Справа № 948/321/24
Номер провадження 3/948/148/24
14.05.2024 суддя Машівського районного суду Полтавської області Косик С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , ФОП,
за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
22.04.2024 о 17:04 год за результатами проведення фактичної перевірки магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ФОП ОСОБА_1 , встановлено, що ОСОБА_1 , ФОП - особа, що проводить розрахунки, допустив порушення встановленого законодавством порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме, проведення розрахункової операції через РРО на повну суму покупки та невидача розрахункового документу; проведення розрахункової операції через РРО без формування та видачі чеків встановленої форми та звіту; порушення порядку ведення обліку товарів за місцем їх реалізації, чим порушено п. 1, 2, 12 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.95, в редакції Закону України від 01.06.2000 із змінами та доповненнями.
У протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 зазначив, що з порушенням згоден, просить справу розглянути без нього (а.с. 3).
У судове засідання ОСОБА_1 з'явився, вину визнав, одночасно зазначив, що вже сплатив штраф згідно з актом №5396/16/31/РРО/ НОМЕР_1 від 22.04.2024, про що надав відповідний дублікат чека від 09.05.2024 на суму 2031,00 грн (а.с. 10).
ВинністьОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме:
-копію акта (довідки) фактичної перевірки №5396/16/31/РРО/ НОМЕР_1 від 22.04.2024, в ході проведення якої встановлено, що СГД не забезпечив: проведення розрахункової операції через РРО на повну суму покупки - 96, 00 грн; проведення розрахункової операції через РРО з формуванням та видачею фіскального чека установленої форми та змісту, а саме: без зазначення реквізитів марок акцизного податку на загальну суму 170,00 грн; ведення обліку в порядку встановленому законодавством товарно-матеріальних цінностей за місцем їх реалізації на загальну суму 1632,00 грн (а.с. 1);
-пояснюючою запискою головного державного інспектора ОСОБА_2 про виявлене порушення (а.с. 2);
-протоколом про адміністративне правопорушення, яким встановлений факт вчинення правопорушення, та письмовими поясненнями порушника, викладеними у протоколі (а.с.3).
Згідно з пунктами 1, 2, 12 статті 3 3акону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється; надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти); вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).
Отже, суд уважає, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі.
Разом з тим, як видно з дублікат чека від 09.05.2024, 09.05.2024 за кодом квитанції 9341-6592-9634-9158 ОСОБА_1 вже сплатив штраф згідно з актом № 5396/16/31/РРО/ НОМЕР_1 від 22.04.2024 в сумі 2031,00 грн (а.с. 10).
Відповідно до статті 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
За приписами п. 8 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за наявності по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту.
За таких обставин, провадження у справі стосовно ОСОБА_1 потрібно закрити.
Керуючись ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
закрити провадження у справі стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Машівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження, а у разі її оскарження після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя С. М. Косик