Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/734/24
Провадження № 3/382/579/24
"14" травня 2024 р. м. Яготин Бориспільського району Київської області
Суддя Яготинського районного суду Київської області Савчак С.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП,-
За протоколом про адміністративне правопорушення від 13.04.2024 року (серії ААД № 103129) ОСОБА_1 12 квітня 2024 року о 23 год. 05 хв. в м. Яготин по вул. Шевченка керував мотоциклом G-MAX VOLCANO RYT-9, номерний знак НОМЕР_1 , відносно якого встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами постановою Яготинського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції ВЛ № 62955351 від 13.01.2021 року, чим порушив вимоги ч. 10 ст. 15 ЗУ «Про дорожній рух», за що відповідальність передбачена ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Відповідно до ч. 1, 4, 9, 10 ст. 15 Закону України «Про дорожній рух» кожний громадянин, який досяг визначеного цим Законом віку, не має медичних протипоказань та пройшов повний курс навчання за відповідними програмами, може в установленому порядку отримати право на керування транспортними засобами відповідної категорії.
Особа, яка бажає отримати право на керування транспортними засобами відповідної категорії чи типу, зобов'язана пройти медичний огляд, підготовку або перепідготовку відповідно до типової навчальної програми, успішно скласти теоретичний і практичний іспити.
Право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії.
Забороняється керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Відповідальність за ч. 3 ст. 126 КУпАП настає за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Санкція покарання за вказане адміністративне правопорушення передбачає позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Відповідно до ст. 9, 10 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Отже, адміністративне правопорушення передбачене ст. 126 ч. 3 КУпАП може бути вчинене лише особою яка має право керування транспортними засобами, тобто особа яка досягла певного віку, не має медичних протипоказань, пройшла повний курс навчання за відповідними програмами та отримала посвідчення водія транспортного засобу.
За довідкою Відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області від 15.04.2024 року № 2126 ОСОБА_1 посвідчення водія на право керування транспортними засобами не отримував. Отже, ОСОБА_1 не є особою, яка має право керування транспортними засобами, а тому не може бути і тимчасово обмежена в цьому праві, і як наслідок не є суб'єктом складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Наявність постанови державного виконавця не може наділяти особу відповідним правом і одночасно тимчасово обмежувати її у цьому праві.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, враховуючи те, що ОСОБА_1 не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, а тому провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 9, 10, 126, 247, 280, 283, 284 КУпАП суддя
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП закрити за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Яготинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Савчак С.П.