, що підозрювана є організатором злочинної діяльності та підозрюється наразі у 20 епізодах вчинення злочину.
Захисник підозрюваної адвокат ОСОБА_5 заперечував проти задоволення клопотання сторони обвинувачення, зазначивши при цьому, що у його підзахисної було проведено декілька обшуків, жодних доказів про вчинення останньою злочинів не виявлено. Нова підозра пред'явлена його підзахисній не обґрунтована. Ризики не доведені прокурором. Підозрювана не порушувала обраний відносно неї запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Просив відмовити у задоволенні клопотання.
Захисник підозрюваної адвокат ОСОБА_6 також заперечувала проти задоволення клопотання з огляду на те, що при обранні запобіжного заходу відносно її підзахисної слідчим суддею було встановлено відсутність деяких ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, на які наразі посилається сторона обвинувачення. Підозрювана ОСОБА_4 два місяці перебувала під домашнім арештом та не ухилялася від органу досудового росзілудвання та суду, не тиснула на будь кого в рамках провадження. Також захисник просила звернути увагу на незадовільний стан здоров'я її підзахисної з посиланням на медичні документи та зазначила про те, що підозрюваній перед обранням запобіжного заходу викликали швидку медичну допомогу у зв'язку зі поганим самопочуттям. Підозра, пред'явлена наразі ОСОБА_4 , на думку адвоката ОСОБА_6 , є необґрунтованою. Просила відмовити у задоволенні клопотання та залишити відносно підозрюваної запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Підозрювана зазначила, що з пред'явленою підозрою не погоджується та звернула увагу на те, що стан її здоров'я значно погіршився.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання сторони обвинувачення та матеріали надані стороною захисту, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 200 КПК України прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися в порядку, передбаченому статтею 184 цього Кодексу, до слідчого судді, суду із клопотанням про зміну запобіжного заходу, в тому числі про скасування, зміну або покладення додаткових обов'язків, передбачених частиною п'ятою статті 194 цього Кодексу, чи про зміну способу їх виконання.
У клопотанні про зміну запобіжного заходу обов'язково зазначаються обставини, які:
1) виникли після прийняття попереднього рішення про застосування запобіжного заходу;
2) існували під час прийняття попереднього рішення про застосування запобіжного заходу, але про які слідчий, прокурор на той час не знав і не міг знати.
Згідно частини 1 статті 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Відповідно до статті 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є запобіжні заходи.
Згідно статті 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Встановлено, що 21.03.2024 року ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України за кваліфікуючими ознаками: організація підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права або звільняє від обов'язків; підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права або звільняє від обов'язків, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Слідчим суддею Київського районного суду м. Одеси 22.03.2024 року відносно ОСОБА_4 було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту (з забороною залишати житло цілодобово за виключенням необхідності залишати житло під час оголошення повітряної тривоги) на строк до 21.05.2024 року.
При обрані вказаного запобіжного заходу відносно підозрюваної ОСОБА_4 слідчим суддею враховувалася обґрунтованість підозри у вчиненні останньою злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України за кваліфікуючими ознаками: організація підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права або звільняє від обов'язків; підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права або звільняє від обов'язків, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а також наявність в рамках даного кримінального провадження ризиків, передбачених п. п. 1- 3 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Проте, після застосування до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, а саме: 13.05.2024 року ОСОБА_4 було повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні злочинів, передбачених:
- ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України за кваліфікуючими ознаками: підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права та звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, вчинене організованою групою;
- ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України за кваліфікуючими ознаками: підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права та звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, вчинене повторно організованою групою;
- ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України за кваліфікуючими ознаками: складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене організованою групою;
- ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1141 КК України за кваліфікуючими ознаками: перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, вчинене організованою групою.
Варто зазначити, що під час застосування до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжного заходу слідчим суддею перевірялась наявність обґрунтованості підозри у вчиненні останньою злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України.
Щодо наявності обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваною ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 376-1 КК України, слідчим суддею встановлено таке.
Згідно ч. 5 ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського Суду з прав людини (далі - ЄСПЛ).
Відповідно до практики ЄСПЛ «обґрунтованість підозри, на якій має ґрунтуватися арешт, складає суттєву частину гарантії від безпідставного арешту і затримання, закріпленої у статті 5 §1(с) Конвенції». За визначенням ЄСПЛ «обґрунтована підозра у вчиненні кримінального злочину, про яку йдеться у статті 5 §1(с) Конвенції, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила певний злочин» («K.-F. проти Німеччини», 27 листопада 1997, §57).
У пункті 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21.04.2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України» зазначено, що «термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. Факти, що підтверджують обґрунтовану підозру, не повинні бути такого ж рівня, що й факти, на яких має ґрунтуватися обвинувальний вирок.
Аналогічна правова позиція ЄСПЛ відображена у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року, в якому також зазначено, що вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно пов'язують підозрюваного з певним злочином, вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.
В рішенні ЄСПЛ «Ферарі-Браво проти Італії», Суд зазначив, що затримання та тримання особи під вартою, безумовно, можливе не лише у випадку доведеності факту вчинення злочину та його характеру, оскільки така доведеність сама по собі і є метою досудового розслідування, досягненню цілей якого і є тримання під вартою.
У справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» №14310/88 від 23.10.1994 року ЄСПЛ зазначив, що «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».
При цьому, обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його винуватості, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.
Таким чином, відповідно до практики ЄСПЛ, для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри, оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності, доведення чи не доведення винуватості особи, що здійснюється судом при ухваленні вироку, а з метою визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.
Слідчий суддя наголошує, що на даній стадії кримінального провадження, судом не встановлюється винуватість чи не винуватість ОСОБА_4 у скоєнні інкримінованих їй кримінальних правопорушень, а лише вирішується питання про обґрунтованість підозри, а тому суд не може давати остаточну оцінку допустимості та належності доказів, оскільки справа не розглядається судом по суті пред'явленого обвинувачення.
Так, обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 376-1 КК України підтверджується: повідомленням про виявлення ознак кримінального правопорушення Управління стратегічних розслідування в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 22.08.2023 року; повідомленням про виявлення ознак кримінального правопорушення Управління СБ України в Одеській області; протоколом допиту свідка ОСОБА_13 (голова ЛКК КНП «ЦПМСД №3» ОМР) від 30.08.2023 року, яка повідомила, що підлеглою їй завідувачем АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_4 здійснювалась систематична підробка медичної документації з метою сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію; протоколом допиту свідка ОСОБА_8 (директор КНП «ЦПМСД №3» ОМР) від 04.09.2023 року, яка повідомила, що підлеглою їй завідувачем АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_4 здійснювалась систематична підробка медичної документації з метою сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію; протоколом обшуку у приміщеннях Комунальної установи «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» ООР за адресою: АДРЕСА_5 від 22.09.2023 року, в ході якого вилучено речові докази (підроблена медична документація, складена від імені лікарів різних медичних закладів, розташованих на території Одеської територіальної громади); протоколом обшуку у приміщеннях Амбулаторії № 3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Одеської міської ради, за адресою: АДРЕСА_4 від 22.09.2023 року, в ході якого вилучено речові докази (комп'ютерну техніку та особисті печатки лікарів, причетних до вчинення кримінального правопорушення); протоколом обшуку за місцем фактичного мешкання сімейного лікаря АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_9 , за адресою: АДРЕСА_6 від 22.09.2023 року, в ході якого вилучено речові докази (в тому числі особистий мобільний телефон ОСОБА_9 ); протоколом обшуку за місцем фактичного мешкання завідувачки АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_7 від 18.10.2023 року, в ході якого вилучено речові докази (в тому числі особисті мобільні телефони ОСОБА_4 , чорнові записи); висновками судових експертів Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за результатами проведення 25-ти (двадцяти п'яти) судових почеркознавчих експертиз за експертною спеціальністю 1.1. «Дослідження почерку і підписів», які підтверджують факти виконання записів у підробленій медичній документації завідувачкою АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_4 , лікарем загальної практики АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_9 , медичною сестрою АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_10 та молодшою медичною сестрою АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_11 ; висновками судових експертів Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за результатами проведення 20-ти (двадцяти) судових технічних експертиз реквізитів документів за експертною спеціальністю 2.3. «Дослідження друкарських форм та інших засобів виготовлення документів», які підтверджують факти виконання печаток на підробленій медичній документації за допомогою кліше особистих печаток ОСОБА_4 (які фактично використовуються ними під час здійснення професійної діяльності та раніше були вилучені в ході проведення обшуків за місцем фактичної трудової діяльності фігурантів), а також підтверджують факти невідповідності кліше печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, та особистої печатки голови ЛКК - печаткам та штампам встановленого зразка; протоколом допиту свідка ОСОБА_41 (самозайнята особа, яка фактично співпрацює з лікарнями міста Одеси та здійснює виготовлення печаток та штампів на замовлення лікарів) від 07.02.2024 року, який фактично повідомив, що здійснював виготовлення печаток та штампів різних медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та лікарів відповідних медичних закладів на особисте замовлення ОСОБА_4 , а також те, що сплата за відповідні печатки та штампи здійснювалась самостійно ОСОБА_4 на розрахунковий рахунок ОСОБА_41 , відкритий в АТ «КБ «ПриватБанк»; протоколом огляду особистого мобільного телефону ОСОБА_41 , в ході якого виявлено особисте листування між ОСОБА_42 та ОСОБА_4 за фактом відправлення ОСОБА_4 різної медичної документації (прикладів печаток) та факту погодження макетів кліше печаток, раніше замовлених ОСОБА_4 ; матеріалами та оглядом матеріалів тимчасового доступу до речей і документів, здійсненого в АТ «КБ «ПриватБанк», якими підтверджено факт відправки грошових коштів ОСОБА_4 на розрахунковий рахунок ОСОБА_41 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_43 (дільничний психіатр по Київському району м. Одеси КНП «Міський психіатричний диспансер» ОМР), яка повідомила, що вказані у довідках особи - огляд при направленні на МСЕК - не проходили, рукописні записи виконані не нею, а відтиски печаток та штампів - не відповідають печаткам та штампам встановленого зразка; протоколами допитів свідків (лікарі КНП «Консультативно-діагностичний центр №20» ОМР, які фактично входять у склад ЛКК) ОСОБА_44 (хірург), ОСОБА_45 (голова ЛКК при КДЦ), ОСОБА_46 (офтальмолог), ОСОБА_47 (отоларинголог), ОСОБА_48 (невропатолог), які повідомили, що вказані у довідках особи - огляд при направленні на МСЕК - не проходили, рукописні записи виконані не ними, а відтиски печаток та штампів - не відповідають їх особистим печаткам та штампам; офіційними відповідями КНП «Консультативно-діагностичний центр №20» ОМР та КНП «Міський психіатричний диспансер» ОМР, відповідно до змісту яких, запитувані особи не проходили огляд для МСЕК у відповідних медичних закладах; офіційними відповідями КНП «Міська лікарня №8» ОМР, КНП «Міська клінічна лікарня №11» ОМР, Одеського національного медичного університету, КНП «Міська клінічна лікарня №10» ОМР, відповідно до змісту яких, запитувані особи не проходили лікування у відповідних медичних закладах; офіційними відповідями ТОВ «Ланжерон» (МАДИАРТ), ТОВ «Севілья», відповідно до змісту яких, запитувані особи не проходили діагностування у відповідних медичних закладах.
Слідчим суддею встановлено, що матеріали кримінального провадження, що долучені до клопотання вказують на те, що на даній стадії досудового розслідування існує обґрунтована підозра причетності ОСОБА_4 до вчинення інкримінованих їй кримінальних правопорушень.
На підставі зазначеного, слідчий суддя суд вважає, що надані стороною обвинувачення матеріали, які долучені до клопотання, на даній стадії досудового розслідування доводять обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 376-1 КК України, а тому відхиляє заперечення сторони захисту в частині зазначення про необґрунтованість пред'явленої ОСОБА_4 підозри.
Вирішуючи питання про появу нових та збільшення ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, про що зазначає сторона обвинувачення, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Ризики, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формах, що передбачені ч. 1 ст. 177 КПК, слід вважати наявними за умови встановлення обґрунтованої ймовірності можливості здійснення підозрюваним зазначених дій.
При цьому, КПК не вимагає доказів того, що підозрюваний обов'язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає доказів того, що він має реальну можливість їх здійснити у конкретному кримінальному провадженні в майбутньому, оскільки під поняттям «ризик» - слід розуміти обґрунтовану ймовірність протидії підозрюваного кримінальному провадженню у формах, передбачених ч.1 ст.177 КПК України.
Запобіжний захід застосовується з метою попередження ризиків здійснення такої поведінки підозрюваного та, як наслідок, унеможливлення здійснення негативного впливу на хід та результати кримінального провадження. Тобто в даному випадку, слідчий суддя має право зробити висновки прогностичного характеру, коли доказування спрямоване не на подію, яка відбулася в минулому, а на встановлення фактичних даних, які дозволять стверджувати про подію, яка може статися з достатньою долею ймовірності у майбутньому.
Стосовно загрози втечі особи, практика ЄСПЛ виходить з того, що якщо тяжкість покарання, якому може бути підданий підозрюваний, можна законно розглядати, як таку, що може спонукати його до втечі. Для того, щоб ця обставина мала реальний характер потрібно враховувати наявність інших обставин, а саме: характеристики особи, її моральний облік, місце проживання, професію, прибуток, сімейних зв'язків, будь яких зв'язків з іншою країною, або наявність зв'язків в іншому місці.
У рішенні по справі «W проти Швейцарії» від 26.01.1993 року ЄСПЛ вказав, що врахування тяжкості злочину має свій раціональний зміст, оскільки вона свідчить про ступінь суспільної небезпечності цієї особи та дозволяє спрогнозувати з достатньо високим ступенем імовірності її поведінку, беручи до уваги, що майбутнє покарання за тяжкий злочин підвищує ризик того, що підозрюваний може ухилитись від слідства.
Також, СПЛ у справі «Ілійков проти Болгарії» закріпив, що «суворість передбаченого покарання» є суттєвим елементом при оцінюванні «ризиків переховування або повторного вчинення злочинів».
Щодо існування ризику переховування підозрюваної ОСОБА_4 від органу досудового розслідування та суду, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя враховує те, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 376-1 КК України, при цьому з пред'явленою їй підозрою не погоджується, а тому, розуміючи тяжкість покарання, що їй загрожує у разі визнання її винною у вчиненні ікримінованих їй правопорушень, може вдатися до спроб ухилитися від кримінальної відповідальності шляхом переховування від органу досудового розслідування. Вказане свідчить про те, що ризик переховування підозрюваної ОСОБА_4 наразі наявний в рамках кримінального провадження.
Слідчий суддя враховує посилання сторони захисту на те, що підозрювана ОСОБА_4 має постійне місце роботи та місце проживання та не порушувала покладені на неї судом обов'язки, що зменшує ризик переховування підозрюваної, але при цьому звертає також увагу на те, що підозрювана незаміжня, малолітніх дітей на утриманні не має та наразі підозрюється у вчиненні тяжкого злочину за який передбаченого покарання у вигляді позбавлення волі, а тому ризик переховування не можна виключати в рамках даного кримінального провадження.
Також, слідчим суддею встановлено, що підозрювана ОСОБА_49 може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінальних правопорушень та які наразі не виявлені органом досудового розслідування, в тому числі кліше печаток та штампів різних медичних закладів, розташованих на території Одеської територіальної громади, а тому наявний ризик, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Одночасно, при оцінці наявності ризику незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, перебаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя враховує встановлену КПК України процедуру отримання показань від осіб, які є свідками, у кримінальному провадженні. Так, спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акта до суду на стадії судового розгляду - усно, шляхом допиту особи в судовому засіданні (частини 1, 2 ст. 23, ст. 224 КПК України). Водночас, суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманими у порядку, передбаченому ст. 225 КПК України, тобто якщо свідки допитувалися на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Поряд з цим, за змістом ч. 11 ст. 615 КПК України як докази в суді можуть бути використані і показання, отримані під час допиту свідка, потерпілого, у тому числі одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб у кримінальному провадженні, що здійснюється в умовах воєнного стану. Проте хід і результати такого допиту мають фіксуватися за допомогою доступних технічних засобів відеофіксації.
Тому, ризик впливу на свідків існує як на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, так і на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом. Відповідний незаконний вплив може стосуватись як свідків, які безпосередньо вказують на підозрюваного як на особу, що вчинила злочин, так і свідків, які можуть надати свідчення щодо інших важливих обставин кримінального провадження, які не інкримінуються підозрюваному та не мають безпосереднього зв'язку із його особою (наприклад, показання понятих, які брали участь у слідчих діях).
Оскільки досудове розслідування у кримінальному провадженні ще не завершене, а свідки сторони обвинувачення відповідно не допитувались судом безпосередньо, існує ймовірний ризик того, що внаслідок впливу підозрюваної ОСОБА_4 такі особи можуть змінити свої показання або відмовитися від дачі показань у суді.
Отже, викладені вище обставини дають достатні підстави вважати доведеним ризик впливу на свідків у цьому ж кримінальному провадженні.
З урахуванням сукупності вищенаведених обставин, слідчий суддя вважає підтвердженим збільшення вже встановлених слідчим суддею ризиків (передбачених п. п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України).
Сторона обвинувачення також зазначає, що наразі існують ризики, передбачені п. п. 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме того, що підозрювана ОСОБА_4 може перешкоджати кримінальному провадженню та вчинити інше кримінальне правопорушення.
Проте, слідчий суддя погоджується зі стороною захисту та вважає, що вказані ризики не доведено стороною обвинувачення, адже підозрювана раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася та стороною обвинувачення не зазначено яким чином остання може перешкоджати кримінальному провадженню.
У клопотанні слідчий просить змінити застосований до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, зазначивши, що інші, більш м'які запобіжні заходи не забезпечать можливості запобігти існуючим ризикам.
Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання ризикам, передбаченим статтею 177 КПК, на будь-якій стадії кримінального провадження, тобто як на стадії досудового розслідування, так і на стадії судового провадження.
Тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п'ятою статті 176 цього Кодексу (частина 1 статті 183 КПК).
При обранні запобіжного заходу враховуються всі обставини, визначені в ст. 178 КПК України, в тому числі вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винним у кримінальних правопорушеннях; його роль у вчиненні кримінальних правопорушень, вік та стан здоров'я підозрюваного.
В той же час слідчий суддя враховує наведені вище характеристики кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_4 та вагомість встановлених ризиків, передбачених п. п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України.
На підставі наведенного, слідчий суддя дійшов висновку про те, що на даному етапі кримінального провадження запобіжний захід у вигляді тримання під вартою буде необхідним для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної ОСОБА_4 та зможе запобігти цим ризикам, оскільки ані особисте зобов'язання, ані особиста порука чи домашній арешт про застосування якого просила сторона захисту, не відповідають тяжкості наслідків від кримінальних правопорушень, у яких підозрюється особа та вагомості наданих доказів.
Домашній арешт хоч і полягає у забороні підозрюваній залишати житло цілодобово або у певний період доби, проте в обставинах цього кримінального провадження не буде досить дієвим, оскільки лише обмежує пересування особи та не зможе належним чином забезпечити досягнення мети застосування запобіжного заходу. Тому у випадку його застосування, з огляду на встановлені слідчим суддею ризики, відсутні будь-які стримуючі стимули від неналежного виконання підозрюваною ОСОБА_4 процесуальних обов'язків.
Отже, враховуючи наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може переховуватись від органу досудового розслідування та суду, знищити речі та документи, які мають значення для досудового розслідування і незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, що підтверджується зібраними у кримінальному провадженні матеріалами, вказане свідчить про неможливість запобігання цим ризикам, шляхом застосування більш м'яких запобіжних заходів ніж тримання під вартою.
Зважаючи на викладені обставини слідчий суддя приходить до висновку, що на даному етапі кримінального провадження запобіжний захід у вигляді домашнього арешту не зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної ОСОБА_4 та запобігти вказаним ризикам, а тому вважає, що підозрюваній слід змінити запобіжний захід з домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
При цьому, слідчий суддя звертає увагу на те, що надані стороною захисту у судовому засіданні медичні документи відносно підозрюваної ОСОБА_4 не доводять критичний стан здоров'я підозрюваної на момент розгляду клопотання слідчим суддею та неможливість утримання її під вартою.
Сторона обвинувачення просить не визначити підозрюваній ОСОБА_4 заставу з урахуванням абз. 8 ч. 4 ст. 183 КПК України.
Проте, слідчий суддя з огляду на те, що підозрювана ОСОБА_4 , не порушувала застосований відносно неї запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, виконувала покладені на неї судом обов'язки, відповідно до чого заслуговує на певний рівень довіри зі сторони суду, прийшов до висновку про можливість визначення застави останній, як альтернативного запобіжного заходу.
Згідно ч. 4 ст. 182 КПК України, розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Зокрема, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України, розмір застави щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину (до даної категорії належить підозрювана ОСОБА_4 ) складає від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (від 60 560 грн. до 242 240 грн.).
Разом з цим, відповідно до абзацу другого ч. 5 ст. 188 КПК України, у виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов'язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно.
Отже, з одного боку, розмір застави повинен бути таким, щоб загроза її втрати утримувала б підозрюваного від намірів та спроб порушити покладені на нього обов'язки, а з іншого - не має бути таким, що є завідомо непомірним для цієї особи та призводить до неможливості виконання застави.
При визначені розміру застави необхідно врахувати: обставини кримінального правопорушення; майновий стан підозрюваного; його сімейний стан, у тому числі матеріальне становище близьких осіб; встановлені ризики, передбачені статтею 177 КПК; помірність обраного розміру застави та можливість її виконання, а також за певних обставин шкода, завдана кримінальним правопорушенням.
Поряд з цим слідчий суддя приймає до уваги і практику Європейського суду з прав людини, яка свідчить про те, що суд своїм рішенням повинен забезпечити не лише права підозрюваного, але й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.
У рішенні «Мангурас проти Іспанії» від 20.11.2010 Європейський суд з прав людини зазначив, що гарантії, передбачені п. 3 статті 5 Конвенції, покликані забезпечити не компенсацію втрат, а зокрема явку обвинуваченого на судове засідання. Таким чином сума (застави) повинна бути оцінена враховуючи самого обвинуваченого, його активи та його взаємовідносини з особами, які мають забезпечить його безпеку, іншими словами, розмір застави повинен визначатися тим ступенем довіри (впевненості) при якому перспектива втрати застави, у випадку відсутності на суді, буде достатнім стримуючим засобом, щоб унеможливити перешкоджання особою встановленню істини у кримінальному провадженні. При цьому має бути враховано наявність грошових засобів у обвинуваченого.
Отже розмір застави повинен, головним чином, визначатися виходячи з особи обвинуваченого, його майнового стану і його відносин з особами, які надають забезпечення, іншими словами, враховуючи той факт, чи буде втрата забезпечення чи дії проти поручителів у випадку неявки обвинуваченого в суд достатнім стримуючим фактором для обвинуваченого, щоб не здійснити втечу.
При цьому Європейський суд з прав людини також наголошує, що якщо на карту поставлене право на свободу, гарантоване статтею 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, влада повинна приділяти питанню встановлення відповідного розміру застави таку ж увагу, якби це стосувалося обґрунтування необхідності тримання особи під вартою.
Слідчий суддя при визначенні розміру застави враховує обставини вчинення інкримінованих підозрюваній ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, матеріальний стан підозрюваної ОСОБА_4 , її роль організатора у вчиненні інкримінованих їй злочинів та вважає за доцільне вийти за межі п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України і визначити підозрюваній ОСОБА_4 заставу у розмірі 250 (двісті п'ятдесяти) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень.
На переконання слідчого судді вказаний розмір застави зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної ОСОБА_4 та не є непомірним для неї.
Так, на думку слідчого судді застава у вказаному розмірі здатна забезпечити виконання підозрюваною ОСОБА_4 процесуальних обов'язків, та при цьому не суперечить положенням ч. 5 ст. 182 КПК України та вимогам ст. ст. 178, 182, 183 КПК України, позиції Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сума застави повинна визначатись тим ступенем довіри, при якому перспектива втрати застави у випадку ухилення від слідства та суду, буде достатнім стимулюючим засобом, щоб відбити у особи, щодо якої застосовано заставу бажання порушувати покладені на неї процесуальні обов'язки, та не є явно непомірною, враховуючи фінансовий стан підозрюваної особи.
Слідчий суддя також переконаний, що з метою мінімізації ризиків, встановлених у судовому засіданні, а також запобігання позапроцесуальній поведінці підозрюваної ОСОБА_4 , необхідним є також покладення на підозрювану обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
За таких обставин, клопотання сторони обвинувачення про зміну підозрюваній ОСОБА_4 запобіжного заходу підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 177-178, 182, 183, 193, 196-197, 376 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СВ Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 , погоджене прокурором Київської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 про зміну запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в рамках кримінального провадження № 12023162480001126 від 23.08.2023 року відносно підозрюваної ОСОБА_4 - задовольнити частково.
Змінити підозрюваній ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з утриманням в Державній установі «Одеський слідчий ізолятор» строком до 21.05.2024 року, включно, в межах строку досудового розслідування.
Визначити розмір застави, як запобіжного заходу, достатнього для забезпечення виконання підозрюваною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 обов'язків, передбачених КПК України у розмірі 250 (двісті п'ятдесяти) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень.
Роз'яснити підозрюваній, що підозрюваний або заставодавець мають право у будь який момент внести заставу на розрахунковий рахунок НОМЕР_2 , код отримувача (ЄДРПОУ) - 26302945, банк отримувача - ДКСУ м. Київ, МФО - 820172, отримувач - Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Одеській області.
У разі внесення застави, покласти на підозрювану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком до 21.05.2024 року, включно, в межах строку досудового розслідування, наступні процесуальні обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати до органу досудового розслідування, прокуратури та суду за першою вимогою;
- утримуватись від спілкування з іншими підозрюваними та свідками у вказаному кримінальному провадженні, а також з медичною сестрою Амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР - ОСОБА_10 ;
- здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
-носити електронний засіб контролю.
Роз'яснити підозрюваній, що відповідно до ч. ч. 8, 10, 11 ст. 182 КПК України, у разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений не з'явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень ч. 7 ст. 194 КПК України. Застава внесена підозрюваним, обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Застава внесена заставодавцем, може бути звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень тільки за його згодою.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Одеського апеляційного суду.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Подання апеляційної скарги зупиняє набрання ухвалою законної сили, але не зупиняє її виконання.
ОСОБА_1