Рішення від 20.05.2024 по справі 320/9038/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2024 року справа №320/9038/24

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Парненко В.С., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою громадянина Федеративної Республіки Німеччина ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

21.02.2024 до Київського окружного адміністративного суду звернувся громадянин Федеративної Республіки Німеччини ОСОБА_2 із позовом до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві, у якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби України у м. Києві та Київській області (ідентифікаційний код: 00032684, місцезнаходження: 02152, м. Київ, вул. Березняківська, 4А), яка виразилась у неприйнятті рішення про оформлення громадянства України громадянину Федеративної Республіки Німеччина ОСОБА_3 в порядку ст. 8 Закону України «Про громадянство України» на підставі поданої 26.09.2023 до Обухівського районного відділу ДМС України у Київській області заяви;

- зобов'язати Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби України у м. Києві та Київській області (ідентифікаційний код: 00032684, місцезнаходження: 02152, м. Київ, вул. Березняківська, 4А) прийняти рішення про оформлення громадянства України громадянину Федеративної Республіки Німеччина ОСОБА_3 в порядку ст. 8 Закону України «Про громадянство України» на підставі поданої 26.09.2023 до Обухівського районного відділу ДМС України у Київській області заяви.

В обґрунтування позовних вимог вказано, що права та законні інтереси громадянина Федеративної Республіки Німеччина ОСОБА_1 були порушені Центральним міжрегіональним управлінням Державної міграційної служби України у м. Києві та Київський області, як органом державної влади при здійсненні публічно-владних управлінських функцій.

За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями Київського окружного адміністративного суду справа №320/9038/24 передана 23.02.2024 до розгляду судді Парненко В.С.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.01.2024 р. адміністративну справу №320/9038/24 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

09.05.2024 до Київського окружного адміністративного суду надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якої відповідач заперечує проти вимог адміністративного позову, ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області вважає, що територіальний підрозділ ДМС діяв на підставі та в межах повноважень, в порядку та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому підстави для задоволення позову відсутні.

Враховуючи приписи частини 5 статті 262 КАС України справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).

Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

19.04.2024 позивач звернувся до Обухівського об'єднаного відділу ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області із заявою про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням на підставі ч. 1 ст. 8 Закону України «Про громадянство» (далі Закон), надав відповідні підтверджуючі документи.

Рішення відносно позивача за його заявою не приймалося.

Згідно матеріалів справи, підставами не прийняття рішення слугували наступні обставини.

Позивач до заяви додав належно оформлений переклад офіційно засвідченої копії довідки Федерального центрального реєстру від 17.08.2023 (далі - Довідка Федерального центрального реєстру), отримувачем якої є прокуратура м. Бохум, призначенням якої є розслідування щодо відповідної особи, про що зазначено на сторінці 2 Довідки Федерального центрального реєстру.

У розділі «додаткова інформація» на сторінці 2 Довідки Федерального центрального реєстру зазначено, що позивач розшукується для притягнення до кримінальної відповідальності.

Обухівський об'єднаний відділ ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області 19.04.2024 заяву позивача, разом із поданими документами, надіслав до територіального органу Державної міграційної служби України.

З метою отримання інформації, чи є Довідка Федерального центрального реєстру документом, який містить інформацію, що відповідає вимогам ч. 7 ст. 8 Закону, положенням пункту 49-1 Порядку, ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області на підставі ч. 2 ст. 24 Закону направлено листа до Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні із проханням інформувати, чи можливо вважати позивача особою, яка не вчинила на території Федеративної Республіки Німеччина тяжких злочинів. До вищезазначеного листа долучено Довідку Федерального центрального реєстру.

24.04.2024 Посольство Федеративної Республіки Німеччина повідомило, що інформацію про те, чи має особа судимість у Німеччині надає довідка про несудимість. Зміст довідки про несудимість ґрунтується на Законі про федеральний центральний реєстр судимостей (BZRG) і використовується для пред'явлення третім особам.

Довідка Федерального центрального реєстру є інформаційною довідкою відповідно до § 42 BZRG, яка слугує для дотримання прав на отримання інформації з огляду на захист даних відповідної особи.

При перевірці відповідності оформлення документів позивача вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими законодавець пов'язує набуття громадянства України, відповідач зазначив, що інформація про відсутність розшуку в іноземній країні, підтверджена позивачем в заяві про оформлення набуття громадянства України, та інформація у Довідці про перебування у розшуку, суперечать одна одній.

Довідка Федерального центрального реєстру не може вважатися довідкою про несудимість, яка видається уповноваженим органом Федеративної Республіки Німеччина та свідчить про наявність / відсутність судимостей в особи.

23.04.2024 ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області звернулося із листом № 8010.4-18627/80.3-24 до Київської обласної прокуратури, в якому просило підтвердити або спростувати факт проведення екстрадиційної перевірки та наявність кримінального провадження відносно позивача.

30.04.2024 на адресу ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області надійшов лист № 15310 Київської обласної прокуратури, в якому повідомляється наступне: «обласною прокуратурою за дорученням Офісу Генерального прокурора проводиться екстрадиційна перевірка обставин, що можуть перешкоджати видачі до ФРН громадянина цієї держави ОСОБА_4 для притягнення до кримінальної відповідальності. Відповідно до інформації іноземної сторони ОСОБА_5 розшукується компетентними органами ФРН за вчинення злочинів, передбачених параграфом 29а абзац 1 № 2 Закону про наркотичні речовини та параграфом 53 Кримінального кодексу ФРН. Злочин, вчинення якого інкримінується ОСОБА_6 на території ФРН, відповідає ч. 3 ст. 307 КК України. Екстрадиційна перевірка на даний час триває».

ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області листом від 30.04.2024 повернуло матеріали справи до про оформлення набуття громадянства України позивача для прийняття рішення відповідно до законодавства.

04.05.2024 Обухівський об'єднаний відділ ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області повідомив позивача про усунення недоліків протягом двомісячного строку з дня повернення йому документів.

Не погоджуючись з такою бездіяльністю відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог суд виходить з наступного.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб, визначаються Законом України «Про громадянство України» від 18.01.2001 року №2235-ІІІ (далі - Закон).

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 6 Закону громадянство України набувається (в тому числі, але не виключно), за територіальним походженням.

Зі змісту ч. 1 ст. 2 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» вбачається, що діяльність центральних органів виконавчої влади ґрунтується на принципах верховенства права, забезпечення дотримання прав і свобод людини і громадянина, безперервності, законності, забезпечення єдності державної політики, відкритості та прозорості, відповідальності.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №360, Державна міграційна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Згідно п. 2 вказаного вище Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №360, Відповідач у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Аналогічні вимоги при реалізації публічно-владних управлінських функцій покладаються на відповідача, як територіальний орган Державної міграційної служби України.

26.09.2023 позивач, як громадянин Федеративної республіки Німеччина, звернувся до Обухівського районного відділу ДМС України у Київській області із заявою про набуття громадянства України за територіальним погодженням, надавши відповідні підтверджуючі документи.

Підставою для набуття громадянства України за територіальним погодженням у відповідності до ст. 8 Закону України «Про громадянство України», заявник зазначив факт народження на території, яка стала територією України після 24.08.1991, а саме у м. Києві, його батька - ОСОБА_7 .

У відповідності до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про громадянство», особа (іноземець або особа без громадянства), яка сама чи хоча б один із її батьків або її дід чи баба, прадід чи прабаба, або її рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України», або яка сама чи хоча б один із її батьків або її дід чи баба, прадід чи прабаба, або її рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), а також її неповнолітні діти мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням.

Порядком провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженим Указом Президента України від 27 березня 2001 року №215 (в редакції Указу Президента України від 27 червня 2006 року №588/2006) (далі - Порядок), відповідно до Закону України "Про громадянство України" визначено перелік документів, які подаються для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, припинення громадянства України, скасування рішень про оформлення набуття громадянства України, а також процедуру подання цих документів та провадження за ними, виконання прийнятих рішень з питань громадянства України.

Згідно п. 1 розділу І Порядку для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, виходу з громадянства України особа подає заяву, а також інші документи, передбачені розділом ІІ цього Порядку.

У п. 24 розділу ІІ Порядку визначено, що для оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням особа, яка народилася до 24 серпня 1991 року на території, що стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України», або на інших територіях, що входили на момент народження особи до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) (частина перша статті 8 Закону), подає:

а) заяву про набуття громадянства України за територіальним походженням;

б) дві фотокартки (розміром 35 х 45 мм);

в) один із таких документів:

- декларацію про відсутність іноземного громадянства - для осіб без громадянства,

- зобов?язання припинити іноземне громадянство - для іноземців. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов?язання припинити громадянство всіх цих держав. Подання зобов?язання припинити іноземне громадянство не вимагається від іноземців, які є громадянами (підданими) держав, законодавство яких передбачає автоматичне припинення особами громадянства (підданства) цих держав одночасно з набуттям громадянства іншої держави, або якщо міжнародні договори України з іншими державами, громадянами яких є іноземці, передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України;

- декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує надання особі статусу біженця чи притулку в Україні, - для іноземців, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні;

- декларацію про відмову особи, яка є громадянином Російської Федерації і зазнала переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності, від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує переслідування через політичні переконання (довідка Міністерства закордонних справ України, дипломатичного представництва чи консульської установи України, видана в установленому Кабінетом Міністрів України порядку), - для іноземців, які є громадянами Російської Федерації та зазнали переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності;

- заяву про зміну громадянства - для іноземців, які є громадянами держав, міжнародні договори України з якими передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України; г) копію свідоцтва про народження або інший документ, що підтверджує факт народження особи на територіях, зазначених у абзаці першому цього пункту.

Згідно положень п. 26 розділу II Порядку, для оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням особа, батько чи мати якої народилися до 24 серпня 1991 року на території, що стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України», або на інших територіях, що входили на момент їх народження до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) (частина перша статті 8 Закону, подає документи, передбачені підпунктами «а» - «в» пункту 24 цього Порядку, а також:

а) документ, який підтверджує факт народження відповідно батька чи матері заявника на територіях, зазначених у абзаці першому цього пункту;

б) копію свідоцтва про народження заявника або інші документи, що засвідчують родинні стосунки заявника відповідно з батьком чи матір?ю, які народилися на територіях, зазначених у абзаці першому цього пункту.

Судом встановлено, що на виконання приписів п.п. 24 і 26 розділу ІІ Порядку, позивач при зверненні до Обухівського районного відділу ДМС України у Київській області подав:

1. Заяву про набуття громадянства України за територіальним походженням (на виконання підпункту «а» п. 24 розділу ІІ Порядку).

2. Дві фотокартки (розміром 35 х 45 мм) (на виконання підпункту «б» п. 24 розділу ІІ Порядку).

3. Зобов?язання припинити іноземне громадянство (на виконання підпункту «в» п. 24 розділу ІІ Порядку).

4. Свідоцтво про народження батька Позивача, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в м. Києві, серії НОМЕР_1 , видане Жовтневим РАЦС м. Києва, а також Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження №00035302495 від 25.03.2022 (на виконання підпункту «а» п. 26 розділу II Порядку).

5. Рішення Ржищівського міського суду Київської області від 02.03.2023 у справі №374/60/23, яке набрало законної сили, яким встановлено юридичний факт родинних зв?язків позивача з його батьком - ОСОБА_7 , який народився на території, яка стала територією України після 24.08.1991 (на виконання підпункту «б» п. 26 розділу ІІ Порядку).

Отже, при зверненні позивача із заявою про набуття громадянства України за територіальним походженням, ним було подано повний пакет документів відповідно до Порядку.

Вказана обставина відповідачем під час судового розгляду справи не спростована.

Крім цього, позивач додатково надав документи, а саме рішення Ржищівського міського суду Київської області від 02.03.2023 у справі №374/60/23, яке набрало законної сили, про встановлення юридичного факту родинних зв?язків з його батьком - ОСОБА_7 , який народився на території, що стала територією України після 24.08.1991.

У відповідності до положень п. 93 розділу ІІ Порядку територіальний підрозділ Державної міграційної служби України, до якого подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України. Якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не оформлені відповідно до вимог законодавства України, територіальний підрозділ Державної міграційної служби України не пізніш як у двотижневий строк з дня надходження документів повертає їх заявникові для усунення недоліків. Якщо заявник у двомісячний строк з дня повернення йому документів не усуває недоліки та не подає документи повторно, керівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України приймає рішення про припинення провадження за цією заявою. Подані заявником належно оформлені документи не пізніш як у двотижневий строк з дня їх надходження надсилаються до територіального органу Державної міграційної служби України.

Згідно п. 94 розділу ІІ Порядку, територіальний орган Державної міграційної служби України перевіряє відповідність оформлення документів з питань громадянства вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов?язує набуття особою громадянства України. Якщо документи оформлені належним чином і підтверджують наявність фактів, з якими Закон пов?язує набуття особою громадянства України, а стосовно поновлення особи у громадянстві України також відсутні передбачені Законом підстави, за наявності яких поновлення у громадянстві України не допускається, керівник територіального органу Державної міграційної служби України або його заступник приймає рішення про оформлення набуття особою громадянства України.

У відповідності до п. 95 розділу ІІ Порядку, рішення про оформлення набуття особою громадянства України або про відмову у задоволенні клопотання про оформлення набуття особою громадянства України не пізніш як у тримісячний строк з дня надходження документів надсилається до територіального підрозділу Державної міграційної служби України, до якого документи були подані заявником.

Територіальний підрозділ Державної міграційної служби України, до якого документи були подані заявником, не пізніш як у тижневий строк з дня надходження відповідного рішення повідомляє про нього заявника у письмовій формі. У разі прийняття рішення про відмову у задоволенні клопотання про оформлення набуття особою громадянства України заявникові у письмовій формі повідомляються причини відмови.

Відтак, відповідач має чітко визначений законодавством строк (2 тижні, 3 місяці), в межах якого він має прийняти відповідне рішення. Відсутність прийняття рішення Порядком не передбачена.

Проте, як було встановлено судом, всупереч положенням та вимогам Конституції України, Законів України, якими регламентовано дотримання верховенства права, добросовісності та розсудливості дій, дотримання принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації та своєчасності, тобто протягом розумного строку, відповідач, мотивуючи тим, що позивачем не усунуті недоліки поданих ним документів, а також відсутністю підтвердження того, що особа на території іноземної держави не вчиняла тяжких або особливо тяжких злочинів, злочинів проти людства та не здійснювала геноцид, відповідного рішення не прийняв.

При цьому, п.п. 24 і 26 розділу ІІ Порядку, зазначено вичерпний перелік документів, які подаються особою при зверненні із заявою про набуття громадянства України за територіальним походженням.

Даним переліком документів, необхідність подання документу, яким підтверджується те, що особа на території іноземної держави не вчиняла тяжких або особливо тяжких злочинів, злочинів проти людства та не здійснювала геноцид, не передбачено.

Разом з цим, подання такого документу передбачено Порядком за процедурою прийняття в громадянство України на підставі ст. 6 Закону України «Про громадянство України».

Суд зазначає, що підстави та процедура набуття громадянства України, передбачені ст. 6 Закону України «Про громадянство України», відмінні від процедури прийняття до громадянства України, які визначені ст. 8 Закону України «Про громадянство України».

Так, відповідно до п. 49-1 розділу ІІ Порядку передбачена необхідність подання заявником документу, про те, що особа на території іноземної держави не вчиняла тяжких або особливо тяжких злочинів, злочинів проти людства та не здійснювала геноцид, але тільки за процедурою прийняття до громадянства України.

Вказане кореспондується із положеннями ч. 6 ст. 9 Закону України «Про громадянство України», згідно яких до громадянства України не приймається особа, яка вчинила злочин проти людства чи здійснювала геноцид, засуджена в Україні за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості) з урахуванням рівня загрози для національної безпеки держави, вчинила на території іншої держави діяння, яке визнано законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що вимоги відповідача про надання позивачем додаткових документів не відповідають Порядку.

З огляду на вимоги пунктів 23, 93, 94 Порядку, обов?язок визначення достатності та відповідності документів вимогам діючого законодавства, покладається на структурні підрозділи органів ДМС (які приймають участь в даній процедурі), тому покладання на позивача несприятливих наслідків, спричинених наданням не передбачених Порядком документів і не розглядом в установленому законом порядку питання про громадянство, в даному випадку, є порушенням принципу правової визначеності та легітимних очікувань.

Складовими принципу верховенства права є, зокрема, правова передбачуваність та правова визначеність, які необхідні для того, щоб учасники відповідних правовідносин мали можливість завбачати наслідки своїх дій і бути впевненими у своїх законних очікуваннях, що набуте ними на підставі чинного законодавства право, його зміст та обсяг буде ними реалізовано (Рішення Конституційного Суду України від 11 жовтня 2005 року № 8-рп/2005, від 21 грудня 2017 року № 3-р/2017, від 20 грудня 2017 року № 2-р/2017).

Крім того, суд зауважує, що бездіяльність відповідача порушує один із основних принципів, на яких ґрунтується законодавство України про громадянство, а саме щодо запобігання виникненню випадків безгромадянства.

За наведених обставин у сукупності, бездіяльність відповідача, яка виразилась у неприйнятті рішення про оформлення набуття позивачем громадянства України, поєднана з вимогою подання додаткових документів, які не передбачені Порядком, є протиправною і порушує права та законні інтереси позивача. З огляду що, з урахуванням наявності усіх визначених підстав для прийняття рішення про оформлення набуття позивачем громадянства України (наявність усіх передбачених Порядком документів), належним способом захисту, в даному випадку, суд вважає задоволення позовних вимог шляхом визнання бездіяльності відповідача протиправною та зобов?язання останнього прийняти рішення про оформлення набуття позивачем громадянства України.

Такий спосіб захисту, на переконання суду, призведе до відновлення порушених прав позивача.

Пунктом 3 частини першої статті 129 Конституції України визначено, що однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Доказів, які б свідчили про обґрунтованість оскаржуваного рішення або ж спростовували доводи позивача відповідачем суду не подано.

За наведених обставин у сукупності, зважаючи на наведені вище норми законодавства та встановлені судом обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у обраний позивачем спосіб захисту.

Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на задоволення адміністративного позову у повному обсязі, судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн. підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2-10, 47, 72-77, 94, 122, 132, 139, 193, 241-246, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов громадянина Федеративної Республіки Німеччина ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити;

Визнати протиправною бездіяльність Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби України у м. Києві та Київській області (ідентифікаційний код: 00032684, місцезнаходження: 02152, м. Київ, вул. Березняківська, 4А), яка виразилась у неприйнятті рішення про оформлення громадянства України громадянину Федеративної Республіки Німеччина ОСОБА_3 в порядку ст. 8 Закону України «Про громадянство України» на підставі поданої 26.09.2023 до Обухівського районного відділу ДМС України у Київській області заяви;

Зобов'язати Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби України у м. Києві та Київській області (ідентифікаційний код: 00032684, місцезнаходження: 02152, м. Київ, вул. Березняківська, 4А) прийняти рішення про оформлення громадянства України громадянину Федеративної Республіки Німеччина ОСОБА_3 в порядку ст. 8 Закону України «Про громадянство України» на підставі поданої 26.09.2023 до Обухівського районного відділу ДМС України у Київській області заяви.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області на користь громадянина Федеративної Республіки Німеччина ОСОБА_1 судовий збір в сумі 1211,20 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Парненко В.С.