Справа № 308/7665/24
17 травня 2024 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області - Крегул М.М., за участі особи відносно якої складено протокол ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород матеріали справи про адміністративне порушення за протоколом інсектора СРПП відділу поліції №1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області , відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , за ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №488995 від 19.04.2024 року о 17 годині 40 хв. в с.Сторожниця , вул. Перемоги 92, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки Renault Kongo д.н.з. НОМЕР_1 , та скоїв ДТП, після чого, залишив місце ДТП , чим порушив вимоги п.п.2.10а ПДР України. Дії водія кваліфіковано за ст.122-4 КУпАП.
На доведення вини ОСОБА_1 до матеріалів протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №488995 від 19.04.2024 року, додано копію протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №488996 від 19.04.2024 року за. ст. 124 КУпАП, пояснення ОСОБА_2 від 19.04.2024 року, рапортом працівника поліції Лемко В. від 19.04.2024 року та іншими матеріалами справи.
У судовому засідання ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення 19.04.2024 року о 17 годині 40 хв. в с.Сторожниця , вул. Перемоги 92, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №488995 19.04.2024 року, залишення місця пригоди після скоєння такого визнав повністю , просив суворо не карати.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності та взаємозв'язку, суддя приходить до наступних висновків.
Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з вимогами ст.14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримуватись вимог Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху. Порядок дорожнього руху на території України, відповідно доЗакону України «Про дорожній рух», встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001№1306.Пунктом 2.10.«а)»ПДР України передбачено, що у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний: негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Статтею 122-4 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Дослідивши матеріали справи, доходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в скоєні адміністративне правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП - залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Враховуючи характер та ступінь адміністративного правопорушення, обставини справи, особу правопорушника, вважаю, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ст. 122-4 КУпАП.
Відповідно вимог ст. 40-1КУпАПта п. 5 ч. 2 ст.4 З акону України «Про судовийзбір» з гр. ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Враховуючи викладене та керуючись, ст.ст.40-1,283,284 КУпАП, на підставі ст. 122-4 КУпАП,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 (шістсот п'ять гривень шістдесят коп) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області М.М. Крегул