Справа № 456/1133/24
Провадження № 3/456/712/2024
іменем України
10 травня 2024 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , розглянувши матеріали, які надійшли від Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 173, ч.1 ст. 187 КУпАП,
ОСОБА_1 19.02.2024 о 09:00 год. по вул. Тарнавського в м. Стрий Львівської області справляв природні потреби в громадському, невстановленому для цього місці, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Окрім цього, ОСОБА_1 02.03.2024 в період часу з 09:00 год. по 11:00 год. не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУНП у Львівській області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
Окрім цього, ОСОБА_1 07.03.2024 о 22:30 год. був виявлений на проспекті Чорновола в м. Стрий Львівської області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
Окрім цього, ОСОБА_1 16.03.2024 в період часу з 09:00 год. по 11:00 год. не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУНП у Львівській області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
Окрім цього, ОСОБА_1 20.03.2024 о 22:35 год. був виявлений по вул. С. Бандери в м. Стрий Львівської області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
Окрім цього, ОСОБА_1 06.04.2024 в період часу з 09:00 год. по 11:00 год. не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУНП у Львівській області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
Постановою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 10.05.2024 адміністративні справи №456/1133/24 (провадження №3/456/712/2024), №456/1710/24 (провадження № 3/456/964/2024), №456/1711/24 (провадження №3/456/965/2024), №456/1712/24, (провадження №3/456/966/2024), №456/1713/24, (провадження №3/456/967/2024, №456/2174/24, (провадження №3/456/1196/2024) відносно ОСОБА_1 за ст. 173, ч. 1 ст. 187 КУпАП об'єднано в одне провадження, справі присвоєно №456/1133/24, провадження №3/456/712/2024.
ОСОБА_1 в судові засідання, які були призначені на 15.03.2024, 09.04.2024, 10.05.2024, не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про час і місце розгляду справи, рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення повернулося на адресу суду 03.04.2024, згідно довідки Укрпошти, з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».
Вирішуючи питання про розгляд справи у відсутності ОСОБА_1 суд враховує, що останній був добре обізнаний з фактом складення на нього протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 173, ч.1 ст. 187 КУпАП та не заявляв жодних клопотань до суду про витребування доказів, виклик свідків і не висловлював своїх міркувань щодо законності складення на нього протоколу.
Зважаючи на те, що судом вжито усіх необхідних заходів для повного та всебічного з'ясування обставин справи, підстав для скерування справи для додаткового оформлення суддя не вбачає, враховуючи вимоги ст. 6 Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод, згідно якої кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення, а також враховуючи строк притягнення ОСОБА_1 до відповідальності, суд вважає, що слід вирішити справу у його відсутності та в межах тих доказів, які містяться у матеріалах справи та долучені до протоколлів про адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч. 1 ст. 187 КУпАП, виходячи з наступного.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, полягає у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому ставленні до громадян та інших діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього правопорушення є місце його скоєння, а саме - громадське місце, тобто частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично, або час від часу, зокрема під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, полягає у порушенні правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявці за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомленні працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушенні заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушенні заборони перебування у визначених місцях району (міста); не реєстрації в органі Національної поліції .
Згідно з вимогами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 896792 від 19.02.2024, відповідно до якого ОСОБА_1 19.02.2024 о 09:00 год. по вул. Тарнавського в м. Стрий Львівської області справляв природні потреби в громадському, невстановленому для цього місці, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП /справа №456/1133/24 а.с.2/;
- рапортом ДОП ВП Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області Т. Ікавого від 19.02.2024, з якого вбачається, що ним 19.02.2024 близько 09:00 год. по вул. Тарнавського в м. Стрий був виявлений ОСОБА_1 , який справляв природні потреби в громадському, у невстановленому для цього місці /справа №456/1133/24 а.с.3/;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 373810 від 15.03.2024, відповідно до якого ОСОБА_1 02.03.2024 в період часу з 09:00 год. по 11:00 год. не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУНП у Львівській області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП /справа №456/1710/24 а.с.2/;
- рапортом ДОП ВП Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області Т. Ікавого від 06.03.2024, з якого вбачається, що ОСОБА_1 02.03.2024 в період часу з 09:00 год. по 11:00 год. не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУ НП у Львівській області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду /справа №456/1710/24 а.с.3/;
- копією постанови Стийського міськрайонного суду Львівської області від 23.02.2024, згідно з якою ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік із застосуванням обмежень: заборони виходу з помешкання, в якому він проживає з 22:00 до 06:00 години; заборони виїзду за межі Стрийськогої ОТГ Львівської області без дозволу керівника Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області; прибувати на реєстрацію до Стрийського РУП ГУНП у Львівській області в першу та третю суботу з 09:00 год. до 11:00 год. /справа №456/1710/24 а.с.4/;
- копією реєстраційного листка, з якого вбачається, що ОСОБА_1 02.03.2024 не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУ НП у Львівській області /справа №456/1710/24 а.с.6/;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 373811 від 13.03.2024, відповідно до якого ОСОБА_1 07.03.2024 о 22:30 год. був виявлений на проспекті Чорновола в м. Стрий Львівської області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП /справа №456/1711/24 а.с.2/;
- копією рапорту ст. інспектора-чергового ЧЧ Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області Скрицького М.М. від 07.03.2024, з якого вбачається, що 07.03.2024 о 22:40 год. під час перевірки за місцем проживання по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання. В подальшому, під час патрулювання, ОСОБА_1 було виявлено на проспекті Чорновола в м. Стрий, чим останній порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду /справа №456/1711/24 а.с.3/;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 373742 від 22.03.2024, відповідно до якого ОСОБА_1 16.03.2024 в період часу з 09:00 год. по 11:00 год. не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУНП у Львівській області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП /справа №456/1712/24 а.с.2/;
- рапортом ДОП ВП Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області Т. Ікавого від 20.03.2024, з якого вбачається, що ОСОБА_1 16.03.2024 в період часу з 09:00 год. по 11:00 год. не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУ НП у Львівській області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду /справа №456/1712/24 а.с.3/;
- копією реєстраційного листка, з якого вбачається, що ОСОБА_1 16.03.2024 не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУ НП у Львівській області /справа №456/1712/24 а.с.6/;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 373743 від 22.03.2024, відповідно до якого ОСОБА_1 20.03.2024 о 22:35 год. був виявлений по вул. С. Бандери в м. Стрий Львівської області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП /справа №456/1713/24 а.с.2/;
- копією рапорту ст. інспектора-чергового ЧЧ Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області Лапундяка В.В. від 20.03.2024, з якого вбачається, що 20.03.2024 о 22:40 год. під час перевірки за місцем проживання по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, проте о 22:35 год. ОСОБА_1 було виявлено по вул. С. Бандери в м. Стрий, чим останній порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду /справа №456/1713/24 а.с.3/;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 373671 від 10.04.2024, відповідно до якого ОСОБА_1 06.04.2024 в період часу з 09:00 год. по 11:00 год. не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУНП у Львівській області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП /справа №456/2174/24 а.с.2/;
- рапортом ДОП ВП Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області Т. Ікавого від 08.04.2024, з якого вбачається, що ОСОБА_1 06.04.2024 в період часу з 09:00 год. по 11:00 год. не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУ НП у Львівській області, чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду /справа №456/2174/24 а.с.3/;
- копією реєстраційного листка, з якого вбачається, що ОСОБА_1 06.04.2024 не прибув на реєстрацію в Стрийське РУП ГУ НП у Львівській області /справа №456/2174/24 а.с.7/.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ст. 173, ч. 1 ст. 187 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до ст.ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 суд враховує характер вчинених ним правопорушень, ступінь його вини у вчинених правопорушеннях, передбачених ст. 173, ч.1 ст. 187 КУпАП, яка доведена повністю, а також зважає на те, що ОСОБА_1 вчинив кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же суддею, тому доходить до переконання, що відповідно до вимог ст. 36 КУпАП ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ст.173 КУпАП у виді штрафу.
Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тому слід стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
Керуючись ст.ст. 283,284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушеь, передбачених ст. 173, ч.1 ст. 187 КУпАП, й накласти на нього стягнення, з врахуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП, в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ст. 173 КУпАП, у виді штрафу в розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто дев'ятнадцять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 /шістост п'ять/ грн. 60 коп. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Стрийський міськрайонний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Cуддя В. Л. Бучківська