07.05.2024 Справа № 756/14303/23
Справа №756/14303/23
Провадження №2/756/1003/24
07 травня 2024 року Оболонський районний суд міста Києва у складі: головуючого - судді Тихої О.О., за участю секретаря судового засідання Косянчук Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінтраст Україна» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
У провадженні Оболонського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінтраст Україна» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Представником позивача подано клопотання про витребування у Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (код ЄДРПОУ - 14360570, юридична адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1-Д) інформації про належність платіжної картки № НОМЕР_1 ОСОБА_1 та зарахування коштів 17.11.2021 на дану платіжну картку, банком-емітентом якої є АТ КБ «Приватбанк», у сумі 20 000,00 грн. від ТОВ «АВЕНТУС УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 41078230), з метою доведення факту перерахування коштів відповідачу попереднім кредитором - ТОВ "АВЕНТУС УКРАЇНА".
У судове засідання представник позивача надіслав заяву про проведення судового засідання за його відсутності, клопотання про витребування доказів підтримав.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений в установленому законом порядку.
Враховуючи, що у судове засідання не з'явились всі учасники справи, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ч.1 ст.5 ЦПК України).
Згідно з п. 4 ч.5 ст.12 ЦПК України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.
Згідно зі ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ч.ч. 1, 5, 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Ознайомившись з клопотанням представника позивача, з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, враховуючи предмет та підстави позову, а також вивчивши аргументи сторін, на які вони посилають в обґрунтування свої вимог та заперечень , суд дійшов висновку про необхідність задовольнити клопотання представника позивача, витребувавши у Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (код ЄДРПОУ - 14360570, юридична адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1-Д): інформацію про власника платіжної картки № НОМЕР_1 , відкритої АТ КБ «Приватбанк», із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, РНОКПП власника карткового рахунку, до якого емітовано вказану платіжну картку; інформацію про те, чи мало місце зарахування коштів 17.11.2021 на платіжну картку № НОМЕР_1 , банком-емітентом якої є АТ КБ «Приватбанк», від Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕНТУС УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 41078230).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 12, 84, 247, 260, 261 ЦПК України, суд
Клопотання представника позивача задовольнити.
Витребувати у Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (код ЄДРПОУ - 14360570, юридична адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1-Д):
- інформацію про власника платіжної картки № НОМЕР_1 , відкритої АТ КБ «Приватбанк», із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, РНОКПП власника карткового рахунку, до якого емітовано вказану платіжну картку;
- інформацію про те, чи мало місце зарахування коштів 17.11.2021 на платіжну картку № НОМЕР_1 , банком-емітентом якої є АТ КБ «Приватбанк», від Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕНТУС УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 41078230).
Роз'яснити, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О.Тиха